Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Policjanci nękają internautów

Policjanci nękają internautów

Money.pl / 2007-01-13 12:16
Komentarze do wiadomości: Policjanci nękają internautów.
Wyświetlaj:
Chrystus / 83.31.220.* / 2010-08-27 21:04
Czas na kampanie przeciw prawom autorskim.
Rozumiem że można chcieć kupowania licencji jak się zarabia na programie ale większość ludzi używa programów do własnego użytku i nauki, to im powinno się płacić że uczą się danego programu i robią z niego standard.
A co do filmów to ściąganie z sieci powinno być darmową reklamą, mam dość filmów które mają fajną reklamówkę a w kinie okazuje się że to gniot i zastanawiam się czy w ogóle nie pomyliłem seansów. A muzyka i mp3 to tylko pseud gwiazdki są za prawami autorskimi bo prawdziwi artyści zarabiają na koncertach i mają swoich fanów a mp3 w sieci traktują jak zaproszenie na koncert, a jak na kogoś koncerty nikt nie przychodzi to domaga się praw do muzyki żeby wytwórnia która go wypromowała mogła zarobić. Precz z terrorystami anty internetowymi, Wolność internetu i informacji. :)
yuktb;ulmi7tv cu57 / 82.210.158.* / 2007-01-15 21:48
Pod tym linkiem http://prawo.vagla.pl/node/6954 znajdziecie prawną wykładnię nieprawnych działań policji wraz z komentarzami do orzeczeń i wyroków, które dotyczyły podobnych działań (dzięki niezastąpionemu Vagli Waglowskiemu - dziękuuemy ;-)
! / 84.10.235.* / 2007-01-14 22:08
A od kiedy to posiadanie mp3 i filmów jest nielegalne?
"Ustawa o prawie autorskim:
Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego."
~~ / 83.27.51.* / 2007-01-13 13:51
Nr IP nie zawsze jest widoczny, może być maskowany, nie zawsze jest prawdziwy, może być generowany przez ogólnie dostępne, proste oprogramowanie, wtedy internauta z Polski będzie uchodził za internautę powiedzmy z Chin, za dwie sekundy z USA, a za kolejne dwie sekundy z Gabonu itd.

Autorom artykułu w Dzienniku pewnie chodziło o to, aby powstrzymać internautów przed wypowiadaniem swoich szczerych, krytycznych opinii na temat aktualnie rządzącej ekipy na łamach forów internetowych, aby ich zastraszyć perspektywą policji pukającej do drzwi. Oczywiście w totalitarnym państwie ( a takie chwilowo mamy) policjanci będą szpiegowali internautów na rozkaz "władzy" i będą nękali niepoprawnych politycznie obywateli, ale przyjdzie kolejna ekipa i rozliczy ich z łamanie konstytucyjnie zagwarantowanej wolności słowa.
mate / 83.144.72.* / 2007-01-13 17:11
Człowieku! proponuje mniej propagandy z TVN24 a miną twoje fobie!! Co ty majaczysz o państwie totalitarnym!!
Nie ośmieszaj się!!
czater / 2007-01-13 15:15 / Tysiącznik na forum
Chlopie myslisz anonimowe uzywanie przegladarki na porcie 80 lub 8080 z usluga P2P ? Pokaz mi taki program ktory masukuje numer ip sieciach P2P i jest darmowy :)
Arczello / 217.173.164.* / 2007-01-14 11:11
Robi się to poprzez unikanie bezpośrednich połączeń pomiędzy odbiorcą a nadawcą pliku. Może być to implementowane w samym protokole sieci P2P lub można stosować odpowiednie oprogramowanie, także darmowe
czater / 2007-01-14 12:02 / Tysiącznik na forum
Niezaleznie jak zaimplementujesz transport danych w protokole i tak musisz uzyc istnejacego w rzeczywistosci numeru IP.
czater / 2007-01-14 11:34 / Tysiącznik na forum
Tylko ze korzystajac z posrednictwa innych ( programow ktore korzystaja z serwerow )serwerow zostawiasz i tak na nich swoj IP ( w logach serwera ) a dojscie przez Policje po nitce do klebka pomimo ze jest trudne jest mozliwe ( nikt nie bedzie za Ciebie za darmo odpowiadal prawnie ) . Podaj mi nazwe choc jednego takiego programu ? Pracuje jako administrator sieci i nie slyszalem jeszcze o programie ktory pozwala utrzymac w anonimowosci numer IP w sieci P2P
czater / 2007-01-14 09:04 / Tysiącznik na forum
Peer Guardian blokuje IP klientow z tzw. czarnej listy a wiec np. Policji ale nie znaczy to ze maskuje twojego IP a po drugie te listy pozostawiaja troche do zyczenia i zauwaz ze od 09.2005 PeerGuardian nie jest rozwijany. Pokaz mi program do zmiany IP w P2P ?
undetectable / 83.22.10.* / 2007-03-31 22:20
Tylko że mamy aktualizacje bazy baranie!
Eladamari / 2007-01-13 23:38
Maskowac rzeczywiscie sie chyba nie da a przynajmniej ja nie kojarze sposobu ale mozna wyciac cala pule adresow wszystkich RIAA podobnych organizacji w tym i policji. Gdzies widzialem latajace po forach listy ip. Rozwiazanie skuteczne o tyle ze watpie by policjant mial ochote cudowac jak zlapac taka osobe skoro milion innych ma jak na widelcu. Zastanawia mnie tlyko jedno: Dlaczego kazda wladza zabiera sie od du*y strony do problemu. Zamiast sprawic by ludzie mieli dosc kasy by kupic utwory to probujemy udawac ze rozwiazujemy problem, to jak z Giertychowskim 0 tolerancji.
Panie Dorn i reszta ekipy: zamiast nasylac policji na biednych ludzi ktorych nie stac na muzyke polecam zabrac sie za SENSOWNE reformy i skonczyc z polowaniem na czarownice.
"Caly moj kraj potrzebuje psychologa zeby stanac na nogach". Powtorze za moze malo znanym wykonawca ktory idealnie mi wyspiewal zakonczenie tego postu
czater / 2007-01-14 12:00 / Tysiącznik na forum
Tyle ze jak Policja w Polskich warunkach korzysta z np. Neostrady ( neo dziala na zasadzie DHCP a wiec za kazdym razem dostajemy inny numer IP z puli ) taka lista musialabys zawierac wszystki asredy IP neostrady w Polsce a wiec jednoczesnie blokowalaby innych uzytkownikow ktorzy akurat dostali numer z listy
Arczello / 217.173.164.* / 2007-01-13 14:54
Można maskować ale oprogramowanie nie jest w cale takie proste i przypusczam, że poza gartką informatyków nikt go nie stosuje. Porównywanie kradzieży do wolności słowa to też nieporozumienie
czater / 2007-01-13 14:27 / Tysiącznik na forum
W sieciach P2P adresu IP nie zamaskujesz, nie myl serwera proxy przy HTTP z adresem IP przy P2P
sc / 212.106.168.* / 2007-01-13 12:16
czy ktoś może wskazać mi jakiś związek pomiędzy tytułem a treścią artykułu? Nic dziwnego że nikt się nie odważył podpisać pod takim gniotem
zdenek / 2007-01-13 12:48 / Tysiącznik na forum
mogą sobie naskoczyć
adekk / 217.173.181.* / 2007-01-13 17:21
jak oni kradna to tego nikt nie widzi, jak policjanci sami mówią na lamach prasy ze pracuja na nielegalnych programach tez nitk im nie zrobic nic ... dlaczego zatem zlodzieje maja rozliczac zlodziei ? to jest jakis absurd...
Mino / 217.116.110.* / 2007-01-27 23:44
bo akurat "ci" złodzieje mają władzę
szczry_do_bolu / 78.8.48.* / 2007-11-18 15:27
zebyscie nie zdziwili sie ze policjanci i tak namierza Was nawet jak sobie zamaskujcie IP :D
ROCHMISTRZ22 / 86.7.68.* / 2009-09-30 00:48
A JA ICH TAM MAM W D....E NAWET GDYBY DO MNIE PRZYSZLI TO BYM IM POWIEDZIAL PIE.....CIE SIE PALANTY JIUZ NIE RAZ Z NIMI FRAJERAMI POCISNOLEM

Najnowsze wpisy