Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy cały czas chcą emigrować. 7 proc. zamierza szukać pracy za granicą

Polacy cały czas chcą emigrować. 7 proc. zamierza szukać pracy za granicą

Wyświetlaj:
Grzes-bolek / 212.165.77.* / 2015-09-17 13:37
Nie, ze odradzam, ale znam wielka Brytanie ta z przed 10 lat, a obecna. Czarni i innowiercy w przewazajacej wiekszosci, ponad 60%, to przybysze z innych krajow, a w szczegolnosci ci z Azji, a ostatnio Afryka Polnocna. Jak zyc, jesli sie ma Araba za sasiada
Henryk5555 / 83.10.73.* / 2015-09-17 07:09
tylko nieudacznicy musza wyjezdzac co pracy dobrej w Polsce nie umieja znalezc ! a pozniej robia to w uk czego by sie w u nas nie dotkneli ot intelygencja od 7 bloesci !
Herman78 / 85.220.23.* / 2015-09-17 06:53
Byłem niedawno w UK. Tzn pracowałem. Rozmawiaiłem z wieloma Polakami. Większość mówi wprost, te gwarantowane 2000-2500 zł netto i są z powrotem w Polsce. Bo w UK wcale się nie przelewa, gdy ktoś zarabia 1000 funtów a takich Polaków jest 80%. Dlatego ciekawi mnie, dlaczego ten głupi PO-wski rząd, nigdy nie zliczył tego jak zrobić żeby podnieść minimalną do tej kwoty a w zamian mieć 500 tys. ludzi z powrotem, płacących składki i podatki ?
leon283 / 80.192.160.* / 2015-09-17 07:30
Oczywiście nic nie jest w stanie podliczyć ceny za tęsknotę, za bliskimi, za ojczyzną, reszty nawet nie ma co porównywać.Statystyczni Polacy w UK, to pary, małżeństwa.Przeważnie pracują oboje, mowa tu o normalnych ludziach, nie patologii.Jeżeli ktoś jest na tak zwanym dorobku, mogą wtedy JEDNĄ PENSJĘ ODKŁADAĆ, bez zamęczania się.Mogą więc odkładać np.1000 f.miesięcznie, przy cenach zbliżonych do polskich.Nie muszę chyba dodawać, iż mają normalne umowy i pracę, pełny etat, płatne urlopy,itd.Jednak tak jak wspomniałem na początku, tęsknota z krajem i rodziną są najcięższe dla wielu ludzi.Nie wierzę, aby ludzie którzy mają tutaj stałą pracę, wrócili do Polski za 2 tys.zł netto.
Szczecinianin / 31.61.140.* / 2015-09-17 07:45
Bzdury, bylem w te wakacje 1tydz na urlopie z rodzina w Londynie. Miasto piękne. Ale pisanie ze ceny tak lubzblizone jak w PL to bzdura. Mieso mega drogie. Wszystkie lepsze wyroby typu szynki 3x. Mieszkania jak przegladalismy w ogłoszeniach w lokalnych sklepach tez bardzo drogie. Przynajmniej te w normalnych dzielnicach i niezlym stanie. 1000f to samo mieszkanie 2b. Bedac pare razy w lidlu niestetu mozna bylo poznac rodakow. W koszu tamie pasztety, mortadele, tanie piwo. Wiec nie piszcue ze za 1000f to mozna notmalnie miszkac. Chyba zeo takie warunki chodzi ale w takim przypadku za 1000zl w PL tez jest super.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Henryk5555 / 83.10.73.* / 2015-09-17 07:08
a moze nie masz takich umiejetnosci by znalezc sensowna prace ? ja nie opuscilem Polski pracuje dobrze zarabiam ale mam fach w rekach ! i dobrze zarabiam po mojemu trzeba chciec a nie ciagle zadania !
teddy / 83.19.243.* / 2015-09-17 05:51
To jakies oszustwo.Platforma Oslow twierdzi .ze stworzy w Polsce kraj mlekiem i miodem plynacy.Slyszac Kopacz wszyscy powinni juz szykowac sie do powrotu z emigracji.
only zus / 109.173.151.* / 2015-09-17 05:10
Każdy lubi podróże a emigracja to taka dłuższa podróż, i zmiany, poza tym inny język, ale różnica kultur raczej ogranicza znalezienie partnera, więc jak ktoś na to liczy to jest to strata czasu, oczywiście kobiety mają wieksze szanse bo seks nie zna granic kulturowych, ale jak skończy się seks to granica znów się pojawi ale po drugiej stronie, uniemozliwiając powrót. W Polsce wiadomo co trzeba zrobic by odblokować płace ale nikt tego nie robi, bo widocznie jest to jakiś ukryty totalitaryzm, ale niedługo może być za późno
tapi / 77.112.98.* / 2015-09-17 02:03
Nic nie rozumiem. Schetyna mówił, że emigrowano za PISu, a odkąd rządzi PO jest tak dobrze, że Duda nie powinien wprowadzać w błąd Polaków w Wielkiej Brytanii mówiąc, że nie ma do czego wracać.
Ani40 / 109.231.1.* / 2015-09-17 01:01
