Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy nie chcą nowych samochodów

Polacy nie chcą nowych samochodów

greg / .* / 2005-04-11 07:44
Komentarze do wiadomości: Polacy nie chcą nowych samochodów.
Wyświetlaj:
Ania / .* / 2005-04-12 07:51
Fakt. Szkoda autka na takie drogi - szczególnie po zimie. Jak stopniał śnieg to jedna wyrwa większa od drugiej I TO GŁÓWNYCH TRASACH PRZELOTOWYCH! SKANDAL! Ciekawe na do idą nasze podatki :/
bunnek / .* / 2005-04-12 01:19
po co nam nowe samochody, gdy nie mamy nowych dróg, jedźmy starymi - drogami i samochodami
Ferdek Kiepski / .* / 2005-04-12 00:19
A ja wam dilerzy powiadam ze bedzie jeszcze gorzej dla was jak tylko wprowadza nowy "podatek ekologiczny" bo teraz ludzie ciagneli "zlom" a wraz z wejsciem nowego podatku zaczna ciagnac bardzo dobre 3-5 letnie samochody jak chociazby Audi A6 z 2000r za nie wiecej jak 11.000 euro,porzadny samochod w cenie "wypasionej" Fabii,nadchodza dla was jeszcze gorsze czasy,ale sami tego chcieliscie.
Nick / .* / 2005-04-12 00:13
Wolę sprowadzić kilkuletnie auto za 30tys niż kupować nowy złom marki FIAT w tej samej cenie, bo na nowe auto za conajmniej 80tys mnie nie stać.
Spiderx / .* / 2005-04-12 00:02
Otwacie granic z Unią spowodowało regulację ryku. Mając do wyboru relatywnie drogi i nowy samochód z Polski albo "używkę" z UE, która ma już opłacony podatek od luksusu i tym podobne wesołe podatki a dodatkowo jest dość "wypasiona" wybór nie jest chyba zbyt skomplikowany? Mam nadzieję, że intensywnie pracujący nad wyjęciem nam z portweli "przyjazny" rząd nie wymyśli zbyt szybko sposobu na zatrzymanie tej regulacji. Za jakiś czas wszystko się uspokoi, ceny 5 czy 10 letnich aut będą miały właściwą relację (jak w UE). Ale centralny rozdzielnik jak zwykle wie lepiej, komu ile i za ile aut się należy. Nie od dziś wszak wiadomo, że jak wszyscy mają po równo (takie same prawo wyboru), to nie wiadomo kto równy a kto równiejszy i można się łatwo pomylić. No i co to w ogóle za demokracja ja się pytam w której wszyscy mają takie samo prawo wyboru? Kontyngenty, ulgi, zwolnienia - to co innego - cały sztab fachowców mógł ciężko pracować i jasno ustalać co jest dla nas dobe. A tak - jeden błąd prawny i chaos się stworzył... A lobby naciska na słuszne regulacje...
nn / .* / 2005-04-11 23:00
Co on p******* (autor artykułu). ja chcę nowy samochód tylko k**** mnie nie stać!!!
Spiderx / .* / 2005-04-12 00:04
A po co? Nie lepszy 4 latek "full wypas" z zagranicy za połowę ceny? I w deklaacji można wpisać np. 1000 euro? Po co przepłacać?
raver / .* / 2005-04-11 22:47
Wiadomo nie od dzis ze Samar i jej wlasciciel Wojciech D. to platny pacholek dilerow.Narod madrzeje bo nie chce juz Yariskow z szybami na korbe za 45.000.Dobrze dilerom,pamietam tych zarozumialych cwaniaczkow po 1 maja ub. roku i ich bunczuczne zapowiedzi podwyzek bo mamy samochody tanie jak barszcz i co?Dzisiaj obnizaja,nawet do nizszych poziomow niz przed rokiem i dalej nie ma chetnych.No i dobrze,udlawcie swoimi samochodami,mam nadzieje,ze wiekszosc z was splajtuje a wraz z wami firma Samar.
MarcinK / .* / 2005-04-11 22:16
Nie chcemy ?? Ależ chcemy i kupujemy ... za własne pieniądze ... ale tylko naszym kochanym "inteligentom rządzącym" ... dzięki którym dla nas samych już nie starcza drobnych w portfelu ...
korba / .* / 2005-04-11 22:15
Tytuł artkułu dowodzi iz autor albu jest pijany albo spadł z kosmosu.
Stachu / .* / 2005-04-11 22:08
po co komu nowy samochód - i tak mało kogo stać, gotówki brak, kredyty drogie, a i tak pewnie zaraz ukradną!! Do tego każda rysa to tragedia, bo cacko kosztowało fortunę. Za to użwyany 2-3 latek to już coś - niedrogo, kilka rys już jest i tak złodziei nie kusi...
Fantasmagor II / .* / 2005-04-12 08:43
Zgadzam się w pełni :)
janz / .* / 2005-04-11 22:01
Ceny samochodów prawie jak w UE a zarobki 4 do 6 razy niższe . Ciekaw jestem co robiliby Niemcy , którym podniesionoby ceny samochodów powiedzmy 4 krotnie , aby byli w takiej sytuacji jak my . Jestem PEWIEN , że oni też wówczas NIE CHCIELI nowych samochodów , skończmy wreszcie z tą FARSĄ na temat bezwzględnego porównywania cen pomiędzy UE a RP, to powoduje jedynie irytację , chyba ,że o TO CHOdzi
Prawie ( na szczeście) emeryt. / .* / 2005-04-11 20:23
Zdecydwana większość komentatrów ( analityków ??? he; he; he ) leci w głupa. aby tylko dostać te pare groszy za wierszówkę.POLAKÓW W PRZEWAŻAJĄCEJ mASIE NIE STAĆ NA KUPNO NOWEGO SAMOCHODU. NIE WMAWIAJCIE NAM DZIECKA W BRZUCH, że POLACY NIE PRAGNĄ JEŹdziĆ NOWYMI SAMOCHODAMI.Moja córka od paru miesięcy pracuje leganie a Stanach i już jeździ nowym i jak "wypasionym' samochodem Toyota.Twierdzi cały czas, że jest Polką.Podrawiam, szefów rożnej maści organizacji pracodawców taplających się teraz w basenach na Malediwach i płaczących w nocnych rodaków rozmowach przy drinkach jaka duży jest koszt robocizny w Polsce.Dobrze, że można wyjechać z tego złodziejskiego kraju za grznicę na zarobek.Z biedaszybami w Polsce straż miejska i policja dały sobie radę.

VAT

Onzy / .* / 2005-04-11 12:22
Podobno jesteśmy w Unii! To dlaczego nasz zachodni sąsiad może odliczyć pełen VAT od auta kupowanego na firmę, a u nas tylko połowę czy 60% + jeszcze ograniczenia kwotowe.Przecież każde zakupione auto bedzie serwisowane, bedzie zuzywac paliwo itp. Korzyści z tego płynące bedą wyższe niż ta cholerna zachłanność urzędasów na kilka procent VATU
ALI / .* / 2005-04-11 11:46
Jeszcze troche niekorzystnych zmian podatkowych dla przedsiębiorców i sprzedaż sięgnie dna....wiadomo od dawna iż samochody powyżej 40 tys.zl. byly kupowane na firmy - potem przyszly zmiany podatkowe i co -KLOPS ( swoją droga świadczy to o slabości portfeli naszych przeciętnych rodzin)
Marcin / .* / 2005-04-11 11:02
Nowy samochód? Jeśli kupować, to tylko 2 letnie - największy spadek wartości (25-45%) mają już za sobą, zazwyczaj są dobrze utrzymane i mają regularne przeglądy.Opłaca się to zwłąszcza, gdy ktoś ma 'szczególne' gusta samochodowe (terenówki, kabriolety, itp.)

Najnowsze wpisy