Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy są coraz zamożniejsi

Polacy są coraz zamożniejsi

Money.pl / 2009-03-16 08:12
Komentarze do wiadomości: Polacy są coraz zamożniejsi.
Wyświetlaj:
sewere / 80.48.115.* / 2009-03-16 16:24
Widać to szczególnie w małych miasteczkach i wsiach. U mnie (miasteczko 22 tys. mieszkańców) niedawno jeszcze nie było konkurencji przy penetrowaniu śmietników na osiedlu Batorego, a teraz jest kilkunastu. Myślę, że niedługo zrobią komitety kolejkowe. Wniosek; ludziom w blokach tak się polepszyło, że do smietników trafiają chyba kosztowności. Troszkę to dziwne, bo chciałem zarejestrować żonę w miejscowej przychodni, ale telefonu tam nikt nie odbierał. Sprawa była poważna, więc popędziłem osobiście i cóż widzę? Pełen komunizm; kolejka 30 osób, ludzie wpychają się jeden przed drugiego. Okazało się, że do określonego doktora przyjmuję się tylko 5 osób, a reszta von. Byłem szósty i jakoś zdołałem uprosić panią w rejstracji, mówiąc że do jakiegokolwiek doktora chce, bo sprawa jest pilna. Dowiedziałem się w tej kolejce, że jeśli chciałbym do kardiologa i na EKG, to najbliższy termin w czerwcu. Czy ja mieszkam już w tym lepszym kraju? A może by tak pan Orłoś zajął sie w programie "300% normy", sprawdzaniem wiedzy Polaków z nonsensów życia w III może IV RP? To już prawie 20 lat "kapitalistycznej opieki medycznej", a my ciągle nie dorośliśmy do tej z PRL-u.
kolekcjonerzabytków / 213.158.199.* / 2009-03-16 16:40
widać to także na szosach i ulicach - mniej więcej późne lata osiemdziesiąte i wczesne dziewięćdziesiąte. Aż człowieka zdumiewa, jak mija go kilkunastoletni golf w szaleńczej pogoni za straconym czasem.
dfasf / 83.11.75.* / 2009-03-16 09:05
przecież stare prawo popytu podaży mówi że im wyższa cena tym większa podaż a mniejszy popyt.

Skoro najmocniej podrożała żywność i bezrobocie wzrosło dziwnym by było gdyby popyt na nią wzrósł bez konkretnej przyczyny więc Polacy kupują żywność, ale tańszą zatem i mniej na nią wydają. Zanosi się na koniec kryzysu, taka sama propaganda która go stworzyła, uzna że go nie ma.
Yossa / 2009-03-16 09:46
Jak czytam takie wypowiedzi to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera. Spewnością wydajemy mniej pieniędzy na żywność bo ta drożeje... a zamiast tego kupujemy większą lodówkę albo więcej ubrań na lato...
fatycznieubawpopachy / 213.158.199.* / 2009-03-16 16:43
lub też telewizor plazmowy, aby namiętnie oglądać reklamy art. spożywczych i papieru toaletowego, przetykane nowościami z rynku preparatów do czyszczenia ustępów oraz usuwania przykrych zapachów w wc.
POszmatławce / 79.185.206.* / 2009-03-16 08:57
A do tego przystojniejsi, mądrzejsi, czyściejsi, bardziej kulturalni, wysportowani, już mi przymiotników zaczyna brakować. Boki zrywać. Przeleciałem tylko po portalach informacyjnych i stwierdzam. Takiego kubła debilizmów jaki wylewa się od rana to chyba nie było. Oj coś cienko widzę stan gospodarki, polityki i właściwie wszystkiego na co spojrzeć. Od rana w radiu walka ze słowem na K. Na razie wzięli na tapetę kryzys ale chyba chodzi o tresurę antykorupcyjną. Nie to by jej nie było lecz by się o niej nie mówiło. POlskie media są do dupy.
Pilsener / 2009-03-16 08:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo o jeden procent mniej wydają na żywność? To jakieś żarty? A może to efekt odejścia od władzy Endrju i mniejszych dopłat podatników do cen minimalnych i skupów interwencyjnych? Na żywność wydawalibyśmy średnio 10% pensji, gdybyśmy nie musieli sponsorować prawie 2 milionów kilkuhektarowych pasożytów i gdyby zniesiono takie relikty RWPG, jak unijna polityka rolna - chroniąc rolników (w olbrzymiej większości pseudorolników, nie mających nic wspólnego z produkcją żywności) uderzamy w konsumentów i wolny rynek.
loob / 83.28.214.* / 2009-03-16 08:28
hipokryci !
polakmaly / 83.15.89.* / 2009-03-16 08:12
Ha, ha, ha - artykuł sponsorowany przez PO. Rozbawił chyba wszystkich.
rewrwre / 79.175.201.* / 2009-03-16 08:48
albo propagandowy aby wprowadzić nowe podatki
juści / 213.158.199.* / 2009-03-16 16:44
a jak, logika w tym szleństwie przecież jakaś musi być

Najnowsze wpisy