Forum Polityka, aktualnościKraj

Polacy w pracy spieszą się do domu, Francuzi plotkują

Polacy w pracy spieszą się do domu, Francuzi plotkują

Wyświetlaj:
Paweł159 / 178.36.161.* / 2014-12-02 17:09
Ten pan chyba wypił za dużo polskiej wódki i gada głupoty. Polaków we francij się nienawidzi wiem dobrze co mówię bardzo długo tam pracowałem i takiego gówna jak Francja to nie ma nigdzie na świecie. Wola Arabów od Polaków i koniec kropka
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
laureatka / 212.35.118.* / 2011-03-10 11:46
pracuje w jednych firm w luksemburgu, kultura tego kraju bardzo jest zbliżona do kultury Francji, faktycznie nikt nie chce tutaj rozmawiać po ang , mysle ze locale maja tutaj sporo kompleksow na tym tle, zatrudniaja pracownikow z innych krajow, ktorzy zajmujac nizsze pozycje, zarabiajac mniej, swietnie mowia kilkoma jezykami i chca sie nadala czegos uczyc. W Komisji EU zatrudniaja ludzi z krajow wshodnich i Portugalii poniewaz nie potrafia sie dogadac ze sprzataczkmi i hydraulikami. A taki NATIV z PL to duza pomoc przy prostych poleceniach: typu umyj to , nie myj tego.

Czy jestesmy doceniani tutaj, napewno jako ciezko pracujacy. Nie spotkałam sie z opinia , ze osoby ze wschodu sa super wykwalifikowane i potrafia cos wiecej niz Francuz czy NIemiec. Okreslani jestesmy tutaj jako prosta sila robocza. Nawet w Komisji, okreslenia 'ciemnota ze wschodu' lub 'kultura wschodu' sa tutaj na porzadku dziennym.

Jednak pieniadze jakie mozna tutaj zarobic i jakie mozliwosci niosa one za soba... co prawda tutaj jest to normalne ale dla Polakow oznaczaja porostu ' wolnosc' !
jo se jestem / 213.241.95.* / 2011-03-11 10:27
bez przesady. walę taką wolność jak ktoś mnie ma traktować jak niewolnika!!! ps. w Polsce też można zarobić i świetnie żyć, ale trzeba chcieć. a niestety mentalność Polaków to nieustanne narzekanie: na pracę, na rząd, na kościół, na żonę, na męża....
.obiektywny. / 217.172.230.* / 2014-12-02 17:19

w Polsce też można zarobić i świetnie żyć,

Poczekaj do chwili, gdy stracisz z jakichś powodów obecną pracę i będziesz miesiącami musiał w Polsce szukać nowej, jakiejkolwiek za grosze... ,wtedy pogadamy tu na forum jak da się dobrze w Polsce żyć.
jo se jestem / 77.255.92.* / 2011-03-09 15:42
a tak się chwalą wydajnością pracy na zachodzie. żal mi ich.

Najnowsze wpisy