Forum Polityka, aktualnościKraj

Polacy nie chcą ślubów. Najnowszy sondaż

Polacy nie chcą ślubów. Najnowszy sondaż

Money.pl / 2013-03-11 12:56
Komentarze do wiadomości: Polacy nie chcą ślubów. Najnowszy sondaż.
Wyświetlaj:
aniioł / 83.31.1.* / 2013-03-14 13:09
A co to za życie młodzi mają w tym za.... kraju . gdzie ta zielona wyspa . jaką przyszłość młodzi mają , praca za 1 500 .Tusk i rostowski powinni tyle zarabiać i cały rząd . komu potrzebny senat , posłowie śpią albo trzytają gazety na sali obrad
AniaU / 2013-03-14 13:57
Bardzo przepraszam ale praca posła to bardzo ciężka praca... przecież muszą dojechać do pracy, później siedzieć przez parę godzin... no i ryzyko kontuzji palca wskazującego...
jakub2 / 31.61.169.* / 2013-03-12 17:23
Polacy nie chcą ślubów??? to rzadzący tym krajem są temu winni , poniweaż chcą ten kraj wyludnić , co narazie im sie to udaje , ale miejmy nadzieje ze w końcu sie ludzie ocką o co tu chodzi .
Po za tym mała banda zboczeńców narobiła hałasu
bo takie związki w które oni wchodza są bezowocne , stąd ich nic nie wiąże , co też jest popierane przez rzad , bo jest to im na rękę , to też sie przyczynia do eksterminacji narodu polskiego
x69 / 195.210.14.* / 2013-03-11 16:23
Malzenstwo to zaklad o polowe majatku ze bedzie sie z soba do konca - dlatego nie podejme tego zakladu kiedy nie mam do konca na to wplyw. Takich madrych na szczescie jest coraz wiecej
x69 / 195.210.14.* / 2013-03-11 16:21
A po co ? Zeby sie potem szarpac o podzial majatku przy rozwodzie i zostac wyrzuconym z chaty pomimo ze sie ja postawilo ? Bo tak zasadzil sad ? Nie warto... za duza cena za duzo, do stracenia. Mam za soba rozwod kosztowal mnie za duzo zdrowia, czasu i kasy i nigdy wiecej malzenstwa jak juz to zwiazek ale bez papierka i tego syfu z kodeksu rodzinnego z epoki komuny
wał stadny / 83.8.113.* / 2013-03-11 15:08
Małżeństwo to dowód największego braku zaufania między dwojgiem ludzi.
Jeśli mam zaufanie do kogoś i on prosi mnie abym pożyczył mu powiedzmy 1000 zł, to mu pożyczam bez zbędnych formalności, bo ufam ze mi odda.
Zawierając małżeństwo spisuje się "umowę na piśmie", powołuje 2 świadków i składa się przysięgę.
Tylko ludzie którzy totalnie sobie nie ufają tak się zachowują.
I dotyczy to tylko podstawowych zasad zawarcia małżeństwa, w wielu przypadkach spisuje się dodatkowo intercyzę i inne "umowy" związane z małżeństwem.
Człowiek uczciwy i honorowy nigdy nie splami się małżeństwem.
grau45 / 83.19.215.* / 2013-03-11 15:34
Stek bzdur ....

Ten gość wyżej WIE, bo zna osobiście wszystkie małżeństwa, jakie zawiązano w tym kraju od 1898 roku.

No i jest w jednej osobie ich spowiednikiem i jedynym w Polsce urzędnikiem udzielającym ślubów.

Człowiek uczciwy i honorowy daje nazwisko swoim dzieciom.
konserwa / 2013-03-11 14:15 / Tysiącznik na forum
Gdyby Pan czy Pani chciała kogoś zatrudnić to taki pracownik bez zobowiązań pasuje?? Życie kompletnie bez zobowiązań to chaos. Czy firma coś takiego zniesie???
A przekładając to na życie, czy partner lub partnerka zniesie czyjeś skoki w bok, brak uczciwości, stałości ?? Taki związek nie ma racji bytu, bo nawet przyjaźń jest pewnym zobowiązaniem, umowa o pracę jest pewnym zobowiązaniem, wychowanie dziecka jest pewnym zobowiązaniem itp. Mam wrażenie, że młodzi ludzie w Polsce coraz bardziej dziecinnieją, studenci mają rozum gimnazjalistów a to jest już przerażające.
Łysy 25 / 77.255.31.* / 2013-03-11 14:52
Po co komu jakies tam "zobowiązania"?
Jak za jakiś czas nie będzie go/jej na nie stać to państwo taką osobę zgnoji.
A tak, jak zobowiązań nie ma, to mozliwość represji ze stony społeczeństwa jest mniejsza.
W obecnych warunkach, gdzie przyszłość jest niepewna kocia łapa jest lepsza.
Nie ma potrzeby chodzenia do kościoła czy do urzędu i zgłaszania, że che się [...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
dewersy / 83.12.121.* / 2013-03-11 14:20
bo to jest juz pokolenie urodzone po 1989 roku- ono nie nawykło do wyrzeczeń,trudów i poświęceń. Im się NALEŻY!!!!! z nielicznymi wyjątkami to stado bezmyślnych przezuwaczy-konsumentów.
Pilot12 / 2013-03-11 14:36
Ale po co brać śłub w tym kraju...gdzie lepiej mieszkać z rodzicami, bo taniej wychodzi... robią z nas drugie Chiny, tania siła robocza, ludzie tutaj pracuja za grosze...
kierowca wyszkolony 1970 / 212.14.47.* / 2013-03-11 13:53
W mediach lansowany jest obrazek ślubu kościelnego z całą pompą oraz do tego weseliska przynajmniej na kilkadziesięciu weselników. tymczasem ten fałszywy obrazek może być spełniony w odniesieniu do 25% naszego kraiku.Ogramna większość mieszka u rodzuców do 40 roku życia bo ich nie stać nawet na własne mieszkanie nie mowiąc już o tym cyrku ze ślubem kościelnym i weseliskiem.Falszywy obraz pokazujący na zew. polski obrazki jak to tutaj żyje się bogato w zgodzie z tradycją to tylko propaganda na użytek Białorusi, Ukrainy itp.aby kupić tam mlodych i głupich mlodych ludzi na lep tej cienkiej propagandy i urobić ich do manifestowania za opcj integracji ich krajów z UE. Nie wiedzą frajerzy że pachnie to wysokim bezrobociem, głodowymi pensjami dla mlodych, niewolniczą dycypliną pracy oraz wydłużonym aż do śmierci wiekiem emerytalnym. Tak to wygląda ta propaganda sukcesu Polski i ten bajer o dobrobycie w UE. pieśń dla frajerów.
konserwa / 2013-03-11 14:18 / Tysiącznik na forum
Kompletna bzdura jest mnóstwo małych ceremonii, nawet w kościele, bez wesela, czy z jedną lampka szampana. W końcu czy do ołtarza się idzie dla kochanej osoby czy rodzinki co to na weselach chce się bawić.
.obiektywny. / 81.190.61.* / 2013-03-11 14:12

.Ogromna większość mieszka u rodziców do 40 roku życia bo ich nie stać nawet na własne mieszkanie nie mówiąc już o tym cyrku ze ślubem kościelnym i weseliskiem.Fałszywy obraz pokazujący na zew. polski obrazki jak to tutaj żyje się bogato w zgodzie z tradycją to tylko propaganda na użytek Białorusi, Ukrainy itp.aby kupić tam młodych i głupich ludzi na lep tej cienkiej propagandy


DOKŁADNIE !!!
Drań / 93.159.53.* / 2013-03-11 12:56
Nie wiem, kto wymyśla tytuły.[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
Cytuje:

Sondaż pokazał jednocześnie, że w społeczeństwie utrzymuje się przywiązanie do instytucji małżeństwa; przeważająca część Polaków (54 proc.) opowiada się za formalizacją związków kohabitacyjnych.

Odkładanie decyzji o małżeństwie to nie to samo co rezygnacja ze ślubu. A już na 100% nie kłamstwem jest informacja, że Polacy nie chcą ślubów.
efeqerqerr / 83.12.121.* / 2013-03-11 13:52
takie artykuły to element walki z "ciemnogrodem",tradycją i rodziną. Młodzi wykształecni z dużych miast musza mieć kolejny argument w walce z rodzicami i dziadkami. Nowocześnie i trendy jest życ z kim popadnie, ruchać kogo sie da, nie przejmować sie ewentualnymi dziećmi, zmieniać partnerów po pierwszej większej kłótni (trwanie w związku przeżywającym kryzys i próba naprawienia go jest niezdrowa dla psychiki nowoczesnego europejczyka)i koniecznie miec w swoim życiu seksualnym epizod homo.

Najnowsze wpisy