Forum Polityka, aktualnościKraj

Polacy chcą autonomii? "To prowokacja"

Polacy chcą autonomii? "To prowokacja"

Money.pl / 2011-04-27 14:15
Komentarze do wiadomości: Polacy chcą autonomii? "To prowokacja".
Wyświetlaj:
leglana blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-09-05 11:58
Cholota niech sobie skacze do oczu a Amerykanie juz tylko lapki zacierja zeby wam jakis kontyngent broni zrzucic do walki w Powstaniu Polskim na Litwie i innych podobnych incydentach. Gdzie 2 sie bije tam 3 korzysta. Cholota i moherstwo sobie skacze do oczu , a cwansi na tym zarabiaja. Pytanie czy warto? i Kto na tym straci a kto zyska?
AWS+UW-THE END / 78.8.158.* / 2011-04-27 16:14
AUTONOMII ŚLĄSKA! tak się kończy pokój w Europie
dgen / 2011-04-27 14:23 / Tysiącznik na forum
a co na to nasze MSZ ?
to nie żart / 46.112.60.* / 2011-04-27 16:42
dgen - masz na myśli "nasze" MSZ?
jt / 78.8.237.* / 2011-04-27 14:42
Dobre pytanie.Zobaczymy jak zadziałają,jak będą bronić Polaków tam mieszkających.
Stasiek47 / 89.72.57.* / 2011-04-27 14:57
przed kim bronić? przed nimi samymi?
legalna blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-09-05 12:00
wszechpolacy nie rozumieja takich spraw... oni rozumuja doslownie i najlepiej z szabelka na Litwe... a sami w D..E byli i G...o widzieli.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-27 15:03
Ty najwyrazniej nie potrafisz czytac ze zrozumieniem
Przeczytaj ten tekst kilka razy to moze wreszcie zalapiesz o co chodzi.
Stasiek47 / 89.72.57.* / 2011-04-27 15:17
Polak na Litwie jest obywatelem litewskim i tyle. Pochodzenie nie powinno mieć żadnego znaczenia. Łobuzeria polska atakuje ludzi innego pochodzenia, szczególnie żydów i kolorowych, a martwi się, kto będzie bronić Polaków na Litwie.
POlak z UK WOLNY / 86.144.140.* / 2011-09-05 12:07
Jak ktos sie czul Polakiem to juz dawno po wojnie wrocil do Polski i skonczyl polska szkole, zwlaszcza z tak nieodleglej Litwy. Moj dziadek z Syberii tysiace kilometrow na pieszo i czym sie dalo wracal do Polski, mogl zostac w Rosji, Kazachstanie, na Ukrainie , ba nawet na Litwie, ale wrocil. Jak ktos nie mogl wrocic z takiej Litwy przez 60 lat, to ja przepraszam on ma polskie pochodzenie,ale sam wybral sobie kraj swojego obywatelstwa i to niedorzeczne teraz i chamskie wrecz wymuszac na innym rzadzie ,zeby fundowal z wlasnego budzetu szkoly polskie i inne polskie instytucje. Chcesz sie uczyc po polsku to jedz do Polski czlowieku i nie zawrcaja dupy innym i sie nie osmieszaj, chyba ze chcesz sobie sam zorganizowac za polskie pieniadze albo swoje szkolke sobotnia czy weekendowa to napewno NIKT CI NIE ZABRONI i NIKT CI nie zabroni szkolek i uczenia sie polskiego. Ludzie nie wierzcie w takie bzdety,ze ktos komus sie jezyka jakiegos zabrania uczyc czy sobie szkolki organizowac oczywiscie za swoje lub polskiego panstwa pieniedze, a niby za czyje mialo by byc. Ludzie czyscie pocipieli?? Juz calkiem odurnowacieli, nie osmieszajcie sie! MI nikt nie zabrania uczyc sie i mowic po polsku jak mi sie chce, a ksoro jestem w kraju innym to chyba 98% obywateli dla mnie nie bedzie przestawiac swojego zycia i uczyc sie polskiego,bo ja Wielki Wszechpolak jestem i mi sie nalezy i swiat ma sie do mnie dostosowac. Zmadrzejcie ludzie!
@@@ / 87.207.29.* / 2011-04-27 15:44

Łobuzeria polska

Piszesz o sobie.
tesa1959 / 2011-04-27 14:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kiedy w 1977 r. byłam na wycieczce w Brześciu, Białorusini mówili nam o tym, że Litwini są bardzo niegościnni i wrogo nastawieni do nich i nie tylko. Litwini na Białorusi byli przyjmowani z serdecznością ( w co wierzę, bo przed nami, Polakami, stały otworem ich mieszkania), natomiast w odwrotnej sytuacji tzn. Białorusini na Litwie nie dostali nawet szklanki wody. Nie chcieliśmy w to wierzyć w świetle naszych wiadomości z historii i traktowania w Polsce Litwy i Litwinów jak braci. Trzeba było zmiany ustroju, aby dowiedzieć się prawdy o tym narodzie, a mogło być tak pięknie...
legalna blondynka bezpartyjna doktor / 86.144.140.* / 2011-09-05 12:13
tesa gdzie ty bylas w swiecie i co ty wiedzilas poza paroma pielgrzymkami lokalnymi??? ZEby cos o narodach powiedziec nie wystarczy prowokacyjny incydent,tzreab latami czytac historie a nie tygodniki rydzykowe, trzeba sie uczyc, trzeba podrozowac i poznawac ludzi, trzeba uzywac wlasnego rozumu!! a gdzie ty bylas ile znasz ludzi z jakich krajow?? ile razy bylas na Litwie i ilu Litwinow poznalas czy znasz naprawde historie tego kraju?? Zanim rzucic w kogos kamieniem zastanow sie czy wystarczjaco DUZO wiesz na jego temat!! Rzygac mi sie chce od tego polskiego prostacyzmu, madrych ci moze z 10%
issael / 46.113.180.* / 2011-04-27 20:19
Sęk w tym, ze Polacy kierują się niewiedzą i głupim sentymentem do nazw, Wilno, miejsce Piłsudskiego ect...ect.. Ba w swojej niewiedzy utożsamiają Bałtów litewskich z dawną nacją litewską, z którą dawna Polska był w przymierzu. Wielki fałsz. Faktycznym spadkobiercami dawnej Litwy sa współcześni Białorusini ( Bałtowie byli wówczs dosyć skromna nacja w ramach Wielkiego Ksiestwa) mam na mysli nacje. Natomiast (skutek "wyroków" historii") przy Bałtach pozostała nazwa, oraz miejscowości takie jak Wilno.
Moze dlatego wspólczesni bałtowie litewscy sa tak wredni, ze to nie oni faktycznie sa tymi do których , wielu sentymentalnych polaków wzdych, na dodatek wzdycha głupio, dajac sie bałtom litewskim robic w balona .
issael / 46.113.141.* / 2011-04-27 14:15
Rozbudzanie fobii, oszołomom litewskim idzie całkiem dobrze.
Wprawdzie nie maja u siebie talentu na miare Gebelsa, ale i talencik na miare lokalna, lokalnie sie sprawdzi.
Wprawdzie te litewskie fobie zaszkodza Litwie najbardziej, ale co to litewskich oszołomów obchodzi. Dla ich małych rozumków wystarczajace jest, jak się zisci to co sie im spusci.
POlak z UK WOLNY / 86.144.140.* / 2011-09-05 12:18
zobaczymy jak ty na swoich "madrosciach" wyjedziesz, znalazl sie dyplomata z bozej laski

Najnowsze wpisy