Forum Forum inwestycyjneFundusze

Polisa inwestycyjna ARKA

Polisa inwestycyjna ARKA

juleczka / 2007-04-22 12:35
Zapewne jak wiecie ARKA oferuje gwaranrowaną polisę inwestycyjną. Czy to znaczy, że dostanę jako min. całość wpłaconej kwoty, czy coś kryje się w słowie POLISA?
Wyświetlaj:
jertom / 2007-04-28 09:32 / portfel / Bywalec forum
gwarancja w polisach polega na
gwarantowaniu wypłaty kapitału włożonego w razie śmierci inwestora oczywiście wypłata rodzinie lub innym wsazanym przez inwestora osoba
tak to można w prosty sposób ująć
=prez= / 89.228.251.* / 2007-04-27 21:40
witam
polisa Arki jest zawierana na okres 3 lat, minimalna wpłata to 5 tys. Pieniądze inwestowane są w 3 fundusze Arki : akcji, stabilnego wzrostu i ochrony kapitału. dopiero po 3 latach masz wypłate. Z tego co ja sie dowiedziałem to kształtować sie powinno troszeczkę lepiej niż lokata, plusem jest to że nie płacisz podatki belki.
TiBO / 2007-04-23 01:02
Witam,

W słowie polisa - jak mogę się domyślić - kryje się tyle, że podatek Belki jest odroczony w czasie (i nie naliczają go przy konwersji), nie ma podatku od spadków i darowizn, można wyznaczyć uposażonych, kapitał jest wolny od zajęć komorniczych i takie jeszcze inne skądinąd ważne kwestie.

Jeżeli chodzi o GWARANTOWANE polisy, to jest różnie w różnych firmach. Zwykle naliczana jest ona (gwarantowana kwota) raz w miesiącu, ale nie daje 100% pewności, że tak jest w przypadku każdej polisy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy