Forum Forum dla firmKadry

Polacy coraz mniej zadowoleni z pracy

Polacy coraz mniej zadowoleni z pracy

Money.pl / 2008-05-06 13:35
Komentarze do wiadomości: Polacy coraz mniej zadowoleni z pracy.
Wyświetlaj:
gosita / 78.16.214.* / 2008-05-09 16:01
witam!!!obecnie mieszkam za granica i wydaje mi sie ze jakbysmy doceniali to co mamy,to praca dawala by nam choc odrobine przyjemnosci.widze co sie dzieje u mnie w kraju,jeden zazdrosci drugiemu,a co drugi jest sklucony bo ty masz wiecej a ja nie mam tyle co ty.......uwazamy sie za inteligetny narod,a tak naprawde zachowujemy sie jak ludzie bez wyksztalcenia!!!!szczegolnie za granica.DLACZEGO.przeciez jeden jest dobry w tym a drugi w czyms innym.....zastanowcie sie i szanujcie cieszcie sie tym co macie.....
PaulinaJ / 83.28.20.* / 2008-11-05 20:38
Witam. Piszę pracę magisterską na temat zadowolenia z pracy i potrzebuje jakiś materiałów (linki,ankiety, notatki). Wszelkie materiały proszę przesyłać na mój e-mail. Będę wdzięczna.
Pajchiwo / 2008-12-31 09:42 / Tysiącznik na forum
heh - przejdź się trochę po ulicach/firmach/pasażach, pozbieraj ankiety, to Twoja praca będzie miała jakąś rzeczywista wartość.
Jak będziesz czekać aż dane same Ci spłyną (zakładając ,że umiesz je opracować) to musiała byś mieć naprawdę szczęście, żeby coś istotnego wygrzebać...
podatnik / 217.11.139.* / 2008-05-07 13:33
Ludzie byli zadowoleni , ale im wmówili dziennikarze,że jest źle , że są żle traktowani , no i ci wstrętni kapitaliści muszą podnieść te pensje w końcu.
Bardzo duży wpływ na poziom zadowolenia , ma to co się mówi w środkach masowego przkazu , jak się pokazuje tylko narzekających i niezadowolonych to sie udziela nastepnym.
Dziennikarzom zbyt dużosię płaci odeszli od rzeczywistości
Kaaaśka / 195.14.4.* / 2008-05-07 16:40
Polacy jezeli chca potrafia pracowac rzetelnie i sumiennie natomiast w dzisiejszych czasach zaczyna brakowac im motywacji!!!Pracownicy jak dawni "Murzyni na plantacji" maja przed sobą jedyynie wymagania, ktore powinni spelniac nie majac w zamian spelnianych swoich oczekiwan(zarobki,komfort pracy,poszerzanie swojej wiedzy o nowe umiejetnosci). Pracodawca jedynie wymaga i wymaga, nie dba o zadowolenie pracownika ani podnoszenie jego kwalifikacji. Taka sytuacja przypomina wegetacje wiec jak mozna mowic o zadowoleniu, jeżeli pracuje sie z przymusu nie majac mozliwosci odczuwania saysfakcji i spelnienia?
podatnik / 217.11.139.* / 2008-05-07 13:20
Polska to ciekawy kraj , szczególnie jak chodzi o stosunek do pracy , sumienności i pretensji do pracodawców.
Niestety moi drodzy , ale często to nawet te marne 1000 zł na rękę to i tak zbyt dużo dla tego wiecznie niezadowolenego lenia , który najwięcej czasu spędza na krytykowaniu innych i kombinowaniu jak przecierpieć te 8 godzin żeby nie złapali na nic nierobieniu Bezmyślośc , głupota to bardzo często cecha pracowników i jest coraz to gorzej .
Teraz udowadniam ,że mam rację
Jesteś w pozycji klienta i petenta i co : źle cię obsłużyli na poczcie , w banku , w Urzędzie , w przychodni lekarskiej , rachunek nie dotarł na czas i masz niezawinione odsetki,
przydzielony doradca nie ma pojecia co od niego chcesz,
fachowiec umówiony na naprawę lodówki nie przyszedł , w pralni źle wyprali nowy garnitór i jest wyrzucenia , kupiony przedmiot okazał się bublem ,zaraz sie zepsół - ale to wszystko robią pracownicy właśnie ci , którzy narzakają ,że są źle traktowani przez pracodawcę - a może został ukarany za to,że źle potraktował klienta ,że zrobił coś żle nie w terminie. Wielu ma poczucie krzywdy z powodu zwrócenia mu uwagi ,że zrobił coś źle.
Co ciekawe ,że pracownicy bardzo dobrze orientujący sie w swoich prawach wynikających z kodeksu pracy , najczęściej nie wiedzą o podstawowych wymaganiach na jego stanowisku pracy , choć nie wiem ile byś go nie szkolił nie jest w stanie zapamiętać , ale kodeks wystarczy ,że raz mu kolega coś podpowie.
Rada dla wyzyskiwanych pracowników - zacznijcie od tego ,żebyście szanowali siebie na wzajem pracownik pracownika , nie tylko tego biurko obok ale i tego co pracuje w firmie z którą współpracujecie -odpisz mu na czas , załatw jak należy jego sprawę , ja k sie umówisz na godzine to bądż punktualny , dowieź towar na czas , rozładuj tego kierowcę ,zeby nie czekał bez powodu - tak zwyczajnie bądź człowiekiem i zobaczysz okaże się ,że ten pracodawca to wcale nie taki zły człowiek.A świat wcale nie jest taki zły , a i może pieniędzy nagle przybędzie.
qwaszx / 87.207.213.* / 2008-05-10 20:44
Nieźle się uśmiałem z tego steku bzdur. Oto dowód: Pracuję w firmie z kosiarkami, mam największą sprzedaż w sklepie, a kolega, który jest rok dłużej zarabia 600 pln więcej niż ja. Mamy te same obowiązki (jedyne co robi to raporty na koniec dnia i otwiera sklep). Oboje szanujemy klientów. Podwyżka była wtedy, gdy ogłosiła się konkurencja (i tak zarabiam mniej ni ż w konkurencji o 600 pln). I proszę przestać opowiadać bajki, bo to nie ten portal. Co do poczty i innych instytucji widzę, że pracownicy starają się obsługiwać klientów jak najszybciej. Ale pewnie jest Pan lub Pani pracodawcą.
robertw74 / 212.160.228.* / 2008-05-07 08:22
Niestety prawda jest przykra. Polscy przedsiębiorcy to najczęściej cwaniacy, którzy nie maja pojęcia o kulturze pracy i zarządzania. Mają zyski na poziomie nie niższym niż drobni przedsiębiorcy na zachodzie. Nie rozumiem, więc argumentu, że nie maja z czego płacić pracownikom. Ja również mam świetne kwalifikacje i prace w renomowanej firmie międzynarodowej. Gdy sie przyjmowałem, obiecywano po kilku miesiącach bardzo wiele, zostało z tego bardzo niewiele. Cóż dałem sie oszukać cwaniakowi, który jest nade mną i tylko myśli jak Ci obciąć kasę. To jest kultura organizacji?Kadra menedżerska ma pensje na poziomie podobnym do swoich kolegów z firmy działających w innych krajach. Specjaliści natomiast w Polsce zarabiają 3-4 razy mniej niż odpowiednicy na Zachodzie. I nikt mi nie powie, ze mamy inne warunki, bo wiem jakie przychody generuje oddział w Polsce , a jakie są w innych krajach. A ceny mamy na poziomie takim samym , albo często wyższym-dlatego zyski są na poziomie europejskim. Drożeją leki, paliwa, energia oraz żywność. Jak sobie z tym poradzić z pensja 3-4 razy niższą przy podobnych kosztach?
tatazzz / 2008-05-06 17:16 / Bywalec forum
Totalny brak szacunku dla pracownika.Mondralowanie się w stylu ,ja płace i ja mam racje no i oczywiście szefa rodzinka niedouczona,zmanierowana.Niedawno ogniska palili przy drodze a jak ukradli troche ludziom kasy poprzez nieziemski i niekatolicki wyzysk ,to dopiero dekiel się uchylił w głowie i hulaj dusza piekła nie ma.Nauczony jestem uczciwej i rzetelnej pracy.Jednak czy pracujesz dobrze i przynosisz firmie zysk czy też odwrotnie brakuje u tych pseudo pracodawców ,szacunku i akceptacji.Przychodząc do pracy zastanawiam się co dzisiaj chce mi mój pseudo pracodawca ukraść z moich dodatkowych umiejętności.Albo na czym przy wypłacie chce mnie orżnąć.

W naszym kraju pseudo -przedsiębiorcy to w wiekszości totalne bagno,zarówno etyczne ,moralne i intelektualne.Potrafią jedno dobrze robić to szukać sposobu aby Tobie pensji w całości nie wypłacić albo wykorzystac.Oczywiście wykorzystać jako doświadczenie,umiejętności tak ale to jest moja wartość na rynku i za to się płaci a nie na krzywy ry...
Cora częściej mysle o wyjeżdzie z tego kraju upokorzenia i zniewagi.Zarówno przez władze jak i pseudo-oszołomionych pracodawców...
podatnik / 217.11.139.* / 2008-05-07 13:30
Jak naprawdę jesteś dobry i rzetelny i masz jakąś wiedzę
to byś nie siedział w takiej firmie jak ją opisujesz. Obecnie na rynku jest praca w dobrych firmach , ale dla ludzi ,którzy chcą pracować
Wiele razy słyszałam takie teksty od przyjmowanych do pracy o poprzednich pracodawcach , a potem wychodziła naga prawda - zwykły głąb , który poza krytykowaniem innych i narzekaniem nic nie umiał i do niczego się nie nadawał.
Jedź za granicę tam się przekonasz co to jest praca i kim jest szef.
Moja piewsza wizyta na Zachodzie w firmie - szok dla mnie - szef wszedł do pokoju i wszyscy wsali od biurek na baczość i stali aż nie wyszedł. Długo wspólpracowałam z ta firmą i tym człowiekiem , kodeks pracy tego kraju nakazywał dawać co dwa lata conajmniej podwyżkę nie dużą kwotę - wolał przyjąc nowego a podwyżki nie dał-
wszyscy mieli umowy na dwa lata . Nigdy nie słyszała złego słowa od ludzi na temat tego człowieka - eszyscy go bardzo szanowali i cenili - może to jest metoda na pracownika.
Edek z krainy kredek / 77.253.160.* / 2008-05-07 12:19
Święta prawda tatazzz. Czerwonych i innych drobnych i grubych dorobkiewiczów mamy powyżej uszu!!!!! Ale to już wynika z "naszego" polskiego egoizmu i chamstwa. Wystarczy się cofnąć o jedyne 200 lat, do czasów naszego szlachectwa, gdzie na dworach była pokazywana chulaszcza historia naszych przodków, wpólne biesiadowanie (chlanie i dymanie dziewek) z księżmi. Strach pomyśleć co było za czasów wszystkich Mieszków. Jednym słowem warcholstwo, cwaniactwo, sranie wyżej niż sie ma dupę macie we krwii, wyssane z mlekiem matki. Oby mentalność tych pseudobiznesmenów jak naszybciej zmieniła kultura ludzi z cywilizowanych krajów.
leiho / 2008-05-06 21:14 / "Tu Ne Cede Malis"
wyjedz, czerwonych mamy pod dostatkiem, jak wyhejedziesz, to wiele sie nie zmieni, ta sama czerwonka. Pracodawca zebys mogł zarobic 1000 zł musi zapłacic PONAD 1500 kosztów - zdajesz sobie z tego sprawę, mędrku? 3000 brutto pensja, czyli 2000 do reki dla pracownika, to prawie 4000 kosztów dla pracodawcy łacznie - wiesz o tym? Wiec poczytaj jak to wyglada od srodka, i zacznij się mądrzyć.
Podatnik / 83.10.103.* / 2008-05-07 21:35
Ty jednak masz coś z deklem Jak pisza na innycz forach.
Gość / 78.133.216.* / 2008-05-06 22:31
Nie chodzi o płacę, ale o kulturę, która gdzieś ... wyjechała. Wszędzie jest problem poszanowania czlowieka.
man13 / 2008-05-06 22:50 / Tysiącznik na forum

Wszędzie jest problem poszanowania czlowieka.

A szczególnie jeśli sam zainteresowany nie posiada szacunku do siebie!!!
tommy1984 / 83.7.165.* / 2008-05-06 16:49
ja pracuje za 860 netto w biurze i wcale nie jestem zadowolony:/. w przyszlości wole już byc murzynem w polsce lub za granicą
man13 / 2008-05-06 22:51 / Tysiącznik na forum
... a z czego jesteś NIEZADOWOLONY?
wolny człowiek / 83.27.26.* / 2008-05-06 16:39
A z czego być zadowolonym? Przecież praca została pomyślana jako kara. No chyba że ktoś jest masochistą.
studentt / 80.53.21.* / 2008-05-06 16:28
mam dobra prace ale poswiecam jej sporo czasu ale jak obserwuje znajmoych po studiach to zal, poprostu kapitalizm jest rownie zly jak socjalizm -tylko wykorzystac czlowieka
man13 / 2008-05-06 22:48 / Tysiącznik na forum
To wymyśl bardziej przychylną ekonomię!!!
RC:-) / 83.7.199.* / 2008-05-06 14:49
Firmy wcale nie biją się o pracowników chyba że otych którzy chcieli by pracować za 1000 pln brutto. Ogłoszenia o pracę to rozpacz wołających o pomoc wyzyskiwaczy którym nikt nie zaufa. Nawet niemający kwalfikacji znajdzie prace w europie zachodniej za godna pensje a nie za żałosne ochłapy. Szefowie polskich firm robia sobie schody z marmurów bo niewiedzą co zmienić w swoim domu a ich pracownicy niejednokrotnie po studiach niemaja zaco zamknąć bilansu miesięcznych wydatków na egzystencje na plusie.
leiho / 2008-05-06 15:49 / "Tu Ne Cede Malis"
to niestety prawda. Mam swietny zawód, pracuje w innym ale rownie dobrym, 3 jezyki obce perfekt i pare ladnych lat doswiadczenia. Wyslalem 10 CV w 2 miesiace, bez specjalnego pospichu bo prace mam , ale czas cos zmienic - ZERO odzewu. Po prostu zero. Owszem, jest praca, w akwizycji ubezpieczen "znajdzi znajomych i wcisnij im naszą polisę OC albo fundusz" - ale podobno tak wszyscy pracowników szukają hahah. Mnie sie nie pali, mam za co zyc i 10 lat jeszcze nawet bez pracy, ale powszechne przekonanie ludzi jest nieco inne od rzeczywistosci.
maa / 2008-05-07 13:37 / Tysiącznik na forum
Świetny zawód? 3 języki perfekt?
Ile się takich CV naczytałem...
Potem człowiek używał Present Continuous tam, gdzie powinien Simple Present, albo nie odróżniał Simple Past od Present Perfect...

Są świetni ludzie na rynku pracy. Tyle że najczęściej ich trzeba aktywnie szukać. Oni nie wysyłają CV. Można też zatrudnić kandydatów z brakami i dokształcać.

Zgadzam się natomiast z tezą o żałosnej kulturze menadżerów i ich miernych kwalifikacjach. To jest bardzo częstą przyczyną kadrowych kłopotów firm. Często wystarczy zmienić kierownika, by pozbyć się kłopotów z brakiem pracowników w dziale.
leiho / 2008-05-06 13:55 / "Tu Ne Cede Malis"
niedługo polubią jeszcze bardziej, jak zacznie się wieksze bezrobocie, nizsze pensje i rozwój gospodarczy 2 % (tak gdzies za 2-3 lata). Teraz pracownikom widac jest za dobrze.
tatazzz / 2008-05-06 17:19 / Bywalec forum
To jest napuszczanie i prowokacja.
Powinieneś zmienić cykl leczenia bo to co wyrabiasz to jest
niemoralne,gdyż podpuszczsz ludzi -jakie to typowe dla rodzimego przedsiębiorcy...
kiomonofranek / 79.188.238.* / 2008-05-06 13:45
niech wracają do RAJU , tusk rządzi z pampersami.
JAW / 84.10.239.* / 2008-05-06 13:35
Jeśli nasze zarobki w porównaniu z taką choćby Hiszpanią są dwukrotnie niższe, a podatki i ceny mamy europejskie, to kto ma być zadowolony? A co do pracowników niewykwalifikowanych to jest takie przysłowie: "nie chciało się nosić teczki, teraz trzeba ciągnąć woreczki"
tatazzz / 2008-05-06 17:23 / Bywalec forum
Nie wszyscy są w stanie za kaczki kupić wykształcenia...
Szanuj ludzi nawet tych nie wykształconych .
Inteligencje sie ma a nie uzyskuje poprzez wykształcenie.To jedno czego nie mogłeś kupić...
ampatia / 79.188.238.* / 2008-05-06 13:46
a gdyby wszyscy byli wykszatłceni , to kto by te woreczki ciągnął ?
jamin / 2008-05-06 14:06 / portfel / Bywalec forum
ci najmniej wyksztalceni... albo ludzie zza wschodniej granicy...
Metyl / 2008-05-06 14:50 / Bywalec forum
obywatele izraela ?
777 / 149.254.200.* / 2008-05-08 22:06
Tak "ucz się ucz, nauka do potęgi klucz" - "A kto tych kluczy dużo nazbiera, tan będzie w szkole... szatnie otwierał.'" he he Na każdym kroku wychodzi totalne bankructwo tego systemu. Nawet osobę która się kształciła, nie miała żadnych nieczystych układów, można posłać na margines społeczny. Poprostu narobiło sie za dużo magistrów i nie każdy może być dyrektorem, najlepsze jest to że uczelnie i tak wyszły na swoje, bo wielu mysłało że po studiach łatwo znajdą dobrze płatną pracę, a tu FIGA.

Najnowsze wpisy