Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Politycy uderzyli w akcje banków. Analitycy nie mają dobrych wieści

Politycy uderzyli w akcje banków. Analitycy nie mają dobrych wieści

Wyświetlaj:
spoko1 / 2015-08-14 20:54
ROA mniejsze 0,85% lub ROE mniejsze 6,5% może budzić obawy, niepokój depozytariuszy i akcjonariuszy o „stan” banku.

Tylko w przypadku gwarancji skarbu państwa dla wszystkich kredytobiorców jest to stan nieproblematyczny.
spoko1 / 2015-08-14 20:48
Zyskowność sektora bankowego w 2014 r.: ROA=(1,0-1,9)% ; ROE=(8-16)%

ROA
WaldekAni / 185.18.143.* / 2015-08-14 20:35
Panowie "Bankowcy" możecie wynajmować "ekspertów" mniej lub bardziej szemranych, możecie kupować napisanie artykułów zwiastujących "Armagedon finansowy" jednak może czas uznać swoją pychę i pazerność w kwestii kredytów walutowych i podzielić się rachunkiem zysków i strat z klientem. Wierzcie mi to uzdrowi całą tą sytuację. A i wy mniej stracicie.
spoko1 / 2015-08-14 20:41
Problem hipotecznych kredytów walutowych i tak ulegnie rozwiązaniu !!!. Wcale w tym wszystkim nie chodzi o kredytobiorców, lecz o wyceny zobowiązań w stosunku do zabezpieczeń oraz bezpieczeństwo depozytariuszy i sprawność działania sektora. Kredytobiorcy są tylko wygodnym tłem wyborczym. Nie ma co się gorączkować !!!

Nie słyszałem, aby z tego powodu kredyty CHF były wymagalne !!!
zibi68 / 95.44.232.* / 2015-08-14 18:06
czas najwyzszy skonczyc z lichwa i zlodziesjstwem bankow bank dzis to nic innego jak zerowanie na ludfziach zawsze narzekaja i oszukuja a na koniec roku ogromne zyski miliardowe a zamista 15 mld zarobia 14 mld to juz mowia ostratach przecierz moga zamknac biznes i problem zglowya na miejsce zamknietegootworzy sie nowy dzialajacy na bardziejspolecznch zasadach i zamiast 14 mld zarobi 7 mld a reszta podzieli sie z klientami taka jest moja wizja
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - spoko1.]
TommyForum / 92.251.168.* / 2015-08-14 17:28
Miałem 100.000 zainwestowane w akcje banków. Na ostatnim spadku notowań z powodu "franko-afery" straciłem około 14.000PLN. Czy to znaczy że teraz rząd też zrekompensuje mi te straty tak jak to zrobił dla frankowiczów? Dlaczego jedni dostają prezenty, a drudzy nie?
onnn / 89.228.86.* / 2015-08-14 18:01
Szanowny kolego, masz trochę racji bo gra na giełdzie to gra "hazardowa", kredyty we frankach tak bardzo mocno zachwalane kilka lat temu też, były i są grą hazardową...z całym szacunkiem ale ani Tobie, ani tzw. frankowiczom nie powinno się pomagać w żaden sposób. To jest bardzo niesprawiedliwe w stosunku chociażby do kredytobiorców mających kredyty w zł, jak również w stosunku do całego produktywnego społeczeństwa. Jednakże kiełbasa wyborcza musi być kreowana w mediach, jacy politycy taki naród, a może odwrotnie, koło się zamyka. Przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam.
AZA1003 / 164.127.23.* / 2015-08-14 16:49
Tak mogłoby być gdyby kredyty o których mówicie denominowane indeksowane czy wa;lutowe wypłacone zostały faktycznie we franku. Kredyty te jednak wypłacone były w złotówkach . Banki nie zaciągały z tego tytułu zobowiązań we franku na rynku zewnętrznym , a jeżeli już któryś był taki porządny to jedynie 10 % łatwo to sprawdzić poprzez sprawdzenie ilości tej waluty na rynku polskim i faktycznych zobowiązań bankowych w tej walucie na zewnątrz, pomijając inne instrumenty, na które powołują się bankowcy , stanowiące rzekomo zabezpieczenia dla wypłat tylko wypłaty to były złotówki i wpłaty też były złotówki. Jeżeli nie było wypłat, wpłat i zakupów w tej walucie to w czym jest problem ? Jest w zyskach jakie sobie banki zaplanowały do osiągnięcia, stosując tego typu produkty i spekulując na nich. Zdecydowanie ponadto to co się dzieje oburza mnie stanowisko władz ,które nie martwią się o swoich obywateli o rozwój rynku wewnętrznego ,który mógłby nastąpić po uwolnieniu kredytobiorców z tych kanciarskich , spekulacyjnych zapisów zawartych w umowach - bo niczego innego nie było a umierają prawie ze strachu o Banki.Banki dadzą sobie doskonale rade kosztem nas wszystkich .Najwyższy czas aby zrobiono z tym, porządek jak trzeba.Najwyższy czas zakończyć erę kombinowania bankowego. Kredyt ma być kredytem nie instrumentem finansowym czy gra hazardową jak ma to miejsce w chwili obecnej
lobbysta / 217.153.162.* / 2015-08-14 15:40
Zaczyna działać zorganizowane lobby bankowe, ciągle artykuły jak to biedne banki tracą, oczywiście to ile stracił Kowalski jest nieważne....Larum bo zamiar 1 mld jakiś bank zarobi tylko 400 mln...
spoko1 / 2015-08-14 15:43
Kowalski kupił nieruchomość, spełnił swoje pragnienia
al520 / 94.72.119.* / 2015-08-14 15:37
banki sa ofiarami swojej chciwości i nietycznych działań
spoko1 / 2015-08-14 15:40
NIE DO KOŃCA:

Na początku 2006 r. Związek Banków Polskich - głównie pod naciskiem dużych banków - zwrócił się do Generalnego Inspektora Nadzoru Bankowego z prośbą o wprowadzenie zakazu udzielania kredytów walutowych. - Zadłużać trzeba się w tej walucie, w której się zarabia - mówili zgodnie ówczesny prezes Banku Pekao Jan Krzysztof Bielecki i szefujący ING Bankowi Śląskiemu Brunon Bartkiewicz. - Nie chcę patrzeć, jak moi klienci bankrutują, bo zmienił się kurs waluty - grzmiał Bielecki.
Inicjatywę wielkich banków oprotestowały jednak mniejsze, które zarabiały głównie na kredytach walutowych (miały one wyższą marżę). Ostrzegały, że taki zakaz zamknąłby drogę do kredytu hipotecznego nawet co czwartemu chętnemu. W spór zaangażowali się rządzący w tym czasie Polską politycy PiS. - Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego z 2006r.
http://www.pis.org.pl/article.php?id=4415
spoko1 / 2015-08-14 15:12
Kredyty hipoteczne w CHF:

(trochę obrazowo)

"Banki, które udzieliły kredytów indeksowanych kursem franka, zarobiły na aprecjacji franka, ale tyle samo straciły na zabezpieczeniach kursu franka. Teraz muszą oddać zysk z aprecjacji franka, ale nie mają komu oddawać straty na zabezpieczeniu. Poniosą wiec stratę, co widać w zachowaniu ich kursów.

Gdyby polski Sejm miał władzę globalną, to mógłby zmusić instytucje finansowe, które sprzedały zabezpieczenia przed zmianami kursu franka polskim bankom do zwrotu różnicy (tłumacząc, że polskie banki miały pecha i trzeba im pomóc). Ale na razie Sejm ma władzę tylko na terytorium Rzeczypospolitej, więc chyba nic z tego nie będzie. "
spoko1 / 2015-08-14 15:05
Komu to wszystko służy???.

Zubożenie jako forma " korzystnych " rozwiązań systemowych, makroekonomicznych.
Co najważniejsze jeszcze " nie wprowadzonych ", a skutkujących.

Jak zmieni się struktura akcjonariatu ??? też ciekawe pytanie
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy