Forum Polityka, aktualnościKraj

Politycy o obietnicach premiera. "Hańba i lista wstydu"

Politycy o obietnicach premiera. "Hańba i lista wstydu"

Wyświetlaj:
ryszardw / 83.30.248.* / 2014-01-11 18:11
Społeczenstwo polskie znalazło sie w rekach cwanych oszustów. Ich słowa nic nie znacza ale sa miłe. Czas zapłaty to kilka lat ,kiedy bedziemy płacili odsetki od długów wieksze niz łączne wydatki na słuzbe zdrowia i wojsko.
Niski poziom wyborców i armia 460 tys urzedniklów oto ich zaplecze
Ludwik Pamiętliwy / 5.173.165.* / 2014-01-11 17:02
Panie Premierze.
Zamiast składać nowe obietnice wystarczy spełnić którąś z już złożonych. Podatki 3x15 na przykład. Wiele osób o tym pamięta i pamiętać będzie przy tegorocznych i przyszłorocznych wyborach.
bsf / 87.205.194.* / 2014-01-11 15:04
Wiarygodność Pinokia równa jest prawdomówności Urbana w czasie wojny WRONy z Polską i Polakami.
Eugeniusz1000 / 62.233.253.* / 2014-01-11 14:48
to program socjalny dzialu socjalnego rzadu RP
taki tam / 178.183.148.* / 2014-01-11 14:16
Podajcie mi proszę lemingi choć jedną rzecz której ten facet jeszcze nie obiecywał i chociaż jedna którą zrealizował.
dgen / 2014-01-11 13:18 / Tysiącznik na forum
"Niestety urzędnicy ze skarbówki i ZUS zabijają polską gospodarkę. Jestem tego przykładem: przez ponad 5 lat prowadziłem jednoosobową działalność gospodarczą. Popadłem w małe problemy ze względu na długie terminy płatności moich kontrahentów (norma w tym kraju - VAT płacisz od wystawionej faktury, a nie od momentu wpływu środków na konto).
Dług wynosił około 30 tysięcy złotych przy obrotach w skali roku około 350 tys i zysku 100 tys. Blokada konta, co dla małej firmy oznacza zabójstwo. Nie mogę opłacić podwykonawców, więc wolę nawet nie podejmować biznesu.
Poprosiłem naczelnika o rozłożenie na raty. Równocześnie wpłaciłem część długu z innego konta, prywatnego. Niestety, nie zgodzili się, a konto, z którego dobrowolnie wpłaciłem środki (co lepsze - konto na którym mam kredyt hipoteczny) zostało zablokowane.
Efekt? Tydzień temu zawiesiłem firmę. Obroty z 350 tysięcy spadły do zera, podwykonawcy nie maja zleceń, a ja podatki już odprowadzam w Wielkiej Brytanii, gdzie wyemigrowałem do pracy, aby szybciej spłacić dług (jak wspomniałem wcześniej, wolałem nie prowadzić biznesu, aby nie zadłużać się u podwykonawców).
Liczyłem, że urząd zrozumie sytuację, jednak pozdrowił mnie środkowym palcem.
Po spłacie mojej zaległości nie dostaniecie już ani złotówki. Ani podatku ani ZUS. A w UK otworzę działalność, gdzie wysokość składki za ubezpieczenie społeczne to około 25 funtów. Dla porównania w Polsce to około 1000 zł czyli 10 razy więcej. Do tego tutaj mam niższy VAT i mniej papierologii we wszystkim co związane z prowadzeniem działalności...."

Tak system zabija małe polskie firmy, a ogromne multikorporacje korzystają z wolnych stref podatkowych, więc płacą mniej podatku lub w ogóle. Politycy kupują nowe auta, urzędy robią z nami co chcą.

Z jednej strony tęsknię za krajem - chociaż może to już nie krajem, tylko za rodziną i przyjaciółmi. Jeśli chcesz być tu uczciwy, to jesteś pierwszy do odstrzału. Przykre. Żegnaj Polsko.
dog / 62.233.253.* / 2014-01-11 16:19
, na "branke " sie nie zgodzono w 1863 , dzisiaj : na golenie ,strzyzenie .. i na mydlo godzimy sie w narastajacych wyborach.
Nam dzielic , ZABRONIONO " - dyskutujemy lecz bez "liczb ".
B_7 / 89.66.62.* / 2014-01-11 16:10
Mocne ale jakże prawwdziwe - przykro się w sumie to czyta, gdyż niestety znam więcej takkich przypadków... A teraz Ci sami urzędnicy będą o zgrozo za nas jeszcze PITy rozliczać...
taki tam / 178.183.148.* / 2014-01-11 14:14
Urzędasy to kaci Polski przedsiębiorczej. A PO z Tuskiem Donaldem na czele, która tę tłuszczę rozbudowuje bez umiaru to arcykat Polski. Są do tego na tyle głupi, że nie rozumieją że bez przedsiębiorców w końcu zabraknie na wypłaty na ich szkodliwą działalność, bo nie da się tylko urzędować i pasożytować. Niech sczezną z kretesem.
sisas / 178.42.230.* / 2014-01-11 14:25
Oni są za głupi aby to rozumieć. Każdy z nich myśli o sobie i udaje że myśli o kraju; za co przecież jest wynagradzany. Jedyne rozwiązanie to odsunąć od władzy; ja sobie nie wyobrażam większych dyletantów, miernot od Nowaka, Arłukowicza, Szumilas czy Rostowskiego-nie mówiąc o samym Tusku. Pogonić i rozliczyć tak jak oni nas rozliczają.
Ramonescu / 83.30.163.* / 2014-01-11 12:14
### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
rpbananowa / 83.23.163.* / 2014-01-11 14:22
w pełni Ciebie popieram. Nikt sobie nie zdaje sprawy jak ten administracyjny kołchoz muli ten kraj. W Chinach rząd jest mądry. Mały biznes np lokalne sklepiki nie płacą żadnych podatków, zusuw srusow, ale w zamian za to w małym sklepie pracuje 5 osób. Efekt? taki że zarobione pieniądze za pracę i tak wydadzą w lokalnej społeczności i koło się kręci. Nasi tego nigdy nie zrozumieją. Najlepiej ciągnąć u nas kasę z tych których najłatwiej oskubać. Jak ktoś ma kasę w naszej republice bananowej i wsparcie prawników tak konstruuje swój podmiot że goofno z niego ściągną. Ehhhh...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sisas / 178.42.230.* / 2014-01-11 14:19
Urzędnicy,których ilość wzrosła za czasów PO, mundurowi, postkomuniści to stalowy elektorat PO. W znaczącej wielkości są utrzymywani z podatków i odgrywają role jemioły-pasożyta.

Najnowsze wpisy