I to jest żałosne. Polskie społeczeństwo jest zmuszone do szukania zarobku za granicą,bo w kraju albo nie ma pracy,albo nie da się z niej wyżyć. Porozdzielane rodziny,żeby mieć co do garnka na obiad włożyć. Ale Polaku-nic się nie stało..Gdzie jesteś Polaku?-w Londynie na zmywaku..W Berlinie na zmywaku..Ale ani Londyn,ani Berlin cię tam nie chce. Co z tego,że pracujesz uczciwie,za parę śmiesznych euro? Przyjadą hordy innowierców -oni Cię z pracy nie wygryzą(mają uczulenie na pracę),ale Ty będziesz tym gorszym w tych krajach, choć to z twoich podatków będą się żywić i mnożyć, a Ty zawsze będziesz tam nie mile widziany-ale tolerowany , bo ktoś w końcu musi na muslimow pracować.a kto jak nie zdesperowany i biedny POLAK bo nic to,że tam jest bagno, ale zarobki w przeliczeniu na "nasze" to raj..Zapłacę kredyt za mieszkanie, rodzinie kupę wypasionego(wyekspletowanego na warunki tamtych krajów) Wieśwagena lub Bolida Młodzieży Wiejskiej..A u nas w kraju, co tam? Muślim dostanie mieszkanie, opiekę lekarska, kieszonkowe itp.I będzie miał prawo walnąć się na chodnik lub jezdnię w czasie swojej modlitwy..Więc może wracaj Polaku, bo pewnie jesteś miłośnikiem piłki nożnej. To pomożesz nam zagrać w narodowej grze. Jak zobaczymy wypięty zadek na ulicy to od razu centralnie w bramkę:)
Bezybeusz / 89.72.119.* / 2015-09-17 00:32
Wyjechało moje dziecko, teraz my wyjeżdżamy, własnie wszystko wyprzedajemy, dlaczego? Bo marzę o własnej firmie, a tutaj nic z tego nie będzie. Nie szykuję się na luksusy, chcę żyć jak normalny człowiek, nie chcę ciągle denerwować się,że nie mam na opłaty,że kontrahent nie płaci. Tam gdzie jadę jest to niemożliwe, bo z takimi co oszukują nikt nie chce pracować.
Franciszek 791 / 37.152.19.* / 2015-09-17 00:21
Nie powinni wyjeżdżać, przecież Pani Premier Kopacz wyrażnie mówi, że w Polsce jest bardzo dobrze, nawet lepiej . Co pomyślą rodacy w Anglii, którzy ze zdumieniem słuchali Pana Prezydenta, bo przecież już mieli wracać do kraju.
dylek192 / 77.87.222.* / 2015-09-16 23:17
Ostatni będąc w UP dostałem ofertę stażu z dofinansowania z Euro- kołchozu za bagatele 1000 zł brutto powiedziałem delikatnie pani aby sama poszła na ten staż i spróbować przetrwać miesiąc 550 zł za czynsz plus gaz ,woda ,energia ,internet ,tv ok 900 zł rachunku a gdzie jedzenie,ubranie ,benzynę o innych rarytasach mogę pomarzyć .Na koniec dodałem że mogę iść do wojewody,prezydenta miasta ew wysłać list do Brukseli aby te bez mózgi z euro.... pokazali jak można żyć a nie przeżywać życie ...
jojo880 / 37.128.112.* / 2015-09-17 02:23
Miałem tą samą sytuacje , to jest po prostu kpina z ludzi .
Konrad harow / 213.205.251.* / 2015-09-16 22:53
Prawda jest taka że tyle Polaków wyjechałem że nasze państwo nie jest wstanie z liczyć.a to łatwo sprawdzić jaka jest dziura w zusie .zostanie kamieni kupa .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nom / 178.212.218.* / 2015-09-16 22:47
Polacy chcą pracować i godnie żyć w kraju, a rząd Polski jak na razie robi wszystko żeby zniszczyć naród Polski i Polskę, sam doprowadza do bezrobocia, zaprzedaje kraj zachodowi, unia zabiera nasze pieniądze z ceł i pożycza nam je jako pseudo dotacje i zarabia na nas, potem przeznacza się je na projekty które nie przynoszą dochodów a są kosztowne w utrzymaniu, bądź są to tylko zamki z piasku
irma133iga / 77.253.200.* / 2015-09-16 22:36
chca wyjezdzac z tego dobrobytu wedlug platformy jest tak dobrze,rosna pensje,,zyje sie coraz lepiej,tak premie i nagrody rosna i zyje sie lepiej ,ale tym przy korycie,na ktorych pracuja biedni szaraczki z najnizsza
alek2233 / 46.113.155.* / 2015-09-16 23:25
Jakby nie było to po 8 latach rządów PO-PSL to tylko bita i kamieni kupa , a PIS jeszcze nie rządzi a już że będzie gorzej. PO gorzej już nie może być , nawet emigranci arabscy nie chcą tu przyjechać , samo to świadczy do czego ta żydowska mafia doprowadziła
irma133 / 77.253.200.* / 2015-09-16 22:34
chca wyjezdzac z tego dobrobytu wedlug platformy jest tak dobrze,rosna pensje,,zyje sie coraz lepiej,tak premie i nagrody rosna i zyje sie lepiej ,ale tym przy korycie,na ktorych pracuja biedni szaraczki z najnizsza
aaa980 / 62.87.243.* / 2015-09-16 22:34
POWIEM Tak albo wyjazd albo przenosiny firmy bo inaczej skarbówka zarżnie każda firmę tu już nie da się żyć !!!!!!!!!!!!!!
alek2233 / 46.113.155.* / 2015-09-16 23:28
Ja już założyłem firmę w de, i mam spokój , nie podlegam pod urząd skarbowy w Polsce. W PL firma zamknięta już , dziekuję PO-PSL za stworzenie dobrobytu dla swoich kolesiów i firm zagranicznych . Teraz ja jestem firma zagraniczna .

Najnowsze wpisy