Forum Polityka, aktualnościPolityka

Polacy na Wyspach tłumnie ruszą do urn wyborczych

Polacy na Wyspach tłumnie ruszą do urn wyborczych

Wyświetlaj:
KJJ / 71.189.241.* / 2007-10-10 02:59
do Elendir.

Co to znaczy kiedyś byli Polakami???

Od roku mieszkam w Stanach, bo wyszłam za mąż, ale jestem i zawsze będę Polką.

Mam obywatelstwo Polskie i nigdy z niego nie zrezygnuję.

I wiem co się dzieje, bo na bieżąco śledzę wydarzenia w Polsce, co w dobie wszechobecnego internetu i ogólnoświatowej telewizji wcale nie jest trudne.

I niewykluczone, że kiedyś znowu pomieszkam na stałe w Polsce wraz z moim mężem.

Dlaczego mam mieć odebrane prawo wyborcze?
Elendir / 2007-10-10 06:48 / Łowca czarownic
Nie chciałbym powtarzać podobnej odpowiedzi jak przy komentarzu poniżej. Czekam na Twój komentarz do niej.
Wapniak / 83.28.127.* / 2007-10-09 09:28
Z radości. Ponieważ Tusk obiecał im lepsze zarobki w Polsce...
marek 19.53 / 83.24.14.* / 2007-10-08 23:29
Słyszałem o przynajmniej milionie wykształciuchów na zmywakach. 10 tys to z grubsza 1% - istotnie ruszą tłumnie.

Tusk chyba wyrzucił w błoto pieniądze podatników.
Elendir / 2007-10-08 11:10 / Łowca czarownic
A ja się zastanawiam niby dlaczego ludzie mieszkający na stałe za granicą powinni mieć prawo głosu. Nie uczestniczą w życiu tutaj, nie wiedzą co się dzieje, nie płacą podatków. Czy prawo do głosu ma tylko wynikać z faktu że kiedyś byli Polakami?

Ktoś może mi zarzucić że dlaczego w takim razie jestem za jak najszerszym otwarciem granic, w tym jeśli chodzi o pracę. Ja nie widzę w tym niekonsekwencji. Jest coś za coś.
fanka / 172.142.191.* / 2007-10-09 20:49
Poniewaz jak to okresliles/as CI LUDZIE SA NADAL POLAKAMI. A to ze przybyli do innego kraju swiadczy o zlej polityce gospodarczej w naszym kraju!!!! Wybacz ale jezeli nie mozesz znalesc dobrze platnej pracy a masz pewne zobowiazania musisz podjac pewne decyzje! Boli mnie tak prostackie myslenie . Ludzie w innych krajach wiedza wszystko co dzieje sie w Polsce jedynie jednostki nie maja pojecia!!! A dlaczego maja placic podatki skoro nie maja przychodow w kraju. Natomiast jezeli przeanalizujesz ich zagraniczne pieniadze to jest popyt i podaz a dzieki temu TY masz prace bo jest obiekt pieniadza! pomys zanim zaczniesz pisac taki bzdury.
Elendir / 2007-10-10 06:44 / Łowca czarownic

CI LUDZIE SA NADAL POLAKAMI

W takim razie 3 pytania:
1. Czy emigranci uczestniczą w doli i niedoli Polaków mieszkających w kraju?
2. Czy emigranci poniosą konsekwencje decyzji wyborczych w stopniu porównywalnym do Polaków mieszkających w kraju?
3. Czym objawia się to, że ci co wyemigrowali na stałe nadal są Polakami?

Nie obrażaj się na stawiane pytania. Nie mają one na celu pokazanie jak to "emigranci są zdrajcami na narodu" czy też innej bzdury. Jednak może warto przypomnieć sobie bardziej o swojej tożsamości narodowej?
jaro67 / 2007-10-08 09:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dopiero rozpoczęły sie zapisy

mam nadzieję że po wczorajszej debacie w Radio Londyn zagłosują na Popielę
dareg / 89.79.2.* / 2007-10-08 08:16
10 tys. na 1,5 mln to tłum ?
El Presidente / 212.244.73.* / 2007-10-08 10:30
To o nich obecny Prezydent RP powiedział, że z kraju wyjechali nieudacznicy...
mar-duk / 83.12.162.* / 2007-10-08 10:11
No , wlasnie troche malo
Mam nadzieje ze pamietaja o tym jak Kaczynski wypowiadal sie o tych ktorzy nie chca pracowac jako lekarze za 1,5 tys w wolsce

Najnowsze wpisy