Forum Forum inwestycyjneFundusze

polisa lokacyjna axa ,skandia , aegon

polisa lokacyjna axa ,skandia , aegon

Johnyy / 2010-05-21 00:32
Witam
Co sądzicie o tych produktach, ma sens inwestowanie w fundusze właśnie przez takie polisy czy jest to totalna kupa, bo z tego co widzę opinie są bardzo podzielone.
Wyświetlaj:
Lokaty Inwestycyjne / 83.242.94.* / 2010-05-21 09:05
Inwestowanie przez Platfortmy Inwestycyjne funduszy (bo tym sa te polisy) ma ogromny sens. Od razu dodam, że mam uprawnienia 2 z firm, które wymieniłeś.
Dzięki temu masz: duży zestaw różnych funduszy - najlepszy w Aegon. Masz też niskie koszty inwestowania: 10-12 (w Aegon 12) transferów i alokacji za darmo. Ubezpieczenie jest bonusem, bo 100% kasy jest inwestowane w fundusze. Firmy pobierają sobie oczywiście opłate za korzystanie z tego narzędzia - coś za coś. Ok 2% opłaty pobierane w częściach po 1/12 w każdym miesiącu nie zabija, a opłata za konto inwestycyjne - 9 zł jest zrozumiała.
Masz więc narzędzie - w przypadku Aegon najlepsze, sprawdź sobie sam - ale co dalej? Inwestowanie to nie zakup i trzymanie funduszy. Chyba, ze wystarczy ci 6-7% rocznie. Mnie nie wystarczy. Generuje 15-40% rocznie, bo zajmuje się tym od kilkunastu lat w inwestycjach własnych i cudzych. Jestem doradca z uprawnieniami KNF do tego czym się zajmuję. Dlatego albo nauczysz sie sam, albo znajdź sobie doradcę który to potrafi a będziesz zarabiał. Poproś go o pokazanie jakiegoś rachunku prowadzonego od 2 lat. Ja mogę to zrobić.

Chcesz więcej szczegółów to napisz do mnie: lzelechowski_xl@wp.pl
dam / 83.7.82.* / 2010-05-21 14:48
Aegon ma faktycznie dużo funduszy lecz pod względem opłat AXA jest najtańsza.
Z wpłata jednorazowa Axa ma program bez opłaty wstępnej, około2% opłaty pobierane w częściach po 1/12 w każdym miesiącu . Konwersje ,alokacje i inne rzeczy za darmo ile chcesz i jak dużo chcesz bez ograniczeń.
Aegon ma dłuuuugi czas wykonywania zleceń co może mieć znaczenie.
Ludzie sprzedają po 50% wartości polisy ponieważ kupili produkt nie dla nich.
Świadomie lub nie wykupili polisy gdzie pieniądze można wypłacac bez opłat za wyjscie dopiero po 10-15 latach.
Oczywiscie mozna to negocjować , ale nie warto lepiej po prostu kupić program który daje możliwość wykupienia polisy po 2 latach bez opłat Axa i Aegon ma takie.
Wartoi też wziąć polise ze wzglkędu na bardzo korzystne przewalutowania spreed 0,1%
od kursu sredniego NBP można próbować zarabiać na walutach np w okresie taniego dolara kupić fundy obligacji notowane w USD ,a później gdy dolar podrożeje zrobic konwerjse na fundy polskie
A najbardziel polecam jednak mBank jeżeli masz mozliwość to tam najtaniej kupujesz fundusze, bardzo szybki czas realizacji. Zobacz w Fund" AXA tempelton global bond"
Johnyy / 2010-05-21 11:23 / portfel
Wszystko ładnie pięknie. Mam świadomość tego, ze można zarabiać dzięki tym narzędziom. Chciałbym poznać jednak też minusy takich rozwiązań.
Widze, że ludzie odsprzedają swoje polisy nawet z 50% stratą kapitału.
Pytanie z czego to wynika.... gorszej sytuacji materialnej, predyspozycji w inwestowaniu na poziomie lokat bankowych, czy faktu, iż produkty te w rzeczywistości nie są tak dobre.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy