Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Politycy zaczynają bać się ludzi. W Polsce już też

Politycy zaczynają bać się ludzi. W Polsce już też

Wyświetlaj:
maciejaxxx / 2.222.74.* / 2012-02-14 00:37
Polecam wsluchac się w tekst pierwszej piosenki laureta publicznosci w Jarocinie w roku 1992... zespol GaGa.. i na koniec zadac sobie pytanie o czym oni spiewaja.. i dlaczego to pasuje do dzisiejszej politycznej rzeczywistosci która jesli sie zmienia to na gorsze http://www.youtube.com/watch?v=v_J2XJMq2eI
dużaStopa / 194.149.88.* / 2012-02-14 00:18
Nie będę płacił na policjantów, żołnierzy, górników i innych którzy mają powyżej 2000 zł miesięcznie emerytury. Jak ja będę szedł na eme to dostane marne 900 zł!!! Gdzie w tym logika? To był system rentowy nie emerytalny!! Koniec XIX i początek XX wieku jak ten system powstał, wiek emerytalny 65 a średnia długość życia 40 lat!! Sprawdzcie. Jeśli komuś się coś należy to jedynie pracownikom obniżyć składkę ZUS i wydłużyć wiek emerytalny do 80 lat. Ja pier... kiedyś ludzie byli bardziej rozgarnięci teraz stają się upośledzeni i przekazują odpowiedzialność za swoje życie po 65 rokiem życia chorym urzędasom i politykom!!! Obudźcie się ludzie!!
maciejaxxx / 2.222.74.* / 2012-02-14 00:13
Ostatnio śniło mi się,ze zarabiam średnią krajową,w rządzie nie kradną,mamy autostrady,reprezentacja Polski potrafi grać w piłkę,Jarek ma żonę,Donald nie sepleni i nie kłamie,Bronek jest perfekcyjny z ortografii,Mandaryna potrafi śpiewać,Strasburger jest śmieszny,Brytyjczycy emigrują do Polski,Obama błaga o wizy dla Amerykanów,u ruskich budują Polskie tarcze antyrakietowe,Durczok kulturalnie zwrac...a się do Rurka,reprezentacja Brazylii naturalizowała ósmego Polaka na potrzeby swojej kadry,NFZ refunduje leki,koszty leczenia,operacje,a szpitale przyjmują od ręki.Jednak zaraz potem się obudziłem,włączyłem TV i zobaczyłem Donalda,który zapewniał mnie,że Polska nie jest krajem absurdów...co za szczęście bo już się bałem,że to wszystko to prawda ... Pamietajcie na dziesieciu rudych..jedenastu jest falszywych :)
dużaStopa / 194.149.88.* / 2012-02-14 00:25
Fajny sen... hehehe...ciekawe co by na to Frojd powiedział...
rembert2 / 2012-02-13 16:44 / Tysiącznik na forum
Donald wie najlepiej co jest dla nas dobre-oglosmy go krolem
Kingstone / 80.72.47.* / 2012-02-13 23:38
... no , intronizujmy...
marek8302 / 81.210.106.* / 2012-02-13 09:06
Referendum nie jest panaceum na bolączki. Przecież wybory to referendum.Problemem jest dlaczego wygrywa w wyborach partia wyjątkowo populistyczna i antyeuropejska.Powiązanie Tuska z postkomunistami, zależne od reżimu media to jest problem.Jesteśmy bliżej Białorusi i Rosji niż Europy.Ale czy Polacy chcą reform, demokracji i wolnego rynku.Po faworyzowaniu przez wyborców Tuska i zwłaszcza moherowego Palikota(wspólczesny Urban) zupełnie tego nie widać.
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 12:15
Do referendum (do wyborów również) trzeba dorosnąć. Wybory w przedszkolu czy referendum w więzieniu, to tak samo dziwaczne jak demokracja wśród kanibali czy u Azteków.
Polacy na taki przywilej powinni jeszcze trochę poczekać. Mieliśmy już złotą wolność, potem długo nic, 20 lat nauki demokracji i teraz kolejne 20 lat nauki. To ciągle mało.
Elektro Devil / 2012-02-13 08:41 / Tysiącznik na forum
Ten rząd przechodzi już wszelkie granice przyzwoitości.
Ludziom co chwila podnosi podatki wzmagając inflacje, a sami wypłacają swoim urzędasom milionowe premie !!!

W końcu przyjdą czasy kiedy pasożytnictwo będzie się bujać na latarniach przed Sejmem, zamiast na jachtach ufundowanych z pieniędzy podatników.
dagmaraKa / 2012-02-13 08:38 / Bywalec forum
A czy ktoś pomyślał ile takie referendum by kosztowało? to po 1 a po 2 frekwencja i tak by była marna, to zastanówmy się czy to w ogóle opłacalne i po co zarzucać premierowi, ze nie chce? jak tak naprawdę to obywatele nie chcą
soma115 / 89.73.8.* / 2012-02-13 08:05
http://demokracjabezposrednia.pl/
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 07:48
Fedorowicz powiedział kiedyś, ze magnetofon jest antykomunistyczny. Tak jak kaseta magnetofonowa obalała komunizm, tak teraz internet obala etatyzm i biurokrację. Etatyści i biurokraci będą walczyć. Dysponują dużą częścią naszego, powierzonego im w użytkowanie majątku, mają więc środki i mają też o co walczyć. Politycy, nie mają się czego bać, będą potrzebni. Boi się politokracja, współczesna arystokracja, którą trzeba obalić dla dobra wszystkich. Wiadomo również, żę jak zwykle w dziejach świata zrobią to WANDALE.
jarosławhegel / 46.112.199.* / 2012-02-13 10:58
System, który zwiemy Demokracją, powstał by kontrolować nie społeczeństwo ale władzę. Problem jednak polega na tym, że to administracja i "sponsorzy" czyli państwowe i prywatne globalne koncerny zaczynają tę władzę kontrolować.
MN4 / 212.109.148.* / 2012-02-13 12:04
Demokracja tylko w niewielkim stopniu kontroluje władzę, ale kontroluje. Po potępiaj demokracji dopóki nie znajdziesz czegoś lepszego. Oprócz demokracji do kontroli władzy mamy od niedawna media. Przecież, tak naprawdę to słowo drukowane, które zawędrowało swego czasu po strzechy obaliło arystokrację. Teraz mamy w rękach internet i znowu zwiększamy możliwość kontroli władzy przez społeczeństwo.
jarosławhegel / 164.127.247.* / 2012-02-13 21:51
"Aby te księgi trafiły pod strzechy" jak pisał ten, co wieszczył Polsce same dobre rzeczy. Tylko księgi te pod strzechy trafiły dzięki Stalinizmowi, buldożerowi który zrównał z ziemią Polskość, cały prawie dorobek twórczych pokoleń Polskiej inteligencji. To, co dziś nazywamy Polskością... nie wiem czym jest dokładnie, chyba tylko dobrą intencją, życzeniem, o którym pisał nauczyciel Mickiewicza, zmarły w Brukseli Lelewel.

Jeśli natomiast piszesz o słowie drukowanym to nie wiem którą z rewolucji masz na myśli: Brytyjską, Francuską, Niemiecką czy Bolszewicką? Otóż tylko Francuska była rewolucją oddolną przez co najbardziej krwawą. Niemcy i Rosjanie żadnej rewolucji nigdy nie wszczęli. Zamieszek rewolucją zwać nie można, a zmiany systemów następowały w tych państwach w wyniku zamachów stanu czy raczej "rewolucji odgórnych" niż wypadkowej głosu społeczeństwa obywatelskiego - głosu ludzi wolnych. Totalitaryzmy w państwach tych były i są nadal możliwe nie tylko dlatego, że ortografia ich języków, tych w których myślą, generuje uległą względem władcy postawę ale także pasywność i ślepa wiara w biurokrację... idę spać.

Demokracji nie potępiam bo nie jest ona czymś dokończonym, składa się z wielu elementów a każdy z nich jest dynamicznym, wielobarwnym i wielowymiarowym POSTULATEM. Nie wiem co dokładnie mógłbym potępiać, polecam książkę "Bunt Elit" C. Lasch, oraz "The end of the free market. Who wins the war between states and corporations" autor I. Bremmer.

Najnowsze wpisy