Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy nie będą wyjeżdżać do pracy za granicę

Polacy nie będą wyjeżdżać do pracy za granicę

Wyświetlaj:
megan763 / 83.19.6.* / 2012-10-07 20:46
moi znajaomi ze studiow potracili prace a mieszkam w stolicy prace znalazlam ale za 1600 na noce i 40 km od domu nie dziekuje ,mi sie zasilek konczy w grudniu , szczescie ze nie pracowallam w zawodzie po studiach tylko 5 lat mam doswiadczenia w innej branzy , ktora da mi w anglii normalne pieniadze
kryzys to jest ale w polsce i propaganda we we francji nie ma kryzysu to samo w niemczech, zwlaszcza jesli chce sie pracowac fizycznie ,moja kuzynka jest pielegniarka ajej maz magazynierem nie pytajcie o pensje i socjal
k aczordonald / 92.20.72.* / 2011-12-28 20:56
to jak odlicze budzetowke, dyrektorow i cwaniakow rzadowych, to 17% ktore chce wyjechac stanowi gdzies polowe pracujacych w sektorze prywatnym.
Rzeczywiscie nie ma sie czym przejmowac.

a jeszcze popatrzcie na kolejny artykul ponizej gdzie podaja ze w UK jest 565 tys emigrantow z Polski.Tyle to jest w samym Londynie.


a to:pomimo dużych obaw związanych z otwarciem niemieckiego i austriackiego rynku pracy, na wyjazd zdecydowało się tylko około 30 tysięcy osób.

obaw kogo ?-chyba u nich, bo jak ludzie przestana wyjezdzac, lub co gorsza zaczna wracac, to zarobki jeszcze spadna i zwiekszy sie bezrobocie.
szczitatiel / 161.122.83.* / 2011-12-28 17:02
Polakow w przedziale 30-44 lata jest ok 8 mln. To znaczy , ze prawie wszyscy ci ludzie wyjada. Zabiora swoje dzieci co da nastepne 2 mln i w kraju bedzie ponizej 30 mln mieszkancow. Ale sie porobi.
Pracownik Azjatycki / 161.122.83.* / 2011-12-28 16:54
Pani Małgorzata Rusewicz zapomniala, ze poza Unia Europejska sa inne kraje w Europie jak Szwajcarii i Lichtenstein, gdzie na razie nie ma kryzysu. Poza tym poza Europa sa tez jakies tam kraje jak USA, Kanada, ze o Azji Poludniowo-Wschodniej nie wspomne, gdzie prace mozna dostac. Zaryzykuje twierdzenie, ze na Bliskim Wschodzie tez sa kraje dosc bogate w ktrorych nie widac kryzysu.
anuk / 77.255.148.* / 2011-12-28 13:17
Ciekawe co ten pismak "bierze" przed robotą! Zdrowo myślący człowiek pod takim tekstem by się nigdy nie podpisał!
Tołdi / 192.193.116.* / 2011-12-28 12:29
Uważam że praca za granica bedzie nadal się opłacać Polakom.
Przykładem jest mój szwagier. Nie mógł znalesc pracy w Polsce wyjechał do Angli. Po roku sprowadził tam swoja dziewczynę. Oboje pracuja w fabryce pizzy.
- wynajmuja mieszkanie 3 pokojowe
- socjal w Anglii jest o wiele lepszy wiec zdecydowali sie na dziecko
- stac ich na to by odlozyc sobie troche grosza
- zywnosc z tego co slyszalem jest tansza
- wyjechał nie znajac jezyka teraz mowi biegle po angielsku
Przez 3 lata pracy w kraju nigdy nie doszedł by do tego co teraz ma.
LaVega / 2011-12-28 12:04 / portfel / Bywalec forum
Ale kpina..Naprawde nie wiem jak niewiarygodne sa te danne bo sam widze o wiele wiecej ludzi za granica niz podaje to wladza skoro rejestrowane bezrobocie to 12%(1.915 mln)daje to nam 16mln ludzi aktywnych zawodowo...powrót tych 2 milionów z zagranicy spowodowaby wzrost bezrobocia do 24.5 %
Artyku powyzej jest typowym artykuem propagandowym :W wyscigu przywódców USA i Rosji prezydent Rosji zajo zaszczytne drugie miejsce.... to ten typ artykuu..
dzikki5 / 80.50.131.* / 2011-12-28 11:53
Ja już się pakuję.
fdfdsfdsfdsafdsf / 178.36.165.* / 2011-12-28 11:43
tylko 17% lol.
No zakładam że małe dzieci nie rozważają, bo to decyzja rodziców. Raczej pasożytnicze grupy żerujące na pracy innych takie jak urzędnicy, prokuratorzy, sędziowie i inni 35letni emeryci też raczej nie planują wyjazdu. Raczej nie wyjadą Ci, którzy maja teraz 50-60 lat bo oni czekają na emeryturę. Wygląda na to, że wyjazd planuje większość spośród tych, którzy generują i w najbliższych latach mieliby generować rzeczywiste PKB Polski. Z resztą sam rozważam wyjazd. Mężczyzna, 26 lat. Pracujący. Po studiach technicznych. Teraz tylko szkolę języki. Bylebym zdążył przed zamknięciem granic.
rruda / 83.11.250.* / 2011-12-28 11:27
a to niby czemu?..ja rozwazam.
FanRuchuPalikota / 213.76.179.* / 2011-12-28 11:07
Komentarz eksperta: emigrację rozważa "tylko" 17% naszych rodaków. O zgrozo! To jest 17% "śmietanki" naszego narodu, bo tylko ludzie odważni i coś potrafiący wyjadą. Ale komentarz eksperta "Lewiatan" mówi sam za siebie jakie jest podejście do pracowników w tym kraju.
irys_bel_fast / 83.4.134.* / 2011-12-28 11:06
Nie będzie licznych wyjazdów, bo Ci co mieli wyjechać już wyjechali.

Czytaliście dane GUS o tym ilu jest polaków i ilu wyemigrowało? Znacznie więcej niż się spodziewali eksperci i w kraju zostało milion mniej niż wynika ze spisu.
pracodawca / 77.45.15.* / 2011-12-28 10:50
Jak słyszę gadanie polityków o tworzeniu miejsc pracy to mnie mdli. Wprowadźcie jeszcze większą ochronę pracownika, większe kary dla pracodawcy, więcej kontroli, wyższy ZUS, a miejsca pracy będą powstawać jak grzyby po deszczy... tylko poza Polską.
CLE / 194.156.44.* / 2011-12-28 11:05
No pewnie. Daj pracownikowi byle ochłap i umowę na pysk.
Banda głupców mieniących się przedsiębiorcami nie ma swiadomości, że to pracownicy o zapewnionym, stabilnym bycie stanowią podstawową siłę konsumpcyjną i tylko oni, kupując, moga nakrencać koniunkturę w całej gospodarce. Młodzi ludzie mając aktulane prespektywy będą stąd uciekać i za parę lat całe Twoje przedsięwzięcie będzie warte tyle, co ogródek z orzeszkzmi ziemnymi w Burkina Faso.
Lysy 25 / 77.255.166.* / 2011-12-28 11:40
Chodzi raczej o likwidację rozlatującego się systemu.
Obecny model gospodarczy zbankrutował i nie odżyje za rok, dwa, czy 20 lat.
Pracodawcy będą zmniejszać zatrudnienie a pracownicy będą bez pracy, chyba że z pocałowaniem w rękę przyjmą umowę "na pysk" bo innych umów w ofercie nie będzie a socjal od państwa będzie topniał razem z rozlatującą się bazą podatkową.

Firmy nie będą się rozwijać tylko zwijać i wygranym będzie ten co straci mniej a nie ten co zyska więcej to dlatego że ci zyskujący czyli rozwijający się będą bardzo nieliczni.

W ciągu kilkunastu do kilkudziesięciu lat taki stan rzeczy ustabilizuje się i firmy które przetrwały będą ciągnąć ale nie będzie już żadnego wzrostu gospodarczego tylko stan charakterystyczny dla okresu sprzed rewolucji przemysłowej (rzemieślnicy, drobni wytwórcy, właściciele ziemscy a z czasem odrodzi się nowa arystokracja).
Czekają nas kolejne WIEKI bez wzrostu gospodarczego.
Equilibrium / 213.195.175.* / 2011-12-28 10:46
To gdzie wiać,ja się pytam,no gdzie?
Lorunia / 188.47.38.* / 2011-12-30 11:09
Nigdzie nie wyjadą bo u nas jest wypaśna pensja , która dotyczy 25 % społeczeństwa i to ich trzyma w Polsce! a jest to 1 tys. netto ! ! ostatnio podano , że ubyło nas w Polsce o przeszło 1 milion ! a pan redaktor uprawia propagandę

Najnowsze wpisy