Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polityka rodzinna. NIK krytykuje działania państwa

Polityka rodzinna. NIK krytykuje działania państwa

Wyświetlaj:
adam669 / 79.191.36.* / 2015-07-13 16:57
przestańcie wykańczać gospodarkę nieudacznicy tym się zajmijcie a nie pchajcie się do cudzych łóżekadam
emerytka 102 / 37.47.33.* / 2015-07-13 15:48
A po co te dzieci rodzić? Przy takiej gospodarce jak obecna będą mieć tylko same problemy w życiu. Bezrobocie, bieda i wszelkiego rodzaju zagrożenia. Rodząc teraz dzieci świadomie wyrządzamy im krzywdę.
tomcio_paluch / 2015-07-13 15:44 / Bywalec forum
Polak, który się rodzi ma do spłaty już na starcie ponad 30 tys. zł. Rodziców zaś od narodzin dziecka państwo opodatkuje VAT-em za wszystkie towary i usługi nabyte na jego rzecz. Wobec czego w Polsce posiadanie dziecka jest luksusem. Jeśli ta polityka się radykalnie nie zmieni, będziemy się zwijać, gdyż egoizm i konsumpcjonizm jest dziś powszechny.
remik67 / 81.219.59.* / 2015-07-13 15:15
proste matematyczne działanie! samotnie wychowuję trójkę dzieci,na nasz dochód składa się rodzinne+ alimenty z funduszu w kwocie 1400 oraz 1000 tytułem mojej pracy zarobkowej na 1/2 etatu,razem 2400 (zaokrąglam kwoty dla równego rachunku). i teraz tak,pomyślałem sobie że dzieci nie wymagają już takiej opieki z mojej strony i mogę przejść na cały etat z wynagrodzeniem 2000 aby choć trochę podnieść tzw. stopę życiową. pytanie-ile zyskaliśmy?
obatel RP / 89.77.117.* / 2015-07-13 14:58
Cały system... opieki prorodzinnej jest... do bani, jest... chory, jest ... zły. Żadna z istniejących instytucji począwszy od .. Rzecznika Praw Dziecka, poprzez minstra oświaty, ministra pracy, ministra zdrowia, prezydentów i burmistrzów miast oraz wójtów gmin i wszelakich, utworzonych tam MOPS ów "sropsów i innych dziwolongów nie spełnia swojej podstawowej roli . Żadna nie spełnia swojej roli. Przeogromne pieniądze .."idą" na etaty dla pracowników tych służb, tych komórek a efektów brak. Tak poważnie, to nikt nikogo naprawdę z tego nie rozlicza. Olewają to wszelakie "komisje", ośrodki, radni i... cała reszta.
To nie ma prawa dobrze, czy też sprawnie funkcjonować, ponieważ jest to wszystko beznadziejnie,zorganizowane, rozdrobnione i pozbawione skutecznego nadzoru, kontroli. Dopuki nie będzie to w ..."jednych rękach", doputy będzie taki burdel....
d119 / 83.29.100.* / 2015-07-13 14:56
teraz mówią że jest źle a w wieku rozrodczym jest gigantyczny wyż z lat 80 a co powiedzą za 5-8 lat jak ludzie z tego wyżu przestaną powiększać rodziny i zostanie tylko niż z lat 90
Dejv84 / 108.171.129.* / 2015-07-13 14:54
K**wa! Co polityka prorodzinna? Jak przez setki i dziesiątki lat większość rodzin była wielodzietna, a w pewnym momencie przyszło otrzeźwienie społeczeństwa, że nie stać nas na tyle dzieci, to co się kraj dziwi? Sytuacja musi się wyrównać - ludzie będą mieli tyle dzieci na ile ich stać i wtedy poziom rodzących się do umierających, czy też młodych podejmujących pracę do utrzymywanych emerytów będzie stabilny. Te genialne działania prorodzinne nic nie znaczą dla średnio chociaż ogarniętego intelektualnie Polaka. Nie stać Cię na dzieci, to ich nie masz. Stać Cię na jedno, to masz jedno. A te wszelkie dodatki, zapomogi i inne wypłaty...to tylko ciągnięcie kasy przez patologię na dzieci, które potem i tak żyją w ubóstwie i patologii, albo oddawane/zabierane są do domów dziecka. Kto normalny mając grosze na życie decyduje się na dziecko? Czy dla Państwa liczy się tylko ilość tych urodzonych dzieci? Nie lepiej mieć ich mniej, a zapewnić im lepsze życie? Odpowiednie warunki do nauki, podjęcia pracy. Jakość, nie ilość!
I do ludzi - jeśli Was na dzieci nie stać to się nie rozmnażajcie. Bo potem narzekacie na Państwo, że Wam za mało kasy na dzieci daje. A co to jest Państwo - dobra babcia, która zawsze z portfela wyciągnie? Rozsądku potrzeba, a nie tak wszystko na hurra.
Możemy się porównywać do zachodu, gdzie tych ludzi rodzi się więcej - ok. Ale ile w tych jest więcej imigrantów, którzy też dzieci rodzą? Nie sądzi nikt, że UK, Francja, czy Szwecja to kraje atrakcyjniejsze dla cudzoziemców, dlatego oni się tam przenoszą i zakładają rodziny?
Szukają wszyscy wyjścia z sytuacji, a nie widzą źródła problemu...
kate_78 / 83.7.230.* / 2015-07-13 15:02
Nam rodzinom wielodzietnym proszę nie dodawać. Nam proszę nie zabierać i nie okradać nas gdzie się da. Każdy tylko łapy wyciaga: państwo, szkoła, kościół. Tak, tak , kościół też. Na remonty kościoła, plebanii, na inne cele charytatywne wyciaga się rękę do wiernych, w tym też do rodzin wielodzietnych. A sobie się od ust i od wycieczek nie odejmie. Bo przecież ksiądz na wczasy i wypoczynek po trudzie jedhać musi. Rodzina i dzieci nie. Ja do nikogo ręki nie wyciągam by mi na remonty dawał. Gdzie się człwoieku nie obejrzysz, tam ci portfel wywracają na drugą stronę.
Dejv84 / 108.171.129.* / 2015-07-13 15:23
Zgadzam się, że zabierane jest ogólnie ludziom sporo. Mnie też to boli. Na Kościół jednak nikt dać nie nakazuje, to własna dobra wola. A jeśli ktoś woli dać na Kościół niż własnej rodzinie, to cóż...już dawno społeczeństwo powinno się wg mnie odreligijnić.
ivy / 109.173.216.* / 2015-07-13 14:51
Polaków jest coraz mniej ... za to "przyjaciół" zza wschodniej granicy i rodzin z Afryki będzie coraz więcej, oto polska polityka prorodzinna :))) Stabilizacja nie wynika z socjalu, tylko z zarobków, a te w Polsce są zbyt niskie, by normalnie żyć. Nie można tego naprawić socjalem i dotacjami, bo dla chcącego godnie i niezależnie żyć człowieka takie "dobrodziejstwa" zalatują upokarzającym żebractwem.
CerberUS / 94.254.209.* / 2015-07-13 14:49
Co to za polityka ze vat na kolyski jest 23% a na trumny 8%. Powodzenia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Freddie / 91.232.164.* / 2015-07-13 14:49
Wymieranie Polaków zaczęło się 25 lat temu z wyroku Zachodu i sławetnego Okrągłego Stołu.
Obywatel X / 188.146.82.* / 2015-07-13 14:43
W POLSCE NIE MA ŻADNEJ POLITYKI PRORODZINNEJ. W tym kraju od 25 lat jest prowadzona polityka antyspołeczna, antynarodowa i antypaństwowa powodująca, że Polacy na masową skalę uciekają z własnej ojczyzny, bo tu nie mają szans na normalne życie, na założenie rodziny i posiadanie dzieci, bo nie ma przedszkoli, bo nie stać ich ani na dzieci, ani na mieszkania (po 5 tys. zł za 1m2), bo nie będzie tu emerytur dla młodych (za 1500 zł pensji) za pracę na umowy o dzieło, ani dla tych starych po 50-tce, bo nie ma i nie będzie tu dla nich pracy. To przez dewastacyjne i nieprofesjonalne rządy komuchów pezetpeerowskich i solidaruchów styropianowych III RP - wataha niewyedukowanych cwaniaków: elektryków, trampkarzy, gajowych, strażaków OSP, bimbrowników, palaczy trawy i malarzy kominów (wiadomo o kim mowa), nieudaczników i wtórnych analfabetów, WSZELKIEGO KOLESIOTWA PARTYJNIACKIEGO z szemranego TOWARZYSTWA WZAJEMNEJ ADORACJI OKRĄGŁOSTOŁOWEJ po latach rozpasania władzy doprowadzono do ruiny finanse państwa, a własny naród do upodlenia i nędzy… a co im wychodzi najlepiej ?!... to pozorowane działania, nicnierobienie, korupcja, przekręty, zamiatanie afer pod dywan i pyskówki o koryto... i co by tu jeszcze sprzedać lub spieprzyć panowie pOSŁOWIE w tym państwie - zostało coś jeszcze przeoczone przez was? Nie wiem, co jeszcze musi się wydarzyć w tym kraju, żeby w końcu naród wyszedł na ulice i rozgonił całe to SZEMRANE TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI, które wciąż zamiata kolejne skandale, afery, oszustwa i przekręty, które tak zawzięcie chroni tu bandytów, aferzystów, oszustów, łapówkarzy i złodziei! AROGANCJA i BEZCZELNOŚĆ wszelkiej władzy w tym patologicznym państwie bezprawia sięga już zenitu!
OLA78965 / 77.255.0.* / 2015-07-13 14:43
Mogliby zniesc podatek 23 % na wszystko co wiąże się z utrzymaniem dziecka!! pieluchy 23% rzeczy 23 % - oczywiscie kawałek materiału droższy niz dla dorosłego- jedzenie 23% tornister 23% itp. LUDZIE!!! Policzcie ile kosztuje najtańsza wersja wyposażenia dziecka do szkoły lub utrzymania go maleńskiego. Najtańsze pieluchy rzeczy, ubranka no i chociaz parę zabawek K P I N A !!
ola78965 / 77.255.0.* / 2015-07-13 14:40
Mogliby zacząć o rodzinnego, Przy 2 pensjach najniższej krajowej z 2 dzieci nie należy sie zasiłek rodzinny w wysokości 80 zł!! Proszę mi wyjaśnić jak mam utrzymac 4 osobową rodzinę za 2500 zł???? szumay innej pracy ale na próżno, Każdyz mlodych ma kredyt albo wynajem jak żyć??
hk / 89.171.139.* / 2015-07-13 14:49
ja miałam 4 dzieci i niewielkie dochody i też mi się od państwa nic nie należało. Zasiłki biorą ci co są zarejestrowani na bezrobociu i pracują na czarno
Mimikra / 212.87.241.* / 2015-07-13 14:36
Żądam odszkodowania od byłego męża oraz od osób i państwowych instytucji wspierających go, za to, że po rozwodzie zostawiono mnie z 250zł alimentów na dziecko i tekstem :"spier... do mamusi". Musiałam włóczyć się po sądach, tłumaczyć z każdej wydanej złotówki oraz skąd właściwie biorę pieniądze na lekcje angielskiego dla syna (bo przecież nie z tych 250zł alimentów!) i jak właściwie sprawuję opiekę nad nim, skoro pracuję zawodowo. W tym czasie mąż-lekarz założył tzw. nową rodzinę, wybudował dom, wykupił dwa mieszkania, przerobił kilka nowych samochodów, pozwiedzał Europę. Nie zdecydowałam się na powtórzenie tego eksperymentu i dlatego nie wyszłam powtórnie za mąż i nie urodziłam więcej dzieci. Bez pełnego udziału ojców w utrzymaniu i wychowaniu nie będzie w Polsce dzieci, żadne zasiłki tego nie zmienią.
men37 / 89.68.63.* / 2015-07-13 19:48
to trzeba było mieć głowe na karku ja Twój mąż i też mieć pomysł nazycie, a nie teraz marudzic nad swoja nieudolnościa.
Koral195 / 83.25.180.* / 2015-07-13 14:35
Już 20 lat temu demografowie bili na alarm, ale politycy byli głusi. Ich interesują dorośli i ich głosy. Poltyka prorodzinna w Polsce NIE ISTNIAŁA I NIE ISTNIEJE DALEJ....

Najnowsze wpisy