Forum Polityka, aktualnościKraj

Politycy o karze śmierci. "PiS to hipokryci"

Politycy o karze śmierci. "PiS to hipokryci"

Money.pl / 2011-11-26 12:55
Komentarze do wiadomości: Politycy o karze śmierci. "PiS to hipokryci".
Wyświetlaj:
Oszolomowaty / 89.229.85.* / 2011-11-26 13:31
A PO aniołki - żałosne sa te tytuły .. tutaj trochę inne spojrzenie do POmatrixa:
"...Bardzo dobry pomysł z tą karą śmierci, zdecydowanie jestem za!
Prezes Kaczyński rzucił „kastracją pedofilów” i osiągnął swój cel. Od Terlikowskiego po Biedronia snują się gawędy okraszone zgraną argumentacją, jak zwykle na poziomie hasełek dla poszczególnych owieczek zagnanych do ideologicznych zagródek. Łatwa ta polityka, jak czerstwy chleb do posmarowania tanią margaryną. Kurski i Ziobro dostał dwa sierpowe w ciągu jednego dnia, najpierw sondaż na poziomie 3%, znaczy salony nie będą pompować, Kaczyński jest jednak dla Tuska niezastąpiony, potem kara śmierci. A, że wcześnie obaj „poszkodowani” dostali parę podbródkowych w Nowym Sączu, „Solidarnie” legli na dechach. Z tą karą śmierci to już kopanie znokautowanego, ale też pokazanie kolejnym, co będą „bombami”, że nic z tego nie będzie. Kurski i Ziobro mieli jedną jedyną szansę, podpowiadałem im uprzejmie, co mieli zrobić, ale nie skorzystali i jadą tandetą jak PJN. Walą w PiS i Kaczyńskiego jak w bęben i tym samym grają marsz pogrzebowy „Solidarnej Polski”. Była szansa z tej obopólnej głupoty zrobić coś mądrego, katolicko-endecką skrajność, żeby się Rydzykowi nie rozpierzchli i w końcu solidną konserwatywną, centro-prawicową PiS. Stało się inaczej, Ziobro z Kurskim to durniejsze leszcze niż sami siebie mpodejrzewali, poszli najgorszą drogą i ja panami, którzy z tą chwila są już tylko szkodnikami, żadnych nadziei nie wiążę, a i litości nie mam. Nadal uważam, że Kaczyński popełnia zasadniczy błąd nie zmieniając wizerunku partii, zresztą ileż razy można powtarzać tę oczywistość, ale panów „Solidarnych” należy, za skrajną głupotę, zwyczajnie tępić, jak każdego szkodnika.
Tak to prezes karę śmierci w eter podrzucił i swoje realne cele polityczne osiągnął, właściwie zupełnie się nie wysilając. Co do samego tematu, mogę tylko powtórzyć, że to klasyczne klepanie biedy, czytam sobie te „argumenty” i świetnie się bawię, chociaż temat zabawny nie jest. Na dyskusje sprowadzoną do poziomu: „Bozia nie pozwala”, „Unia nie pozwala”, „nie bądźmy tacy sami”, najmniejszej ochoty nie mam. Rzecz rzeczywiście nie jest łatwa i dlatego Kaczyński wiedział, że byle gówniarz się za rzecz weźmie, dzięki temu w spokoju można robić swoje. Mnie jak zwykle interesuje pułap intelektualny, nie smarkaty lament. Patrząc na zagadnienie z odpowiedniego pułapu widać jedno. Kara śmierci jest jak amputacja, wszystko zależy od zaawansowania gangreny. W ujęciu historycznym, antropologicznym kulturowym, kara śmierci była, jest i pewnie jeszcze jakiś czas będzie jak najbardziej uprawnionym narzędziem chroniącym stado. Jak baran czepiam się stada, ale nam, ludzkości, tylko się wydaje, że wyszliśmy z zapisków Darwina. Nic podobnego się nie stało, owszem nastąpiła pewna ewolucja, mniej włosów, bardziej wyprostowana sylwetka, zanik kanibalizmu, grzebanie zmarłych i tym podobne rytuały, które mają z nas uczynić „naczelnych”. Poza tym, żadnych zmian, co najbardziej widać w pierwotnym instynkcie, atawizmie sprawiedliwości stadnej. Osobnik ugodzony osobiście, na 100 przypadków 99 razy domaga się: „tego samego, co zrobił mojemu dziecku, ojcu, mężowi”. Wracając do stopnia zaawansowania gangreny możemy się zastanawiać – ciąć, czy leczyć? Tylko taki dylemat jest interesujący, całą reszta jest ideologią.

