Forum Polityka, aktualnościKraj

Politycy krytycznie o wystąpieniu Kaczyńskiego

Politycy krytycznie o wystąpieniu Kaczyńskiego

Wyświetlaj:
jt / 87.105.51.* / 2010-10-12 14:06
Jak podaje "Niezależna.pl"
„Wśród zgromadzonych był szef PiS. - Nadejdą jeszcze takie czasy, że prawdziwi Polacy dojdą do władzy - mówił Jarosław Kaczyński.” - to relacja portalu TVN24.pl z niedzielnego Marszu Pamięci. Ale słowa o "prawdziwych Polakach", szeroko komentowane później przez "salonowe" media, wcale nie padły.
Jarosław Kaczyński na zakończenie Marszu Pamięci zabrał głos. Kamer było wiele z różnych mediów. Prezes PiS powiedział:

Prawo wolnego narodu, prawo do prawdy [...] Przychodzimy tutaj po to prawo bo jesteśmy wolnymi Polakami i chcemy być wolnymi Polakami. Chcemy być wolnymi Polakami. I chcemy, by ten kraj był nasz, był rzeczywiście nasz, by nikt nam nie narzucał obyczajów, by nikt nie ośmielał się uczynić tego, co czyniono w tym miejscu tak niedawno temu. [...] I domagamy się także innego prawa, prawa do tego, by móc czcić tych których czcić chcemy, tych którzy weszli do naszej historii, którzy dobrze służyli ojczyźnie i którzy tak nagle zginęli, którzy polegli pod Smoleńskiem. Mamy do tego prawo. Mamy do tego prawo jako obywatele, jako Polacy, jako w większości katolicy. I to prawo jest nam dzisiaj odbierane [...]

Tyle jeśli chodzi o fakty. W poniedziałek od rana rozpoczęła się nagonka.

Monika Olejnik w Radiu Zet podpuszczała Małgorzatę Szmajdzińską, nie podając nazwiska Kaczyńskiego wprost:

Monika Olejnik: Ale to jest przykre, że pół roku po tragedii te podziały są coraz większe, co widać po tym, co się dzieje pod Pałacem Prezydenckim. Pani jeszcze nie było wczoraj wieczorem...
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska: Nie, nie, ja późno wróciłam.
Monika Olejnik: Wielka manifestacja, kilkutysięczna, gdzie krzyczano oddajcie ukradziony krzyż, że to są prawdziwi Polacy.
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska: Chciałam powiedzieć, złożyć deklarację, że ja też jestem prawdziwą Polką i ci wszyscy, którzy wczoraj byli to też prawdziwi Polacy, my się niczym nie różnimy, tylko my potrafimy powściągnąć swoje emocje w takich sytuacjach i na pewno nie nadawać temu wydarzeniu, które wczoraj miały miejsce takiej mocno politycznego zabarwienia, to niczemu dobremu nie służy.

Tok FM nie pozostawał w tyle. Rano rozmowa z Julią Piterą:

„- Czy to cieszy PO, że prezes Kaczyński tak się zachowuje? - pytał Grzegorz Kozak. - Nie, dla mnie to jest przerażające. Nigdy bym się nie spodziewała, że z ust Jarosława Kaczyńskiego usłyszę o "prawdziwych Polakach", to był język, który on sam krytykował. Za moment pewnie dowiemy się o mediach polskojęzycznych - odpowiadała Pitera. - Ta cała specyficzna nomenklatura, do tej pory używana przez skrajny w poglądach margines, stanie się obowiązującą w środowisku Jarosława Kaczyńskiego.”

Po południu gościem Tok FM był poseł Andrzej Dera.

Tak się złożyło, że słuchałem tej rozmowy. Prowadząca rozmowę dziennikarka (czy dziennikarka?) kilkakrotnie pytała posła Derę o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o „prawdziwych Polakach”. Andrzej Dera stwierdził, że słyszy te słowa pierwszy, ponieważ nie było go pod Pałacem (był tam rano, potem na Powązkach i w Kołakach Kościelnych). Dziennikarka kilkakrotnie „cytowała” słowa Jarosława Kaczyńskiego, podkreślając zwrot o „prawdziwych Polakach”.

Ale największej manipulacji dopuściła się TVN24 i TVN.

TVN24 miała tam swoje kamery i na stronie pokazała kilka scen z Marszu i sprzed Pałacu. W notce Nie chcemy rządów złych ludzi zacytowała też Jarosława Kaczyńskiego, lecz tylko w wersji pisanej: „Wśród zgromadzonych był szef PiS. - Nadejdą jeszcze takie czasy, że prawdziwi Polacy dojdą do władzy - mówił Jarosław Kaczyński.”

W Faktach z godziny 19.00 manipulacja poszła jeszcze dalej. Faszyzm u bram. Zapowiedź wielokrotnej laureatki dziennikarskich nagród Justyny Pochanke: „A u nas prawdziwi Polacy i prawdziwy problem. Pod Płac Prezydencki tradycyjnie ostatniej nocy przyniesiono kwiaty, znicze, krzyże. Ale przede wszystkim pełne agresji słowa, oby nigdy nie zmieniły się w czyny. O języku nienawiści nie ku pamięci, ale ku przestrodze Katarzyna Kolenda-Zaleska.”

W relacji Katarzyny Kolendy-Zaleskiej pojawia się głos Jarosława Kaczyńskiego, co oznacza, że całość wystąpienia Kaczyńskiego mieli nagrane. Lecz gdy mowa o prawdziwych Polakach, zamiast głosu Kaczyńskiego, jest głos Kolendy, cytującej jakoby Kaczyńskiego: „Jarosław Kaczyński mówi, że nadejdą jeszcze czasy, gdy prawdziwi Polacy dojdą jeszcze do władzy”. Takie słowa nigdzie nie padły. TVN jakoby cytuje Kaczyńskiego, lecz te słowa wypowiada Kolenda.

Potem manipulacja jest coraz bardziej obrzydliwa. Nawiązania do faszyzmu i 1933 r. Uwiarygodnić ma to uratowany z Getta profesor Głowiński, potem jeszcze kilka salonowych autorytetów analizuje słowa, które nie padły. Dowodem na nadciągający faszyzm oprócz słów Kaczyńskiego które nie padły, mają być płonące pochodnie. Szkoda, że TVN nie pamięta, że jeszcze całkiem niedawno pochody z pochodniami organizowała Platforma Obywatelska
Pol^^ / 213.158.197.* / 2010-10-12 15:52
Dokładnie. Kto nie wierzy, może sprawdzić http://www.youtube.com/watch?v=6XDT9fM31Jw
To jest strukrura kłamstaw PO-medów - to jest tajemnica popularności PełO
Pol^^ / 213.158.197.* / 2010-10-12 13:38
Tłum zebrany w miejcu gdzie Komoruski wyaresztował krzyż entuzjastycznie przyją wystapienie Pana Jarosława Kaczyńskiego.
Jak przystało na przwdziwego Męża Stany - szczerego patriotę - Jarosław Kaczyński mimo osobistej tragedii nie uciekł w prywatność, lecz okazał siłę i niezłomną wolę walki ze złem i zgorszeniem sianym przez Tuska, jego ekipę i element skupiony w PO
POLSKA / 199.67.203.* / 2010-10-12 09:16
Po co robi takie szopki pod pałacem ... przemowy przemowy i podział POLSKI za to jeszcze bedzie pan Kaczyński rozliczony ...
Czemu nie pojedzie na grób tam gdzie powinien ? ...
w3344 / 145.237.102.* / 2010-10-12 08:59
PW: Instrukcja Moskwy... (Współczesne założenia Donalda,Komurucha
i reszty)
Ściśle Tajne Moskwa, 2.VI.1947r. K.AA/OC 113

INSTRUKCJA NK/003/47

pkt 27. Wystąpienia publiczne władz krajowców mogą zawierać akcenty
narodowe i historyczne, ale nie mogą prowadzić do zjednoczenia ducha
narodu.
w3344 / 145.237.102.* / 2010-10-12 09:01
Miało być bez tego w nawiasie, ale się skopiowało:(
Narodowiec; / 89.79.90.* / 2010-10-12 05:57
Jak oni są Polskimi politykami.??????? To ja jestem Eskimosem.!!! //// Cwane Bydlaki.!!!!
buc_pucybut / 2010-10-12 01:24 / Tysiącznik na forum
Politycy dobre heheh kłamcy przestępcy oszuści aferanci ale w Pełowskiej POlsce to politycy ciekawa sprawa
12313 / 86.111.97.* / 2010-10-11 23:35
bo to by byl koniec świata i okolic.
oufh / 89.108.210.* / 2010-10-12 00:47
Tak - dla mira, rycha & co oraz wszelkiej maści samouwłaszczonych (po 90-tym r.) właścicieli Polski
JAG1 / 83.20.228.* / 2010-10-11 23:25
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
tesa1959 / 2010-10-11 23:19 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Komentarze pod tym artykułem są w niezwykle wyważonym języku( chociaż obelżywych też nie brakuje), dlatego postanowiłam wyrazić swoje zdanie o postawie pana Kaczyńskiego i demonstrantów pod Pałacem Prezydenckim. Przypomina mi to 1933 rok w Niemczech. My Polacy nie jesteśmy zbyt mocni z historii - znamy ją wybiórczo tzn. to co nam akurat teraz jest na rękę. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o czym mówię, to w tv jest kanał "Historia", gdzie są puszczane filmy dokumentalne produkcji różnych krajów. Może komuś marzy się rasa polska, ale chciałabym wiedzieć jakie cechy charakterystyczne w wyglądzie nosi prawdziwy Polak? A może tak demonstrujących fascynuje USA i na następną demonstrację przyjdą w kapturach ?
Ludzie opanujcie się!!! Cały świat śmieje się z nas. Jak mają nas szanować, kiedy my siebie sami nie szanujemy? Nie jestem zwolenniczką żadnej partii, bo w każdej widzę minusy, ale to co robi PIS przechodzi wszelkie pojęcie. Rację ma ten, że znicze i kwiaty kładziemy na grobach naszych bliskich, ewentualnie w miejscu śmierci, a nie gdzie nam się podoba lub gdzie chcemy zademonstrować swoje nacjonalistyczne zapędy.
mordo ty moja@ / 109.243.192.* / 2010-10-12 01:48
MEDIALNYCH SĄDÓW KAPTUROWYCH CIĄG DALSZY.
Koledzy Rycha, Zdzicha & CO oraz spółki z o. o. "Akcja Smoleńsk": w roli arbitrów i celebrantów polskiej tzw. „demokracji”.
Czyli: "Rzygać chce się" - Jan Pietrzak -----
http://www.youtube.com/watch?v=kWhQIfp9iwM&feature=player_embedded
Pol^^ / 178.181.254.* / 2010-10-11 23:08
He He he!! Boją się śmiecie; SBcy i ich TW w panice.

Niech żyje Pan Jarosław Kaczyński!
mniek23 / 77.112.177.* / 2010-10-12 00:47
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
ms60 / 2010-10-11 23:52
śmiecie to tacy jak ty! i źle oceniasz to co się dzieje... ani ciebie ani kaczora nikt się nie boi bo właśnie śmieci n ie należy się bać tylko trzeba zrobić z nimi porządek! tzn wyrzucić...
jt / 78.8.51.* / 2010-10-11 22:46
Do wszystkich mieszających Kaczyńskiego z błotem,wysyłających go na leczenie czy Syberię.
Może Kaczyński czasem gada głupoty,ale czy inni politycy inaczej gadają?.Można przytoczyć wiele wypowiedzi Tuska,Komorowskiego,Niesiołowskiego,Palikota,Wałęsy i innych mówiących po chamsku,przedstawiając fakty w sposób dla siebie korzystny,i jakoś Was to nie bulwersuje,nie chcecie ich wysyłać na Syberię czy szpitala psychiatrycznego.Tylko do Kaczyńskiego macie jakieś uprzedzenie.
W demokracji tak już jest,czy Wam to się podoba czy nie,że politycy opozycji mają prawo oceniać i krytykować władzę.Jeśli tego nie rozumiecie to znaczy że nie dorośliście do tego systemu,i nadal mentalnie tkwicie w komunie.Swoje niezadowolenie pokażcie w wyborach lub w normalnej merytorycznej krytyce,a nie w chamskich wypowiedziach(to dotyczy też przeciwników PO,SLD i innych).
Nie jestem naiwny,i wiem że na wielu z Was ten mój apel nie zrobi najmniejszego znaczenia,a dla Wielu będzie pretekstem ataku.Ale uznałem za stosowne wypowiedzenia swojego zdania w tej sprawie.
niezrzeszony / 91.213.118.* / 2010-10-12 09:17
A mi żal jest.. Palikota. Kaczyński robi taki cyrk, że Palikot przestał być potrzebny do ośmieszania go. No i odszedł na drugi plan, obraził się i musi założyć własny klub..

Gdyby tak opozycja skupiła się na konstruktywnej krytyce partii rządzącej, zaproponowała jakiś plan ratowania Polski, która ewidentnie idzie na dno.. to może uniknęlibyśmy nadchodzącej katastrofy.. Ale nie. Latwiej jest po prostu powiedzieć, że PO działa na naszą szkodę, zwyzywać ich od złodziei i nie-Polaków. Do tego jeszcze jakiś marsz i już mamy tłumy fanatyków chcących być obrońcami wiary i prawdziwej Polski. A mając taką ciemną masę zaraz pod pałacem prezydenckim to już można kombinować przewrót polityczny i z powrotem dopchać się do władzy..

Tylko co z tego? Czemu PiS ma być lepszy od PO? Jedni rozkradają polski majątek i marnują pieniądze z jego sprzedaży, drudzy zamkną się na kontakty zagraniczne i stworzą państwo policyjne pełne afer i prowokacji.

Naprawdę.. gdyby politycy skończyli z głupimi gestami, z których są tylko kłótnie, skończyli z pchaniem się do władzy, którą umieją wykorzystać tylko do tego żeby się nachapać i zaspokoić swoje przerośnięte ego, a zaczęli martwić się o losy Polski i jej obywateli.. znacznie lepiej by się nam żyło.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-12 07:20
..

"Swoje niezadowolenie pokażcie w wyborach..." - tak właśnie zrobiliśmy !

" ... lub w normalnej merytorycznej krytyce..." a tego oczekujemy TEŻ, przede wszystkim, od Pana Jarosława.
albedo / 79.191.155.* / 2010-10-12 00:53
A może szanowny autor przytoczyć konkretny cytat (wypowiedź) mówiącego PO CHAMSKU Komorowskiego?
SumieniePiSokomuchów / 212.42.250.* / 2010-10-11 23:25
Jest mała różnica pomiędzy towarzyszem Jarosławem a resztą polityków.

on w te głupoty co mówi święcie wierzy - reszta natomiast niekoniecznie. :)
A wraz z towarzyszem Jarosławem, w te głupoty wierzy spora grupa frustratów.

Reszta polityków oczywiście też od czasu do czasu sypnie jakąś głupotą. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy kimś, kto powie głupotę ale w nią nie do końca wierzy a kimś, kto wali jedną głupotę za drugą i w nie święcie wierzy to zawsze wybiorę pierwszego.

I jeszcze jedno. Ciężko nie wysyłać faceta do lekarza, jeżeli ten każdego, kto ma inne zdanie określa mianem nie-Polaka, nie-Patrioty itd.
Jeżeli towarzysz Jarosław sprowadza do takiego poziomu to wątpię w jakąkolwiek merytoryczną dyskusję!
jt / 87.105.51.* / 2010-10-12 14:18
Podaj przykład gdzie Kaczyński nazwał kogoś nie-Polakiem lub nie-Patriotą.(proszę o konkretne cytaty i źródła skąd pochodzą).
ppol / 86.63.95.* / 2010-10-11 22:14
od takich czubków uchowaj nas Panie
big-strad07 / 90.84.144.* / 2010-10-11 22:03
Należy J.Kaczyńskiego, nawiedzonego frustrata, pozbawić praw obywatelskich i spowodować albo przymusowe leczenie psychiatryczne, albo przymusową eutanazję . Tylko wtedy pozbędziemy się tego rozpaczliwego rozrabiaki politycznego. Czy w tym kraju nie ma instytucji, która z urzędu zajęła by się tą sprawą!!!!. Widzę że Tusk jest jednak bardzo słaby.
mądry / 92.69.177.* / 2010-10-11 21:44
zauważyliście ,że ten psychol nie ma już włosów pewnie ze złości wyrywa je kępami ha,ha.....
pupina / 92.69.177.* / 2010-10-11 21:38
Jego matka powinna mu uświadomić co się stało w 1933 roku bo ten psychol nie uczęszczał na lekcje historii....Jest jak wampir żądny krwii.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy