Forum Polityka, aktualnościKraj

Politycy nie mają pomysłów na oszczędności

Politycy nie mają pomysłów na oszczędności

Wyświetlaj:
bum papa / 89.231.2.* / 2011-10-01 15:03
ja mam pomysł. POlitycy nie powinni pobierać wynagrodzenia za swoja prace tylko powinni pracować jak wolontariusze :)
Misiek B / 83.30.207.* / 2011-10-01 14:46
"niedoszacowanych" kosztów, odsetek od obligacji wyemitowanych na pokrycie tych kosztów to już daje kolejne kilkaset mld dodatkowego deficytu. Balcerowicz powinien wiedzieć, że PO zachowa się w przyszłości tak, jak zachowywało w przeszłości - czyli nadmie budżet do granic możliwości.
PiS "mało konkretny" - PiS nie jest głupi - i nie jest tak nieuczciwy, jak inne partie, bo obiecywać gruszki na wierzbie. Trzeba być kompletnym matołem, żeby nie widzieć liczb - a budować na kredyt i drogo, to każdy baran potrafi.
Diabeł z piekla / 83.26.36.* / 2011-10-01 15:36
Polityka PO kieruje się świadomie ku nieuniknionemu bankructwu naszego kraju, wiedzą, że będzie ciężko i chcą jak najwięcej wziąć od UE - z jednej strony smutne, że chcą pogrążyć kraj, aby z tego mieć pieniądze, ale z drugiej strony jest to nieuchronne. Po to PO zabrało pieniądze z OFE, po to płaciło Grecji, po to prognozy są tak niewiarygodnie optymistyczne - tylko taka strategia nie jest oficjalnie dopuszczona do wiadomości publicznej, bo ludzie by ich kopnęli nie powiem gdzie, jak by się PO przyznało, że świadomie dążą do "sytuacji Grecji".

Choć nie ukrywam, że jest to rozsądna strategia - bo jest realna i dobrze póki co działa. PiS nie ma żadnej strategii, a przynajmniej ich program tylko pogrąży Polskę, ale w przeciwieństwie do strategii PO nie będziemy mieli z tego takich korzyści.
Program PSL, czy SLD to jest kompletny beton, bo te partie walczą o kadencję, a nie o przyszłość i zadają sobie sprawę, że wchodząc do sejmu bez większości mogą tylko na tym zyskać.
Co do programu PJN, czy Palikota - gospodarczo mówią podobnie - pozwólmy ludziom zakładać własne firmy, niech generują PKB, po jakimś czasie sytuacja powinna się stabilizować - PJN wie jak dalej postąpić, Palikot zapewne uznałby, że sprawa załatwiona i na kilka lat jesteśmy bezpieczni.
Tyle, że to czy uda się w ten sposób uratować Polskę przed bankructwem to zależy od ogólnej sytuacji na świecie - według mnie nie uda się, bo kryzys w UE pociągnie nas znacznie w dół.

Nowa prawica, dają ludziom wolność gospodarczą i albo Polska przyśpieszy z PKB i zacznie spłacać dług publiczny, albo szybko zbankrutuje i jak się podniesie to wszystko ruszy do przodu..

Reasumując jesteśmy w takiej sytuacji, że tylko radykalne kroki mogą coś zmienić inne i tak prowadzą do bankructwa - tyle, że młodemu pokoleniu opłaca się mieć to za sobą.
VVGHJU / 188.222.15.* / 2011-10-01 12:27
Piec Prawd Polaków brzmia: prawda pierwsza: Jestesmy Polakami; prawda druga: Wiara ojców naszych jest wiara naszych dzieci; prawda trzecia: Polak Polakowi bratem; prawda czwarta: Co dzien Polak Narodowi sluzy; prawda piata: Polska Matka nasza - nie wolno mówic o Matce zle.
WYBIERAMY PALIKOTA! / 83.7.243.* / 2011-10-03 11:00
Religia słuzy w Polsce do zarabiania kasy- trzeba z tym skończyć!
NNNNK / 188.222.15.* / 2011-10-01 11:58
TO JUZ KROK OD TEGO JAK POLACY WYBIORA KOZE NA PREMIERA LUB PREZYDENTA BUAHYHAAHAHAA ALE IDOL BUUUUUU
JOO7O / 188.222.15.* / 2011-10-01 11:53
POLECAM TE FILMY NA YT
Wezwanie Do Przebudzenia 1 / 16
Interpretujac Media - Neurolingwistyczne Programowanie (NLP) 1/3 Napisy PL
JAK NAPASC NA PAÑSTWO (1/7) [napisy pl]
Spowiedz agenta (1/6)
Swiat Wedlug M-o-n-s-a-n-t-o 01/11
Dr Rath - kartel farmaceutyczny 1/4 (Napisy PL)
Masoneria - Ukryte Sily 1/5
MIAZDZENIE SWIADOMOSCI (1/5)
Khazarian Conspiracy PL 1/11
Money As Debt - Pieniadze Jako Dlug (Napisy PL) 1/5
Diabeł z piekla / 83.9.177.* / 2011-10-01 12:00
Daj spokój z tymi teoriami spiskowymi, w USA może jest to śmieszne, ale Polsce z całą pewnością to nie grozi - chociaż hmm, patrząc na naszą historię, to dość często ładowaliśmy się do bagna po uszy, ale wtedy coś się ruszało, więc i tak pozytywny akcent.
Diabeł z piekla / 83.9.177.* / 2011-10-01 11:12
Ruch Palikota ma jakieś konkretne pomysły - nie jak PiS mówiące parę lat temu o 3. milionach mieszkań, nieprzystąpieniu do Unii, o tym, że bracia nie będą jednocześnie premierem i prezydentem - albo PO z poglądami liberalnymi, "Tusk palił trawkę", o obniżeniu podatków, wyłączeniem wpływów kościoła - to wszystko było kiełbasą wyborczą jak te obietnice teraz - Jeżeli partia mówi, dziś, że coś nam da, a nie powie skąd weźmie pieniądze to znaczy, że nas okłamuje, bo jesteśmy w takiej sytuacji, że nie mamy z czego dawać.

SLD i PSL są już kompletnym betonem - jak spot wyborczy zaczyna się słowami - "damy wam..." to możemy być pewni, że oni wezmą sobie co zostało.

Chciałbym dodać, że najmniejsze koszty rządu były by w przypadku Nowej Prawicy.

Tak czy siak, Polska jest bankrutem i za 1,5 roku będą kolejne wybory - więc jest ostatnia szansa na zmarnowanie swojego głosu!
łoWWWca / 83.7.225.* / 2011-10-01 09:12
- Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego" ---- Józef Beck, przedwojenny minister spraw zagranicznych, po upadku II RP Rodacy, 9 października mamy okazję być mądrzy przed szkodą!
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-10-01 08:14
ZRuch FOR z Balcerzakiem na czele, pompowania Paligłupa, PO nie wie komu podwyżki da w budżetówce, ale za to to PIS jest mało konkretny. Widać wyraznie, że Money PO stało się jednym wielkim spotem wyborczym partii POsranców ...
Diabeł z piekla / 83.9.177.* / 2011-10-01 11:03
Mam nadzieję, że przeczytałeś 250 stron programu PiS - gdzie spora część mówi, co źle zrobiło PO - i uściślisz nam ich podejście do zmiany finansów publicznych - bo z tego co mi się wydaje, oni sami nie są w stanie swojego programu spamiętać.
Szczęsliwy Człowiek / 159.205.133.* / 2011-10-01 08:21
ojej jakiś Pis-o Maniak jest nie szczęśliwy... " Szczęście to nie wydarzenie życia, to zdolność człowieka", zastanów się czy PO jest taaaaaaaaakie złe czy Ty? :)
Autor Autor / 82.160.200.* / 2011-10-01 10:12
pewnie ja jestem szczęśliwy, jak widzę głodne dzieci, zrozpaczone żony, wieszających się mężów, i przyszłych emerytów pozbawionych... emerytury bo deficyt musi być niższy....
Oszolomowaty / 79.255.114.* / 2011-10-01 08:45
...najszczęśliwsi sa ponoć kompletni idioci - klaskają gdy im się cukierka obieca, cieszą się nawet gdy ich się w tylki kopie. Ty nie w tej grupie własnie?

Najnowsze wpisy