POLIMEXMS

Money.pl / 2007-03-29 14:06
Komentarze do spółki: POLIMEXMS.
Wyświetlaj:
Plynacy z trendem / 2011-10-04 18:31
ACREO PDA - sygnał kupna.
RSI i MADC wygenerowały sygnały kupna na wykresie godzinnym , można się spodziewać
odreagowania po kilkudniowych spadkach.
Zakres wybicia to okolice 60 - 80zł.
Przy sprzyjających warunkach zakres wybicia może być znacznie wyższy.
miron62 / 2011-10-04 17:51 / Tysiącznik na forum
No prosze następny kontrakt, jego wartość wynosi netto 205.438.232,16 zł i oczywiście wzrost 6,67% cóż więcej można chcieć :)
Jesse L / 2011-10-04 20:03 / Tysiącznik na forum
To ciągle ten sam kontrakt, mowa o MCK w Katowicach. Niektóre portale niesłusznie zdublowały tą wiadomość.
miron62 / 2011-10-04 21:40 / Tysiącznik na forum
No a już myślałem, że to następny, dobrze że wzrost 6,67 jest nowy :-)
Chyba za dużo czytam i mi się zaczyna wszystko zlewać.
Dzięki za sprostowanie.
Jesse L / 2011-10-04 22:36 / Tysiącznik na forum
Nowy kontrakt zapewne wkrótce. Ostatni ciekawe rzeczy dzieją się na Polimexie. Dzisiaj cała sesja na minusie, a na otwarcie dogrywki ponad 6% na plusie. Wczoraj wzrost o 12,78%, i jak sięgam pamięcią do danych z końca 2009r to od tamtej pory nigdy nie zanotował takiego strzału. Dla mnie sytuacją wymarzoną na środowej sesji byłoby otwarcie na poziomie 1,70 i wzrost o jakieś 25% przy obrotach sięgających 20-30mln akcji. Mowa oczywiście o luce startu. Prawdopodobnie byśmy jej już nie domknęli :)
miron62 / 2011-10-05 19:42 / Tysiącznik na forum
Myśle, że to się stanie jutro, budowlanka się ruszyła w końcu.
Dzisiaj to lekka korekta.
Zaskoczył mnie natomiast dzisiejszy wynik końcowy PBG 15,73%
Jesse L / 2011-10-05 21:42 / Tysiącznik na forum
Cała budowlanka odreagowuje, liczę że to coś więcej niż chwilowe odbicie. Były wzrosty na bankach, na chemii, na surowcach, być może właśnie rozpoczęła się hossa na Wigu Bob budowniczy. A nawet jeśli nie to i tak mam już zysk! Co prawda papierowy, ale jest.
Jesse L / 2011-10-03 21:40 / Tysiącznik na forum
Widzę Miron62, że dobre info nam poniżej zaserwowałeś. Brakuje nam jeszcze drugiego kontraktu na podobną kwotę.
Porozmawiajmy o kursie, gdyż robi się bardzo interesująco. Obserwując od pewnego czasu notowania ciągłe na Polimexie uważam, że popyt zbierał akcje z rynku, ale tylko do pewnego pułapu cenowego. Dzisiaj do południa obrót w porównaniu do ostatnich sesji był bardzo niski. Po prostu podaż przestała istnieć przy określonych pułapach cenowych i siłą rzeczy nie było sensu wystawiać dużych zleceń po stronie kupna tylko zahaczyć o wyższy kurs. Zapewne "Pan Popyt" odrobił pracę domową i liczył się również z publikacją komunikatów na dużą kwotę. Nie chcąc być uprzedzonym przez innych dzięki temu mamy +12,78proc.
miron62 / 2011-10-03 23:14 / Tysiącznik na forum
Jak by nie było wystąpił dzisiaj sygnał zakupu pokonując kurs 1,47 i myślę, że przy takich spadkach jakie wystąpiły w Europie jak i USA to jest bardzo dobry znak.
Wg analiz niektórych żródeł zasięg kursu to okolice 2,22 - 2,28
Prognozy na zyski są bardzo obiecujące a firma prężna.
Obserwowałem ją od dłuższego czasu i myśle, że nie będę żałował tej inwestycji.
Pozdrawiam
miron62 / 2011-10-03 20:26 / Tysiącznik na forum
Cd.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe powstanie do końca maja 2013 r. obok istniejącej hali Spodek na 11 tys. miejsc i zostanie z nią funkcjonalnie połączone.
Główną częścią inwestycji będzie wielofunkcyjna sala o powierzchni ok. 10 tys. m kw. i pojemności - w zależności od zastosowania - 8-12 tys. osób. Prócz niej w budynku znajdą się m.in. sale audytoryjne, konferencyjne, restauracje (m.in. duża sala bankietowa na ok. 1 tys. osób) oraz punkty gastronomiczne.
Pierwotnie na wykonawcę inwestycji wybrano konsorcjum firm: Grupa 3J SA z Warszawy oraz Unistav z Brna. Złożone przez Polimex-Mostostal odwołanie od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej zostało uwzględnione, ponieważ polsko-czeskie konsorcjum nie spełniło wszystkich kryteriów przetargowych. Grupa 3J i Unistav oferowała cenę 231 mln zł.
Budowa Międzynarodowego Centrum Kongresowego - o łącznej wartości, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, 304,5 mln zł - zostanie sfinansowana m.in. z jednej z dwóch transz kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego, zaciągniętego w tym roku przez Katowice. Z transzy tej - o wysokości 254,2 mln zł - na finansowanie wkładu własnego budowy Centrum Kongresowego trafi 101,1 mln zł. Pozostałą część wkładu - 50,6 mln zł - zapewnia budżet miasta. Środki unijne to 152,8 mln zł.(PAP)
miron62 / 2011-10-03 20:24 / Tysiącznik na forum
Polimex ma umowę za 252,7 mln zł na budowę Międzynarodowego Centrum Kongresowego
03.10. Warszawa (PAP) - Polimex-Mostostal w poniedziałek podpisał umowę za 252,7 mln zł na budowę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.
Depesza pochodzi z biznes.pap.pl z 03.10.2011 17:01
Jesse L / 2011-09-30 16:16 / Tysiącznik na forum
Panie i Panowie jest dobrze. Pakiety po 20tyś sztuk na pewno nie zbiera ulica. Sesja jeszcze trwa, liczę na zamknięcie 5-7% na plusie.
miron62 / 2011-09-30 17:51 / Tysiącznik na forum
Nie jest źle, ale jest jeszcze bardzo duża niepewność na rynkach i to wszystko hamuje wzrosty.
Widze, że jest jakiś zwiększony ruch na Polimexie ale to nie jest to czego się spodziewamy.
Napewno będzie odbicie prędzej czy później ponieważ cena zrobiła się promocyjna.
Kwestia czasu.
Pozdro
Jesse L / 2011-10-01 12:55 / Tysiącznik na forum
Sytuacja w tej chwili jest komfortowa dla osób które zbierają akcje z rynku, gdyż jak sam napisałeś "jest jeszcze bardzo duża niepewność na rynkach i to wszystko hamuje wzrosty". Jaki jest sens dźwigać spółkę o kilka procent skoro znajdują się chętni do sprzedaży po obecnych cenach?
Jeżeli ktoś lubi AT to ostatni dołek z 28września nie został potwierdzony przez żaden wiarygodny wskaźnik.
A od strony AF też nie widzę zagrożeń. Prezes spółki bodajże dla "Parkietu" wspominał, że do końca września spółka powinna podpisać dwa kontrakty o wartości ponad 0,5 mld zł. Do dnia dzisiejszego PAP nie podała żadnej informacji ale skoro wspominali o kontraktach to raczej jest to pewne, za pewne kwestie formalno-prawne nie pozwoliły na publikację komunikatów we wrześniu. Ja osobiście znalazłem info z wczoraj o wygraniu przetargu na budowę dwóch obiektów dla Uniwersytetu Gdańskiego na kwotę ok 77mln zł. Więc jeżeli ktoś tu pisze, że kurs leci w stronę bankructwa, muszę zaprzeczyć. Kurs leci w stronę niedowartościowania. W zupełności się z Tobą zgadzam, że "na pewno będzie odbicie prędzej czy później". Ja osobiście ze spółki nie zrezygnuję, gdyż widzę tutaj pokaźne profity do zgarnięcia.
Pozdrawiam również.
zygi123 / 2011-10-01 16:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dodam, że plotki chodzą, iż Polimex ma szansę na odnowienie kontraktu w Libii. Posiadacze kont Kaddafiego chcą uwolnić całkiem sporą kwotę na ten cel. Mówi się, że najwięcej pewnie skorzystają inni, ale Polimex ze względu na swoją pozycję, doświadczenie i dobrą markę w rejonie może się liczyć o ile będzie zainteresowany.
Jesse L / 2011-10-02 11:50 / Tysiącznik na forum

Dodam, że plotki chodzą, iż Polimex ma szansę na odnowienie kontraktu w Libii.

Plotki maja to do siebie, że nie biorą się znikąd. Na giełdzie skojarzenie pewnych faktów przed oficjalną informacją jest bardzo zyskowne.
Dla mnie cały czas jest zastanawiające o jakich kontraktach wspominał prezes spółki mając na myśli 0,5mld zł. We wrześniu Polimexs przeszedł do następnej tury przetargu w Białymstoku, wartość inwestycji to 532,6 mln zł netto, więcej tutaj;
http://budownictwo.wnp.pl/dwunastu-chetnych-do-budowy-spalarni-w-bialymstoku,150769_1_0_0.html
ale wybór podmiotów dopuszczonych do kolejnego etapu przetargu może nastąpić na początku 2012r, a była mowa o wrześniu.
500mln zł to ok 117mln Euro, więc bardziej byłbym skłonny że chodzi o jakieś nowe przetargi w niemieckiej energetyce. Polimex realizuje tam już kilka projektów o wartości kilkuset milionów złotych. A zapewne będą nowe, gdyż powszechnie jest wiadome że Niemcy zamykają elektrownie jądrowe, ostatni reaktor ma zostać zamknięty już w 2022r, w związku z tym potrzeba alternatywy, a to że Polimex wygrywa przetargi na rynku niemieckim nie jest przypadkiem i dobre rokuje na przyszłość spółki, co oczywiście nie ma jeszcze przełożenia na kurs.
Jesse L / 2011-09-30 15:06 / Tysiącznik na forum
Powielam to co napisałem poniżej. Jest szansa na wzrost kursu na najbliższych sesjach. Prawdopodobieństwo duże, ale na 2zł bym nie liczył.
edek z krainy kredek / 89.74.173.* / 2011-09-29 16:11
... przy takich ruchach po 800tyś złociszy to może być ciekawie...
jwp / 91.203.19.* / 2011-09-29 13:02
O ile polimexms się odbije ... to w ciągu 12 m-cy do jakiej kwoty myślicie ? coś mi się wydaję ,że nawet do 3 zł już nie dojdzie.
miron62 / 2011-09-28 23:27 / Tysiącznik na forum
Na 21 listopada zaplanowano otwarcie ofert na budowę bloku w Stalowej Woli
28.09. Warszawa (PAP) - Na 21 listopada zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na realizację bloku gazowo-parowego o mocy około 400 MW w należącej do Tauronu Elektrociepłowni Stalowa Wola - poinformował PAP Julian Piotr Koza, prezes Elektrociepłowni Stalowa Wola. Wśród pięciu podmiotów zaproszonych do składania ofert jest konsorcjum, którego liderem jest PBG oraz konsorcjum pod przewodnictwem Polimeksu-Mostostalu.
Koszt budowy bloku szacowany jest na maksymalnie 1,95 mld zł netto
foxer / 83.27.130.* / 2011-09-28 14:00
zarząd i prezes nic nie robią.
gtdukm / 46.112.66.* / 2011-09-28 17:25
co się z tą spółką dzieje ? że tak kurs leci na pysk ? tak się zachowuje jak by była postawiona w stan upadłości i bankructwa ,...
Oggi / 94.251.247.* / 2011-09-28 11:13
Ktoś mądry może przejąć taką spółkę "za grosze"...
wydrwigrosz / 89.75.129.* / 2011-09-28 10:22
Ale się dzieje! Trudno to wszystko ogarnąć-trzeba się chyba pogodzić ze stratami-bo nie widać " światełka w tunelu". Pewnie Chińczycy maczają w tym palce w ramach zemsty za autostradę A2!!!
juhwaty / 91.150.169.* / 2011-09-28 10:15
tak jak myślałem do końca września ujrząłem 1,19 pewnie ujrzę niżej ale wbiłem po 1,20średnia 1,6 i zostawiam akcje na 18 miesiecy jeśli nie zyskam tom kiep ;p
no może skuszę się jeszcze na jedno uśrednienie ;D w każdym bądź razie w pxm widzę większe szanse na zarobek niż na boryszewie, którego akcje również posiadam ze średnią 0,68
Jesse L / 2011-09-28 14:48 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj jak zobaczyłem 1,19 to krzyknąłem sobie fu..ing sh.t!!! Mam nadzieję, że już nie będę musiał przeklinać.
zygi123 / 2011-09-28 15:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zdaniem niektórych anali(tyków)jutro i po jutrze
(29. i 30.09.)indeksy mogą ustanowić kolejne dołki,od których może nastąpić krótkoterminowe odbicie. Może Polimex dziś zaliczył taki dołek?
Osobiście nie mamiłbym nic przeciwko takiemu scenariuszowi.
miron62 / 2011-09-28 05:51 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj prezes coś pewnie powie w CNBC :)
Przeniosłem się z MONNARI do POLIMEXU, cena akcji ta sama :)
Czas na zysk :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy