Polacy w sieci CBA

Money.pl / 2007-10-04 07:27
Komentarze do wiadomości: Polacy w sieci CBA.
Wyświetlaj:
kazik11 / 87.205.198.* / 2007-10-08 12:04
to dobrze ze rownież polacy są w CBA, myslalem ze tylko sam obcy wywiad
Obserwator! / 89.76.187.* / 2007-10-06 09:12
No i bardzo dobrze. Portkami trzęsą Ci, którzy nie potrafią wskazać na źródło dochodów z jakiego pokryto zakupione luksusy. Nic więc dziwnego, że wybuchł popłoch i wali się salwami inwektyw w autorów pomysłu. Ponadto gorączkowo mobilizuje się opinię publiczną, rozpowszechniając fałszywe informacje o rzekomych zagrożeniach dla szarego obywatela. Rodacy - nie dajcie się otumanić. Cykora mają tylko złodzieje.
stefan101 / 85.128.51.* / 2007-10-04 17:33
Regulamin forum
pantagruel / 2007-10-04 11:22 / OJOS DE BRUJO
czy jest tu jeszcze ktos kto deklaruje oddanie swego glosu na te bezczelna mafie? No smialo - przedstawcie sie!
eurofederasta / 195.138.208.* / 2007-10-04 11:48
Ja nie idę na żadne wybory. Nigdy nie zagłosuję na żadnego z tych pokurczy. Wszyscy są oszustami, zalecają się jak pies do suki a wyborach mają nas w dupie.
pantagruel / 2007-10-04 11:57 / OJOS DE BRUJO
na wybory idz i glosuj, bo to Twoje prawo! Jesli nie lubisz partyjniakow to glosuj na konkretne osoby. Bezpartyjni tez startuja w wyborach. Glosuj, bo tym samym zmiejszasz szanse mocherowej armi, ktora tlumnie ruszy do urn i bedzie zgodnie glosowc podlog wskazan klechy a potem bracia mniejsi beda dalej testowac nasza cierpliwosc. Ja tego nie chce. Idz wiec i glosuj.
JanKS / 2007-10-04 12:35 / Bywalec forum
Popieram Pantagruela. Koniecznie musimy głosować. Na żadną partię. Partie są do ...... Musimy głosować na ludzi. W każdej partii są kanalie i w każdej są porządni. (no w niektórych to zostali już tylko jacyś skołowani, oszukani porządni, którzy jeszcze nie zdążyli się wyPiSać).
To nasze prawo - wybieram i wymagam.
Ale od konkretnego człowieka. Zwłaszcza, że lojalność partyjna praktycznie nie istnieje.
Pozdrawiam i do zobaczenia przy urnie.
pantagruel / 2007-10-04 13:02 / OJOS DE BRUJO
dzieki za poparcie mojego stanowiska w tej kwestii. Do zobaczenia przy urnie a potem w lepszej polsce. Choc jestem juz nie pierwszej mlodosci to mocno wierze, ze my Polacy zaslugujemy na godny byt we wspolnej Europie.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-10-04 12:48
Problem jest w ordynacji. Głosuje się przede wszystkim na listy komitetów wyborczych, a nie na konkretnych ludzi, mimo, że zaznacza się nazwisko konkretnego człowieka.

Pozdrawiam
pantagruel / 2007-10-04 13:04 / OJOS DE BRUJO
ordynacje zmienimy bez problemu. O wiele latwiej zmienic ordynacje niz .... /dopowiedz sobie sam/ ...

Pozdrawiam i do zobaczenia w lepszej Polsce
djgpp / 195.138.208.* / 2007-10-04 11:10
Ostatnio przekonałem się o skuteczności ZUSu. Zajęli mi 50% wypłaty z umowy o pracę, tak długo aż spłacę zaległe 17 tys razem z odsetkami.
Ot taka mała zaszłość z czasów prowadzenia działalności gospodarczej.
Osobiście uważam, że państwo, które źle gospodaruje pieniędzmi podatników, nie powinno dostać od nich ani złotówki. ZUS zadłuża się w bankach na wypłatę bieżących świadczeń. Jak to ma sensownie działać? Niedługo to wszystko rypnie. A zapłacą za to Ci którzy generują jakikolwiek przychód. Biurokracja z roku na rok w Polsce się rozrasta, a my to wszystko musimy utrzymywać. Podatek belki, podatek Religi, pamiętacie podatek drogowy w paliwie na drogi? Gdzie te drogi? Jeszcze nam wmawiają politycy, że garba na plecach mamy po to żeby było ładniej.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-04 12:03
Firma, w której pracuję regularnie płaciła składki ZUS. Płacąc w styczniu 2000 roku składki za grudzień 1999 osoba wypełniająca przelew omyłkowo napisała, że wpłata jest za grudzień 2000. Dodam, że deklaracja była wypełniona poprawnie. Wszystko było w porządku jak panie w ZUSie księgowały wpłaty ręcznie. W 2005/2006 roku te same dokumenty zostały zaksięgowane w nowym systemie komputerowym i okazało się że firma jest dłuzna ZUS'owi wraz z odsetkami ponad 2000, zł. Okazało się, że nie można tego skorygować bo przepisy na to nie pozwalają.
Tak wygląd państwo prawa i sprawiedliwości, a jeśli chodzi o solidarność społeczną to w jej ramach będziemy wszyscy traktowani jak przestępcy.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-04 10:47
Słuszna jest linia naszej partii.
Nasz Wielki Wódz przeprowadza reformę systemu emerytalnego.
Teraz emerytury będzie płaciło CBA.
djgpp / 195.138.208.* / 2007-10-04 10:51
zapomniałeś dodać, że będzie płaciło tylko tym którym uzna że się należy.
amadeo / 79.187.37.* / 2007-10-04 11:09
stsując tą własnie metodę libero-komuchy płaca te ekstra emerytury ubeckim oprawcom za wyrywanie paznokci na Rakowieckiej i strzały w tył głowy. Do dzisiaj nie wiemy gdzie są wszystkie doły warszawskie gdzie banda ubecka zbrojne ramię PZPR wrzucała ciała swoich ofiar.
Tak wydajemy każdegp roku ponad 1 miliard złotych na tych bandziorów ABY ŻYŁO SIĘ IM LEPIEJ.
Wałęsa pierwszy wetował próbę sSejmu aby im to odebrać, kwasniewski tylko dokończył.
Ech / 194.9.223.* / 2007-10-04 12:22
To na PIS też nie licz. Za dużo jest tam członków i aktywnych działaczy. W końcu skąd ma PIS prokuratorów jak nie z najlepiej działającej PZPR-owksiej maszynki ?
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-04 11:33
Nie bardzo rozumiem co wspólnego ma Twoja wypowiedź z tym co napisałem. Czy Twoim zdaniem naśladowanie działań tamtego systemu prowdzi do czegoś dobrego?
Ja rozumiem, że jesteś rozgoryczony bo Twoja rodzina pewnie była szykanowana przez tamten rezim i chciałbyś aby tamci ludzie ponieśli konsekwencje.
Racz jednak zauważyć, że ja jako obywatel nie mam z tym nic wspólnego i nie mam ochoty aby ta zemsta odbywała się moim kosztem. No chyba, że chciałbyś się zemścić na całym społeczeństwie.
Jestem za państwem prawa ale nie chcę aby wszyscy obywatele byli podejrzani dopóki nie udowodnią swojej niewinności - BO TO JEST PARANOJA.
Jeżeli masz dowody, że Ci ludzie niesłusznie pobierają takie emerytury to zgłoś to do prokuratury, CBA, ABW itd.
Oni podobno czekają na takie sygnały - masz okazję sprawdzić czy ludzie na których bedziesz głosował są godni zaufania.
pantagruel / 2007-10-04 12:02 / OJOS DE BRUJO
faszysty nie przekonasz. Prawie pewien jestem co zrobi amadeo znajdujac legitke PZPR swego wlasnego dziadka/ojca?
rozwado / 2007-10-04 10:41 / Tysiącznik na forum
Nie zgadzam sie z okresleniem "krok po kroku". To jest przyspieszona procedura, obmyslona nawet pod katem zniszczenia opozycji przed wyborami.
amadeo / 79.187.37.* / 2007-10-04 10:41
to co ludzie Krauzego mają swobodny dostęp ale CBA nie może, Tak ?
A skąd u mnie w skrzynce ciągle jakies agitujące ulutki ?
Pomyje wyborcze znowu rozkręcaja jakąs swoją kolejna aferę.
Nadal nie wierzę, że Kiszczak jest Człowiekim Honoru !
I nie uwierzę, że nic nie wiedział o planowanym zamachu na Papieża JP II i kto kazał strzelac do górników z Wójka.
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-04 11:40
Czy wobec tego uważasz, że jeśli inni ludzie kradną toTy też możesz?
KAP / 2007-10-04 10:31 / Tysiącznik na forum
Panstwo ma o obywatelu wiedziec wszystko, bo przeciez rzadza nami swietlani ludzie i dzieki nim mamy gwarancje ze informacje nie beda wykorzystane w zlej sprawie. Tak wiec nie prawo nas ma chronic a wiara w czystosc intencji rzadzacych. To sie chyba nazywa faszyzm? Witamy w raju...
pipipipipi / 195.212.74.* / 2007-10-04 10:05
Powoli, krok po kroku, zmieniamy się w państwo policyjne. Komuś nie będzie się rząd podobał, CBA od ręki go prześwietli, sprawdzi dochody, będzie musiał się tłumaczyć z całego majątku (jak doktor G. musi mieć fakturę za każdą butekę wina). Jeśli się gdzieś pomylił, jakiś dochód ukrył, jakikolwiek drobny błąd - o 6 rano przy kamerach aresztuje go ABW, prokurator przetrzyma przez min. 3 miesiące jako podejrzanego, zmięknie.

I nikt nie będzie Kaczyńskich krytykował.
A i przedsiębiorcy, zachęceni przez prześwietlajace ich konta ZUS i szperające w innych danych CBA chętnie będą sponsorowań następne kampanie PiS.

Oczywiście wierni bliźniakom członkowie PiS nie będą aresztowani, chyba że któryś pewnego dnia nie zda egzaminu z lojalności. A wtedy CBA, ABW, areszt...
Nawet Trybunał Konstytucyjny niedługo nie podskoczy bliźniakom.
a320 / 80.68.235.* / 2007-10-04 09:56
Urząd Imigracyjny tropi nielegalnych imigrantów.
Nielegalni imigranci płacą podatki, ale urząd od imigrantów nie ma dostępu do danych podatkowych i nie może z nich korzystać.
Jeżeli policja szukając dowodów na pedofila sprawdza jego komputer i natrafi na ślady na przykład świadczące o korupcji to nie może tych dowodów wykoraystać bo prowadzi sprawę o pedofilię a nie łapówkę.

Kiedy próbowałem na hali produkcyjnej zainstalować kamery, podniósł się krzyk robotników, że się ich podgląda.

I słusznie. A przecież można powiedzieć, że uczciwi nie mają się czego bać
waran / 2007-10-04 08:55 / Twardy dziadyga
Dzisiaj ZUS , jutro " Portfel Money " , pojutrze banki. Zostanie jeszcze GPW . I tak zaczyna się cudowny swiat p.Kaczyńskiego. Wszechwładza uprawiana rękoma wiernych i wystraszonych Dornów , Cymańskich , Gosiewskich i innych.
Jeżeli inni popierający PiS bezgranicznie , myslą , ze ich to nie tyczy , niech wiedzą , że najpierw czyści się własne szeregi. Kaczyński uwielbia władzę. Nie odda jej . Solorz miał dziennikarza , który niespecjalnie lubił premiera . I co ? Kulczyk był oligarchą i nagle nim przestał być . Kto teraz poleci ze świecznika ? Giertych ? Przypomnijmy sobie te spotkania w Częstochowie, Ałganowy . Teraz zaczyna się używanie haków. Już nie zbieranie. Teraz trzeba zniszczyć Kwaśniewskiego .
Witamy na naszym firmamencie , oto "Premier Słońce "
Polska to Ja !!!!
Sabre / 2007-10-04 10:28 / Tysiącznik na forum
Jest to stary i sprawdzony już scenariusz. W kulminacyjnym momencie obsesje "premiera Słońce", idąc tym tropem, zaczną razić nawet najwierniejszych. Pewnie brat Słońca, jako zbyt do niego podobnego, skończy jako człowiek w żelaznej masce, jakimś garnku na głowie (zresztą już ma tendencje do głupawych nakryć głowy). Kto następny? Ziobro?
Na razie Słońce sie rozkręca:)
KAP / 2007-10-04 10:44 / Tysiącznik na forum
jestes w bledzie. Brat Slonce dazy do wladzy absolutnej. Przyczyna jest chec posiadania wladzy Wladzy nie da sie utrzymac bez aparatu wladzy i wiernych pretorianów. Sadze ze Brat Slonce to wie. Eliminuje zbyt niezaleznych i ugodowych poniewaz aparat ma powtarzac wiernie jego rozkazy i nie cofac sie przed niczym. Watpliwosci skutkuja w najlepszym razie odsunieciem i lekka nielaska (patrz Dorn, Zalewski). To jest system dyktatury w typie Putinowskim. Sadze iz wlasnie Rosja , której wladza zwalczyla skutecznie 'imposybilizm', jest inspiracja. Tak wiec nie dyskusja tylko twarde 'argumenty'. Na razie sie ich do konca nie uzywa, by nie przestraszyc wyborców. W momencie przejecia wladzy nie bedzie juz hamulców.
Sabre / 2007-10-04 11:01 / Tysiącznik na forum
Prawdziwa władza eliminuje nawet najwierniejszych, apartczycy w niej są "płynni".
Przecież szeregi można zawsze uzupełnić - zdaje mi się, że jest już taka wylęgarnia, szkoła, czy coś tam, która może dostarczyć odpowiednich "kadr".
I chyba już to robi ... .
maa / 2007-10-04 10:33 / Tysiącznik na forum
Nie docenia Pan Ziobry. To marny prawnik, ale świetny technokrata.

Albo on wykończy Kaczyńskiego (to bardzo prawdopodobne!), albo skończy jak np. Jeżow.
waran / 2007-10-04 22:41 / Twardy dziadyga
Stawiam na Jeżowa.
Sabre / 2007-10-04 10:37 / Tysiącznik na forum
Ja raczej porównałbym Ziobrę do Berii. On też robił numery Józefowi Wisarionowiczowi (kiedyś wymyślił zamach na Stalina i wyszedł w nim na bohatera, niby ratując mu życie). I też był bardzo ceniony za wierność.
Ale też źle skończył.
MKKK / 83.18.43.* / 2007-10-04 08:43
Spokojnie...
ZUS ma w swoich danych taki burdel, że sami nie mogą się połapać a co dopiero udostępniać dane CBA.
Śmiechu warte!!!
Ja-Gaar / 2007-10-04 09:01 / Bestia Miiny
Regulamin forum
waran / 2007-10-04 10:02 / Twardy dziadyga
Ale nie " pajacu " . Proszę !
Możesz być czarnym , ale dlaczego nie chcesz być czarnuchem ? Tego chamstwa jest już tyle , że wystarczy .
MKKK / 83.18.43.* / 2007-10-04 09:51
Pajac to ty jesteś.
Jak chcą mieć moje zarobki to idą do Urzędu Skarbowego a nie do ZUS.
Jest wiele przykładów kiedy od przychodów nie płaci się składek ZUS np. od "wynagrodzenia" prezesów spółek powołanych nie na podstawie umowy o pracę tylko o decyzję właścicieli albo rady nadzorczej.
ZUS nawet o tym nie wie, że są takie przychody. Kupe kasy nie oprzechodzi przez ZUS.

A co do bałaganu w ZUS to jeszcze im daleko do porządku. Znam ten system z praktyki. Na zewnatrz to wygląda nawet ok, tylko co jakić czas przychodzą bezsensowne informacje o błędach na delkaracjach których nie ma.
W piwnicach ZUS są sterty dokumentów papierowych które zostały przyjęte i powędrowały od razu do piwnicy.
Ja-Gaar / 2007-10-04 10:45 / Bestia Miiny
OK, sorry - uniosłem się.

Tyle, że jak widać łatwiej im dostać te dane z ZUS-u niz z US. A pełne dane o zarobkach odczyta się z deklaracji RCA, DRA czy innych. I wystarczy.

Co do bałaganu - ja też znam ten system, bo pracowałem tam jako admin tej bazy. I mogłbym, gdybym chciał, sprawdzić o tobie to wszystko mając tylko imię, nazwisko, i adres lub nazwę zakładu pracy. To naprawdę żaden problem. I to nie to jest problemem w omawianej sprawei tylko kolejna metoda na inwigilację obywateli.
MKKK / 83.18.43.* / 2007-10-04 11:04
Od dochodów, o których pisałem NIE MA składek ZUS, nie składa się delkaracji!! O tych pieniądzach ZUS nie wie bo nie podlegaja one "oZUSowaniu". Nie ma takiego obowiązku i tyle.
Bedą mieli dane szaraczków a duże ryby im uciekną.
maa / 2007-10-04 10:37 / Tysiącznik na forum
Zgoda,
ale tu nie o rzetelne informacje chodzi, lecz o haki.
CBA potrzebuje źródła do nabierania "uzasadnionych podejrzeń".

I pomyśleć, że PO głosowało za powstaniem CBA...
Floyd / 2007-10-04 09:40 / Tysiącznik na forum
Boisz się?
wyborca / 83.12.60.* / 2007-10-04 11:02
Ja się boję i to bardzo.
Ale nie dlatego, że mam coś na sumieniu tylko dlatego, że jest to jeden z pierwszych kroków do ograniczenia mojej wolności. Jakie będą następne?
Czy będę musiał się tłumaczyć dlaczego kupuję szynkę a nie kaszankę? Przecież "uczciwego Polaka" nie stać na szynkę.
waran / 2007-10-04 09:54 / Twardy dziadyga
A taki scenariusz .
W ZUS jest Twoje zwolnienie lekarskie . Jakieś 2 miesiące , wystawiane przez znajomego Twojego ojca. Ty w tym czasie byłeś , powiedzmy w Anglii. Ten znajomy lekarz wpadł na jakiejś prowokacji z łapówkami. Jest prześwietlany i sprawdzane są jego druki zwolnień . Kiedy , komu i ile wystawił.
Już czujesz blusa ?
Znajdują Twoje zwolnienie po PESEL-u. Sprawdzają Twoje dane np. czy kupiłeś bilet lotniczy . I widzą , że chory a Anglii był. To teraz już blisko , lekarz brał łapówki za lewe zwolnienia . No to ty je dawałeś . Byłeś w Anglii , a nie ciężko chory , więc brałeś kasę z ZUS-u. ZUS wystepuje do sądu o zwrot pobranych zasiłków chorobowych wraz z odsetkami. A Ty masz w kartotece " KARANY "
Boisz się ??
Floyd / 2007-10-04 14:03 / Tysiącznik na forum
To jest niezły argument dlaczego socjalizm jest zły. Prawie każdy, niezależnie czy jest socjalistą, moherowym beretem czy kmkolwiek innym pragnie to państwo skubnąć, choćby na złotówke. A jak wszyscy skubią no to wiadomo, że w końcu nie ma co skubać.
maa / 2007-10-04 10:40 / Tysiącznik na forum
No właśnie, to o to chodzi!

W ten sposób SB werbowało zwykle swoich TW. Bo nie byli to zwykle ludzie za bolszewią, to byli ludzie zwykle uczciwi, ale słabi.
Mieli rodziny, itp...
Elendir / 2007-10-04 08:58 / Łowca czarownic
Tu się nie zgodzę. Owszem, nie wszystko jest zinformatyzowane, ale ZUS to bardzo bogate źródło danych.

Zostawiając nawet kwestie polityczne na boku. Pomyśl, że firma konkurencyjna do tej w której pracujesz ma dostęp do danych ZUS odnośnie pracowników Twojej firmy. Jakieś pomysły na ich wykorzystanie?
JanKS / 2007-10-04 12:21 / Bywalec forum
No właśnie! Dobrze powiedziane.
Mało tego, nie tylko konkurencja, ale również np. tzw. "firmy ochroniarskie"..... I jak? Fajnie?
Pozdrawiam
bt / 83.21.143.* / 2007-10-04 08:30
Czas uciekac zanim z Pl zrobi sie Bialorus w nieco gorszej postaci.
eeechhh / 83.11.77.* / 2007-10-04 09:12
Gdzie uciekniesz ? W wiekszości krajów UE dostęp słuzb specjalnych do poufnych danych gromadzonych przez różne instytucje państwowe i niepaństwowe jest "normalny". Polska powoli równa do standartu.
Niestety to co nazywane jest demokracja w krajach tzw demokracji wyradza się w cos innego nowego .. nic nie trwa wiecznie demokracja tez.
eeechhh / 83.11.77.* / 2007-10-04 09:13
mówiac dostep słuzb specjalnych mam na mysli nieograniczony dostep.
Ech / 194.9.223.* / 2007-10-04 13:32
Zależy co rozumiesz pod nazwą służby specjalne ? Czy powinna należeć do nich również Policja Polityczna (CBA). Oprócz tego, z tego co pamiętam jaśnie nam panujący mówili że koniec z prześladowaniem przez służby specjalne.
jann 234 / 83.4.137.* / 2007-10-04 08:21
kaczyński szykuje nam panstwo policyjne i tylko dwadziescia pare procent polakow tego nie widzi.
Dwadziescia pare procent populistów,chamów i zwykłych bezmózgowców zadecyduje ,że będzie rządził czlowiek ,
który notorycznie lamie prawo,poprostu zwykły kryminalista.
JanKS / 2007-10-04 12:18 / Bywalec forum
Tak będzie, jeśli z pozostałych siedemdziesieciu paru procent obywateli zagłosuje tylko 20. To zależy od nas.
Zagłosuje nas dostatecznie wielu, to tego unikniemy.
Ale jeśli połowa społeczeństwa ma gdzieś, kto i jak rządzi, to nic dziwnego, ze rządzą tacy, któzy dla władzy zrobią wszystko: powiedzą każde kłamstwo i użyją każdej brudnej sztuczki.
Mamy demokrację. Rzeczywistą. I dlatego my Polacy mamy takie rządy, na jakie sobie zasłużyliśmy. Biernością.
Pozdrawiam
CeBeŚ / 83.30.71.* / 2007-10-04 09:38
Już jesteś namierzony..
rydzyk / 89.76.2.* / 2007-10-05 02:54
amen...
rudzyk / 89.76.2.* / 2007-10-05 02:52
amen....
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy