Polacy w sieci CBA

Money.pl / 2007-10-04 07:27
Komentarze do wiadomości: Polacy w sieci CBA.
Wyświetlaj:
askaray / 2007-10-04 08:03 / Bywalec forum
I w czym problem?
yugo33 / 213.199.196.* / 2007-10-04 08:42
Na początku radość, że komuś jest źle. Że kogoś zamknęli, że lekarza w kajdankach prowadzą. A mnie nie prowadzą! – myśli sobie Polak . – Bo ja jestem ten OK, a oni są ci źli. Ale w końcu zaczyna dostrzegać, że coraz więcej w tych kajdankach chodzi i że zakładane są one coraz bardziej przypadkowym osobom. I zaczyna dostrzegać, że nic z tego nie wynika, że to niekoniecznie są przestępcy. Że zamyka się bardzo głośno, a potem po cichu się wypuszcza. Że coraz więcej jest gry. Dopóki sam nie doświadcza negatywnych skutków tego rodzaju polityki, wszystko w porządku. Ale w końcu zaczyna doświadczać.
Elendir / 2007-10-04 08:34 / Łowca czarownic
Zastanów się jakie znaczenie ma informacja. Jakie ma znaczenie, ze do pewnych informacji nieograniczony dostęp mają jedynie wybrani. Jakie ma znaczenie, że ci wybrani opierają swoją władzę na dostarczaniu odpowiednich informacji publice.

Coś się kluje?
zapi / 2007-10-04 08:10 / Bywalec forum
Jak w czym problem? Przecież mamy chyba demokrację, ochronę danych osobowych itd.

Myślałem, że w Polsce obowiązuje domniemanie niewinności, a tu okazuje się, iż pod rządami PIS mamy domniemanie winy, a poźniej dopiero gorączkowo szukamy dowodów.

Jeżeli to ma być IV RP, to ja poproszę o V
askaray / 2007-10-04 09:08 / Bywalec forum
Jak ktoś jest uczciwy ti nie ma czego się obawiać
JanKS / 2007-10-04 12:14 / Bywalec forum
Wprost przeciwnie - do tej pory obawiać sie musieli nieuczciwi, bo w ich przypadku służby miały powód, aby do danych sięgać. Teraz będa sobie mogły sięgać bez powodu, dla widzimisię, a ja zupełnie nie ufam tym służbom. Skąd wiesz, kto i do czego wykorzysta takie informacje? JAką masz pewność, że nasze "wspaniałe i profesjonalne zuchy" ustrzegą sie do różnego rodzaju przecieków - których przecież ostatnio wcale nie ma prawda? A chętnych do wykorzytsania tego typu informacji znajdzie się całe mnóstwo. I to chętnych z grubymi portfelami, którzy dzięki temu, będą mogli te portfele jeszcze pogrubić..... I to często w sposób całkowice nielegalny,. Ale kto by się martfił, skoro porkuratura jest w 120% zajęta szukaniem dowodów na osoby, które już oskarżyła, na zamówienie Wielkiego Szeryfa.
"Bo to złodzieje są, bo każdy pijak to złodziej"
Pozdrawiam
Ja-Gaar / 2007-10-04 09:13 / Bestia Miiny
Podobne hasła głosiło NKWD.

Martin Niemoller:

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem
Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było
Martin Niemoller:

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem
Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było
Shairstock / 212.69.76.* / 2007-10-04 10:09
Amen!!!
waran / 2007-10-04 09:38 / Twardy dziadyga
Ciekawe czy "samuraj nie logo" to przeczytał ?
a320 / 80.68.235.* / 2007-10-04 07:50
za obietnicę miski zupy.

Stare chiński przysłowie mówi:

"Co zrobi władza, która może zrobić wszystko?
Odpowiedź: WSZYSTKO".
Elendir / 2007-10-04 07:27 / Łowca czarownic
Innymi słowy dzięki temu rozporządzeniu rządzący będą mieli dostęp (pośrednio - poprzez CBA) do danych wszystkich pracujących Polaków. Kto, gdzie kiedy. Droga wymagająca tłumaczenia się z celu sięgania po informacje i ich zakresu była zdecydowanie za długa.

Za chwilę nasze położenie rejestrowane przez nasze komórki zacznie masowo być analizowane przez służby wywiadowcze. Dalej będzie jeszcze kilka pomysłów. W efekcie kilka dobrze poinformowanych fortun wyrośnie. Na nie"prawo"myślnych znajdą sie jakieś dowody.

Czego się nie robi dla walki z korupcją...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy