Forum Forum dla firmKadry

Polacy nie mają pracy, bo szukanie pracowników jest dla firm za drogie

Polacy nie mają pracy, bo szukanie pracowników jest dla firm za drogie

Wyświetlaj:
djey / 212.129.79.* / 2011-10-25 12:13
"Polacy nie mają pracy, bo szukanie pracowników jest dla firm za drogie"

a kilka tematow wczesniej money pisal o tym jak to w polskich firmach kasa sie przelewa..
maćko_z_pl / 109.243.83.* / 2011-10-25 10:45
jak ktoś szuka mądrze i daje w ogłoszeniu duzo szczegółów, to nie musi się obawiać wysokich kosztów rekrutacji, bo przyjdą tylko ci naprawdę zainteresowani, jak napisał pepe27. Ja od niedawna pracuję w Eniro i tam wszystko było jasne od początku. W ogłoszeniu było napisane, że wynagrodzenie stałe + motywacyjne za wyrabianie normy i do tego stałe godziny. Ciężko jest znaleźć IDEALNE ogłoszenie, czasem mam wrażenie że większość ludzi właśnie takich szuka, z pensją prezesa za nic nie robienie. ale niestety na wszystko trzeba sobie zapracować :/
asiadana / 2011-10-25 10:22
Polacy nie mają pracy, bo z jednej strony pracodawcy mają zbyt wygórowane oczekiwania od kandydatów, ale z drugiej strony pracownicy nie umieją, bądź nie chcą jej szukać!
V B / 92.26.209.* / 2011-10-25 00:53
TA Z BOZEJ LASKI DOKTORKA TO ALBO GLUPIA ALBO GLUPIA UDAJE!!!!NA ZACH POLACY UMIEJA SZUKAC PRACY A W POLSCE NIE ...!!!!MIEZLE JAJA DR TYROWICZ
door / 83.12.255.* / 2011-10-24 23:51
WSTAJĘ WCZEŚNIE RANO

JAPOŃSKIE RADIO BUDZI MNIE SAMO

W NIEZROZUMIAŁYCH OBCYCH JĘZYKACH

RYCZY Z GŁOŚNIKA ZAGRANICZNA MUZYKA

CZŁAPIĘ W CHIŃSKICH JAPONKACH

PO MAŁYM POLSKIM MIESZKANIU SIĘ BŁĄKAM

UBIERAM CIASNY WIETNAMSKI PODKOSZULEK

FRANCUSKIM ŻELEM UKŁADAM FRYZURĘJADĘ DO HIPERMARKETU

PORTUGALSKIEGO ŻÓŁTEGO SKLEPU

CHIŃSKI ROWEREK TAM PRAWIE MI DAJĄ

AŻUROWE SKARPETKI ROZDAJĄ

DOSTAJĘ SERCA DRGAWKI

OD WYPITEJ MOCNEJ BRAZYLIJSKIEJ KAWKI

W WIETNAMSKIEJ KNAJPIE ZJADAM KURCZAKA

W PIĘCIU CHIŃSKICH SMAKACH

SĄCZĘ FRANCUSKI KONIAK

NA RUSKIM GAZIE PODGRZEWAM WIETNAMCZYKA


DUŃSKIE ŻEBERKA ZE SKÓRĄ NA DODATEK

CHOCIAŻ U NAS ŚWIŃ DOSTATEK!!!

DLACZEGO POLACY NIE MAJĄ PRACY

DLACZEGO NIE MAJĄ

DLACZEGO POLACY NIE MAJĄ PRACY

DLACZEGO NIE MAJĄ

DLACZEGO NIE MAJĄ

DLACZEGO POLACY NIE MAJĄ PRACY

DLACZEGO NIE MAJĄ

OTWIERAM WŁOSKĄ LODÓWKĘ

AMERYKAŃSKĄ ZNAJDUJĘ TAM PARÓWKĘ

OBOK GRECKA SAŁATKA SPRZED MIESIACA

NIEPRZYJEMNYM ZAPACHEM MNIE TRĄCA

SIEDZĘ NA SZWEDZKIEJ KANAPIE

TĘPYM WZROKIEM W KOREAN TIVI SIĘ GAPIĘ

WIDZĘ REKLAMĘ NIEMIECKICH SAMOCHODÓW

TO NIE NA KIESZEŃ MOICH DOCHODÓW
pepe27 / 31.175.96.* / 2011-10-24 23:12
Instytut Ekonomiczny NBP.... dobre ... dobre ...

A jakim sposobem przeprowadzono rekrutację do tej instytucji co takie głupoty wypuszcza?
Przyjechali busem do szpitala psychiatrycznego i zabrali kilku pacjentów?

:)

Szukanie oczywiście jest drogie. Z powodu głupoty szukających.

Robią tacy nabór i nie napiszą, że na stanowisku analityka finansowego w dużym mieście chcą płacić 1600 zł do ręki. (wymagania ... cała litania, dwa języki kilka lat stażu w zawodzie, praktyczna znajomość zasad księgowości, rozliczania produkcji, podatków etc.) Przyjeżdża kilkadziesiąt osób - wszyscy odchodzą z kwitkiem bo chcieli od 2000 zł, a zdesperowana ekipa weryfikująca kwalifikacje aplikantów ostatecznie przyjmuje chłopca, który właśnie jest na dziekance po 4 roku studiów.

Starta czasu dla biedaków, którzy przyjechali, i strata czasu i pieniędzy po stronie pracodawcy.

A wystarczyło napisać kwotę. Przyjechaliby Ci, którzy się na nią godzą i spośród dwóch trzech ludzi można by wybrać najlepszego.
i to by było na tyle / 83.5.247.* / 2011-10-24 17:14
A pchły po wyrwaniu wszystkich nóg głuchną !
k aczordonald / 92.20.89.* / 2011-10-24 20:26
a 2 000 000 wyjechalo bo nie potrafilo szukac pracy, za to udalo im sie za granica ::)))

Masz gazete, portal, wiadomo musisz go zapelniac trescia.
A do tego zatrudniasz wielu pismakow, a i oni wykazac sie musza.
O czyms trzeba pisac ::))
wg mnie / 62.152.137.* / 2011-10-24 21:35
Zmniejszanie liczby bezrobotnych spowodowałoby obcięcie budżetów Powiatowych Urzędów Pracy, dlatego są to ostatnie instytucje realnie zainteresowane zmniejszeniem liczby ludzi bez pracy. Dzięki temu mamy coraz więcej etatów urzędników, bezsensowne szkolenia , dziwaczne rozdawanie dopłat itd. oczywiście wszystko z podatków, które nie wiedzieć czemu ciągle rosną :)
k aczordonald / 92.20.89.* / 2011-10-24 22:44
he he z pozoru moze wydawac sie zabawne, ale cos mi to przypomnialo .Kiedy jakies 7 lat temu wyrejestrowywalem sie z mojego PUP, przed wyjazdem do UK mialem taka mysl:

"szkoda ze nie mam znajomosci, zeby pracowac w tym "posredniaku", bo wtedy nie musialbym opuszczac kraju.Tu prace wydaje sie pewna i to na dlugie lata" ::::)))))
Odpowi Adam / 109.2.167.* / 2011-10-24 23:19
Taaa - moja żona poszła do UP licząc na to, że dostanie się na jakieś szkolenie, o których tak głośno. Pani w urzędzie powitała ją bardzo miło "a po co chce się pani zarejestrować?" Moja żona - może dostanę się na jakiś kurs? "a nie, to tak nie działa..."
Lorunia / 188.47.58.* / 2011-10-28 10:24
Polacy nie umieją szukać pracy ? to niezły żart ! Według banku tylko ten umie szukać pracy co chce minimalną płacę, jest dyspozycyjny zna minimum 2 języki perfekt w mowie i piśmie ,skończył minimum 2 fakultety .jest młody i zdrowy ! godzi się na nieterminowe wypłaty swego uposażenia .

Najnowsze wpisy