Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polityka prorodzinna. Prezydent zapowiada ulgi dla wielodzietnych rodzin

Polityka prorodzinna. Prezydent zapowiada ulgi dla wielodzietnych rodzin

Wyświetlaj:
kaka88 / 194.33.72.* / 2013-11-30 13:34
Jak się da ludziom pracę to urzędnik nic z tego nie ma. Ale, ale jeśli się stworzy jakiś fundusz, program, projekt itp. gdzie jest budżet i jest z czego dzielić... oj, w to mi graj. Kupa paierów do przewalania i coś można dziobnąć z tego...
ff868 / 89.79.25.* / 2013-06-24 17:21
Nikt nie chce być żebrakiem - daj ludziom pracę a nie ulgi !
ponury424 / 109.243.12.* / 2013-06-22 18:20
Towarzystwo zarządzające Polską w ostatnim 20-leciu zafundowoło Polakom prywatyzację za bezcen, wymierający kraj, kosztowne igrzyska w postaci euro 2012, dopłaty do przedszkoli i emigrację za chlebem z tzw. zielonej wyspy którą wykreowali, na 220 państw Polska jest sklasyfikowana na 212 miejscu pod względem przyrostu naturalnego, pod koniec tego stulecia liczba ludności świata wzrośnie do 10 miliardów w Polsce według prognoz będzie żyło około 15 milionów obywateli, suche fakty, wszystko dla Polaków zrobią tacy panowie jak:tusk, komorowski, kwaśniewski, buzek, wałęsa, miller i ich koledzy, kto chce niech ich słucha dalej będą opowiadać bajki o zielonej wyspie.
Mateo. / 178.43.37.* / 2013-06-22 18:06
Po co wprowadzać darmowe bilety do teatru skoro nikt kto mieszka w innym niż duże miasto ośrodku ( np. Komańcza na Podkarpaciu ) do teatru nie pójdzie. Pomóżmy wszystkim w taki sposób aby to rodziny przeznaczały pomoc na to co najbardziej potrzebują. O co chodzi? O pieniądze. Wprowadzić odpisy od podatku.Tak aby rodzice zarabiający min. krajowe a mający 4 dzieci nie płacili podatku PIT wogule. Najprostsze i pomoc dociera do wszystkich którzy pracują. A jak nie pracują to trudno. Niech sobie najpierw pomogą sami. Pytanie skąd wziąć pieniądze? Podwyższyć podatki PIT do np. 22%. De fakto zapłacą tylko ci którzy dzieci nie mają i nie ponoszą związanych z wychowywaniem dzieci, więc zarabiają więcej wydając pieniądze tylko dla siebie.
Inna sprawa to zerowy VAT na artykuły dla dzieci. Reszta pomysłów to nieefektywna kiełbasa.
wideo / 83.11.200.* / 2013-06-22 16:41
Dzieci się rodzi dużo tylko gdzie,nie w naszym kraju,Polskim bezrobociu a jak ktoś ma pracę to nie są pieniądze na zakładanie rodziny,kawalerów chcą obciążyć tak zwanym jak kiedyś bykowym,nic tylko brać uciekać z tego kraju puki granice są jeszcze otwarte bo słuchać i czytać już tego się nie da.
STREFA 51 / 78.30.112.* / 2013-06-22 15:17
KOLEJNA KIEŁBASA WYBORCZA, OKRĘT IDZIE NA DNO OBIECYWAĆ TO ONI PO-TRAFIĄ....
dfgsvgv / 178.182.219.* / 2013-06-22 15:10
Oczy bolą od obietnic
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fak wali po oczach / 46.204.69.* / 2013-06-23 11:16
i pomyśl sobie na dodatek, że z tym czymś mógłbyś mieć dzieci, nawet z założeniem, że tym samym populacja zniknęłaby z powierzni ziemi. No cóż nic za wszelką cenę.
wideo / 83.11.200.* / 2013-06-22 14:43
Pali mu się grunt pod nogami tak jak całej PO i dobrze,ja pracy nie mam i nikt z nich mi się nie zapyta czy mi pomóc,na zieloną trawkę z nimi precz.
Przytomny katolik / 83.20.74.* / 2013-06-22 15:39
Wszystkim nam się pali grunt pod nogami, bo rodzi się coraz mniej dzieci ! Dlatego pomagać się będzie tym, którzy będą w tej sprzawie działać (małżeństwo, rodzina, prokreacja, wychowanie obywatela ) To jest dobry kierunek :)
asdaffa / 193.23.61.* / 2013-06-22 14:38
Pracuję z kobietką która ma 6-cioro dzieci. Zarabia 1300 na rękę...... mąż jest chory i nie pracuje. Rozpacz i żadne słodkie paplanie nie pomoże... Przykład: Komplet książek dla dziecka to 400-900 złotych i co kila lat zmiana programu aby czasami nie można było książki używać zbyt długo. Dlaczego nic się z tym nie robi? Dlaczego prezydent wraz z ekologami jeszcze nie protestuje, że to marnotrastwo pieniędzy i wycinka lasów?
Przytomny katolik / 83.20.74.* / 2013-06-22 15:27
JA też mam Dużą rodziną (2+4) i wiem, że pomoc jest dla dzieci w różnych formach : dopłaty do podręczników, zasiłek rodzinny (mały, ale zawsze coś), ZFŚS w pracy itp. Na pewno Karta Dużych Rodzin pomoże takim rodzinom (ale raczej taka jak w Gdańsku, a nie w Gdyni) dając np. darmowe przejazdy komunikacji w gminie.
NIKT 434 / 78.9.56.* / 2013-06-22 14:31
PAN Prezydent niech się nie rozpędza ,to są tylko obietnice medialne .z takich ulg PAN TUSK Z ROSTOWSKIM wydusił by 40 procent podatku wat jak to zrobili na artykuły i ubrania dla dzieci TAK WYGLĄDA POLITYKA PRORODZINNA PO
akyszbrrrrr! / 178.43.186.* / 2013-06-22 13:47
Moja sąsiadka ma troje dzieci, miała małe zarobki i żyje z zasiłku na małe dziecko. Pisząc PIT nie mogła sobie z powodu małych zarobków odliczyć ulgi na dzieci a jest samotną matką? Ojcowie (bezrobotni) dzieci nie mają z czego płacić alimentów!!To są dramaty panie Komorowski! A nie są to przestępcy! Kiedyś te dzieci będą obywatelami i będą płacić państwu podatki m.in.na rząd ? Rozwiązaniem takich sytuacji jest polityka rządu ale mądrego i wrażliwego na ubóstwo swoich obywateli. Zabiegi chwytliwe nic nie zmienią w sytuacji ubogich. Ich powinno być stać na normalne życie! Samotna matka nie będzie chodzić po sądach, bo one tylko na to czekają, by ich kuratorzy i sędziowie mieli z czego żyć i być "społecznie przydatnymi"? Kto codziennie da dziecku papu, umyje, będzie sprawował opiekę? Na nianię w/w nie stać! Nawet na żłobek! W pobliżu go nie ma! Bilety MPK drogie...
Przytomny katolik / 83.20.74.* / 2013-06-22 15:41
Nie pisz o Sąsiadce, tylko o sobie. Co zrobiłeś/aś żeby zmienić tę sytuację ? Ja też mam Dużą rodziną (2+4) i wiem, że pomoc jest dostępna dla dzieci i rodziny w różnych formach : dopłaty do podręczników, zasiłek rodzinny (mały, ale zawsze coś), ZFŚS w pracy itp. Na pewno Karta Dużych Rodzin pomoże takim rodzinom (ale raczej taka jak w Gdańsku, a nie w Gdyni) dając np. darmowe przejazdy komunikacji w gminie, wstęp do muzeów itp.
akyszbrrrrr / 83.27.136.* / 2013-06-22 16:01
Akurat jestem dobrze sytuowana. Założyłam w 1995 roku firmę z mężem ;daję takim jak ty pracę i wiem jakie mają problemy, bo bezrobocie zepchnięto m.in na "większych roboli" tj. małe i średnie firmy, likwidując w imię UE polskie przedsiębiorstwa. Pisze grzecznościowo i niebezpiecznie ,bo wolności nie ma. Firmy zaś polskie "okrada się" (M1 w Krakowie budowała m.in. nasza firma za darmo),albo płaci mieszkaniem z kredytem. Pojęcia nie masz co się dzieje i na jakiej "beczce prochu" egzystujesz z chłopem.Jesteś zadowolona z ochłapów to widać jak fanatycznie wspierasz to, co jest "kiełbasą wyborczą". Mam tytuł i nie jestem na uczelni. Są powody.Zamilcz babo! Piszę o rodzinach ,które znam.
aspie / 46.204.69.* / 2013-06-23 11:21
daje pracę!. Napisz kto dawał pracę twoim przodkom, czyżby hrabia Krasiński? Poprzewracało się postpańszczyźnianym w du...

Najnowsze wpisy