Forum Polityka, aktualnościKraj

Polaczek: Rząd zafundował przedsiębiorcom bombkę na choinkę

Polaczek: Rząd zafundował przedsiębiorcom bombkę na choinkę

Wyświetlaj:
issael / 46.112.117.* / 2010-12-06 22:46

A tak mamy kolejne strzyżenie podatników, którzy do tej pory mogli korzystać z ulg.

Ciekawe czy rzadzacy maja orientacje co to jest VAT i po co został wprowadzony?
Jezeli ktos jest płatnikiem VAT, to w normalnym państwie jest normalne, ze prawo do wszystkich tego podatku nastepstw.
Takie ingerencje jak polsiego rzadu, burza lad prawny.
Z wielka szkoda dla państwa.
teeo / 83.30.147.* / 2010-12-06 14:08
Gdyby naprawdę chodziło o luksusowe limuzyny to wystarczyłoby określić górny limit na odliczenie VATU ,np. 100 tys . netto , wówczas zwykły przedsiębiorca mógłby odliczyć VAT od zakupu swojego narzędzia pracy ;
ale widocznie rzecz w czym innym .
Prawdopodobnie prawda jest gorsza niż przypuszczamy
: oni mają wszystko i wszystkich w dupie , a w głowach sieczkę .
Nikt , kto ma choć odrobinę oleju w głowie nie pcha się do polityki.
Rządzą nami po prostu nieudacznicy , ludzie nierozumiejący współczesnego świata, myślący kategoriami sprzed pół wieku a i to przede wszystkim o własnym interesie. Na czym polega interes kraju , w tym drobnego , średniego i dużego przedsiębiorcy - oni najzwyczajniej swoimi ciasnymi umysłami nie potrafią ogarnąć.
Ot co
Elektro Devil / 2010-12-06 09:40 / Tysiącznik na forum
Tusk zachował się jak najgorszy populista. Celowo wyciągnął przykład z tym porsche... że niby wszyscy przedsiębiorcy takie samochody mają. A nawet jeśli mają to co? Sami zarobili ! utrzymując przy okazji Tuska i jego pasożytów.

To jest skuteczna retoryka mająca na celu skłócenie społeczeństwa. Teraz zawistne Polaczki nieprowadzające DG będą się cieszyć, że inni dostali kopa od rządu.
vollta77 / 95.40.193.* / 2010-12-06 13:58
nastepny kroczek ?wycieczka dla rencistow,emerytow i chorych na morze polnocne bez kocykow i sweterkow, lekarze beda wreszcie mogli odpoczac ludzie ja kocham tego rudego tuska, on daje nam tyle 'radosci'
alen46 / 213.25.48.* / 2010-12-06 09:54
Masz rację z tym, że głównym założeniem Tuska jest skłócenie społeczeństwa, aby odciągnąć ich tok myślenia od ważniejszych kwestii. Ta metoda jest stara jak świat, dziwie się, że ludzie którzy w większości uważają się za inteligentnych nie potrafią tego dostrzec.
zbyszek52 / 46.112.155.* / 2010-12-06 12:19
Na szczęście mamy Jarka który potrafi i bezkompromisowo buduje jednośc naszego dzielnego narodu na gruncie prawdy i patriotyzmu. W imię hasla " Polska jest najważniejsza "
lezdrubinter / 79.185.83.* / 2010-12-06 16:34
Jarek złodzieji i kretaczy nie chowa pod dywan, tylko wskazuje ich prokuraturze i mediom, aby dowiedzieli się wszyscy, co to za gagatki.

POczynania Podnózków też ukazuje w swietle jupiterów.
zbyszek52 / 46.112.155.* / 2010-12-06 17:10
A akcja w pokoju Beger to miki. Przecież to byla korupcja polityczna czystej wody. I to zorganizowana nie przez jakiegoś pajaca w terenie a osobiście przez Jarka. Przez PIS. To znaczy, że PIS jest organizacją przestępcza drogi kolego. Ale ty wierny pisiak znasz więcej pisowskich przekrętów. Ja ich nie śledzę. Bo po co. Jedni sa warci drugich.
A Jasio Rokita jak się dogadal z Jarkiem. Jasio się wycofal a w parlamencie jest Nelii. Tlumok za nasze pieniądze. Kasa się zgadza. Przynajmniej u Rokitów.Podoba Ci się.
zby79 / 79.163.201.* / 2010-12-07 00:04
Przynajmniej Kaczyński ma tyle rozumu, żeby Nelly nie wystawić na prezydenta. PiS organizacją przestępczą? A kogo ma PO w swoich szeregach? Gwałciciele, hieny cmentarne, łapówkarze, narkomani. Ale nawet jak jest nagranie na dyktafonie, że prezydent żąda mieszkania za załatwienie decyzji to wmawia wszystkim, że to spisek PiS. I to ma być partia ludzi inteligentnych?
MM_75 / 83.16.106.* / 2010-12-06 13:40
Prawda jest taka, że 4 główne partie w Polsce nie mają ani programu ani nie mają fachowców. Polacy głosują na populizm i obietnice bez pokrycia, na ideologię bez programu i na kogoś, kto będzie mniejszym złem niż znienawidzony wróg polityczny. To jest kompletnie chore, z takim podejściem Polska skończy jako bankrut, a podzielone i skłócone społeczeństwo będzie się nienawidzić. Tak być nie może - ludzie muszą domagać się od swoich wybrańców programu i rozliczać ich z jego wykonania (gdyby pamiętano nieudolność rządów UW/KLD, a następnie AWS, to PO nigdy by nie była u władzy!).
zbyszek52 / 46.112.155.* / 2010-12-06 14:04
Niektórzy glosują tak jak sugerujesz. Ale jednak większość wybiera w/g nich lepszych. Nie wszyscy glosują na cuda, Irlandię, 3mln mieszkan czy IVRP,itd. Więc ostrożnie z tym ocenianiem rodaków. Ostroznie tez z tym straszeniem. I sam się nie bój.
Elektro Devil / 2010-12-06 13:30 / Tysiącznik na forum
Są jeszcze inne partie, nikt Cie nie zmusza do głosowania na PiS.

Zachowałbyś choć minimum obiektywizmu i skrytykował wyraźne uderzenie w mikro i małe polskie firmy.
W końcu zgrywasz tu wielkiego przedsiębiorcę, no chyba że już tak wielkiego, że większość zysków księgujesz na Cyprze lub w Luxemburgu. Jeśli tak to rozumiem ten cynizm.
zbyszek52 / 46.112.155.* / 2010-12-06 13:55
Nikigo nie zgrywam. Ja jestem skromnym czlowiekiem. Nie wszystko mi się podoba ale nie przyjmuje tej retoryki w/g której cokolwiek by rząd nie uczynil to żle. Albo nazywanie komorowskiego - komoruski. Bo on sobie na to nie zaslużyl. Ja go szanuję bo wtedy kiedy on narażając się walczyl przeciwko komunie i ruskiej dominacji ja tluklem mamonę. Ciekaw jestem czym zaslużyli się w szczególny sposób Polsce, ci co na niego plują. Moje komentarze mają taką wymowę jaką mają też i ze względu na treść komentarzy przeciwników PO. Jednostronnych, niobiektywnych i najzwyklej w świecie klamliwych.
speedylelek / 85.222.86.* / 2010-12-06 16:23
to podaj w takim razie co ten rząd zrobił takiego dobrego
bardzo Ciebie proszę
zbyszek52 / 46.112.155.* / 2010-12-06 16:39
Zajrzyj na stronę Kancalari Prezesa Rady Ministrów to dowiesz się wszystkiego co ten rząd zrobil od pierwszego dnia urzędowania. Dla wlasnego dobra. Bo wala dajesz z siebie robić. Nie może nic nie robić rzad czterdziestomilionowego kraju w centrum Europy. I to jeszcze takiego który tak dynamicznie się zmienia.
Zresztą tej wersji już nie ma. Już PIS nie mówi, że rząd nic nie robi. Teraz jest inna wersja. Ustami wiernej prof. Staniszkis oglosil, że rząd robi tylko udaje, że nic nie robi. Dobre co? Uwazaj bratku bo nie jesteś na bieżąco.
speedylelek / 85.222.86.* / 2010-12-06 17:05
zajrzałem
taki sam bełkot, jak w TVN i GW
pytam sie konkretnie - co zrobił rząd dobrego
wymień choć jedną recz, a nie odsyłasz mnie na stronę rządu
tam nie widzę sukcesów, a tylko PR
proszę wymień chociaż coś jednego co zrtealizował rząd PO zgodnie z obietnicami przedwyborczymi
aha, zanim cos napiszesz , oświeć mnie proszę, czy my mamy kryzys w końcu, czy nie
bo jak słucham PO to ni cholery nie wiem
i nie interesuje mnie co mówi, co robi PIS - bo ta partia nie rządzi
zbyszek52 / 46.112.155.* / 2010-12-06 17:13
No ale teraz to już glupka strugasz. Nie zajrzaleś. Bo to jest lektura na godziny a nie minuty. Ja jako uczciwy czlowiek cenię tylko uczciwych ludzi. Klamczuchów nie toleruje. Obchodze szerokim lukiem.
speedylelek / 85.222.86.* / 2010-12-06 23:00
jak napisałem wyżej
bełkotu PR-owskiego nie czytam
a takowy widnieje na stronach rządu
skoro Ty to czytałeś, to proszę podaj co zrobił rząd
nie podałeś, to znaczy, że nie masz argumentów
i nie nazywaj mnie kłamczuchem, bo sam nim jesteś
żeby trochę sprowadzić Ciebie do parteru, to podaj mi , ile było planowanych do oddania na ten rok autostrad i dróg ekspresowych i ile oddano do użytku
bo według Twojego źródła to my budujemy na potęgę
ale podpisanie umów, to nie to samo co oddanie do użytku
i odpowiedz na moje pytanie: mamy ten kryzys , czy nie
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-12-06 09:13
Ryży przecież jest tylko - od zabierania i zakazywania - nie wiedzieliście o tym? Jaka szkoda.
Ponadto ryży dba o swoich wyborców, którzy akurat nie siedzą, aby w swoich samochodach nie czuli się jak w więziennej okratowanej celi.
Oczywiście, pozyskane przez ryżego kraty z samochodów, zostaną wam założone na wasze lodówki i michy na waszych stołach.
zbyszek52 / 46.112.155.* / 2010-12-06 12:23
Lodówki to już byly. Mialy być puste a sa pelne.Wymyśl coś innego.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-12-06 13:11
Uważasz, że ryży z ferajna zapełnili ci lodówkę?
Możeś ty Rycho albo Zbycho?
zbyszek52 / 46.112.155.* / 2010-12-06 13:31
Zawsze mialem pelną. Sam sobie zapelniam. Nikt i nic mnie nie zatrzyma. Nikt mnie nie zastraszy.
lezdrubinter / 79.185.83.* / 2010-12-06 16:26
To POwiedz,czego baleś sie tak tego PiS-u I Jarosława ???
zbyszek52 / 46.112.155.* / 2010-12-06 16:44
Ja nie PIS i pisowskiej czeredy się balem. Ja o los naszej kochanej ojczyzny się balem, która dostala się pod okupację pisowskiej czerezwyczajki.
alen46 / 213.25.48.* / 2010-12-06 20:17
Po przeczytaniu tych twoich wpisów odnoszę wrażenie, że ty nadajesz się do leczenia zamkniętego. Nadmieniam, że nie jestem fanem PIS, a ni innej partii.
Budyń / 89.78.50.* / 2010-12-06 08:05
To w takim razie dobrze, żeby gospodarka została wyczyszczona z takich pseudofirm, które tylko robią szum i psują powietrze. Inna sprawa, że to powinno zostać załatwione rynkiem i prostymi przepisami a nie antykułacką retorytką premiera.
Firmom bardziej pomogą sprawne sądy, możliwy do ogarnięcia kodeks pracy, likwidacja zatorów płatniczych zaczynających się od budżetu....
zbyszek52 / 46.112.155.* / 2010-12-06 12:27
Nic tak firmom nie pomoże jak wzrost gospodarczy. Też i za granicą.
Retoryka jest bez znaczenia. Przecież to takie to proste.
dred / 77.113.217.* / 2010-12-06 08:33
@Budyń
Pseudofirmy utrzymują ten kraj. Wielkie firmy wyprowadzają pieniądze za granicę. Zanim coś chlapniesz to zastanów się dwa razy.
Budyń / 89.78.50.* / 2010-12-07 00:28
@dred

Zgadzam się co do wielkich firm, natomiast nie myl firm małych (i średnich) czy nawet samozatrudnionych indywidualistów ze specyficzną klasą firm, które -jak napisałem - tylko szum robią i są jak gospodarstwa rolników indywidualnych; nawet same siebie nie utrzymują bez ulg i dotacji.

Najnowsze wpisy