Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Polityczne gierki zaczynają irytować inwestorów

Polityczne gierki zaczynają irytować inwestorów

Wyświetlaj:
boczek32 / 194.126.210.* / 2006-09-28 09:36
czy wiadomo coś już o terminie notowań nowych akcji MNI?
master / 2006-09-28 09:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no ładnie Pana Daniela nie ma i juz nikt komentarza porannego nie ma ochoty napisać ......
i co my dziś mamy robić ?????
Bonzaj / 2006-09-28 08:52 / portfel / elo, elo, 5, 2 i 0 :) (III miejsce w konkursie giełdowym!)
poranny komentarz wierszowy:
witam, witam wzrostow zycze
by najblizsze dni byly bycze
srednio mi sie to zrymowalo,
troche mnie to zamieszanie z begierowa zestresowalo :p
rafa / 2006-09-27 23:44 / Bywalec forum
Wie ktos cos o MNI?? Bardzo prosze o info najlepiej na e-mail. dlaczego jest po 4zł a byl po 13zł?? troche sie nie orientuje wiec prosze o odpowiedz z gory dziekuje.
Gutek / 194.116.134.* / 2006-09-28 00:01
A co zdarzylo sie z Budopolem dzisiaj ?
Money podaje -30% a Interia + 9,7%.
Karlos / 2006-09-27 23:44 / Tysiącznik na forum
Jak tak se czytam to forum od jakiegoś czasu to wysuwa mi się jedem wniosek: im ktoś gra mniejszą kasą tym więcej się udziela :/

Ja tam jestem tylko małym człowieczkiem gdzieś na etacie, ale w maju straciłem 100000zł- to dopiero uczy pokory jak się inwestuje swoje!!!
trza jakieś pare lat pracować

ale na całe szczęście kupiłem działkę i dzisiaj odrobiłem straty (jedyny pewny interes na tym świecie)

dzisiaj się bawię na GPW i jak coś zarobię to ok, jak nie to nic strasznego- inwestuje głównie w ziemie

proponuję starym forumowiczom i nie tylko aby bardziej opowiadali o soich inwestycjach i ich skali to doda wiarygodności.

Pozdrawiam i dobrej nocy
jędrzej / 2006-09-28 00:44 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jak straciłeś 100 tysięcy, to znaczy że Ci jeszcze jakieś 400 tys. zostało - to całkiem sporo jak na małego człowieczka. Chyba, że straciłeś na kontraktach cały kapitał - ale w takim razie okazałeś maksimum nierozsądku, żeby pracując na etacie próbować grać na kontraktach (rasowi gracze to sobie kompa nawet w kiblu instalują, o etacie nie może być mowy).

A tak przy okazji:

KONTRAKTY - powinni tego zabronić !!!
Lechu / 2006-09-27 23:50 / portfel / Po prostu Lechu...
a odswiadczeni forumowicze uzywaja % a nie sum:)
rafa / 2006-09-27 23:41 / Bywalec forum
sprzedalem elkop za 11 zł jakis czas temu. Dzis patrze i oczom nie wierze. Ladna jazda up :)
Lechu / 2006-09-27 23:25 / portfel / Po prostu Lechu...
czemu nie ma zamieszek zadnych:( ja zostalem z kasa i musze sie rano obkupic:)
lojka / 2006-09-27 23:14 / Tysiącznik na forum
No jak tam inwestorzy? Zarobiliście trochę na Arksteel jak ja? Mówiłam Wam o tym a Wy nie chcieliście o tym ze mną mówić.
Jednak moja intuicja jest nadal w porządku