Przy całym krytycyzmie dla gangreny III RP, uważam, że amputowanie szkodzących stadu jednostek, byłoby tylko fajerwerkiem, pokazówką, bez większego pożytku i co gorsze z wielką szkodą. Innymi słowy, na durnowate pytanie: „Czy jesteś za karą śmierci?”, pytam: „Ale kiedy i gdzie?”. Dziś w Polsce? Dziś i w Polsce kara śmierci byłaby głupotą, ludycznym gadżetem, festiwalem, takim samym jak taniec z gwiazdami. Byłaby zabawą dla domorosłych etyków w gatunku Tomasza Lisa, który za chwilę zacznie bredzić nad „skandalicznym pomysłem” i nikt z usłużnych Krzemińskich nie wypomni mu jak to zatriumfowała zachodnia cywilizacja „zabijając” Bin Ladena . Łatwo sobie wyobrazić do jakich celów można użyć kary śmierci w Polsce. Weźmy chociaż tego bandytę Ryszarda C. Czy muszę pisać dalej? Naprawdę? No dobrze. Trzy lata, czyli polski standard sądowniczy, mamy wyjęte z życiorysu. PiS wychodzi na ulice w pokojowej demonstracji, by zabić wyrokiem bandytę. Kibol z policji wraca z lekarskiego zwolnienia i wali w bańkę z kamasza, jakiegoś biedaka po chemioterapii. Tusk i Komorowski prześcigają się w orędziach, a Jan Paweł II fruwa jak papierowy samolocik od Wojewódzkiego do Rydzyka. Prasa wypełniona dywagacjami, uruchomione wszystkie Szczuki i Terlikowskie, słowem zaje…e igrzyska, a w tle UE i Ruscy robią więcej niż do tej pory, kasują więcej chlebka, w tym wiecznie durnym, bo biednym kraju. Tyle w temacie, jak mawia, komentator Onetu.

Kaczyńs
Oszolomowaty / 89.229.85.* / 2011-11-26 13:33
....Kaczyński, mam nadzieje, uruchomił tę górną licytację pod coś rzeczywiście niezbędnego. Pomijając cele polityczne, statystyki, jakie podał prezes, jeżą włos na wzgórku łonowym. O ile dobrze pamiętam 3 lata za brutalny gwałt, 7 lat za morderstwo, takie są średnie odsiadki. Woła to o pomstę do Pisma Świętego i menu speluny na Nowym Wspaniałym Świecie też. Zaostrzyć kodeks i nie po to, żeby odstraszać bandytów, bo znów się wpakujemy w bzdurną dyskusję, tylko dla atawistycznej stadnej zasady, dla poczucia sprawiedliwości, jakkolwiek naiwnie to brzmi. Boga do tego nie mieszać, ponieważ Bóg nie miał talentu do jednego – teologów i egzegetów. Bóg zabrania zabijać? No to znów pytam. Ale, który? Wspólny starozakonny Bóg żydów i katolików? Nie zabrania, ale nakazuje zabijać bez litości, kto niewierny, niech spojrzy do kodeksu Hammurabiego, te same reguły. Owszem bardziej cywilizowany i tolerancyjny Jezus Chrystus, jak na chrześcijanina przystało, zerwał z żydowską ortodoksją i nauczył Polaków, tego, co im wychodzi najlepiej – nastawianie drugiego policzka, zaraz po tym, jak ortodoksyjny starszy brat w wierze stłucze po pysku i poprawi z laczka. Tylko, że ja bym się z tej nauki tak strasznie nie cieszył panie Terlikowski. Nie dawno tu wklejałem filmik z siostrą Kazimierą, która poprawiła starego Jehowę, dając w ryj nie za oko, czy ząb, ale za niepoprawny politycznie język. Radzę do wszystkiego podchodzić z głową, do Boga, do śmierci, do seksizmu takoż, bo dla mnie 3 lata za gwałt, to absolutny seksizm. Naturalnie przy założeniu, że dziwka nie przypomina sobie po tygodniu, przy pomocy adwokata „gwałciciela”, że jednak wzięła kasę za loda, tudzież brak kondoma uświadomiony po dwóch latach nie narusza uczuć unijnych dziwki...."
Z blogu Matki Kurki
jezus chrystus z nazaretu / 92.40.7.* / 2011-11-26 15:15
Wybacz, ale poniewaz jestes nikim a Twoje zdjanie jest zupelnie nic nie warte - dlugosc Twojego komentaza skutecznie mnie zniechecila do czytania.
Oszolomowaty / 89.229.85.* / 2011-11-26 18:20
Ja wiem - typowy POwyborca - nagłówki z POmedi wystarcza aby sobie "zdanie wyrobic". Nie musisz się tłumaczyć - włącz iPhone i sobie obrazki POogladaj ...
pdfh / 88.156.207.* / 2011-11-26 17:27
jeżeli te parę zdań przeczytać to dla Ciebie za dużo to świadczy tylko o twojej inteligencji.
Izkarioza / 178.36.240.* / 2011-11-26 13:31
Nie karanie surowo za zbrodnie, jest pielęgnowaniem zła!
adiRomanus / 94.8.38.* / 2011-11-26 13:23
Ja tam jestem za. Bandyci nie boją się niczego, strzelają i zabijają nieroby jedne. Może to by ich pohamowało trochę. Ludzie, którzy krytycznie podchodzą do kary śmierci nie stracili nikogo w życiu i nikt im nie przystawił do głowy pistoletu. Gdyby tak było szczali by w gacie ze strachu na miejscu.Bohaterzy na klawiaturach w swoich mieszkaniach. Żal mi was cieniasy.
cienias od klawiatury / 80.50.235.* / 2011-11-26 16:49
Jasne! Przywrócić karę śmierci! A jak kogoś skarzą niesłusznie (co w polskich sądach nie jest niczym nadzwyczajnym) i wyjdzie to na jaw, to się go przeprosi i w ramach rekompensaty przywróci dwa życia naraz!
Lysy 25 / 77.255.145.* / 2011-11-27 00:48
Wystarczy ustalić odpowiedni standart dowodu.
Izkarioza / 178.36.240.* / 2011-11-26 13:39
Też popieram przywrócenie KS,
bo obecnie szef związku mafijnego ma większe uprawnienia niż: prezydent, premier i sędzia! Jednoosobowo decyduje komu pozwala żyć, a kogo uśmiercić i jest bezkarny.
SmyczNaJarka / 62.159.100.* / 2011-11-26 13:03
... przez 2 lata nie wprowadziło w życie?
Oszolomowaty / 89.229.85.* / 2011-11-26 13:37
Nie widziałeś projektu PIS biedaczku z 2007 roku, zmieniającego kodeks karny? Nie pamiętasz tej awantury gdy chcieli zaostrzyć kary? Szczególnie te za najgorsze bestialstwo? Nie pamiętasz Pitery piszczącej w TVN-ie z przerażeniem? Twojej idolki intelektualnej .Gdzie byleś wtedy? W PObudzie na smyczy chyba...
SmyczNaJarka / 62.159.100.* / 2011-11-26 13:39
Ale kary śmierci TW Balbina nie wprowadziła wtedy. :)
bsf / 87.205.255.* / 2011-11-26 13:24
Kolejnym SUKCESEM Tuska i jego ferajny bedzie rozpad strefy EURO PO-dczas jego prezydencji a co mówi i myśli Kaczyński wcale mnie to nie iteresuje.
jerzy3000 / 83.31.227.* / 2011-11-26 12:55
Kaczynskiemu we lbie sie lasuje.
Tępota przebila dno.
jt / 78.8.235.* / 2011-11-26 16:05

Tępota przebila dno.

Jurek nie pisz o sobie.To już wszyscy wiemy.
Oszolomowaty / 89.229.85.* / 2011-11-26 13:28
Doczytaj sieroto POwska o czym mówił Kaczyński. Bo ze szmaciarskich POmedii nic sie nie dowiesz. Drobny przykład - w Tuskolandii za morderstwo siedzi sie średnio 7 lat , a za brutalny gwałt 3 lata. A teraz POmidorku wyobraź sobie , ze ci córkę gwałci jakiś POfan a pózniej zabija. A p12 lat pózniej juz jest na wolnosci - standard IIIRP.
Pofan / 80.50.235.* / 2011-11-26 20:22
Natomiast jakby jakiś POfan zgwałcił Oszołomowatego, to za taki czyn dostałby medal i dodatek za wstrętne warunki.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy