Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polemika: Walka z biznesmamami trwa. Teraz o dziwo przyłączyły się do niej dziennikarki

Polemika: Walka z biznesmamami trwa. Teraz o dziwo przyłączyły się do niej dziennikarki

Wyświetlaj:
w szoku / 87.205.224.* / 2015-07-03 14:10
Przy takim podejściu do prywatnej działalności gospodarczej rząd jeszcze namawia młodych do otworzenia własnej działalności - chyba tylko desperatów...
kuwa / 83.16.144.* / 2015-07-03 13:43
... mnie trafia, bo pracuję 20 lat i mam 1800, a szwagierka moja zaciążyła i nie pracując założyła fikcyjną firmę, a teraz ciągnie z zus'u kasę ciągle nic nie robiąc!!!
monja h / 188.146.78.* / 2015-07-03 13:25
Nie tylko prowadzące działalność to oszustki .Zatrudnione na etat w firmie rodzinnej przez 8 miesięcy przed porodem to również naciągaczki pracujące w celu wyłudzenia macierzyńskiego .Jest to drugie dziecko .poprzednio .Byłam zatrudniona przez okres 2 lat
Lajk / 37.7.83.* / 2015-07-03 11:11
Oszustwem to jest to, że ja będąc zatrudnioną i prowadząc działalność gospodarczą musze płacić składkę zdrowotną - 2900 zł rocznie. A czy ja będę chora na to samo w tym samym czasie..... Niech sie zastanowi ten, kto ustanawia prawo i ten kto je zatwierdza, a nie teraz udupiają ludzi, bo korzystają z możliwości jakie prawo daje. Wcześniej musiałam zapłacić ZUS nawet jak nie osiągałam przychodów - wzięłam kredyt, żeby uregulować należność w ZUSie, wtedy nikt sie nie pytał czy mam z czego zapłacić prawie 1000 zł miesięcznie, a teraz będą odmawiać zasiłku osobom, które opłacały składki, to może mi za okres bezzarobkowy zwrócą moje wpłacone składki?!?!
ryszard 1956 / 164.126.136.* / 2015-07-03 10:47

nna Popiołek pis

to chyba jasne ze nie robi sie czegos na ostatni moment wiec przed porodem tylko wtedy jak ciaza widoczna zalorzyla najpierw firme a potem zaszla w ciaze gdyby bylo odwritnie to byly by podstawy sadzic o wyludzenie po za tym kazdej matce w polsce nalerzy na dziecko 500zl wiec 17 to jest przesada,,zlodziejstwo,,placila przez te mc tyle ,,zusu ,,ze zus jedynie jej oda te pieniadze,, zrobienie czegos takiego co zrobil ,,zs ,,i rzad ,,wymaga sprawy w trybunale praw czlowieka w brukseli i dalej ,,czegos takiego zaden rzd dawno nie zrobil dal matce na jedna pieluche chelpiac ze jest ,,prorodziny ,,ten rzad mozna tylko przyrownac do rzadow ,,ch,,,,,ch
jazmig / 83.230.0.* / 2015-07-03 10:45
Jak widać, pani dentystka nie płaciła składek, a żąda zasiłków. Zaczęła płacić, jak się zorientowała, że zaszła w ciążę. Niby dlaczego ma dostawać zasiłki jak ktoś, kto stale płaci składki, od momentu zatrudnienia?
adrianadrianadrian / 93.105.99.* / 2015-07-03 10:43
Tylko, ze w tle jest oszukańcze Państwo Polskie z swoją agendą Najdroższym Wiecznie Żywym Mauzoleum ZUS. Obserwuję matkę która samotnie 16 lat wychowywała dziecko temu państwu polskiemu rezygnując z nauki, kariery, pieniędzy, stanowisk, awansów i czego jeszcze tak szybko nie potrafimy określić, jako, że starania o to dziecko były duże. Odbywało się to wśród bełkotów przedstawicieli tego państwa o małym przyroście, wyjazdach ludności z tego nie przyjaznego środowiska itp.
I teraz ta matka ze zrujnowaną karierą i bez przyszłości, bo latka letą, nie ma co marzyć o jakiś odszkodowaniach, zadośćuczynieniach tego państwa za chowanie mu obywateli, ba, nie ma nic co ewentualnie by odłożyło się jej nawet na emeryturę! Pieprzyć takie państwo! Pakujcie się.
beauty30+ / 46.149.251.* / 2015-07-03 10:37
Niech się dobiorą do doopy zagranicznym sieciom handlowym, jak mało mają kasy budżecie.
Tyle lat (ponad 20) płacę na ten dziadowski ZUS, a oni położyli łapy na moim OFE i ukradli moją kasę i jeszcze mówią, że chyba nie dostanę emerytury od państwa. Z resztą podwyższając wiek emerytalny chyba umrę w pracy. Z lekarzy NFZ też nie korzystam, bo terminy mają takie, że padłabym pod drzwiami nie otrzymując pomocy, bo limity się skończyły. Pałace sobie postawili, armia urzędasów na ciepłych posadkach, a dla szaraków ochłapy.
Każdy, kto potrafi i ma możliwość wyciągnięcia pieniędzy od tego złodzieja niech bierze.
Aneta A. / 62.233.208.* / 2015-07-03 10:34
Większość kobiet po zajściu w ciążę wspieranych przez pracodawcę idzie na zwolnienia lekarskie zupełnie bez powodu. Dlaczego nikt nie sprawdza lekarzy ginekologów wystawiających zwolnienia ? Tak samo jak lekarzy psychiatrów wystawiających zwolnienia
osobom zwolnionym z pracy. Chore prawo.
MAH / 195.190.84.* / 2015-07-03 10:29
Dalej głosujcie na komuchów, którzy każdego przedsiębiorcę traktują jak złodzieja. A złodziejami naprawdę są bezrobotni, renciści i urzędnicy - bo żyją za CUDZE pieniądze.
Yonnek / 62.225.151.* / 2015-07-03 10:29
Bo zlodziej i oszust moze byc tylko jeden !
Bazylea / 46.170.144.* / 2015-07-03 10:19
A dziwią się później, że jest ujemny przyrost naturalny i że się dzieci nie rodzą-brak słów!
molka0805 / 178.37.178.* / 2015-07-03 10:16
Kobiety, ale tu nie chodzi o WAS - kobiety które mają dłużej działalność niż 9 m-cy:-) Wg mnie powinna ta ustawa dotyczyć kobiet, które mają krócej działalność niż 9 m-cy. Jestem księgową i robiłam już wiele razy takie działalności kobiet, które zakładały działalność jak już były w ciąży, tylko po to, by opłacić wysokie ZUSy 3 m-ce i pójść na zwolnienie lekarskie do porodu, a później mieć wysoki macierzyński przez rok. Wg mnie to jest wyłudzanie kasy z naszego ZUSu, bo ja na eteacie nie mam możliwości podwyższenia sobie płacy do 9000 tys.zł, by móc coś takiego zrobić, musieliby wszyscy mój koledzy z księgowości tyle samo zarabiać.
A co do Pani Moni1234 to księgowa powinna na 30 dni Panią wyrejestrować z chorobowego i ponownie zarejestrować - niekumata księgowa, jeżeli miała Pani jakąś.
mik122 / 46.170.157.* / 2015-07-03 10:34
Moim zdaniem to nie chodzi o kwestie mniej jak 9 miesięcy czy więcej jak 9 miesięcy. Prawo jest prawo, a to, że ktoś je stworzył i są kobiety, które to wykorzystują, to nie wina kobiet, a prawa! Przepisów głupich jest ogrom i sprytni z nich korzystają.
Pełne poparcie dla tych kobiet, a Pani A. Popiołek to poza wszelką krytyką. Mam nadzieję, że straci pracę i zostanie bez środków do życia. i czworaczków życzę (o ile ktoś ją tknie...)
kuba415 / 46.205.29.* / 2015-07-03 10:09
Podziękować Kobietom że chcą rodzić i wychowywać dzieci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moni1234 / 83.22.54.* / 2015-07-03 10:09
Jestem ciekawa czy takiej sprawy nie można zgłosić do Helsińskiej Fundacji Praw człowieka???
Przecież to jest zwykłe łamanie prawa przez jednostkę państwową

Najnowsze wpisy