Forum Polityka, aktualnościKraj

Policyjna akcja wymierzona w piratów drogowych

Policyjna akcja wymierzona w piratów drogowych

Wyświetlaj:
akantek / 79.163.160.* / 2010-09-15 20:00
Pogadać sobie możemy dowoli, ale kogo to obchodzi, co my myślimy?
nok / 77.255.53.* / 2010-07-17 15:16
"W 2009 roku policjanci złapali ..."
Jak w czasie okupacji, łapanki !!!
Policja drogowa nie jest od informacji, kierowania ruchem, pomocy użytkownikom dróg - jest wyłącznie od prędkości !!! To ich najbardziej podnieca !!!
bolesław1 / 78.88.207.* / 2010-07-16 13:10
Na takie akcje są sposoby , m.in dobry antyradar lub cb.
prawniczka Janinka z NK / 87.205.37.* / 2010-07-16 12:11
I chroni pijaków! Skoro kierowca pijak zostanie złapany pod wpływem alkoholu i dokument nie jest mu odbierany np. jako jedno źródło zarobkowe (a trzeba dodać, ze kierowcą zawodowym nie może zostać człowiek, który alkoholu nadużywa). jeśli jest zdolny do wykonywania pracy kierowcy to tym bardziej jest zdolny do wykonywania każdej innej pracy (kierowca dysponuje wzrokiem nienagannym, brakiem padaczki, nie przyjmuje środków psychotropowych, ma piekielnie szybki czas reakcji oraz sokoli wzrok i refleks). Dlaczego ma więc znowu dalej jeździć po drogach i znowu się napić alkoholu? Kto robi testy psychologiczne i badania tym ludziom i dopuszcza na egzamin na prawo jazdy? STOP pijakom na drogach! Stop wydawania prawo jazdy pijakom! STOP przywilejom dla pijaków za kółkiem! STOP niskim karom dla pijaków! STOP kolejnemu wydawaniu prawa jazdy pijakom, którzy pod wpływem alkoholu stanowią zagrożenie nam i naszym dzieciom oraz osobom niewinnym!
yerry / 87.205.82.* / 2010-07-21 23:55
stop populizmowi takich bezmózgowców, jak autor tego komentarza. najlepiej rozstrzeliwać tych co prowadzą po piwie, a ci cojeżdżąc na trzeźwo zabijają ludzi, niech dalej sobie jeżdżą
acomitam / 83.25.139.* / 2010-07-19 08:25
A co z pijanymi pieszymi? Albo z ludźmi przemęczonymi lub mającymi ogólnie zły dzień? Przecież stanowią oni zagrożenie nie mniejsze niż pijani za kółkiem. Coś chyba szanowna Pani histeryzuje.
sceptyk / 2010-07-16 12:27 / Tysiącznik na forum
Droga prawniczko,
oczywiście pełna zgoda na wojnę z pijanymi za kierownicą.
Ale więcej wypadków powodują piesi i rowerzyści (głównie na wsi).
I jaki masz pomysł na TEN problem?
jajcarze / 81.219.29.* / 2010-07-16 11:28
Średnia prędkość Wrocław-Pabianice wyszła na komputerze 47 km.Jak nie radar to 40ka, bo jakiś zapchlony kundel leżał tam kiedyś przy drodze.Autek zero na trasie,widoczność na 100km,jezdnia sucha,ludność zabrały ufoki.,konie we Francji.Jak załatwić sobie radar w ajencję,aby dorobić na frajerach do emerytury?
P___S / 156.17.85.* / 2010-07-16 11:24

Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, czyli m.in.: natężenia ruchu, pogody i stanu nawierzchni.

Otoz to. I ma sie to nijak do okraglych tablic z liczbami 40, 50 itp., tudziez do ograniczenia do 50km/h w terenie zabudowanym.
jucha62 / 89.78.174.* / 2010-07-16 16:28
Wkurza mnie, gdy słyszę, że najwięcej wypadków spowodowanych jest nadmierną prędkością. Prędkość ma być bezpieczna (czytaj jak wyżej). Jakie uzasadnienie ma stawianie radaru na wylocie z miasta, 20 metrów przed znakiem "Koniec obszaru zabudowanego"? kilkadziesiąt metrów dalej możemy już jechać 90km/godz. Mam takie zdjęcie, gdzie radar zmierzył mi 71 km/godz, a w tle jest pole. Kilka miesięcy później jechałem tą samą drogą i stwierdziłem ewidentne oszustwo!!! Zrobiono mi zdjęcie po za obszarem zabudowanym! Było to w miejscowości Nowosiółki koło Człuchowa. Z tego, co czytałem na forum złapano tam wielu kierowców, ale nikt nie połapał się, że straż miejska z Człuchowa ewidentnie oszukuje!!!
sceptyk / 2010-07-16 11:02 / Tysiącznik na forum

Lipiec, sierpień i październik są miesiącami, w których dochodzi do największej liczby wypadków.


Jaki z tej informacji wniosek?
Że na drogi wyjeżdżają niedzielni kierowcy bez doświadczenia, którzy postanowili "powieźć" swoje rodziny na wakacje. Brak umiejętności i doświadczenia kończy się tragicznie.
Policja zamiast spektakularnego polowania z krzaków powinna USPRAWNIAĆ ruch.
Wielokrotnie widziałem, jak przez korek przebijał się radiowóz z kilkoma obojętnymi mundurowymi, którzy mają w ...pie kierowców.
Zdarzają się awarie świateł ale doczekać się na patrol z drogówki, który pokieruje ruchem - nieosiągalne.
Generalnie policja pełni rolę zbrojnego ramienia naszego okupanta, który ma głównie do....ć chamstwu poruszającemu się nie wiedzieć po co samochodami po drogach.
spolegliwy / 89.74.168.* / 2010-07-19 10:22
Zgadzam się z przedmówcą. Taka jest rola policji w Polsce. Nic się nie zmieniło w mentalności policjantów od czasów socjalizmu. Państwo (czytaj rząd i to wszystko jedno jaki) robi za kaprala, który poucza i strofuje wszystkich obywateli. A ta cała akcja ma służyć łataniu dziury budżetowej, bo powodzie dużo kosztowały.

Najnowsze wpisy