Forum Polityka, aktualnościKraj

Polacy z zagranicy muszą wracać po dowód

Polacy z zagranicy muszą wracać po dowód

Money.pl / 2007-09-13 11:46
Komentarze do wiadomości: Polacy z zagranicy muszą wracać po dowód.
Wyświetlaj:
Coyo / 87.194.153.* / 2008-01-31 18:23
Wymeldowałam się z Polski przed wyjazdem do UK coby uniknąć płacenia dwóch podatków. Obecnie to w UK jest moje stałe zameldowanie. Do Polski latam na paszporcie, a DO oczywiscie stary:) W tym roku ok sierpnia (jak polece do Polski) mam zamiar udać sie do Urzędu celem wydania DO, w oparciu o Paszport, bo przecież i taka możliwośc istnieje (przynajmniej na druku o wydanie DO jest taka mozliwość, chyba,że od 2008 cos się zmieniło). Drugim wyjsciem może byc zameldowanie mnie przez moja mamę na czas 1 miesiąca na pobyt stały celem wyrobienia dokumentu i po tym czasie wymelduje się ponownie i wróce do UK. Tyle zachodu . Jednak ja zakłądam powrót do Polski. W innym wypadku pewnie szkoda by było tyle kombinować.
pozdrawiam
tolek111 / 83.30.234.* / 2008-01-07 19:44
Zyjemy w dziwnym kraju , tu wszystko jest dziwne ,ja dowodu niewymieniam , starym sobie dupsko wytre jak bedzie bezuzyteczny ,jesli dadza kare bede sie odwoływał .Chetnie pujde do wiezienia ,przeciez ustawa naklada kare miesiaca wiezienia za niepodporzadkowanie sie WłADZY -K**** żENADA .Jest mi wstyd że urodziłem sie w panstwie gdzie żadzą p*****
tubylec / 83.30.250.* / 2007-09-18 20:19
To jakaś bzdura, nawet małżeństwo można zawrzeć per prokura. A poza tym po co są te ambasady i konsulaty polskie w innych krajach? Dlaczego nie można złożyć wniosku w konsulacie, a nawet w Internecie (formularz z miejscem na właściwą fotkę, na specjalnej stronie naszego urzędu ds. wymiany dowodów), z zabezpieczeniami a odebrać w konsulacie, może przez małżonkę lub innego pełnomocnika, z pełnomocnictwem urzędowo poświadczonym, np. przez notariusza, w banku, urzędzie publicznym, na poczcie lub osobiście?
KAP / 162.27.9.* / 2007-09-13 14:42
jesli juz musza, proponuje by wrócili na wybory a przy okazji zlozyli podanie o dowód. Moze nam sie frekwencja podniesie nieco...
Sliver / 83.6.237.* / 2007-09-17 22:09
ciekawe, czy można wrócić do kraju posługując się nieważnym dowodem...
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-13 13:10
Przeciez moga go sobie zalatwic jak wroca.
Kolejki beda krotsze.
W jakim celu ta propaganda w wykonaniu Rzeczpospolitej?
com / 83.31.56.* / 2007-09-13 12:21
Polska informatyczna potega!!! Na takie problemy napotykaja nie tylko mieszkajacy poza granicami ale kazdy obywatel RP mieszkajacy w RP. Mozna by przeciez wypelnic wniosek o DO i przeslac go via internet, mozna by tez odebrac go jako przesylke polecona. Mozna by przeciez wiele spraw zalatwic w urzedzie w ogole urzedu nie widzac. TYLKO PO CO??? Jak petent postoi i kolejce kilka godzin to doceni ciezka prace urzednika ;)
raf73 / 83.3.229.* / 2007-09-13 13:03
Bo to nie Polska (jako całość) jest informatyczną potęgą, tylko Polacy (indywidualni ludzie, i to niektórzy, nie wszyscy jak leci). Informatycznymi potęgami mogą być prywatne firmy, niestety, tylko lokalnymi potęgami. Administracja państwowa jest do tyłu, chociaż doceniam, że w niektórych miejscach robi postępy. Ale w zasadzie komu zależy na tej informatyzacji? Tobie? Mnie? A co my, wykształciuchy, mamy do gadania? Jak nam się nie podoba, to możemy wyjechać do Londynu (w domyśle: zmywać gary), a Polskę zostawić Prawdziwym Polakom.
jliber / 212.180.147.* / 2007-09-13 11:46
Śmieszne. Nie tylko dowód im niepotrzebny, ale oni niedługo i polski paszport wyrzucą.
tropil / 87.207.217.* / 2007-09-17 21:03
A myślę że wyrzucą. Już dzisiaj cieszą się ci którzy już wybrali inne obywatelstwo. Dla czego to Polska adminidtracja tak czyni? Czyżby za dużo Polaków jeszcze ma czasami pozytywne odczucia? A możej administracji w Polsce na Polakach nie zależy? Zatem można zadać pytanie. Kto w Polsce Polakami rządzi? Odnoszę wrażenie że nie są to Polacy.

Najnowsze wpisy