Forum Forum finansoweInne

Polacy wpadli w sidła reklamy. Pożyczają coraz więcej

Polacy wpadli w sidła reklamy. Pożyczają coraz więcej

Wyświetlaj:
>MYŚLĄCY / 83.25.232.* / 2013-05-05 10:36
Myślę że jest odwrotnie.SKOK-i likwidują swoje agencje bo jest mało chętnych pożyczać pieniądze na tak wysokie procenty.Jak pokazują się reklamy a szczególnie z bankami to wyłączam głos w tv i nie dociera do mnie kłamliwa informacja o mini-ratce na mini procenty,bo w banku się okazuje,że te mini-% to ponad 23% a za wkład dają 0,1 % z tego 20% zabiera pod. belki.Oby tylko. PRZYKŁAD: mam na koncie 5zł. x 0,1%= 0,5gr. odsetek x 20% = 0,1gr. Ale że najniższą walutą jest 1 gr to bank zaokrągla do 1 grosza i zamiast zysku 0,5 mamy dopłatę za oszczędność 1 grosz a na koncie pozostało mi 4,99zł. a powinno w państwie prawa i w UCZCIWYM BANKU zostać na koncie 5zł i 1 grosz
zuzij / 79.163.7.* / 2013-05-03 20:57
czesto gesto nie mamy innego wyjscia, bo jak niby kupic mieszkanie bez kredytu? ja dzieki doradcy z open finance przynajmniej mam godne warunki, nie to co moi znajomi ktorzy brali kredyty na wlasna reke
hipo123 / 89.69.4.* / 2013-05-03 19:36
Nic dodać nic ująć :) Tusek piesek Angeli :/
(@) / 89.70.214.* / 2013-05-03 19:28
Gdyby Polska była wolnym niepodległym krajem to zamiast zadłużać swoich obywateli powinna uruchomić drukarki i drukować pieniądze. Tak robi USA,Japonia,Szwajcaria i reszta wolnych niepodległych narodów. Tym czasem mamy Polskę kolonialną podporządkowaną Niemcom, Rosji i Brukseli a Tusk jak Merkel kichnie w Berlinie to zaraz jedzie do Niemiec by jej powiedzieć "na zdrowie Angela"
Kijwamwoko / 178.36.117.* / 2013-05-03 19:06
Bierzcie bierzcie, ja w zeszłym roku miałem około 4 tysięcy zapytań od komorników odnośnie nr kont dłużników!
Carpe diem & a po mnie choćby potop :)
(@) / 89.70.214.* / 2013-05-03 19:30

miałem około 4 tysięcy zapytań od komorników odnośnie nr kont

I co podałeś te dane ?
jfk. / 164.126.131.* / 2013-05-03 13:58
Rząd rżnie nas w tyłek!
super promocje / 79.185.173.* / 2013-05-03 10:19
Jest po prostu cudownie. Należy brać kredytów jak najwięcej, bo to rozrusza bankrutującą Polskę.
KRZYSZTOF KORNATOWICZ / 89.71.191.* / 2013-05-03 10:10
KOLEJNA ZŁA DIAGNOZA EKSPERTÓW . KONSUMENCI TO NIE MAŁE DZIECI . SKORO OGRANICZAJĄ SIĘ Z ZAKUPAMI , A PODAJĄ TEN FAKT INNI EKSPERCI ,TO GDZIE PODZIEWAJĄ SIĘ TE PIENIĄDZE ??? TO PROSTE . CIĄGLE DEFICYTOWA EKONOMIA GOSPODARSTW DOMOWYCH WYZWOLIŁA WRESZCIE POTRZEBĘ DOFINANSOWANIA . BEZ TYCH POŻYCZEK ZABRAKŁOBY NA REGULOWANIE POWINNOŚCI ZA OPŁATY PRĄDU ,ogrzewania (długa zima),WYSOKICH CZYNSZÓW , KREDYTÓW , BUTÓW ,ODZIEŻY DLA RODZINY ,KSIĄŻEK DO SZKOŁY DLA DZIECI ,WYMIANY ZUŻYTEGO SPRZĘTU DOMOWEGO . ILE MOŻNA ŻYĆ W PERMANENTNEJ BIEDZIE , ZARABIAJĄC 1200zł ???! W NIEKTÓRYCH ZARZĄDACH MIESZKANIOWYCH ( np.Gdańsk Nowy Port )notuje się niespotykane wcześniej ,50-cio procentowe zaległości w regulowaniu (podniesionych przez miasto Gdańsk o 100 % )czynszów mieszkaniowych .GDYBY NIE TE POŻYCZKI , WIELU Z TYCH KREDYTOBIORCÓW ZNALAZŁABY SIĘ W BARDZO TRAGICZNEJ SYTUACJI EKONOMICZNEJ , Z ZAGROŻENIEM UTRATY MIESZKANIA WŁĄCZNIE. WIDAĆ PO DIAGNOZACH EKSPERCKICH , ŻE RZĄDZĄCY , NOWI WŁAŚCICIELE POLSKI , W OGÓLE NIE MAJĄ POJĘCIA , CO Z NAMI POLAKAMI ZROBILI . NA ZEWNĄTRZ PIĘKNE FASADY MIAST , A W ŚRODKU GIGANTYCZNE TRZYPOKOLENIOWE ZADŁUŻENIE KRAJU , BIEDA 80% RODAKÓW , OBAWA O PRZYSZŁOŚĆ , ZADŁUŻENIE , BEZROBOCIE I ZAROZUMIAŁE , PYSZNE GĘBY POLITYKÓW Z ZEGARKAMI ZA 70 000 ZŁ .
(@) / 89.70.214.* / 2013-05-03 19:18

PYSZNE GĘBY POLITYKÓW Z ZEGARKAMI ZA 70 000 ZŁ .

To nie są Polacy tylko spadkobiercy PZPR (płatni zdrajcy pachołki Rosji: cyt śp. Moczulski.)
Zysk, to wyzysk / 178.36.45.* / 2013-05-03 10:03
Wyjątkowo tendencyjny i w błąd wprowadzający artykuł.
No bo jaka jest skala tego niby wzrostu kredytów konsumpcyjnych?
Mikroskopijna...
Znacznie niższa od inflacji.
Były święta i ludzie nie mają już za co żyć, to zaczynają żyć na kredyt, kiedy gospodarka kurczy się coraz szybciej, jak pokazał wczorajszy PMI produkcji, znacznie gorszy od oczekiwanego, a to prosta droga do bankructwa.

Prawda jest taka, że bankrutuje cały system finansowy bankowości frakcyjnej, a ludzie bez pojęcia o ekonomii dają się wpuszczać w maliny i jak tonący chwytają się brzytwy kredytów, zapominając o starym polskim przysłowiu: dobry zwyczaj - nie pożyczaj, bo puszczą cię z torbami.
Bo doprowadzili ludzi do coraz większej nędzy i jeszcze tworzą złudzenie poprawy tej sytuacji drogą wydawania tego, czego się jeszcze nie zarobiło (plus ogromne, niczym - poza chorą chciwością - nie uzasadnione, odsetki, co jest normalną lichwą, która powinna jak kiedyś, być karalna), i wcale nie jest pewne, że się zarobi w obecnej sytuacji krachu globalnej gospodarki, co widać już po Stanach, Japonii, strefie euro.

No a potem banki będą tylko miały jeszcze większe straty na złych długach, bo tak zawsze kończy się piramida finansowa, która właśnie dotarła do swego kresu na całym świecie.

Bo ludzie wreszcie po ostatnim krachu zmądrzeli i zrozumieli, że nie warto więcej być niewolnikami kredytów, których się najpierw zmusza do życia ponad stan, za pożyczone plus ogromne odsetki, przez co się za coś głupio przepłaca te 21%, jak pokazują wyżej, a potem potem się łatwo wyzyskuje, zmuszając do pracy ponad siły w coraz dłuższym czasie, na umowach śmieciowych itp.
Texas / 78.8.224.* / 2013-05-03 09:55
7 maja koncze 40 lat - to czego żaluję, że jak w 97 moglem skonczyc highschool w Texasie to wrocilem tutaj do Polski z wielka wiara w ten kraj, a teraz tego bardzo, bardzo żałuję ale juz nie wiele moge zmienic.
rer / 82.143.164.* / 2013-05-03 09:54
Z wykresu wynika, że tendencja jest spadkowa. Wybicie styczniowe nie zmieniło trendu.
qas / 195.140.236.* / 2013-05-03 11:32
od stycznia 2012 jest rosnaaąca
japaskuda / 95.49.179.* / 2013-05-03 09:47
Ja nie znam osoby która ostatnio wzięła pożyczkę lub kredyt. Teraz moi znajomi zaciskają pasa i żyją za to co mają a nie za pożyczone pieniądze. Czasy są niepewne więc i ludzie ostrożniejsi.
ananalityk / 213.241.62.* / 2013-05-03 09:38
Zima się przeciągła Polacy musieli wziąć kredyt by za węgiel zapłacić i gaz leki kupić itp.Z wypłaty starcza na ratę hipoteczną i na tanie żarcie a resztę z debetówki trzeba opłacić .I to nie reklamy ciągną pożyczki w górę tylko coraz większa bieda .Ciekawe jak długo jeszcze bankruty pociągną ?!!!!
LICHWA / 94.254.194.* / 2013-05-03 09:35
Wasze ulice ,nasze kamienice (i banki) polskie pachołki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Hieniek / 37.109.199.* / 2013-05-03 09:00
Ludzie nie uczą się na błędach innych. Wolą sami doświadczyć zadyszki i strachu przed komornikiem. Jakoś się spłaci, przecież to taka tania kaska z banku. A że stopy wcześniej czy później wzrosną - nie ważne. Taka głupia natura ludzka.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: