Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polityka rodzinna. NIK krytykuje działania państwa

Polityka rodzinna. NIK krytykuje działania państwa

Wyświetlaj:
gość11111 / 5.173.86.* / 2015-07-13 21:54
nie trzeba wojny ani końca świata żeby wykończyć polaków, wystarczą odpowiedni ludzie przy korycie którzy nie chcą się dzielić z ludźmi!!!!
kukisratuje / 31.61.140.* / 2015-07-14 11:33
W polsce nie ma zadnej polityki a juz napewno nie prorodzinnej...u nas jest histeryczne rozkradanie naszych podatkow i wszystkiego co sie da...patrz afery zamiecione po dywan..mam tylko nadzieje za polacy wykaza sie mondroscia i na jesoeni poloza temu kres...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
adam360 / 79.187.123.* / 2015-07-13 21:24
Polityka prorodzinna pani Kopacz polega na sprowadzaniu islamistów i na propagowaniu in vitro.
gminny / 37.30.64.* / 2015-07-13 21:19
Nie ma państwowej polityki prorodzinnej ale za to jest partyjna którą najskuteczniej realizuje PSL oczywiście dla członków partii i ich rodzin
leon121 / 88.156.131.* / 2015-07-13 20:33
nie potrzebuje żadnych pieniędzy od państwa. Dajcie mi godnie zarobić a sam je utrzymam.
pisk / 88.156.137.* / 2015-07-13 20:31
W latach 50tych, 60tych, był wyż demograficzny. W szkole podstawowej było po 7-9 klas I, 2, 3 od A do H. No i co się działo- dzieci były szczęśliwe zadowolone zaopiekowane i wychowane, Matki zajmowały się domem i dziećmi, miały po trzy lata urlopu wychowawczego na każde dziecko w wypadku gdy miały umowę o prace. Obecnie te roczniki mają z datą wsteczną cofane prawa do emerytury, wydłuża im się okres oczekiwania należnie wypracowanej emerytury, gdy straci się pracę jeszcze przed emeryturą mając 50 kilka lat, szansy nie ma na je otrzymanie. Spycha się ten wyż demograficzny do otrzymywania jałmużny a nie emerytury, bo jak wiemy sukcesywnie działa wprowadzone prawo o obniżanie emerytur, 80% po staremu 20% po nowemu 60% po staremu 40% po nowemu itd. pamiętacie ? W ten sposób już niedługo 100% po nowemu obliczona emerytura z prawdziwie wypracowanej dostaniesz 20%. Tak się załatwia nasze roczniki z wyżu demograficznego i po co było rodzić tyle nowych obywateli, jak nie ma na ich utrzymanie na starość. Poza tym cywilizowane kraje mają dzieci coraz mniej, dlaczego w Polsce ma być inaczej. Świat nie ma radosnych wieści i perspektyw na dobrobyt i spokój. Za to kraje biedy rozmnażają się z naddatkiem, ogólnie za dużo jest ludzi na świecie, grozi nam głód, susze, braki zasobów naturalnych i bankructwa państwa za państwem. Bogacą się nieliczni i za nic nie obchodzą ich losy zwykłych obywateli. Jest to zwykły robol i mięso armatnie na wypadek wojny. Więc po co komu wydawać potomków na tak marną poniewierkę.
wasz odmieniec / 194.152.51.* / 2015-07-13 20:22
Wymiana rządów Polakom nic nie dała i dalej dawać nie będzie bo to Polacy kradną. Nie rozumieją nie kradnij a to jest przyczyna wszelkiego zła to matematyka. Ci z was Polacy co okradają są pewni że to ich okradli taki 3 maj. Polacy mówi wam to coś? ZUS trwa od 81 lat czyli składki płacicie od 81 lat i emerytury renty są wypłacane od 81 lat. Jak to jest możliwe, jeszcze nikt z was nie naskładał na emerytury renty a je dostajecie? Nie możecie dojść to tego że coś nie gra?
81 Lat temu pierwsze składki Polacy wnosili do ZUS i od razu te składki były przekazywane emerytom czyli Polacy nie mieli nic odłożone. Tak to trwa do dziś wy Polacy nie płacicie na swoje emerytury tylko spłacacie dzieciństwo rodzicom to matematyka .
wasz odmieniec / 194.152.51.* / 2015-07-13 20:47
Nie wiem jak wy, bezpłodni bezdzietni a nawet wychowujący jedynaków inteligentni inaczej, ale ja płacąc ZUS OFE zapewniłem emerytury swoim rodzicom, to oni z tych moich wpłat mieli emerytury. Ja im oddałem za swoje dzieciństwo czyli na swoje dzieciństwo sam zapracowałem a na emeryturę musiałem wychować dzieci, bo wiedziałem że one oddając ZUS OFE na swoje dzieciństwa mi emeryturę zapewniają to matematyka. Wy bezpłodni bezdzietni a nawet wychowujący jedynaków inteligentni inaczej chyba pozabijaliście swoich rodziców bo chcecie emerytur od moich dzieci?
Ja_45 / 159.205.185.* / 2015-07-13 20:20
W Polsce pomaga się przecież rodzinom. Sądy nagminnie odciążają je przez zabieranie dzieci.
wasz odmieniec / 194.152.51.* / 2015-07-13 20:20
Dopóki będą istnieć takie autorytety moralne jak Owsiak czy Ochojska dobrze nie będzie to matematyka. Cały świat może pomagać tylko jednemu dziecku a ono i tak może umrzeć z głodu (na przykład może mieć 1000 par butów) Wystarczy jednak jak jeden człowiek odda mu co sam dostał w dzieciństwie a ono przeżyje do pełnoletności i to bez jakiej kol-wiek pomocy to na tym polega przewaga oddawania nad dawaniem oddać muszą wszyscy bo wszyscy byli dziećmi a pomagać dzieciom nikt nie musi!
Ekonomia to żadna nauka. Kto płaci podatki rzekomo na dzieci na ich szkoły przedszkola lub dzieciom rzekomo pomaga to złodziej nie biorący pod uwagę że te dzieci też zapłacą podatki. Gdyby to wziął pod uwagę to nie wiedziałby kto płaci podatki i na kogo?
wasz odmieniec / 194.152.51.* / 2015-07-13 20:18
Po co polityka prorodzinna przestańcie bezpłodni bezdzietni tylko okradania dzieci tak jak płacicie składki emerytalne powinniście płacić za swoje dzieciństwo by dzieci nie okradać. Te dzieci muszą wam emerytury zapewniać płacąc ZUS OFE i filary!
b,blljhgl / 93.179.250.* / 2015-07-13 19:58
ta szwecja i francja to ma wzrost za sprwą rosnącego islamu
ziomuś / 77.88.136.* / 2015-07-13 19:56
Trzeba zniszczyć socjalizm i mocno obniżyć podatki, a nie politykować. Na dzieci potrzebne są pieniądze, a rząd 50-70% pieniędzy zabiera w podatkach.
Wsza / 46.231.157.* / 2015-07-13 19:52
Żeby mieć dzieci trzeba mieć na dzieci !!! A w Polsce mieć więcej jak jedno dziecko to NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ ,!!
oni / 94.40.45.* / 2015-07-13 19:41
Mam jedno dziecko z żoną i więcej nie możemy mieć z powodu zagrożenia, że dziecko może sie urodzić z wadą. Pierwszy nasz maluszek urodził się z wadą ciała którą trzeba było zoperować do 12 miesiąca życia. Oczywiście na kasę chorych termin za 5 lat, prywatne za tydzień i cena 8000 tys. Więc trzeba był zabrać kredyt i to zrobić, tak państwo dba o dzieci. Dlaczego my rodzice mając 1 dziecko nie możemy liczyć na nic od państwa? a przecież konstytucja gwarantuje równość. Dlaczego my nie możemy liczyć na żadne rodzinne? W perspektywie wszystkich partii- damy po 500 zł na drugie i każde następne dziecko. A my z 1 dzieckiem? to co - szmaty!!!
Davo / 79.162.228.* / 2015-07-13 19:34
Dziwią się, że nie ma takowej przy takiej gospodarce? A co było ostatnio? Nędzne grosze za które rodzice mogli kupić dziecku łóżeczko i z 10 śpioszek, a co dalej to rząd już nie interesowało, ważne było, że więcej dzieci się rodziło. Co za hipokryzja. Zdarzało się, że pijaczki rodziły tylko po to by zainkasować tego tysiaka, oddać dziecko do sierocińca lać je zapijając się za kasę rządową, bo rząd nie łaskaw był wysłać nikogo do sprawdzenia czy ta kasa się należała.

Powiem więcej, przy takiej polityce i gospodarce ludzie wolą stąd wypierniczać i za granicą zakładać rodziny, tam robiąc statystyki urodzeń.
mirek 1957 / 185.26.182.* / 2015-07-13 17:27
Poczekajmy na pis i ich Palec Boży następna obiecanka przygłupów z pis
Tomek970 / 109.196.148.* / 2015-07-13 22:54
P******* gorzej niż za waszych nierządów nie będzie

Najnowsze wpisy