Pozdro
O.N.A / 212.2.100.* / 2006-09-28 08:46
A pewnie zarobilismy - my jesteśmy za małe leszcze zeby nas brać pod uwagę;)
Bogoos / 2006-09-27 23:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A co Twoja intuicja podpowiada na jutro ???
lojka / 2006-09-28 00:04 / Tysiącznik na forum
jutro: Fam, Ibsystem albo grzybki
barakuda / 2006-09-27 23:06 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Do Samuraja
Sorry ,że tak późno, ale mój pierwotny wpis ( pichcony 2 godz. )wydał mi sie tak denny, że nie puściłem go . Chciałem Ci napisać prawie życiorys żeby udowodnić coś tam , jakieś moje własne racje, żeby było to b. wiary
barakuda / 2006-09-27 23:45 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Sorry, sam sobie przeszkadzam. C.D....żeby było b. wiarygodnie. Napiszę b. krótko. Masz oczywiście rację bijąc się z myślami. Ja przed ostatnimi wyborami byłem święcie przekonany o powstaniu POPIS-u. Tak dalece ,że umówiłem się z żoną ,że zagłosujemy tak aby nikogo nie skrzywdzić : jedno na PO a drugie na PIS.W tej chwili nie pamietam kto jak to zrobił, ale było sprawiedliwie.Oczywiście wiedziałem o aferach ostatnich lat, oczywiście ,że gryzło mnie to co wiedzialem, ale kładłem to na karb młodej demokracji , niedoświadczenia elit politycznych i gospodarczych. Ale przyszły ostatnie miesiące i to co zaczęło się dziać przerosło nawet mnie . Takich jatek nie przewidziałem. Wszyscy ze wszystkimi zaczęli sie bić o władzę. Zniesmaczyło mnie to bardzo i pomyślałem ,że czas najwyższy myśleć i działac pragmatycznie .Co korzystniejsze? jestem prywatnym przedsiebiorcą i doszedłem do wniosku ,że liberalizm PO jest mi bliższy niż niedookreślone ( przynajmniej dla mnie) socjalne i trącące socjalizmem mrzonki PIS. Potem wyszło z worka szydło radykalizmu, pazerności na władzę, nieprzebieranie w środkach w zwalczaniu inny ch poglądów i wszechobecna agresja w poczynaniach pisowców. Nie jest dla mnie obojętne jaki jest styl sprawowania władzy i dlatego potępiam to co stało się w ostatnich godzinach. Cokolwiek potem- jest dla mnie lepszą perspektywą niż to co widzę teraz. Mój dylemat sam się rozwiązał> zwolnili mnie z obiekcji ci , którzy mnie zawiedli. Nic nie jestem im winien i chcę żeby odeszli. Ta konstatacja bardzo mnie uspokoiła czego i Tobie życzę.
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-28 09:26
coz moze nie powinienem sie wtracac w wasze rozmowy ale liberalizm w wersji PO to robienie interesow z SLD (do nich im blizej jest niz do PiS) moze wreszcie czas glosowac na UPR a tych co juz byli w roznych przebraniach(Tusk maczal palce w upadku rzadu Olszewskiego jezeli pamietasz wtedy KLD) odeslac na zielona trawka wraz z WSI?
gabrik / 2006-09-27 22:32 / portfel / Wierny Forumowicz
2006-09-26 21:56:27 | *.*.*.* | gabrik [ Stały wierny Forumowicz (2844 postów) ]
wygląda że skończą na nowych szczytach więc drugi dzień dobry sygnał ze stanów
więc jeszcze u nas powinni to dobrze rozegrać (oby tylko nie było tak że właśnie
to będzie jako zaskoczenie do wyjścia bo nawet ja spodziewam się jednak że
jeszcze indeks wig20 wzrośnie choć dziś nie było wielu chętnych do kupna)
wkleiłem tu wczorajszy post do dyskusji bo STROKUŚ dziś się nie zjawił.Tak więc dziś znów w myśl zasady większość nie ma akcji wysypali sporo papierów na niezłych poziomach.
USA nam na jutro nic nie dała ale surowce trochę odbiły więc jutro też powinno być ciekawie
brydzia / 2006-09-27 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
przecież my też na midwigu i wirrze mięliśmy szczyty
barakuda / 2006-09-27 22:54 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Gabrik, nie trać ducha. Jestesmy coraz bliżej wybicia . Up oczywiście.Korekta nieuchronnie kończy się, moze byłoby już po niej gdyby nie te igrzyska...
futurek / 212.2.100.* / 2006-09-27 22:44
ale trend pozostal :-) na surowcach
osesek / 2006-09-27 22:31 / Pan Tysiącznik
Roman Karkosik wchodzi do polityki !!!!!!
Na początek wykupł weksle wszystkich posłów Samoobrony. Od jutra zaczyna handel z premierem rządu.
dominik 30 / 2006-09-27 22:33 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
a na premiera proponuję "FRYZJERA"
jeż / 2006-09-27 22:23 / Bywalec forum
- Ponad miliard euro z funduszy unijnych zostanie przeznaczonych na sektor energetyczny w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – powiedział minister gospodarki Piotr Grzegorz Woźniak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 26 września br. Warszawie.

Minister Woźniak przypomniał, że sektor energetyczny będzie wspierany w ramach: Priorytetu X Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku dofinansowanego środkami Funduszu Spójności w proponowanej kwocie 532,2 mln euro oraz Priorytetu XI Bezpieczeństwo Energetyczne wspieranego środkami Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w proponowanej kwocie 470 mln euro.

Minister podkreślił, że Priorytet XI ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego państwa. – Jest to dla nas jedna z kluczowych kwestii – powiedział minister Woźniak.

Zaznaczył, że w ramach tego Priorytetu przewiduje się budowę i modernizację sieci przesyłowych energii elektrycznej oraz gazu ziemnego, a także urządzeń technicznych zapewniających prawidłową pracę tych systemów. - Główne projekty, które będą realizowane to budowa połączenia elektroenergetycznego Polska – Litwa, gazociągów przesyłowych, magazynów gazu ziemnego m.in. w Kosakowie, Wierzchowicach i Strachocinie oraz terninalu LNG – gazoport, a także polskiego odcinka rurociągu Odessa-Brody-Płock – stwierdził minister. Przypomniał, że w ramach połączenia systemów energetycznych został już parafowany list intencyjny o współpracy między resortami gospodarki Polski i Litwy - Jest to Projekt bardzo ambitny, długookresowy i trudny technicznie – zaznaczył.
Minister Piotr Grzegorz Woźniak podkreślił, że realizacja tych projektów przyczyni się do zapewnienia ciągłości oraz bezpieczeństwa dostaw gazu ziemnego i energii elektrycznej. Zwiększy także stopień dywersyfikacji źródeł dostaw surowców energetycznych oraz przyczyni się do wzrostu wydajności systemów przesyłowych i pojemności magazynów gazu ziemnego.

W trakcie konferencji minister przedstawił także główne założenia Priorytetu X w zakresie oddziaływani energetyki na środowisko. Pierwszym działaniem w ramach tego Priorytetu jest zwiększenie wykorzystania energii pierwotnej w sektorze energetycznym i obniżenie energochłonności sektora publicznego. Natomiast drugim działaniem jest zwiększenie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, w tym biopaliw.

W konferencji udział wzięli także podsekretarz stanu w ministerstwie rozwoju regionalnego Jerzy Kwieciński oraz podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Elżbieta Wiczyńska.


Celem Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej Polski i jej regionów poprzez rozwój infrastruktury technicznej przy równoczesnej ochronie i poprawie stanu środowiska, zdrowia, zachowaniu tożsamości kulturowej i rozwijaniu spójności terytorialnej.

Na realizację PO IŚ na lata 2007 – 2013 zostanie przeznaczonych około 26 mld euro. Ze środków Unii Europejskiej będzie pochodziło około 21 mld euro (w tym ze środków Funduszu Spójnosci prawie 19 mld euro oraz Europejskiego Funduszu Regionalnego – 2,3 mld euro, z publicznych środków krajowych - 3,7 mld euro, a także ze środków prywatnych około 1 mld euro.

Instytucją Zarządzającą całym Programem Operacyjnym ,,Infrastruktura i Środowisko'' jest minister właściwy ds. rozwoju regionalnego. Natomiast Projekt X i XI tego Programu jest w kompetencji Ministerstwa Gospodarki, który jest Instytucją Pośredniczącą.

Projekt Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 został zaakceptowany 1 sierpnia br. przez Radę Ministrów. 5 września br. rozpoczęły się konsultacje społeczne programu, które zakończą się w połowie października br. W trakcie konsultacji zostanie poddana ocenie także wstępna wersja prognozy oddziaływania Programu na środowisko. Po zakończeniu konsultacji zostanie przygotowany nowy tekst Programu, który po przyjęciu przez Radę Ministrów będzie przedmiotem negocjacji z Komisją Europejską.

-------------------------------------------------
które w/g was spółki giełdowe będą uczestniczyły w tych programach ?
warren buffet / 2006-09-27 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wczoraj wystawiałem na 02 i 04 punkty G majace waznosc rok. dzis je szybko zmazalem. poniewaz 04 przeszla je juz jak burza.........

jutro w zaleznosci od sytuacji, podzielę się moimi poczynaniami,


OCZYWISCIE

jak kogos to interesuje. narazie radujmy sie :)
dominik 30 / 2006-09-27 22:24 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
dobrze że się radujesz, bo ja dziś lekko w dół i spękałem dziś z 04-chyba cienki jestem to nie na moje nerwy
skazany na sukces / 2006-09-27 22:22 / Tysiącznik na forum
jaki jest jutro szczęśliwy numerek? ;)
warren buffet / 2006-09-27 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
brawo
warren buffet / 2006-09-27 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie wiem. dla mnie 04.
skazany na sukces / 2006-09-27 22:16 / Tysiącznik na forum
i jeszcze żeby Niemen zaśpiewał Kaczyńskiemu "miałeś chamie złoty róg"...
I świt. Jutro.
A ja do pracy muszę niestety. Zostawię to wszystko tak jak jest.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy