Forum Forum finansoweBanki

Polisa oszczędnosciowa-zmiana wskaznika ubezpieczenia

Polisa oszczędnosciowa-zmiana wskaznika ubezpieczenia

osso / 2010-01-29 00:45
W dn.26.01.10 odnowiłam z bankiem polisę oszczędnosciową, którą zawarłam w internecie. W tym dniu, w wydrukowanym przeze mnie certyfikacie widnieje wskaznik ubezpieczeniowy 8,1% . Po dwóch dniach bank zmienił go na 5,103% i teraz doczytałam na stronie banku, ze takie jest oprecentowanie tejze polisy od 15.12. 2009 ...z tego by wynikało, ze bank się pomylil. Ale czy certyfikat nie jest dokumentem wiązącym dla banku jesli nawet zaistnialo takie zdarzenie??? Innymi slowy pytam czy mam prawo żądać od banku pierwotnego wskaznika ubezpieczenia czyli 8,1%?
Wyświetlaj:
KualaLumpur / 79.191.30.* / 2010-01-31 14:04
Uwazam to samo co przedmowca. Oferty bankow niestety w duzym procencie skladaja sie z polprawdy i nieprawdy, uwypukla sie wysokie profity a ukrywa warunki jakie trzeba spelnic zeby je osiagnac (czesto sa nieosiagalne) Nawet jezeli zysk 5,103% jest zyskiem netto pod odprowadzeniu podatku Belki ( jezeli tak moze byc) to zostalas wprowadzona w blad i masz oczywiste prawo do reklamacji.
xuetzalcoatl / 2010-01-31 11:40 / Bywalec forum
według mnie jest to celowe wprowadzenie klienta w błąd. Myślę, że śmiało możesz z bankiem o tym porozmawiać. Jak nie przyniesie to skutku, zadzwoń do rzecznika praw konsumenta przy UOKiK. Kruczkiem może być fakt, że banki mogą sobie zaznaczyć, że info zawarte na ulotkach/stronie internetowej nie stanowią oferty handlowej. Zadzwoń do rzecznika...

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: