Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy palą mniej, budżet zarabia więcej

Polacy palą mniej, budżet zarabia więcej

Money.pl / 2008-02-15 11:27
Komentarze do wiadomości: Polacy palą mniej, budżet zarabia więcej.
Wyświetlaj:
waz(USA) / 64.21.107.* / 2008-02-16 03:28
Rodacy pala jak parowozy. W Szwecji juz 30 lat temu nikt w pracy na uniwersytecie nie palil, podobnie w USA na dlugo jeszcze przed wprowadzeniem zakazow palenia w miejscach publicznych. Ale tez za komuny byly tylko: PET i WODA, ktorymi mozna sie bylo podniecac. Na Zachodzie jest wiele innych pokus i sposobow ich zaspokajania.

Gdy w 90-tych latach zaczeto w USA ograniczac palenie, cala ta produkcja przeniosla sie do Europy Wschodniej.

Mnie zwisa czy pale czy nie pale. Palilem juz w szkole podstawowej, ale nigdy nie stalem sie nalogowcem. Gdy jetem w Polsce zaczynam palic. Wystarcza mi paczka na miesiac, czego i wam zycze!
Joanna33 / 213.17.153.* / 2008-02-15 11:27
Ja rzuciłam palenie ,pomogły mi w tym gumy znanej firmy ,,nicore..e,,...kupiłam tylko jeden listek tych gum oczywiście najmocniejszych,gdy miałam chęc zapalenia to brałam tylko połowe jednej gumy,po mału rozgryzałam,następnie gdy już ochota na zapalenie odeszła wypluwałam gume i popijałam wodę mineralną niegazowaną,wtym czasie tagże zrezygnowałam na około 2 tyg. ze spotkań towarzyskich i picia alkocholu...niepale już 10 miesięcy i wcale mnie nie ciągnie.
Dziecko Nadziei / 62.233.135.* / 2013-04-01 13:14
"Nie palę już 29 dni, 7 godzin, 3 minuty i 15 sekund i wcale o tym nie myślę."

Osobą niepalącą zostaniesz wtedy, kiedy temat ten będzie ci po prostu zwisał. Jeżeli świętujesz, na przykład, drugą rocznicę, to nie jest to żaden sukces. Sukces będzie wtedy, kiedy nie będziesz wiedzieć ile to już zleciało, bo po prostu przestanie cię to obchodzić.
Ador / 2008-02-15 12:25
Mam nadzieje,że nikt nie posądzi mnie o kryptoreklamę ale ja w identyczny sposób rzuciłem palenie też zacząłem od 4 mg.Jeżeli chodzi o wpływy do budżetu ,to już dawno udowodniono,że koszty społeczne palenia takie jak nowotwory,bezpłodność itp. przewyższają realne zyski z akcyzy.Obecnie obserwuję trwały trend wśród moich znajomych i nie tylko,że palenie staje się czymś złym i już nie trendy,dlatego życzę wszystkim powodzenia w walce z tym (można stwierdzić bez przesady) narkotykiem.
poul / 83.24.245.* / 2008-08-05 10:18
Ador poruszył temat używając słowa 'narkotyk' i właśnie tu rodzi się pytanie:Czego jest więcej narkotyków typu trawka, LSD, tabletki gwałtu, czy po prostu zwykłych papierosów? Chciałbym nadmienić, że jestem 26-latkiem i czasem palę papierosy, ale z tego co wiem moim rówieśnikom już zwykły tytoń nie wystarcza, bo teraz wolą 'zajarać' trawkę i poczuć jak to mówią odlot. Ale czy tędy droga?Ja na przykład jeszcze w życiu trawki, ani innego narkotyku- prócz narkotyków lekkich, którymi są; papieros, kawa, a nawet herbata nie próbowałem i nie mam zamiaru tego robić. Właśnie Rząd powinien najpierw zająć się mocniejszymi narkotykami, a dopiero papierosami, a co za tym idzie również alkoholem.
master blaster / 83.29.78.* / 2009-02-12 13:26
nie porownuj trawki do papierosow -> palilem trawe i to duzo trawy, juz nie pale -> a papierosow nie moge rzucic do tej pory -> pety nie daja fazy -> trawa daje :D -> pety uzalezniaja fizycznie -> trawa "tylko" psychicznie-> zalegalizowac trawe -> zdelegalizowac pety
Krzysztof Zieliński / 83.144.108.* / 2008-02-18 11:42
Ador napisał :.
Jeżeli chodzi o wpływy do budżetu ,to już dawno
udowodniono,że koszty społeczne palenia takie jak
nowotwory,bezpłodność itp. przewyższają realne zyski z
akcyzy

Ador gdzie znalazłeś taki fakt ? Bo ja ostatnio czytałem ,że koszty leczenia osób otyłych lub palących są niższe od kosztów leczenia osób niepalących. Przyczyna jest bardzo prosta osoby palące lub otyłe żyją krócej. Powodzenia w dalszych obserwacjach

Najnowsze wpisy