Forum Polityka, aktualnościKraj

Polacy coraz później decydują się na dziecko

Polacy coraz później decydują się na dziecko

Wyświetlaj:
Oszołomowaty / 212.14.11.* / 2011-04-16 13:32
Czas zacząć myśleć - lepiej sprowadzać tutaj zawczasu chińczyków czy czekać na zalew narodów islamskich ...?
esu / 78.8.133.* / 2011-04-16 13:10
To jedyna konkluzja jakiej można się spodziewać po Rządowym Centrum Pogłębiania Zapaści Demograficznej (albo inaczej entym rządowym centrum do znajdowania wymówek do podnoszenia podatków). Ci ludzie nigdy nie mają dość złodziejstwa. Nawet jak nie będzie się już rodził żaden Polak, jak jeden pracujący będzie żywił 10 emerytów i 30 urzędników to i tak państwo będzie podnosić podatki a konto "programów prorodzinnych" czytaj programów zapewniania stołków dla swoich przy tworzeniu i działaniu instytucji realizujących te programy i dalej państwo będzie płacić dzieciorobom, ale już nawet nie na robienie dzieci (bo przecież nie będą się rodzić) tylko bezpośrednio za chęć ich robienia w postaci zniżek na wódkę.


efekt wyboru, jakiego coraz częściej dokonują młodzi ludzie:


"wyboru" pomiędzy płacić na utrzymanie dzieci a płacić na utrzymanie NFZ, ZUS, KRUS, emerytur budżetowych i budżetowych dotacji do nich.



Od kilkunastu lat rośnie także liczba urodzeń pozamałżeńskich:(....)
w ostatnich latach - około 20 procent


Nic dziwnego skoro samotnym matkom się dopłaca z podatków wyjętych z kieszeni młodych małżeństw. Niektórzy nawet się nie żenią choć żyją razem bo małżeństwo się nie opłaca zwłaszcza przy małych dochodach. Nie mówiąc już o stadach lekkomyślnych szparek, które wiedzą że za dziecko im zapłaci państwo i dzieciorobią na potęgę.

I ostanie największe kłamstwo, że Polacy później decydują się na dziecko. Poczytajcie dane GUS. Statystycznie kobiety rodzące dzieci mają (odkąd są prowadzone statystyki czyli jakieś 50 lat) 26-28 lat. Jedyna różnica między dziś a kiedyś to to że jest mniej dzieci, więc pierwsze dziecko rodzi się później niż kiedyś, ostatnie wcześniej niż kiedyś, bo pierwsze jest częściej jednocześnie ostatnim dzieckiem. Biologia mówi po prostu że starzenie to starzenie, że więcej lat to też biologicznie zakodowana mniejsza chęć do rodzenia dzieci (a większa do ich wychowywania) i magiczne zaklęcie socjalizmu "odłóż rodzenie dziecka na później" po prostu nie działa.
Oszołomowaty / 212.14.11.* / 2011-04-16 13:47
"....Nie mówiąc już o stadach lekkomyślnych szparek, które wiedzą że za dziecko im zapłaci
państwo i dzieciorobią na potęgę ..."
Nie jestem do końca przekonany, może do końca nie wiem, ale wg. moich obserwacji to ta pomoc dla tych samotnych "dziecioróbek" to jest praktycznie żadna ... Znam ją tylko z 3 przypadków i trudno na tej podstawie uogólniać, ale w jednym przypadku dziewczyna była tak "intensywnie" wspomagana, że dziecko jej zmarło z braku pieniędzy na lekarstwa. W pozostałych sytuacjach bez pomocy rodziny nie byłoby szans na minimum egzystencjalne .... I żadna patologia, żeby nie było wątpliwości - po prostu bieda i programy z TVN-u ...
dgen / 2011-04-16 11:24 / Tysiącznik na forum
jeżeli ktoś chce zobaczyć jak będzie wyglądała Polska po dwóch kadencjach rządów PO to niech wrzuci w google : "skutki wojen prowadzonych przez Polskę w XVII wieku".
DOWIDZENIA / 178.37.172.* / 2011-04-16 10:29
01.05.2011 R NASTĘPNY 1 MLN MŁODYCH POLAKÓW OPUŚCI POLSKĘ ,CZYLI PUSTOSTAN 0,5 MLN W LOKALACH MIESZKANIOWYCH .POLSKA KURCZY SIĘ W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE,TRZEBA WZIĄĆ POD UWAGĘ BARDZO SŁABY PRZYROST NATURALNY,I Z POWODU WYJAZDU MŁODYCH OSÓB JESZCZE SIĘ TO POGŁĘBI , OTO OSIĄGNIĘCIA POLITYKÓW PRZEZ OSTATNIE 20 LAT .POLSKA SAMA ZGAŚNIE DZIĘKI IM.
Pilsener / 2011-04-16 09:43 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W dodatku olbrzymi odsetek tych dzieci to dzieci niestety nie chciane :/

Po co mi pomoc państwa? Państwo powinno mi zapewnić łatwy dostęp do nisko opodatkowanej pracy! Co mi z pomocy, która jest mi wypłacana z moich własnych pieniędzy i by wypłacić tą pomoc państwo tak mi drenuje kieszeń, że o założeniu rodziny mogę sobie pomarzyć? Czy nikt nie widzi, że żeby coś dać trzeba najpierw kilka razy tyle zabrać? Normalni ludzie zakładają rodziny gdy ich na to stać a nie po to, by płacić niższe podatki czy dostać becikowe tymczasem wciąż słyszę te same bzdury "młodzi wolą robić karierę", "liczą na pomoc państwa" - młodzi ludzie nie chcą robić kariery, chcą normalnej pracy!

I po co w ogóle skazywać dzieci na polskie obywatelstwo? Jaka tu przyszłość dla nich?
Ordinary Man / 89.231.97.* / 2011-04-16 18:02
Dobrze powiedziane. Urodzić = skazać. W wielu przypadkach dzieci powinny pozywać rodziców do sądów za spłodzenie/urodzenie. Swoją drogą, ciekawe czy już zdarzył się taki przypadek?
esu / 78.8.133.* / 2011-04-16 13:15

Czy nikt nie widzi, że żeby coś dać trzeba najpierw kilka razy tyle zabrać?


Oni właśnie to wiedzą. Po to to badanie - żeby znaleźć pretekst by jeszcze więcej zabrać a konto jakiś nowych programów "prorodzinnych". Ci cwani złodzieje dobrze wiedzą, że są to programy antyrodzinne, ale g.. ich to obchodzi. Ważniejsze jest mieć SUVa i kasę na przydrożne cy.cki. To wszystko ludzie w stylu Piesiewicza, tylko nie tak głupi by dać się złapać.
Domyślam się,że / 83.238.152.* / 2011-04-16 09:04
I tak miało być.

Najnowsze wpisy