Forum Forum finansoweKredyty

polbank=po prostu po ludzku oszukuja!!!prosze o pomoc i wskazowki

polbank=po prostu po ludzku oszukuja!!!prosze o pomoc i wskazowki

eblondysia / 2009-09-27 09:26
po prostu po ludzku naciagają !!!!
wziełam kredyt inwestycyjny na lokal przeszło rok temu,dzis dzwoni do mnie pan z działu i mowi ze musze płacic kare w wysokosi 4 tys,bo nie robie obrotu na ich (moim rachunku),ktory musiałam otworzyc z racji kredytu,rachunek firmowy mam w innym banku i całkiem mi tam dobrze,w warunkach i regulaminie polbanku jak podpisywałam umowe nie było nic takiego,a pan mi mowi ze regulamin uległ zmianie niedawno i po prostu musze robic miesieczny obrot na tym rachunku 12tyszł...rety ja tyle nie zarabiam -mowie,a on nie wiem,-musi pani płacic kare....
logiczne????
hahah po prostu po ludzku
i co mam z tym fantem teraz robic?
prosze o podpowiedzi
pozdr Edyta
Wyświetlaj:
Kornelini / 79.186.145.* / 2010-07-07 12:09
Niestety po pierwszym dobrym wrażeniu, jakie wywarł na mnie Polbank, przyszedł zimny prysznic. W umowie kredytowej pochowane były m.in. takie kruczki jak obowiązkowy obrót na koncie otwartym też obowiązkowo. Limit minimalny obrótu liczony procentowo od wartości udzielonego kredytu. Niestety nie miałem tego świadomości i po I kwartale tego roku dostałem karę w wysokości 0,5 % udzielonego kredytu. Jak ktoś ma kredyt hipoteczny to łatwo policzyć ileset złotych Polbank jest w stanie wyjąć od klienta co kwartał (kara kwartalna). W odpowiedzi na reklamację napisali, że informowali swoich dotychczasowych klientów o tej opłacie zwykłymi listami w połowie zeszłego roku. Tyle że jak brałem kredyt w grudniu 2009, to pracownicy skrzętnie tę kwestię przemilczeli. I tak z niskiego oprocentowania, szybkiej obsługi i pierwszego dobrego wrażenia zrobił się pasztet, który odbija się czkawką, a najchętniej w miarę możliwości został zwrócony.
Jak odzyskać tę opłatę, może ktoś już to przeszedł?
cosmo / 89.75.128.* / 2009-09-27 11:42
No dobrze regulamin regulaminem ale masz kredyt obrotowy czy inwestycyjny?? Dla inwestycyjnego robisz najczęściej biznes plan, podpisujesz umowę i tam masz zapisane warunki. Jeżeli jest odwołanie do jakiegoś zewnętrznego regulaminu, to rzecz jasna istnieje zawsze możliwość jego zmiany i nie koniecznie na Twoją korzyść. Jak idziesz do banku po taki kredyt, to nie oszukujmy się na pewno jest to minus oferty i pracownik chcąc sprzedać, nie poinformuje Cię o takiej niedogodności. Odezwij się na cosmo-pl@o2.pl może będzie można taki kredyt zrefinansować w innym banku bez potrzeby płacenia dziwnej kary. Sprawdź z czego jeszcze ta opłata wynika, bo może ktoś Ci coś wkręca.

Przestrzegałbym też przed wieszaniem psów na Polbank, bo oni mają bardzo fajną ofertę dla smallbiznesu, a że wymagają dziwnych rzeczy to inna sprawa. Zawsze należy dobrze zapoznać się z umową, bo najgorzej uczy się na własnych błędach.
cosmo / 89.75.128.* / 2009-09-27 11:42
No dobrze regulamin regulaminem ale masz kredyt obrotowy czy inwestycyjny?? Dla inwestycyjnego robisz najczęściej biznes plan, podpisujesz umowę i tam masz zapisane warunki. Jeżeli jest odwołanie do jakiegoś zewnętrznego regulaminu, to rzecz jasna istnieje zawsze możliwość jego zmiany i nie koniecznie na Twoją korzyść. Jak idziesz do banku po taki kredyt, to nie oszukujmy się na pewno jest to minus oferty i pracownik chcąc sprzedać, nie poinformuje Cię o takiej niedogodności. Odezwij się na cosmo-pl@o2.pl może będzie można taki kredyt zrefinansować w innym banku bez potrzeby płacenia dziwnej kary. Sprawdź z czego jeszcze ta opłata wynika, bo może ktoś Ci coś wkręca.

Przestrzegałbym też przed wieszaniem psów na Polbank, bo oni mają bardzo fajną ofertę dla smallbiznesu, a że wymagają dziwnych rzeczy to inna sprawa. Zawsze należy dobrze zapoznać się z umową, bo najgorzej uczy się na własnych błędach.
eblondysia / 2009-09-27 14:00
dzieki za odpowiedz,,jutro rano jade do polbanku porozmawiac w oczy,bo byc moze wkrecaja mnie aby zarabiac na rachunku,coz szukaja wszedzie pieniazkow,faktem jest iz konsultant był bardzo nieogarniety w tym temacie i byc moze ja tez(zreszta juz poleciał)
do jutra ochłone i zbiore mysli,owszem myslałam o zrefinasowaniu...ale nie wiem czy to skorka za wyprawke,,pisze bo mysle ze nie tylko ja mam takie doswiadczenia...jeszcze raz dzieki za słowa
czekam na dalsze wskazowki
pozdrawiam
cosmo / 89.75.128.* / 2009-09-27 16:51
ok, bank Cie miał obowiązek poinformować o zmianie regulaminu. Pamiętaj o tym, bo jak tego nie zrobili to możesz się odwołać od kary i żądać zadośćuczynienia. Spróbuj się z nimi dogadać na zasadzie, że przeniesiesz do nich obroty ale takich nie osiągasz jak wymagają o prosisz w tej sprawie o odstępstwo. Jak Ci się nie zgodzą to chyba raczej będziesz musiała przenieść ten kredyt, chyba że chcesz płacić karę. Wtedy zapraszam do mnie, chętnie Ci podpowiem gdzie i jak najlepiej to zrobić.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: