Forum Polityka, aktualnościKraj

Policyjni związkowcy: Schetyna musi odejść

Policyjni związkowcy: Schetyna musi odejść

Money.pl / 2008-12-11 08:25
Komentarze do wiadomości: Policyjni związkowcy: Schetyna musi odejść.
Wyświetlaj:
NY POLICE / 79.186.11.* / 2009-01-29 21:24
Oglądają W-11 i takie mają pojęcie o Policji.
15 lat dla pracujących na ulicy i narażających zdrowie i życie dla obywateli, a dla reszty pseudo-biurkowych policjantów 25 lat pracy!!!!!!!!!!!!!!
sbgdg / 89.79.57.* / 2009-01-19 21:55
Schetyna???
Odejść???

Prędzej Tuska wywali niż sam odejdzie.
A z tesztą kto to jest tusk??? ten co udaje decydenta???
uwolnić Polskę od PIS-owskich frustratów! / 151.92.176.* / 2009-01-30 09:24

A z tesztą kto to jest tusk??? ten co udaje decydenta

Dobrze że nie wiesz...Nie wychodź z pokoiku dalej i słuchaj radia ojca "nieskalanego" a jak ci się bateryjki wyładują to zadzwoń szybko do sąsiadki, ona na pewno ci kupi...Berecik moherkowy wyprany?
były mundurowy / 83.238.63.* / 2008-12-11 20:04
Witam ,odnośnie tego całego zamieszania .Tak się składa że sam byłem mundurowym przez 4 lata (konkretnie w Służbie Więziennej ,podległej akurat Ministerstwu Sprawiedliwości -Panie Grzegorzu proszę przypadkiem nie zapomnieć o tej grupie uprzywilejowanych! :) Odszedłem stamtąd całkiem niedawno z własnej woli ,bo juz na prawdę nie mogłem znieść tego poczucia poniżenia ze swojego i swoich "kolegów" pasożytnictwa .W tej chwili pracuje na swój własny rachunek i wiadomo ...czasem trochę lepiej ,częściej znacznie gorzej! ,ale przynajmniej nie musze się juz k... wstydzić !!! ...Jako wasz były "kolega" mówie wam szanowni Panowie mundurowi ( przy okazji dziś dostałem mandat ,taki świąteczny :) ,nie mam zamiaru płacic wam z mojej kieszeni więcej anizeli wymaga tego elementarna przyzwoitość .A Wy ta przyzwoitość grubo k... przekraczacie !!! .Jest to mój mozliwie najbardziej cenzuralny komentarz do sprawy ,choc wierzcie mi kochani cywile ,że gdybym chciał opisac procydury jakimi rządzą sie słuzby mundurowe (min. sprawy emerytur) to w bezsilnej złości użył bym chyba tylko samych przekleństw .Pzdr. i trzymam kciuki za poczynania Grzegorza Schetyny
KLAWISZ / 194.187.72.* / 2008-12-11 21:20
Odszedłeś bo byłeś zbyt cięki w innym przypadku byś wytrwał. A tak na marginesie nie przepadam za ptakami srającymi w swoje gniazdo. Nawet tylko 4 letnie. Przemawia przez ciebie zawiść. I chyba brak spełnienia. A może odszedłeś bo musiałeś????
SG / 83.3.142.* / 2009-01-25 12:21
Popieram przedmowce. Gosciu odszedleś bo nie wytrzymales byles poprostu cienki. Bałeś się że w chwili załamania strzelisz sobie w łeb jak kilku twoich kolegów z więziennictwa. Co moze się mylę. A na marginesie to nikt nie będzie chciał pracować za ta kasę i to przez 25 a moze i więcej lat. I jeszcze jedno wyobraź sobie że 20 letniego zdrowego przestępcę ma gonić 50 letni dziadek.
J.T. / 83.23.194.* / 2008-12-11 17:24
Większość policjantów ani się nie przepracowała fizycznie , ani popadła na zdrowiu psychicznie.
Zawsze powtarzam i pytam się tych uprawnionych -czy chcieliby pracować okrągły rok na budowie jako murarz czy zbrojarz w deszczu i słocie, a oni nie mają wcześniejszych emerytur.!!
Mam szwagra policjanta na emeryturze młodszego ode mnie który już kilka lat robi na pełnym etecie równolegle z emeryturą a ja mam jeszcze 10 lat harówki
Pozdrawiam wszystkich pracujących na darmozjadów.
peterbilt / 89.231.146.* / 2008-12-16 15:56
szanuje policjantów na tyle ile mogę. Policjanci też musza szanowac społeczeństwo 36 letni policjant idący na emeryturę to chyba bezczelny przykład dla zwykłego zjadacza chleba który ma iść w wieku 65 lat
KLAWISZ / 194.187.72.* / 2008-12-11 21:25
A jak byś się czuł pracując przez okrągły rok w kryminale na oddziale z ludźmi niekoniecznie normalnymi, niestabilnymi psychicznie w stałym napięciu i zagrożeniu życia. Tak Ja darmozjad pilnujący żeby PAN BIEDNY RECYDYWISTA nie zrobił Tobie i Twojej rodzinie kuku chociażby przez okres przebywania w zakładzie karnym. A tak na marginesie przez całą szkołę średnią studia oraz kilka lat po skończeniu nauki pracowałem na budowach i wiesz było prościej ale monotonniej.
Pilsener / 2008-12-11 13:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Należy zlikwidować pojęcie "wiek emerytalny". Kiedyś ludzie pracowali ile chcieli, kiedy chcieli i jak chcieli - jednak znalazł się jakiś oszołom, który stwierdził, że ludzie dla własnego dobra nie powinni decydować o tym, kiedy mają przechodzić na emeryturę. Zaraz podkrzyknął kolejny, że niemoralne jest, aby ludzie dostawali tyle, ile wypracowali - mają dostawać tyle, ile wynoszą ich zasługi dla partii i kościoła, a za drobną prowizję politrucy i komisarze tak podzielą składki, że wszyscy będą zadowoleni. Stąd polacy dzielą się na dwie połowy - Ci, którzy pracują i Ci, co żyją z czyjejś pracy. Zarówno jedni, jak i drudzy są niezadowoleni - bo trudno, aby z pracy około 25% polaków w wieku produkcyjnym (bo tylu pracuje w rentownym sektorze prywatnym) mogły godnie (oczywiście obowiązkowo "godnie", jak słyszę "godnie", to mnie mdli) egzystować rzesze nierobów.
Pilsener / 2008-12-11 13:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Moje postulaty są oczywiste:
- każdy pracuje na swoją i tylko na swoją emeryturę
- każdy ma wyłączne prawo własności i swobodę dysponowania kapitałem, kapitał jest dziedziczony i jest to właśność ŚWIĘTA i prywatna
- każdy może w dowolnym momencie przejść na emeryturę lub ją zawiesić, niezależnie od tego, czy wykonuje jakąś pracę czy nie
- emerytury nie są dochodem z pracy i nie podlegają opodatkowaniu

Bez spełnienia powyższych postulatów nie będzie najmniejszego szacunku dla polski ani polskiego rządu.
lolek000 / 2008-12-11 12:19 / portfel / Tysiącznik na forum
Wszyscy głosowali na tych oszołomów z których Lepper i Tymiński mogliby czerpać garściami.
Więc dlaczego niektórzy przecierają teraz oczy ze zdumienia?
Sam tego chcialeś Grzegorzu Dyndało.
Mundurowy / 84.10.51.* / 2008-12-11 21:22
Masz 2 komórki szare, jesteś PiSuarem a twój, przepraszam twoi guru są specjalistami od wydawania cudzych pieniędzy.
ninioczka / 151.92.176.* / 2008-12-11 13:23
Jaki ty głupi jesteś
lolek000
, że aż przykro...
Pewnie, "Irlandia" wrzeszczą takie pisomatoły jak ty a jednocześnie jeszcze głośniej wrzeszczą "DAJ!" na wszystko, bo socjalizm jeszcze nie zginął...
Jedż do Irlandii baranie i zobacz ile grup zawodowych tam ma przywileje, w jakim wieku ludzie idą na emeryturę i komu (jesli w ogóle komuś) rząd daje i ile a potem drzyj tą niedouczoną rozdartą gębę...Jeśli jeszcze do tego czasu ze wstydu ci nie spłonie.
andowc / 83.30.114.* / 2008-12-11 11:49
Kościelni "związkowcy",- "Papież musi odejśc".
?! / 2008-12-11 11:29 / Tysiącznik na forum
Rozpirzyć te cholerne związki zawodowe!!!
MN4 / 80.51.231.* / 2008-12-11 10:49
To musi boleć. Wińmy nie tych co odbierają przywileje, ale tych, którzy je dawali.
Sprzątanie musi kosztować.
brrrr / 151.92.176.* / 2008-12-11 09:53
Niestety część społeczeństwa żyje jeszcze w PRL-u...wszystkie te emeryturki po 15-stu czy 20-stu latach, pełny socjal, państwo da na wszystko, bo państwo jest od tego...a jak państwo zacznie wreszcie mądrze liczyć pieniądze i zastanawiać się skąd je brać żeby ciągle nie pożyczać i żeby za 50 lat nie przejął nas komornik za długi i nie podzielił na kilka państw, to się wyjdzie na ulicę i państwo postraszy kilofami lub łopatami lub czymkolwiek, zrobi zadymę, zablokuje tory, to Polak potrafi bo przecież wszystkim się należy, więc łapy trzeba wyciągać...a państwo się na pewno wystraszy i da...
Co za leniwe, paskudne lebry, ze spasionymi związkowcami na czele, nie wyrośnięte jeszcze z komuny...Chcecie Irlandii tylko byle nic się nie zmieniło i przypadkiem wam ktoś nie ruszył waszych zmumifikowanych przywilejów, których już dawno nie powinno być a kto ma za to płacić???...A kogo to obchodzi???
To nie Schetyna musi odejść tylko to leniwe, skostniałe komunistyczne pokolenie, któremu się wydaje, że wszystko się im należy a jak nie to zawsze można zrobić zadymę...
uner / 91.199.250.* / 2008-12-11 11:05
Ciekaw jestem jak się będziesz czuć, jeżeli Twojego bezpieczeństwa będą (po zmianach) pilnować 60-letni policjanci. Pójdziesz na mecz? Wyjdziesz wieczorem na spacer bez psa lub broni? Wątpię, ale pożyjemy, zobaczymy...
Pilsener / 2008-12-11 13:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co mnie obchodzi ile mają lat? I kto powiedział, że w policji mają pracować ludzie w wieku 60 lat? W formule jeden też mają jeździć dziadki, tak? Jest praca dobra dla młodych i starych - w kapitaliźmie każdy znajdzie swoje miejsce na rynku pracy. Jak za stary na policjanta, to niech się weźmie do innej roboty - co mnie obchodzi do jakiej? Jak ja w wieku 64 lat mogę pracować to on nie? Święta krowa jakaś?
maruszka / 151.92.176.* / 2008-12-11 13:17
Policjanci? Nie rozśmieszaj mnie...! Te dwudziestoletnie dzieciaki łażące po osiedlach z przerażeniem w oczach i bojące sie podejść do paru pijących beszczelnie nastolatków???
Sorry ale mój rottwiler lepiej działa niż policja...a jak sie boisz to możemy cie zabrać na spacer...
mundurowy / 92.244.32.* / 2008-12-11 12:16
a dzisiaj jak jest? Przekręty ,kumoterstwo,malwersacje.Kogo się łapie-pjanych rowerzystów żeby podnieść statystykę wykrywalności.uczciwi policjanci są gnojeni bo nie pasują do środowiska.Przykład pierwszy z brzegu -sprawa p.Olewnika,p.generałaPapały.Nikomu nie zależy.Bo po co? 15 lat przepękać i niech się inni martwia
?! / 2008-12-11 11:31 / Tysiącznik na forum
A mundurowa emeryturka dla muzyka z policyjnej orkiestry? To trzeba rozp...ć i tu Schetyna ma absolutną rację, a zwiazki zawodowe swoje!
Dodaj / 89.174.107.* / 2008-12-11 11:30
60-latkowie nie muszą obstawiać meczy... w pewnym wieku można wykonywać wiele innych zadań dla policji np. monitoring miasta, praca umysłowa w biurze itp itd. Policja to tylko kilka % tych co biegają z pałą po mieście.
FirezeuG / 2008-12-11 12:34 / Tysiącznik na forum
zgadzam się z tobą. człowiek który zajmuje się odsługą magazynu, przepisywaniem danych do kompa czy śledzeniem obrazu z kamer w mieście. Taka osoba nie ma przecież szkodliwych ani stresujących warunków pracy. Nie widzę więc powodu do odchodzenia ich na wcześniejszą emeryturę. Natomiast ludzie z prewencji, antterrorki innych tego tupu jednostek powinni dostawać poprostu sporo większy szmal żeby mogli odprowadzać więcej składek a tymsamym mieć większą emeryturę jak zdecydują się odejść.
tuy / 79.185.254.* / 2008-12-11 10:38
Zasadniczo zgoda, ale akurat taka jest rola związków zawodowych. To widać i w Niemczech i we Francji. Tylko jakoś tak dziwnie u nas się ułożyło że Niemca czy Francuza związkowcy mają prawo bronić a już Polaka nie. A czy inna ekonomia obowiązuje w świecie. Nie. Owszem trzeba wprowadzać nowe unormowania ale od związków zawodowych wara. Zbyt wiele krwi przelał świat pracy by powstały i broniły ludzi. Wiadomo kto ma media ten ma władzę i można ludziom wbijać do głów tezę o szkodliwości związków zawodowych. Tak jak zresztą wbija się wszelkie głupoty będący na rękę szeroko rozumianej władzy.
FirezeuG / 2008-12-11 11:58 / Tysiącznik na forum
to proponuję ci zaglądnąć na wyniki finansowe krajów o których pisałeś. Niestey daleko odstają od oczekiwanych.
Co do Francji się nie wypowiadam ale już kwestię Niemiec mogę komentować bo znam opinie samych niemców.
W Bawarii sprawa wygląda tak że większość mieszkańców chciała by całkowitego zniesienia wielu przywilejów a czasami nawet związków. Ponadto tamci związkowcy potrafią się postawić w sytuacji reszty społeczeństwa. Tu przypomina się mi sytuacja kiedy miały być strajki (ponowne zresztą) w zakładach BMW. Związkowcy domagali się podniesienia płac. Zarząd zaprosił ich na rozmowę i powiedział że jeśli podniosą płace to za 24 mieś będą musieli zwolnić 20% załogi a po kolejnych 72 na odstrzał poleci jeszcze 15%, i zostawili decyzje pracownikom. Pracownicy stwierdzili że wolą nic nie zmieniać (historie znam od pracownika BMW). A mówiąc krótko: tam potrafią się dogadać i rozumieją kwestie ekonomiczne które są nadrzędne jeśli chodzi o firmę, a unas chociaż wiedzą że przez nich wiele osób będzie miało znacznie gorzej to się biją i jeszcze krzyczą że coś się należy.
................................ / 80.53.226.* / 2008-12-11 10:23
Wlaśnie tak!
maxymili / 2008-12-11 08:39 / Tysiącznik na forum
78% społeczeństwa popiera przeniesienie wieku emerytalnego służb mundurowych.
678yt / 83.14.8.* / 2008-12-11 13:12
98% społeczenstwo wołało "UWOLNIC BARABASZA" :-P
Dodaj / 89.174.107.* / 2008-12-11 11:33
chyba podniesienie.... ja jestem za zniesieniem całkowicie wcześniejszych emerytur. Zawody "specjalne" powinny być lepiej opłacana, a po osiągnięciu odpowiedniego wieku powinny być za pieniądze Państwa szkolenia i wsparcie przeszkolające do innego zawodu. Podstawą dobrobytu jest praca... wszystkich.
korrnik / 83.16.224.* / 2008-12-11 08:36
NARESZCIE KTOŚ SIĘ ZA TO WZIĄŁ. OBY SKUTECZNIE I DO KOŃCA. WSZYSTKIO MUSI MIEĆ GRANICE ROZSĄDKU. EMERYTURY MUNDUROWYCH - TEŻ.
JAW / 84.10.239.* / 2008-12-11 08:25
A w czym to gliniarz powinien mieć przywileje? Jak traci sprawność fizyczną, to do policji municypalnej go - pilnować straganów i parkingów. Ilu to z nich odchodzi na pomostówki, a potem zatrudnia się do ochrony hal i biórowców w różnych agencjach? Samo wyliczenie jest zresztą wołające o pomstę do nieba. 25 lat pracy to oznacza, że po wstąpieniu na służbę w 24 roku życia delikwent chce emerytury w 49 roku życia. NIe spotkałem takiego emeryta w Niemczech, ani we Francji i Holandii. We łbach się mundurowym u nas przewraca
qrqr / 83.14.8.* / 2008-12-11 13:16
Sprawdz przepisy emerytalne mundurowych w Niemczech, Włoszech , USA i innych krajach zachodnich. Otworzą Ci się oczy. W stanach składkę zdrowotną za swoich strażaków płaci panstwo. I co ? "PRL-owski przywilej?". W innych krajch tez mogą wczesniej odchodzic. Jest kraj w ktorym mozesz nawet po 10 latach! Fakt ze są to grosze ale policjant po 15 latach ma prawo do 40% emerytury. Idz sobie na taką
Mocherr / 83.6.19.* / 2008-12-11 09:48
to jak jestes taki mądry to sam zapiepszaj ze te pieniadze i sam sie szarp z melelami i innymi debilami
Dodaj / 89.174.107.* / 2008-12-11 11:34
jak ci się nie podoba to sobie poszukaj innej pracy...
INECZEK / 83.8.45.* / 2008-12-11 08:42
REKRUTACJA TRWA DO POLICJI!!! ZAPRASZAMY DO TEGO MIODU:) a potem oczekujemy komentarzy!!!
................................ / 80.53.226.* / 2008-12-11 09:29
Moja praca też nie jest "miodem"...
................................ / 80.53.226.* / 2008-12-11 09:24
Nie tylko dla pieniędzy się pracuje!!!
Poza tym sa różne stanowiska w Policji czy Straży i rózne tez powinno być przeliczenie do stażu za pracę na określonym stanowisku. Panowie z drogówki niezbyt zasługuja na emeryturę po 15-tu latach...
Co innego kryminalni i antyterroryści. Zresztą doświadczenie byłego "speca" zostać wykorzystane do szkolenia młodych.
Te przepisy o wczesnych emeryturach sa chyba rodem z PRL, gdzie trzeba było wychować sobie jak najwięcej "lojalnych" obywateli, którzy nawet na tzw. emeryturze byli "psami"...

Taki mój pogląd na problem
juras1 / 62.21.17.* / 2008-12-11 09:01
NIKT CIĘ NIE ZMUSZA DO BYCIA PSEM!!!
obywatel 37 / 89.174.106.* / 2008-12-11 09:53
Pewnie jesteś z tych , co narzekają na Policję, a jak się coś stanie to pierwszy sięgasz do kieszeni po telefon i wołasz Ratunkuuuuu !!!!!! Jak tak bardzo zazdrościsz , to wstąp , wakaty czekają :)))))!!!!!!!!!
................................ / 80.53.226.* / 2008-12-11 10:31
Nie szalejcie!
Sprawa jest dosyc prosta. Jak dłużej będziecie pracowali do emerytury, to pensje mogłyby wzrosnąć.
Z drugiej strony każda praca ma swoje minusy i stres jest tu czy tam!
Z trzeciej strony jak szwagrowi wybili szybę w aucie i ukradli radio (mógł schować, ale cóż), to Policja znalazła czas po półtorej godziny od zgłoszenia!!! - czy to jest normalne? Czy tak powinno to wyglądac???
Tu nie chodzi tylko o zabieranie policjantom, etc. Chodzi o rozwiązanie problemu zbyt wczesnych emerytur i zbyt niskich zarobków. Można to rozwiązać wydłużając czas pracy policjanta, dac mu większą pensję itd. Potem, np w wieku 50lat niech sobie idzie na emeryturę i niech bierze nawet 100% emerytury, ale niech nie ucieka z mundurówki wykształcony i doświadczony juz pracownik w wieku 35lat, po 10-ciu latach pracy (bo 5 dojdzie za studia) i niech potem nie wysługuje się prywatnym agencjom z umiejętnościami, które zdobył za pieniądze podatnika - TO NIE JEST NORMALNE!!!

...i tyle...


(Strasznie mnie ten stan rzeczy drażni)
JanKS / 2008-12-11 11:44 / Bywalec forum
Słusznie prawisz. Po pierwsze nie należy zmieniać reguł w trakcie gry - Ci ludzie przyszli do policji na określonych zasadach. Zgodzili się na niższe zarobki i gorsze (dużo!! - widziałem i współczuję) warunki pracy w zamian za coś w przyszłości. Odbierani im tego teraz to oszustwo.
Ale po drugie zasady te są szkodliwe społecznie - w powodów podanych przez "..................." powyżej. Należy je oczywiście zmienić, ale dla osób, które dobrowolnie zmienią stare na nowe, a obowiązkowo dla "nowych" w policji. Mamy wolny rynek pracy. Skoro brakuje chętnych na policjantów, to znaczy, że pensje są za niskie i/lub warunki pracy za słabe. Jedno i drugie oznacza konieczność przeznaczenia większej części naszych podatków na policję.
Teraz pytanie kosztem czego?
Pozdrawiam
FirezeuG / 2008-12-11 13:02 / Tysiącznik na forum
JanKS:
Zgadzam się z tobą że zmiany w trakcie są trochę nie fair ale niestety sytuacja tego wymaga.
Częściowo winę za niskie pensje zarówno w mundurówce jak również w innych zawodach obiętych pomostówkami wynika z tego że te pomostówki są. Ot taka paranoja której nikt do końca zrozumieć nie ma zamiaru.
Pensje są takie że odbijają się od dna ale jak można podnieść pensje dla danej grupy skoro sporą część pieniędzy dla niej pożerają osoby które już od jakiegoś czasu w niej nie pracują (oczywiście nie jest to strumień bezpośredni ale ostatecznie tak to wygląda).
Z mojego punktu widzenia żeby podnieść place i zyskać nowych pracowników trzeba 90% odebrać przywileje które mają.
no / 83.31.132.* / 2008-12-15 02:32
Pozabierac gryzipiórkom i posłom możliwosc odejscia po dwóch kadencjach na emeryture.Płace w Policji sa bardzo niskie a sama służba obarczona jest ryzykiem utraty życia i za to właśnie przysługuje wcześniejsza emerytura.Jak jest tak słodko to trzeba sie było przyjąc.Służba w kryminalnym czy antyterrorystach jest bardzo ciężka, gdzie trzeba z******...pływac, biegac po 10 km i więcej, skakac ze spadochronem, nurkowac, strzelac do ludzi i zasuwac ze sprzetem warzącym po 40 kg, a stawów nie zwróci emeryturka.Oczywiście "udogodnieniem" jest nienormowany czas pracy i niepłatne nadgodziny, a jakże miło jest napewno zadzwonic do zony ze trzeba tropic bandziora i niech sie zwolni z roboty bo ktos musi odebrac dziecko z przedszkola, a sam nie wie kiedy wróci.Jak wróci ..Emerytura po 15 latach to 40 % uposazenia-rewelacja.Najlepiej niech wszyscy odejdą i zostaną maszynistami bo on to na pewno ponosi wieksze ryzyko. Jest jeszcze możliwośc poprawy finansów państwa- opodatkowac kler jak w niemczech-niech wierni płacą
mundurowy / 62.87.247.* / 2008-12-26 05:37
mamy w policji tyle wolnych wakatów ......... zapraszamy do tej lekkiej i przyjemnej słuzby........... tylko dlaczego nikt się nie zgłasza .......................

Najnowsze wpisy