Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Polityka prorodzinna w rankingu Money.pl. Zobacz, gdzie można dostać najwięcej

Polityka prorodzinna w rankingu Money.pl. Zobacz, gdzie można dostać najwięcej

Wyświetlaj:
glos_rozsadku / 80.50.63.* / 2015-07-15 09:37
Ale głupoty. Chiny karzą za posiadanie więcej niż 2 dzieci, a przyrost bije na głowę każdy kraj w Europie. Afryka: 0 % PKB na politykę prorodzinną a przyrost bijhe na głowę całą Europę.
mama z wybory / 83.9.192.* / 2015-07-15 09:12
A u nas nawet antybiotyki dla dzieci na 100%. Syn na zapalenie ucha dostał 2 op. Augumentinu to ok 100 zł. O czym mówić. 6 latki do 1 klasy też tylko po to by rok wcześniej do roboty albo na bezrobocie. PiS pewnie nie uleczyć tego kraju, ale PO na 100% go zrujnuje!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
0000777 / 88.156.68.* / 2015-07-15 09:12
"Ponadto na artykuły dla dzieci w Wielkiej Brytanii obowiązuje zerowa stawka VAT" a u nas?
kkk64 / 188.146.80.* / 2015-07-15 09:07
Raj dla rodzin, a mimo tego mają ujemny przyrost naturalny. Ciekawe dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Powodem jest bycie rajem dla rodziny(wysokie podatki aby dopłacać) i system emerytalny(po co mi dzieci skoro i tak na starość utrzyma mnie państwo)
gienia81 / 148.81.172.* / 2015-07-15 08:46
Pracuje 5 lat w tzw budzetowce i zarabiam 1600zl netto,ale poniewaz to jeszcze nie jest placa minimalna to wedlug rzadu zarabiam godnie i dodatku nie dostane
Sollena / 195.191.180.* / 2015-07-15 08:33
Czyli krótko mówiąc nasz rząd kpi sobie z rodzin... Coś mi się zdaje że przy następnym dziecku wyjadę do innego kraju gdzie instytucje rodziny traktują jak naprawdę ważne ogniwo, gdzie nie trzeba się martwić o zabezpieczenie materialne dla dzieci, gdzie nie trzeba się martwić jak odłożyć coś z wypłaty żeby było na czarną godzinę już nie wspominając o zabawkach... Dlaczego nasz kraj nie może nam zapewnić czasu dla dzieci??? Pracując 8 godzin 5 dni w tygodniu a czasem i 6 gdzie czas dla dzieci??? A przy innym wymiarze pracy powiedzcie mi jak się utrzymać??? A służba zdrowia? Myślę że większość matek mogłaby coś na ten temat napisać i to niekoniecznie pozytywnie. Pozdrawiam
andrzej2015 / 95.40.61.* / 2015-07-15 08:28
współczynnik dzietności wynosił niespełna 1,3.
a w Niemczech 1,41 a są czterokrotnie bogatsze
Scythe / 87.205.140.* / 2015-07-15 08:15
Child benefit wynosi 20 funtow tygodniowo a ok. 100 funtow miesiecznie!!!! Wiem bo go otrzymuje :) Cos sie redaktorkowi pokielbasilo......
fffffffffffffffffffffffffffffff / 95.49.214.* / 2015-07-15 12:21
tobie sie ntez chyba niechcacy pokielbasilo bo piszesz o 100 funtach a redaktor pisal o 100euro na tydzien
andrzej2015 / 95.40.61.* / 2015-07-15 08:29
współczynnik dzietności wynosił niespełna 1,3.
a w Niemczech 1,41 a są czterokrotnie bogatsze
zxy / 89.230.33.* / 2015-07-15 08:09
Na ośmiorniczki by zabrakło i na obsługę pań ......płaconą kartami służbowymi, jak POdane amerykańska prasa. Już niżej POlitycznie chyba nie można upaść?
Fallus / 87.205.226.* / 2015-07-15 08:04
Należy natychmiast zlikwidować wszelkie zasiłki, dotacje na kopulacje i głodem zmusić bydło rozpłodowe do podjęcia pracy. Ja nie mam zamiaru ich utrzymywać! Mają zdrowie do picia ,ale nie do pracy .Szlag mnie trafia jak widzę wielodzietnych nygusów prezentujących roszczeniową postawę. To pasożyty z pokolenia na pokolenie, z genetyczną niechęcią do pracy. Ich jedynym osiągnięciem w życiu jest spłodzenie bachora. Bezzębne, niewydolne wychowawczo matki-alkoholiczki kryte przez swoich zmieniających się konkubentów-reproduktorów żyją z moich podatków! Od rana wiszą na klamce opieki społecznej. Mieszkają w mieszkaniach socjalnych opłacanych przez państwo, czyli nas. Ich dzieci jeżdżą na darmowe kolonie z MOPS-u, jedzą bezpłatne obiady w szkole, dostają za darmo paczki świąteczne, stypendia ,podręczniki, bilety do kina, korzystają z wszelkich ulg, dofinansowania, zapomogi, pielęgnacyjnego, rodzinnego, zasiłków, becikowego, kredkowego, dodatków itp. Ich podstawowym zajęciem w życiu jest picie, palenie i prokreacja. To wszystko finansowane jest z naszych podatków. Sami niech zarabiają na swoją "wesołą gromadkę". Wara od moich składek! Nie życzę sobie utrzymywania z moich pieniędzy patologii. Gdzie dużo dzieci tam bieda i bandytyzm. Z tych dzieci nie będzie podatników i nie będą pracować na moją emeryturę. Chwasty społeczne zaczną się rozmnażać w wieku kilkunastu lat nie kończąc szkół i nie zdobywając zawodu. Wyrośnie kolejne pokolenie bezrobotnych leni na zasiłkach . Prawo pomocy społecznej mają w małym palcu. Wiedzą jakie dokumenty złożyć ,gdzie i do kiedy. Te dzieci od kołyski nauczone są żebractwa. Prowadzą pasożytniczy tryb życia i mają wrodzone skłonności do nieróbstwa. Będą żyć z funduszu alimentacyjnego i MOPS-u. Będą kulą u nogi dla społeczeństwa. Mamy już ponad piętnaście procent bezrobotnych. Nie potrzebujemy więcej dzieci. Jest nas za dużo. Jest obecnie więcej ludzi niż miejsc pracy. Nie ma nawet wolnych miejsc w przedszkolach. Nie róbmy z Polski drugiego Bangladeszu. Nie mam zamiaru utrzymywać ze swoich podatków cudzych bachorów i płacić za czyjeś fantazje rozrodcze! Pomoc patologii to pieniądze wyrzucone w błoto, bo tylko ich rozleniwia i zabija chęć podejmowania pracy. Wszystko co dostaną i tak wydadzą na papieroski i alkohol. Niech rozmnażają się ludzie inteligentni, na poziomie i z kasą, a nie margines społeczny , wielodzietna hołota i pasożyty społeczne. Nie potrzebujemy bubli genetycznych po prymitywach. Całe życie musimy do czegoś dokładać. Jak nie do górników, hutników, rolników, stoczniowców, PKP, to do rodzin z gromadą bachorów! Mam tego dość! Sami niech utrzymują swoje fermy rozrodcze! Zasiłki tylko demoralizują i są szkodliwe społecznie. Nic tak nie wspiera kreatywnego myślenia jak pusty żołądek. Nie można się zgadzać na dawanie pieniędzy komuś tylko za to, że jest płodny! Tylko trzy rodziny wielodzietne na dziesięć dają sobie rade ,a pozostałe można określić jednym słowem-patologia. Tak wychwalana polityka prorodzinna, promująca bierność zawodową i wielodzietność, polegająca na rozdawaniu kasy za robienie dzieci jest bezsensowna . Korzystać będą na niej w większości rodziny ,które wychowają następne pokolenia nierobów i ludzi potrafiących tylko brać .Tracą natomiast na tym wartościowi ,uczciwie pracujący obywatele karani na każdym kroku jakimś podatkiem. MOPS i alimenty to są grosze w porównaniu kasą wyciąganą przez dziadków ich dzieci, którzy stworzyli dla nich rodzinę zastępczą, bo rodzice zrzekli się praw rodzicielskich. Oczywiście dzieci mają stwierdzone upośledzenie, żeby dostawać na nie więcej pieniędzy z państwa . Prawo socjalne mają opanowane lepiej niż prawnicy, ale tylko prawa, o obowiązkach nie słyszeli.
AniaJR / 89.70.206.* / 2015-07-15 22:24
Lepiej bym tego nie ujeła :) ja sama od 2 lat zastanawiam czy zdecydowac sie na 2 dziecko mimo, ze obydwoje z mezem pracujemy i mamy calkiem niezle dochody, co miesiac sporo odkladamy i zyjemy na nie najgorszym poziomie... ale co z tego, w pewnym momencie do pracy trzeba bedzie wrocic, co ja zrobie z dzieckiem ? Oczywiscie bede musiala wynajac nianie, bo w zlobku miejsca nie bedzie poniewaz "samotne matki" mieszkajace ze swoimi konkubentami maja pierwszenstwo....a to dopiero poczatek marszu pod gore... nie bede sie rozpisywac bo powyzej zostało to doskonale przedstawione :) Skoncza sie oszczednosci, i mozliwosci sie znaczaco obniza - zajecia dodatkowe dla 2 dzieci, rozwijanie ich pasji - to juz nie bedzie takie latwe. Smutne to...
mama zaraz 3 / 83.9.192.* / 2015-07-15 09:03
Ok. Tylko co z rodzinami z wyższym wykształceniem, pracującym obojgiem rodxicow z 3 dzieci. W Polsce wrzesień to nadal horror . 700 zł podręczniki do 5 klasy, niania ok 1300zł. Wszystkie dzieci wyczekane nie z przypadku?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anka544 / 213.192.112.* / 2015-07-15 08:27
Fallus ja mam 5 dzieci i z mężem wyższe wykształcenie a od Państwa nie dostałam nic poza Kartą Dużej Rodziny ! mnie też wrzucisz do swojego worka rodziny paralogicznej???? U mnie pracuje tylko mąż ja mimo wyższego wykształcenia zajmuję się wychowaniem dzieci to co jednak patologia??????????????????????
Kris674 / 37.128.120.* / 2015-07-15 15:20
Koleżanko kolega ma rację a co do Rodzin takich jak Twoja To osoby PRACUJĄCE Zarabiające i posiadające dzieci powinny mieć z tego tytułu zniżki czy też ulgi podatkowe
w myśl zasady Ty dostaniesz ale coś też musisz dać Pracujesz jesteś aktywny wiec zniżka podatkowa Ci powinna się należeć.
Jak leżysz nie robisz nic Tylko Dzieci to z jakiego tytułu ktoś ma Ci coś dać?

Rozumiesz teraz istotę sprawy.
Tete / 195.60.182.* / 2015-07-15 09:08
Mimo "wyższego wykształcenia" nie zrozumiałaś o co chodzi w tym poście.
Chodzi o sposób uprawiania polityki społecznej a nie o to, że każda rodzina wielodzietna to patologia.

Jakkolwiek wpis jest dość ostry i kontrowersyjny, nie można się po nim prześlizgnąć bo zaciera się na tym "ziarnie prawdy", które zawiera.
wow 393 / 77.252.248.* / 2015-07-15 08:22
WOW! Ostro! A najgorsze , że coś w tym jest.
Irek690 / 5.172.247.* / 2015-07-15 07:46
Za to my mamy jednorazowo becikowe 1000 zł :) Heheh
ja ona / 178.252.52.* / 2015-07-15 07:38
my mamy tez super pomoc we wrzesniu dodaja 100zl do zasilku na rozpoczecie roku szkolnego,majac 4 dzieci w wieku szkolnym dostaje akurat na komplet ksiazek dla jednego ,a reszta musi sie cieszyc ze moga byc na raty w podreczniki zaopatrzeni,majac dochodu 1800zl na moja 5 osobowa rodzine ,to jestem krezus wedlug niektorych instytucji
mona_ona / 194.242.104.* / 2015-07-15 08:13
a kto ci kazał mieć 4 dzieci? trzeba było pomysleć o możliwościach utrzymania takiej gromadki zanim zdecydowałaś się na 4 dzieci...ja mam dwójkę dzieci, pracuję i nigdy nie korzystałam z żadnych zaiłków ( nawet rodzinnego ) i nie dlatego, że za duzo zarabiam, po prostu dlatego, że nie chcę...ale mozna mieć nawet 6 czy 8 dzieci i liczyć na to że państwo je utrzyma...chciałasz 4 dzieci, to staraj się teraz je dobrze wychować i utrzymać za swoje, a nie zachowuj się roszczeniowo, bo tobie się należy...
Barumka / 94.254.198.* / 2015-07-16 12:00
Tak nalezy jej sie! Haruje w tym kraju, placi skladki i odprowadza pie....rzony podatek!!!!! Na cos to chyba musi byc? Czy tylko na rzadowe limuzyny i kilkutysieczne nagrody urzedasow?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ja ona / 178.252.52.* / 2015-07-15 13:26
a skad wiesz dlaczego zostalam z sama z czworka dzieci,i tak sie sklada ze pracuje i korzystam w ostatecznosci z ops,i jesli niewiesz to sie niewypowiadaj ,bo rozne przypadki losowe sie zdazaja,najlatwiej oceniac kogos,niewiesz co ci pisane
Fiestasee / 89.228.134.* / 2015-07-15 06:26
Polska wydaje znacznie więcej na rodziny, niż mówią statystyki. A rodzina Radia Maryja, rodziny górników, mundurowych, urzędników państwowych. Nawet tylko na rodziny księży katolickich idą miljardy.
klik138 / 151.227.223.* / 2015-07-14 22:57
Równowartość 100 euro w Wielkiej Brytanii? ...Proponuje dobrze sprawdzić...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
stefan43512 / 78.154.91.* / 2015-07-14 16:15
Ja moje pociechy i tak wygnam za granicę do szkół wyższych. I mam nadzieję, że tam zostaną. Chyba nie trzeba się rozpisywać dlaczego... Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma na pewno nie dotyczy POlski. Na mieszkanie 100 euro już mam...

Najnowsze wpisy