Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polak w Brukseli pouczył polski rząd

Polak w Brukseli pouczył polski rząd

Mirosław Tryba / .* / 2005-04-22 08:45
Komentarze do wiadomości: Polak w Brukseli pouczył polski rząd.
Wyświetlaj:
helmut / .* / 2005-05-05 08:27
Rząd Polski i tak nie zrozumiał idei. Pracuje cięzko nad tym, by jednak nie można było przywozić aut z zagranicy. Bedzie próbował wprowadzić opłatę rejestracyjną, zapominając, że ona też nierównoważy rynek. To takie typopwe - polskie. Nie chce się wziąć do roboty, to się kombinuje. Tak jak i z bezrobociem; przed rokiem miałem wrażenie, że z europosłami wszyscy Polacy wyjadą do pracy na zachód. Od lewa do prawa pienia o szansach pracy dla nas. Pewno myslano, ze rozwiąże się problem bezrobocia. A tu figa! Wyjechała część najbardziej przedsiebiorczych i na dodatek nie wszyscy chcą już tu przyjechać. Przykładów głupoty naszego rządu jest więcej. Otóż od tego roku możemy podarować nasze zarobki kościołowi bez ograniczeń. Jakiemu kościołowi? Chyba wiadomo kto tu dzierży monopol? Ostatnimi czasy trudno jest tego nie zauważyć w mediach. Ciekawi mnie czy w irańskiej telewizji jest więcej programów wyznaniowych? Kombinujemy jak możemy. Konstytucję Europejską chcieliśmy ubogacić naszym bogiem, zapominająć, że cywilizacja zaczęła się szybciej rozwijać od 1517 roku, kiedy to wpływy "boga" zaczęły maleć, a korzenie chcrześcijaństwa podciął Luter. Historia nam nie będzie przeszkadzał w ewangelizacji Europy. A wracając do darowizn kościołowi; niejako dla równowagi, postanowieono, że datki na komitety rodzicielskie nie bedą odpisywane. Nie będziemy wspierać rozpasania szkół publicznych. Ale ja wiem jak uzyskać odpis ponad 100%. Nie dam na komitet wcale, a dziecku będe płacił za wycieczki w pełnej kwocie. Nie poślę dzieciaka na religię i nie kupie wyznaniowych podręczników.
Timur / .* / 2005-05-01 13:56
Jak to , przecież podatek drogowy pódzie na polskie koleje . żeby było śmieszniej , to też drogi , tyle że żelazne.
leo / .* / 2005-05-05 11:38
Przeciez od osobowych nie ma podatku drogowego. Mamy opłaty za autostrady - akcyzy i inne cuda w cenie paliwa. Ale nie ma podatku drogowego.
Obserwator / .* / 2005-04-30 21:59
Ciekawe czemu rząd nie chce jeżdzić luksusową wersją Poloneza ATU tylko woli Lancie ? I czemu to tak bardzo chce chronić produkcję bubli z których sam nie korzysta? Powinniśy wymusić na pracownikach administarcji państwowej żeby musiała pod grożbą kary i węzienia korzystać tylko z polskich produktów. Ciekawe czy by się wtedy teżtak palili do ochrony tego "polskiego przemysłu"
polak nie polaczek / .* / 2005-04-30 21:50
Popieram Pana Szynkowskiego. Wolę jeździć 5 letnim Mercedesem niż nowym polonezem. I nie obchodzi mnie polski przemysł produkjący buble. Mam prawo wyboru i żądam przestrzegania prawa europejskiego. Polscy robotnicy niech się przekwalifikują i naucza naprawiać samochody sterowane elektronicznie zamiast produkować drzwi które nie pasują do innego modelu. Rynek sam si,e ureguluje i niepotzebne sa tu akcyzy. I niech naiwne polactwo dalej sądzi żę podatki chronia przemysł i są przeznaczane na budowę dróg. Są przeznaczane na budowę państwowej administracji a chronią buble.
Zenek / .* / 2005-04-25 22:41
UE jest zainteresowana aby do Polski ściągać stare graty a w innych krajach napędzać koniunkturę. Wg mnie to ten pismak Płaskoń rżnie głupa podczas gdzy rząd broni interesów ogółu.Ja wiem, że duza część Polaków jest zachwycona tym, że za niewielkie pieniadze mogą usiąść w Mercedesie na co w innych warunkach nigdy by ich nie było stać. Aler duża część z tych gratów jest po poważnych kolizjach i nie była by już nigdy dopuszczona do ruchu w innych państwach. W polsce za odpiednią kwotę mozna wszystko załatwić.
Jozwa / .* / 2005-04-23 09:01
Idę do ubikacji, tylko nie mam brukselskiego papiera, a choćby polskiego z podobizną Głu Olka wszystkich Polaków.
Andrew / .* / 2005-04-25 11:50
A masz chłopie odpowiednią instrukcję?A czy ta twoja ubikacja spełnia normy EU?A czy na wszystkich urządzeniach są znaki CE i masz do wszystkich delkaracje WE producenta lub importera??Jak chcesz do kibla MUSISZ mieć certyfikat a nie tak hop siup bo my jestesmy w Europie!
Robert Kazula / .* / 2005-04-22 09:30
Przecież niepodległość nie została naruszona! O czym Pan pisze, Panie Mirosławie? Przystępując do Unii zrzekliśmy się części suwerenności, a to jednak nie to samo. I jak pokazuje przykład przedstawiony przez Pana Płaskonia, na dobre nam to wyszło.Pozdrawiam!
Xporferus / .* / 2005-04-22 13:56
Przeprasazam. Więcej światła. Na dobre wychodzi zawsze gdy likwiduje się bariery rynkowe. W tym wypadku to skutek przystąpienia przez nas do ,,wspólnego rynku". Prawnie jest to zupełnie niezależna umowa od akcesji do UE, nowego państwa na rzecz którego około 40% uprawnionych do głosowania Polaków zadecydowało o zrzeczeniu sie niepodległości (również ,,w imieniu" pozostałej większości). Są państwa na tym kontynencie, które korzystają z umowy o wspólnym rynku, a nie sa związane nową UEpaństwowością. Gdzie zatem dobrodziejstwo przystąpienia Polski do UE w opisanym przez Autora artykułu przykładzie?
Mirosław Tryba / .* / 2005-04-22 08:50
ostatnie zdanie miało brzmieć:A podobno niepodległość nie miała zostać naruszona...
Mirosław Tryba / .* / 2005-04-22 08:45
Właśnie widać, jakąż to suwerenność mamy po 1 maja, skoro we własnym domu nie możemy robić po polsku, ale musi być po brukselsku... choć w tym przypadku na dobre wyjdzie.A podobno niepodłość nie miała zostać naruszona...
Mrek Łomki / .* / 2005-04-23 08:40
Panie Tryba : co Panu z głową? a z rozumem?
Andrew / .* / 2005-04-25 11:55
Może coś konkretniej , Geniuszu??
Michał Lange / .* / 2005-04-23 09:18
ślepych entuzjastów utraty suwerenności Polski nigdy w Polsce nie brakowało. Jest Pan tego przykładem. Akcyza to akurat miłe dla Pana bo widocznie sprowadził Pan jakiegos grata ale zapewniam Pana, że Polska nie raz jeszcze straci kiedy nasz rzad pouczany bedzie przez opływających w luksusy urzędników w Brukseli. Ver Heugen sam przyznał w Bundestagu, że najwięcej na wejściu do UE nowych Państw skorzystały Niemcy. Zapomniał Pan też pewnie o ulotce, którą dostaliśmy od naszego prezydenta, w której wyjaśniał przyszły podział krzeseł w Europarlamencie. Mieliśmy ich mieć prawie tyle co Niemcy. 8 dni po naszym głosowaniu dowiedzieliśmy się, że to nie prawda bo ma wejść nowa konstytucja!!! Czy to nie było oszustwem. EU i Kwaśniewskiego? Przed wyborami o tym nie wiedzieli? Dowiedzieli się dopiero na dzień po głosowaniu w Czechach? Pytam więc. Kto tak oszukał naszego prezydenta, że ten przed głosowaniem fałszywe informacje w swoich ulotkach rozpowszechniał?

Najnowsze wpisy