Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy mają 60 mld zł długów

Polacy mają 60 mld zł długów

Money.pl / 2008-08-22 18:30
Komentarze do wiadomości: Polacy mają 60 mld zł długów.
Wyświetlaj:
Jaronim / 83.28.51.* / 2008-08-23 08:44
Jest wspaniale grać sport, ogladać i zarabiać kase - to proste : od 4 tyg. gram typy bukmacherskie Bogatego Bukmachera z Polski z g.g.7761270 i są sukcesy spore!!! Wciągu miesiaca zarobiłem 7800zł. Jestem szczesliwy, że tak można zarabiać w internecie kasę na sporcie i gram nie sam ale typy specjalistów. Lepsze to niż giełda która już nei przynosi zysków.
O. Bismarck / 85.202.54.* / 2008-08-22 23:38
- takie są efekty kampanii reklamowych w rodzaju "pieniądze się Wam należą" itp., itd.
- dodatkowo u nas w PL-u świadomość prawna jak i znajomość nawet ogólnych zasad ekonomi wśród społeczeństwa jest naprawdę niska
- Polacy lubią też żyć ponad stan a pojęcie oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi u wielu naszych rodaków nie istnieje - większość z tych pożyczek dla ludu było pożyczkami konsumenckimi

Mentalność tą dość wdzięcznie oddaje poniższy post Mr. "Jaronima"
- jak nie giełda to STS-y
- pieniądze się Mu należą (docelowo też innym)
- przebija u Mr. "Jaronima" też przekonanie, że "pieniądze się robi", nie zarabia.... (no bo gdzież, zarabiać? - to zajęcie co najmniej dla frajerów)
- długi miał, ale już nie ma (jakiś Buc z Wawy pokazał Mu jak się je "robi" w STS-y)
amada / 83.4.46.* / 2008-08-22 21:27
nasuwa mi się taka dygresja: jeśli we wszystkich województwach najwięcej dłużników nie ma zapłaconego terminowo podatku VAT to może świadczy to o tym, że jest on za wysoki .... jesteśmy w zdecydowanej czołówce jeśli chodzi o wysokość vatu i chyba nie robi to dobrze naszym rodzimym przedsiębiorcom ...
marek 19.53 / 83.24.56.* / 2008-08-22 21:48
Marna ta dygresja. Nie istnieje związek między wysokością VAT a jego płaceniem. VAT jest pobierany od kontrahenta i powinien być odprowadzony.
Część firm traktuje podatek jak dochód i np. kupują sobie za to samochód. I wtedy mają problem.
Drugim winnym jest pospolite (prymitywne ) mniemanie, że jak coś "wpuścimy w koszty" to to nie kosztuje.

VAT z punktu rozliczania firmy jest podatkiem całkowicie neutralnym niezależnie od jego wysokości.
robasrob25 / 213.156.112.* / 2008-08-23 05:31
marek 19.53 jest jeden wyjątek jeżeli na początku działalności wystawiasz rachunki bo nie jesteś "vatowcem" a potem nim się stajesz po przekroczeniu limitu to w moim przypadku "vatowcy" przyjęli +VAT normalnie ale klienci nie "vatowcy" powiedzieli, że mają to gdzieś, oni płacą brutto np. 1000 zł i ich nie obchodzi, że ja muszę zapłacić VAT, czyli jestem 22% do tyłu. Odnośnie VAT to zawsze mówiłem, że ludzie przyzwyczajają się do pieniędzy, które wpływają na ich konto zapominając, że fakturę wystawiali uwzględniając koszty + marża + VAT, prowadząc biuro rachunkowe mogę powiedzieć, że jest bardzo mało klientów, którzy chętnie płacą VAT, dochodowy to jeszcze bo może da się część odzyskać w rozliczeniu rocznym ale VAT - przecież to są moje pieniądze -aczkolwiek ściągnąłem je od ludzi, klientów, powinienem je przekazać dalej ale skoro są na moim koncie!!! to są moje i już.
Konkludując wielu nie zgadza się z tak wysokim opodatkowanie towarów i usług ale przełyka to ponieważ zasila to skarb państwa a ilu zgodziłoby się na to jakby wiedzieli, że zasilają prywatne konta bo ludzie nie płacą -aczkolwiek za prezydentem stanów: pewna jest tylko śmierć i podatki!!!!!
Jaronim / 83.28.23.* / 2008-08-22 18:30
Gramy typy Bukmachera Bogatego i codziennie sa zyski sa podwajania! To jest sposób na kase i biznes spory giełda to juz zapomniałem! Buk Bogaty z Warszawy z gg7761270 jest specjalista od inwestycji w sporcie i zaufalem mu! W lipcu zyski ponad 11000zł to mnie cieszy! długi to u mnie juz zapomnienie...
O. Bismarck / 85.202.54.* / 2008-08-22 20:40
szukasz naiwnych głupków ??? niezły jesteś, takie coś to mogłeś wciskać na początku lat 90-tych, albo obecnie na Allegro - "super sposoby na dorobienie się" albo "jak wygrać w totka - system niezawodny" :)))

Najnowsze wpisy