Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy coraz chętniej zakładają własny biznes. #dziejesiewbiznesie

Polacy coraz chętniej zakładają własny biznes. #dziejesiewbiznesie

Wyświetlaj:
sss560 / 62.87.208.* / 2015-11-30 08:31
Raport Amwaya? Pamiętacie tę piramidę finansową z lat 90 tych?
Obserwator13 / 185.15.81.* / 2015-11-30 08:30
prowadzę prywatny mały sklepik-na urlopie (tydzień)byłem ostatni raz cztery lata temu. Pracuję na okrągło-w tym roku nie miałem wolnej niedzieli-lubię swoja pracę, ale nie az na tyle,żeby nawet jak jestem chory chodzić do pracy, bo inaczej moja Rodzina nie będzie miała co jeść....Nie mogę chorować, bo wtedy dostanę jakieś grosze od ZUS-a czynsz i tak trzeba zapłacić...Nie polecam
ktosiu2343 / 188.125.132.* / 2015-11-30 08:04
Wyluzujcie artykuł na zamówienie, który pewnie ma pokazać, że PO wcale nie rządziło źle i żeby łatwiej było dalej opluwać PiS. Żeby nie było na PiS nie głosowałem, na PO też nie, po prostu mam już dosyć propagandy sukcesu - koń jaki jest każdy widzi.
atz / 31.183.157.* / 2015-11-30 08:01
9 h pracy dziennie, to raczej standard. Nie wiem, czy ktoś zlicza przepracowane weekendy, mikro-urlopy (bo na dłuższe wyjazdy raczej nie można sobie pozwolić) i wydłużony czas pracy do emerytury ( bo każdorazowe zawieszenie firmy, z jakiegokolwiek powodu, ma taki efekt. A, i jeszcze dramatycznie trudne warunki wzięcia kredytu hipotecznego, bo przecież "nie ma pan zaplecza finansowego, jak osoby na etacie". I jeszcze fakt, że bez względu na to, ile zarobię (nawet, jeśli miesiąc/sezon był kiepski i dochodu było, powiedzmy, 1000zł), ZUS-sowi i US trzeba oddać zawsze tyle samo.
Tak... to oczywiście, jest państwo przyjazne mikro- i średnim przedsiębiorcom.
qazert / 212.33.77.* / 2015-11-30 07:48
przyjazna PRZEDSIĘBIORCOM polska :))))))))))))))))))))))))))))
Tomek jakub / 31.1.215.* / 2015-11-30 07:40
W Polsce Władzechcą abyś założył własny biznes by cię kasować bez pardonu. Polska to najgorsze miejsce do prowadzenia biznesu- armia głodnych bezczelnych biurokratów która zerzre wszystko. W Polsce biznes to kanał zresztą tak jak wszystko.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kuba1 / 83.24.155.* / 2015-11-30 07:24
Polska to była przyjazna dla polskiego przedsiębiorcy. Teraz jest przyjazna tylko dla obcokrajowców. A na swoim jestem już 35 lat. Teraz jest to droga przez mękę.
tenorek12 / 78.8.31.* / 2015-11-30 07:10
wszystko pięknie ale na papierze i w ustach polityków.Rzeczywistość jest całkowicie inna - zaczynających biznes na własny rachunek najczęściej dobijają składki ZUS, inna sprawa to fakt ,że nie każdy może byc byznesmenem - ktoś musi napędzać zapotrzebowanie na usługi! a ztym jest gorzej.
lol1239 / 78.88.229.* / 2015-11-30 07:02
Mam dosyć czytania jak to nasi rządzący w tym kraju wspierają Polski biznes. Sytuacja jest wręcz odwrotna z uwagi na obowiązujące przepisy wymyślone przez naszych wszystko wiedzących. To jest rzucanie kłód pod nogi na samym początku. Najpierw dochodzą opłaty za każdy wydany papierek następnie pierwszy ZUS, kiedy jeszcze nie zarobiłeś ani grosza. O dofinansowaniu działalności możesz tylko pomarzyć jak nie masz pleców lub kogoś z rodziny we władzach. O dotacji UE na usprzętowienie też to jest marzenie. Raczej wspierane są duże firmy i te zachodnie, które nie płacą podatków w kraju. Pieniądze wpływają a następnie wypływają do państw UE. Prowadzę działalność gospodarczą od kilku lat i do tej pory nie otrzymałem żadnego wsparcia od Państwa Polskiego. Owszem starałem się, ale niestety w efekcie dostawałem odpowiedzi odmowne. Wszystko, co kupiłem do firmy to za środki własne i kredyty, które do tej pory płaczę i spłacam. Jeszcze inna sprawa to kontrakty za najniższą cenę a koszty pracy stale rosną. Zastanawiam się czy nie lepiej być w szarej strefie, bo to będzie taniej i lepiej. Zakupiłem samochody dla pracowników na dojazdy do pracy i z pracy do domu to nawet Vat od paliwa nie mogę odliczyć, bo takich wygód dla pracowników nie można stosować. Mogą tylko dojeżdżać z firmy do miejsca wykonywania kontraktu - inaczej nie. Życzę szczęścia i zdrowia dla tych, co prowadza działalność. Może w przyszłości ktoś w tym państwie zmądrzeje i naprawdę zacznie wspierać wszystko, co Polskie. Choć tak naprawdę nie wierzę ze takie coś nastąpi.
komentujący / 79.97.239.* / 2015-11-30 12:15
Wiesz ja pracuje w miejscu gdzie mamy okolo 10 samochodów dostawczych. Sa one wykorzystywane w godzinach pracy I po bo zdarza sie ze niektorzy kończą gdy firma jest juz zamknieta, a jak ktoś potrzebuje pożyczyć auto, to tez nie ma z tym problemu. Problem ropy mamy rozwiazany w ten sposob, ze sami zamawiamy do malej cysterny raz w miesiącu. Przyjezdza Pan, tankuje I wystawia fakturę. Przecież nikt nie jezdzi za kazdym autem I nie sprawdza kto I gdzie jeździ... No ale Pl ti jest dziki kraj, więc wszytko może się zdarzyć ;-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mb801 / 91.233.79.* / 2015-11-30 08:08
I to jest właśnie cała prawda! A swój biznes zakładają,bo nie mają wyjścia,chcą pracować,a nie mogą znaleźć pracy,która by przynosiła satysfakcję. U kogoś też pracujesz ponad normę,żeby szef Cię nie zwolnił i nie wymienił na nowego,za którego dostanie dofinansowanie z UP!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
robert364 / 88.156.191.* / 2015-11-30 06:20
Najwiekszą przeszkodą jest zbyt skomplikowany system podatkowy, bbiurokracja i mentalność władz.
kowal235 / 83.11.63.* / 2015-11-30 06:35
Trafiłeś w sedno. Najgorsza jest chyba mentalność władz.
jola_36 / 83.238.138.* / 2015-11-28 12:15
ale czym sie martwicie co ?????? pisowcy dodrukuja pieniazki i wszyscy dostaniemy duze podwyzki :POD NOWEGO ROKU PO 1000 ZL KAZDY HIHIHI :p CZY PRACUJE CZY NIE :p
oky / 188.146.135.* / 2015-11-30 06:38
PO-wska trollica się odezwała
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Irek100 / 89.66.45.* / 2015-11-28 09:43
A może by tak przestać krytykować i udawać eksperta od wszystkiego tylko się zastanowić jak pomóc polskiemu przemysłowi. Szanowny portal money co artykuł to wsadza kij w tryby i sypie piasek. Pytam się czyj interes reprezentuje money, polski czy obcego kapiatału ???. Robicie się nudni jak przysłowiowe "flaki z olejem", może by tak więcej pozytywnej inicjatywy hmmm.... Pamiętajcie, im więcej będziecie negować tym więcej dostaniecie negatywów aż do upadku włącznie, to tak działa a w zasadzie już działa co widać po artykułach.
mnbvcxzxcfghjk / 83.23.1.* / 2015-11-27 23:21
zdjęcia newagu artykuł pesa pelna profeska widac że artykuł nędzny jak polska cała
irena 44 / 83.24.158.* / 2015-11-27 20:24
czemu tym podatkiem nie będą obciążeni wyzyskiwacze typu Brzosko. Zatrudnia za śmiecie lub na czarno,bez infrastruktury czyli prawie bez kosztów.chyba że zasila wiadomą partię
tytan181 / 158.69.201.* / 2015-11-27 18:31
za zaczłem inwestwać na giełdzie. bo to wpływa od pracodawcy to zaczyna być mało. że nie wspomnę, że człowiek chce jeszcze z życia skrzystać i trochę po świecie się poobijać. nie odważyłby się na otwieranie biznesu w obecnych czasach. wole pgrzebać trochę w necie i odpalić xSation. kokosw jeszcze się nie dorobiłem, ale jakoś powoli widzę zyski i to dla mnie najważniejsze
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy