Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polemika: Walka z biznesmamami trwa. Teraz o dziwo przyłączyły się do niej dziennikarki

Polemika: Walka z biznesmamami trwa. Teraz o dziwo przyłączyły się do niej dziennikarki

Wyświetlaj:
Moni1234 / 83.22.54.* / 2015-07-03 10:07
I jeszcze jeden mały incydent, działalność niby była fikcyjna, teraz chce ją dalej prowadzić, pytam w Zusie Panią co dalej, a ona do mnie że musze zgłosić odwieszenie działalności i mogę składki odpłacać, nie ma problemu!!!! Jak do opłacania to nei jestem fikcyjna i mogę im nosić ale chcąc coś od nich nie ma szans!!!!!!
Złodzieje, państwo w państwie
Moni1234 / 83.22.54.* / 2015-07-03 10:02
Miałam podobną sytuację, 10 lat opłacania składek, założyłam własną działalność bez żadnej przerwy w opłacaniu skladek ( w ciąży) i zaczęło się. Kontrola, decyzja z ZUS że działalność jest fikcyjna, żeby wyłudzić zasiłek, nakaz wyrejestrowania się z ubezpieczeń. Sprawę skierowałam do sądu. I przegrałam. Sądy w tych kwestiach stoją po stronie jednostki państwowej, dało się to odczuć. Sąd podtrzymał decyzję ZUS. Zostawili samotną matkę bez grosza przy duszy. Złotówki nie dostałam. Sprawa trwała bagatela 2 lata w Łodzi. Tak wyglądają realia w naszej polsce
PS. Dobrze, że mops nie przyszedł dziecka zabrać bo matka bez dochodów została! Takich ekscesów można się było również spodziewać. Żenada.

Gdybym faktycznie założyła te działalność fikcyjnie, nie mieli by się do czego przyczepić! Bo te, które robią to fikcyjnie mają wszystko zaplanowane, żeby nikt ich nie zagiął, na niczym. I dobrze.
Moja rada: Bierzcie ile możecie, chociażby dla dziecka!
hganjfcjss / 5.172.252.* / 2015-07-03 17:02
Zakladanie fikcyjnych firm bylo kontrolowane i zus nie wyplacal pieniędzy. Przeważnie większość kobiet przed zalozeniem działalności pracowala gdzies na etacie, wiec okres skladkowy maja te kobiety dużo dłuższy, ale tego to chore państwo pod uwagę nie bierze. Kobiecie na etacie placu sie na macierzyńskim od pensji, a nie od skladek. Ktos w komentarzach wykrzykiwal ze na etacie odprowadza sie wyższe składki. Otóż to nieprawda. Ktos tu zapomniał ze przedsiebiorca oprócz skladek placu tez podatek. A na etacie ten podatek placu pracodawca, czyli przedsiebiorca. Wow to tych na etacie zatrudniają przedsiębiorcy.... To skór ze wszystkich stron dopieprza sie przedsiębiorcom i jest coraz górze to w końcu jak będą padac firmy to wy na etacie będziecie bezrobotni. I co wtedy? No ale co tam taki przedsiebiorca, trzeba się cieszyć jak mu dokopią, bo przeciez fajniej jest jak się ma świadomość ze mniej zarabia, bo sam nie maj jaj zeby cos zrobić, ale innym to zazdroszczę i zle życzę, zeby bron boże nie miał lepiej ode mnie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Basia146 / 178.183.65.* / 2015-07-03 09:57
JEŻELI KTOŚ TU JEST OSZUSTEM TO ZŁODZIEJSKA INSTYTUCJA DZIAŁAJĄCA W ŚWIETLE "PRAWA" ZWANA ZUS -em. Mój mąż płaci składki prowadząc działalność od 11 lat nigdy nie chorował, nie chodził po lekarzach, nie brał L4, teraz gdy zachorował i nie może pracować (przez kilka miesięcy leczenia) zus nie chce płacić za l4, do lekarzy dostać się nie może bo są kolejki. pracować nie może, pieniędzy nie mamy a do lekarzy musimy chodzić prywatnie !!!
OLEANDRA / 62.228.26.* / 2015-07-03 09:53
i ,bardzo dobrze robia ...przykład idzie z GORY-jak kuba bogu ...tak bog kubie!JAKI RZAD ,TAKI NAROD!
lukasz163 / 80.167.218.* / 2015-07-03 09:48
a ja mieszkam w danii i tu kobieta idzie na macierzynski 4 TYGODNIE przed porodem, niewazne czy ma lekko, czy ciezko w pracy, poroni, trudno....... jeszcze raz niech sie stara. wiec niech mi paniusie z biur nie pisza, ze nie moga wysiedziec. powinni wprowadzzac to samo u nas, toby sie zaoszczedzilo, glupie panstwo polskie
sgvw34 / 87.205.224.* / 2015-07-03 09:48
wypłacać zasiłki biznesmamom na zasadzie, że bierze się ostatnie 12 mięsięcy składek, dzieli przez 12 i tyle. Wtedy jak ktoś cwaniakuje i ma działalność od 12 mcy, i cały niemal czas płaciła najniższą składkę a w ostatnim miesiącu składkowym najwyższą w celu wyłudzenia zasiłku to i tak wyjdzie 11 niskich +1 wysoka i średnia z tego.
Aglababla / 109.95.206.* / 2015-07-03 09:44
Ja już od stu lat mówię - niech działalność płaci składki tak, jak pracownicy - od faktycznie zarobionych pieniędzy i nie będzie takich problemów. A ile fikcji, kto prowadzi działalność i szarej strefy zniknie.... Wszyscy na dole to wiedzą, tylko "góra" ślepa. Jaki ma w tym interes?
WBA / 85.221.212.* / 2015-07-03 09:43
Jeden przykład uczciwej i poszkodowanej dentystki wobec wielu przykładów "wyłudzenia" świadczeń. Na prawdę większość stanowiły "biznesmamy", które nie mając pracy zakładały firmę opłacały jedną wyższą składkę i czerpały z naszej, państwowej kasy. Ubezpieczyciele mają okres karencji - może tu też się sprawdzi.
waga041 / 77.252.114.* / 2015-07-03 09:40
Niestety. Przyszłe mamy zgłaszają się do ubezpieczeń społecznych np. rejestrując działalność gospodarczą NA miesiąc LUB DWA PRZED PORODEM. albo ZAWIERAJA UMOWY O PRACE I IDA NA ZWOLNIENIA LEKARSKIE JUŻ PO UPŁYWIE MIESIĄCA. To potwornie obciąża budżet. A one nie maja żadnych skrupułów. Ale trzeba zmienić przepis prawny, aby móc otrzymywać świadczenie z ubezpieczenia np. zasiłek chorobowy , dopiero po 4 miesiącach [ kwartał czyli 3 miesiące to za mało , pół roku - trochę dużo, ale do uznania ]
alusia0101 / 83.14.95.* / 2015-07-03 09:49
a czy jest sprawiedliwe że dziecioroby niepracujące żerują na podatniku? Tego nikt nie kwestionuje "pomocy" dla patologii też nie, sama zrobiłabym to samo, w tym kraju uczciwość to największa głupota
zbyszek737 / 83.41.9.* / 2015-07-03 09:39
gratuluje ,artykulu.Moja corka bedac w ciazy byla sledzona przez agentow zus w celu zakwestionowania wyplat.Kiedy byla w ciazy po raz drugi wstrzymano pieniadze bo....miala lezec a podczas napadu uzednikow na dom bylau .....lekaza.Tez prowadzi dzialalnosc w sluzbie zdrowia,nie ma urlopu dodatkow itp.Moze poslowie potrzebuja kase na dojazdy do Brukseli,a pracownicy zusu na nowe marmury w swoich siedzibach?
jdi / 94.254.209.* / 2015-07-03 09:37
Sama znam wiele mam które nigdy nie pracowały a jak zaszły w ciąże to nagle założyły dzialalność żeby dostać kase. Dodam że ani dnia jej nie prowadziły wiec sie tak nie bulwersujmy za te oszustki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lispol1 / 178.42.223.* / 2015-07-03 09:36
Przeżyłem w tym podłym kraju 60 lat ale już dłużej nie potrafię właśnie pakuję manatki i wynoszę się stąd. Młodzi ludzie róbcie to samo bo potem będziecie żałować.
mm263 / 78.88.165.* / 2015-07-03 09:36
Sprytne działanie złodziejskiego państwa!Najpierw pozwala się na absurdalne zwalnianie ludzi i ponowne ich zatrudnianie jako oddzielnych firm.To jest to słynne samozatrudnienie,
Pawel_32 / 195.242.176.* / 2015-07-03 09:32
a nie mozna poprostu wyplacac po roku prowadzenia dzialalnosci?? a wyzsza skladka musi byc oplacona na 12 msc przed porodem?? jezeli zaczela oplacac 5 msc przed porodem to wiadomo ze oszustka... ale jezeli 11msc to znaczy ze poprostu przewidziala ze z mezem chca miec dziecko i nalezy sie jej macierzynskie...
Paweł869 / 93.105.210.* / 2015-07-03 09:34
Totalny idiotyzm wymysliles.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
aniKa919 / 87.116.215.* / 2015-07-03 09:30
niech ZUS się od nas, prowadzących działalność gospodarczą, odwali, ja z chęcią będę płacić składkę od kwoty minimalnego wynagrodzenia, w zamian zrzeknę się żebraczej emerytury, tę odłożę sobie sama, nie będę chciała również zasiłku macierzyńskiego

Najnowsze wpisy