Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polityka rodzinna. NIK krytykuje działania państwa

Polityka rodzinna. NIK krytykuje działania państwa

Wyświetlaj:
pawel718 / 213.158.223.* / 2015-07-14 12:29
NIK - jedyny urząd w Polsce, na którego utrzymanie nie żal żadnej wydanej złotówki.
kiki / 83.23.252.* / 2015-07-14 11:57
Mam troje dzieci. Kupuję 3 komplety nowych podręczników każdego roku, pomimo tego, że różnica między synami to 2 lata. Wrzesień daje nam nieźle popalić. Wakacje również - każda kolonia 10 diowa to koszt około 1500zł (x3), nie ma dofinansowania do sektora prywatnego. Koleżanka pracując w budżetówce, dostaje zwrot 1/2 ceny wycieczki. Nie potrzebuję wsparcia od Państwa na codzień, ale jakieś ulgi przydały by się, bo te karty dużej rodziny to raczej smiech na sali - rabaty w muzeach, na basenie i PKP, którymi i tak nie jeździmy bo taniej samochodem. A przepraszam - na "Kartę" dzieci kupują bilet miesięczny po zniżce za 35zł :). Żenada
brakczasu / 46.170.92.* / 2015-07-14 10:48
szczególnie ministerstwo oświaty włącza się aktywnie do polityki prorodzinnej państwa polskiego. moje młodsze dziecko miało to "szczęście" iść jako pierwszy rocznik ostatniej cudownej reformy. od 1 klasy gimnazjum po 3 klasę liceum - czyli przez 6 lat pod koniec sierpnia zakup nowiutkich, nieśmiganych podręczników - jakieś 1200 zł rocznie. 1200 x 6 = 7200 zł. to była reforma zrobiona pod dyktando wydawnictw. banda i granda!!!!
antyaferzysta / 31.61.140.* / 2015-07-14 11:48
Ktos napisal...polityka propolityczna...dobre...jeszcze tkiego textu nie slyszalem...brawo...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oplutyprzezplopacz / 31.61.140.* / 2015-07-14 11:38
Zeby byla polityka prorodzinna to minimalna lrajowa musi wzrosnac do 20 pln nagodzine co najmniej...inaczej to jest plucie polakom w twarz...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
polka500 / 46.170.251.* / 2015-07-14 10:47
Dwoje dzieci to max, i to było ciężko i nadal jest, jak bliżniaki to wszystko podwójne, nawet książki do tej pory muszę kupować, zero macieżyńskiego, bo po studiach, a póżniej praca po odchowanu za najniższą krajową , ciągły brak pięniędzy, na remonty kredyt, lodówka na raty. Co to za życie? Dobrze że mam lokum, ale w strasznym stanie technicznym, na lepszy nie stać. Dzieciom cały czas powtarzam żeby uczyć się języków, bo jak je odchowam, to napewno wyjedziemy. Ci co walczyli za Poskę w czasie II wojny światowej, to się przewracają w grobach, gdy widzą co się dzieje z ich potomkami.
ania68 / 46.170.92.* / 2015-07-14 10:52
mam dokładnie tak samo. dobrze, że dzieci mam niegłupie i dobrze, że się lubimy. są już dorosłe. córka studiuje 3 rok, syn właśnie zdał maturę i dostał się na 1... muszę to ogarnąć finansowo ale już widzę że będzie masakra :)
Romek666666 / 178.212.120.* / 2015-07-14 09:59
To aż do tego trzeba było kontroli NIK??? Przecież to gołym okiem widać. Głodowe pensje, dzieci zabierane rodzicom a przekazywane rodzinom zastępczym, którym Państwo płaci ponad 1000zł na jedno dziecko, podatki zbyt wysokie w porównaniu do zarobków, brak szansy na godne emerytury, brak darmowego nauczania i podręczników. Państwo robi wszystko aby jak najwięcej Polaków wyjechało z kraju i osiedlało się z rodzinami bądź zakładało rodziny na emigracji. Rząd od 20 lat niszczy Polskę, gospodarkę i przemysł tylko po to aby rozwijać własne interesy i ustawić się na stare lata. Jakoś dziwnym trafem każdy polityk nawet po zakończeniu kadencji otrzymuje wysokie stanowiska w państwowych spółkach, zarabiają po kilkanaście tysięcy miesięcznie kompletnie nie znając się na tym co robią. Skoro w rządzie jest burdel to w Polsce nigdy nie będzie porządku i sprawiedliwości. Polska to kraj, w którym przestępca ma więcej praw niż obywatel.
Piotr Gdańsk / 188.124.173.* / 2015-07-14 09:48
podstawa polityki prorodzinnej wykształciuchy, jest godna pensja, godna minimalna pensja.
gabi828 / 31.179.247.* / 2015-07-14 08:51
Zlikwidować całą politykę prorodzinną, masz dziecko/dzieci musisz liczyć na siebie
The V / 80.48.147.* / 2015-07-14 10:41
Polityka pro rodzinna w założeniu nie oznacza płacenie na dzieci ze skarbu państwa tylko prowadzane tak państwa aby ludzie mieli warunki do tego aby się rozmnażać. Tylko u nas polityka prorodzinna=kasa na dzieci, w normalnych warunkach rodzina sama powinna być w stanie utrzymać dziecko bez konieczności ingerencji państwowych pieniędzy na skutek dobrze zorganizowanego prawa.
mm`s / 31.61.140.* / 2015-07-14 06:45
jasne, w polsce jest polityka własnej kieszeni
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zibi881 / 31.63.148.* / 2015-07-14 02:06
Polityka prorodzinna to powinna być taka by ludziom nie dawać, tylko nie zabierać. Przy każdej okazji, płacimy podatki po kilka razy. Jak zarobimy coś to dochodowy, jak chcemy kupić to vat, jak chcemy komuś coś dać to od darowizn, jak chcemy trochę oszczędzić to od odsetek.
Polityka prorodzinna w Polsce w wykonaniu naszego rządu to między innymi właśnie zabieranie mojemu 4 letniemu dziecku części odsetek od pieniędzy które mu wpłacam na konto, żeby miało coś na start w starszym życiu. Jak o tym pomyslę, to ja pie..le, 4 letni podatnik. Anty rodzinna polityka na maksa i tyle.
RoberteS / 77.115.18.* / 2015-07-14 01:40
Rodzina z jednym dzieckiem uprawniona jest do opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 14 w wymiarze dwóch dni. My mamy sześcioro dzieci i możemy zużyć również 2 dni. A przecież dziecko nagle zagorączkuje, nastąpi awaria ogrzewania w przedszkolu, wymioty, złamanie i trzeba zwolnić się z pracy odebrać dziecko, albo też jakaś inna sytuacja np. rodzinna. Ustawa mogłaby przewidzieć na każde kolejne dziecko chociaż 1 dodatkowy dzień.
wiwan / 2015-07-14 08:21
W takim przypadku można wziąć po prostu 'chorobowe' tj. uzyskać od lekarza rodzinnego, pediatry ZLA- do 60 dni w roku- dziecko do 14 roku życia, do 14 dni - inny członek rodziny.

Więcej w art. 32 ustawy tzw. zasiłkowej.
RoberteS / 77.115.18.* / 2015-07-14 01:32
Karta Dużej Rodziny upoważnia do zniżek na PKP. Ale jak się okazuje zniżkę otrzymują tylko rodzice, bo dzieci już nie, bo mają tę szkolną.
ZK590 / 83.29.176.* / 2015-07-14 07:21
to wg ciebie z tego powodu , że twoje dzieci nie korzystają z karty dużej rodziny państwo powinno im to zrekompensować z moich podatków.
Ann1979 / 89.74.173.* / 2015-07-14 00:27
Polityka prorodzinna:

Zarabiam 2150zł, praca w NFZ, 7 lat stażu, studia podyplomowe.
Becikowego nie było już- , program się skończył.
Rocznego wychowawczego nie było JESZCZE, bo to od 2013 r. dopiero, dziecko urodziło się o
1 miesiąc i 1 dzień za szybko...............

Jestem w 2 ciąży. W pracy już problem, że jak to .druga ciąża?? Nie mam do czego wracać po wychowawczym .........

"ULGI" na pierwsze dziecko a rzeczywistość:
Szczepienia PŁATNE.
Dziecko z wadą serca i wzmożonym napięciem: KARDIOLOG PŁATNY. NEUROLOG PŁATNY, REHABILITACJA dzięki znajomości w pracy - bezpłatna.

Wydatki: kaszki, pieluchy, szczepienia, ubranka kupowane tylko na wyprzedażach. Nie trzeba tłumaczyć tym, co mają dzieci, jaki jest to koszt.


Dramatyczny BRAK PRZEDSZKOLI PAŃSTWOWYCH w dzielnicach tzw. rozwojowych Warszawy, jak Białołęka. Prywatne powstają jak grzyby po deszczu i mają miejsca. Ceny 650 najtańsze ( plus 200 posiłki z cateringu) do 1150 ( z kuchnią). Porównałam 6 przedszkoli w promieniu kilku km.
Są oczywiście i droższe.
A gdzie są tańsze? Gdzie przedszkola państwowe? Przyzakładowe jak kiedyś? Gdzie cokolwiek jak świetlice czy klubiki, gdzie za niewielką opłatą organizowanoby co dla dzieci? NIC.


.............................................

Mój kuzyn mieszka w Szczecinie, ma 2 dzieci. OPŁACA mu się jechać do Niemiec po artykuły dla dzieci, bo są o 40%-60% na stałe tańsze niz w Polsce. Pensje w Niemczech sa kilkukrotnie wyższe.

Czy to jest PRO czy ANTY polityka rodzinna w Polsce???

..........................

Zdaję sobie sprawę,że mieć dziecko dziś to heroizm. Szkoda,że posiadanie dzieci = bieda, oszczędzanie na wszystkim, szukanie tanich wakacji jeśli w ogóle uda się gdziekolwiek pojechać z dwójką dzieci.

Jak zostać w kraju i nie wpaść w depresję z tego powodu, że albo się będzie miało dzieci i się im nie zapewni tego, co powinny dostać albo się będzie cierpiało z tego powodu, że nie tac nas na dzieci????????
maminka / 94.254.133.* / 2015-07-14 07:07
W innych krajach leki dla dzieci sa za 1 euro a u nas? Mam syna ktory ma orzeczenie o niepelnosprawnosci i co miesiac wydaje kolo 200 zl na leki dotego gdy maly trafi do szpitala place
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
d.b. / 83.7.140.* / 2015-07-13 23:57
Kilka dni temu nasza pani Premier mówiła ,że polityka prorodzinna reklamuje się sama. Chyba,że chodziło jej o ustawianie rodzinki w spółkach Skarbu Państwa i kolesiostwo
mario889 / 83.23.30.* / 2015-07-13 23:47
jestem pewien że polska polityka prorodzinna pozwoliłaby ograniczyć wysoki przyrost w krajach azji
Łojciec / 83.11.86.* / 2015-07-13 22:43
Jestem bogaczem ( zarabiam troszkę ponad 2 tys.) mam dwójkę dzieci. Oczywiście nie przysługuje nam zasiłek rodzinny i nigdy go nie dostaliśmy. Żona z racji tego że się opiekuje dzieciakami na urlopie wychowawczym już została delikatnie poinformowana że wróci do pracy po wypowiedzenie ( w nagrodę że co 2 lata rodziła). A sąsiedzi, bez ślubu, 4 dzieci, wszystkie zasiłki - bo przecież jest tylko samotna matka!
nieobcy / 195.137.247.* / 2015-07-14 02:16
W sprawie zatrudnienia Twojej żony, to polecam sąd pracy. Naprawdę sprawdza się w takich sytuacjach.

Najnowsze wpisy