Forum Polityka, aktualnościKraj

Polityka za pieniądze z abonamentu?

Polityka za pieniądze z abonamentu?

Money.pl / 2007-12-07 08:21
Komentarze do wiadomości: Polityka za pieniądze z abonamentu?.
Wyświetlaj:
rydzr / 2007-12-16 23:49
Obywatel ---płaci podatki na kulturę -między innymi ...okazuje się , że następne ukryte podatki płaci w abonamencie - a to na orkiestrę , a to na zespół ,a to na filmy....całe mnóstwo....dodatkowo płaci abonament -----za telewizję kablową itp. , która zapewne także wykupuje abonament.....
...abonament w takiej formie przeżył się ----bierze mnie szlag jak widzę , że tylko ja z najbliższych płacę abonament ---a inni nie ---"ściągacze" są bezradni---- Aby zwiększać wpływy za abonament --to się go po prostu podnosi----robienie w durnia tych ,co i tak już jako nieliczni płacą ---to wszystko woła o pomstę do nieba...---z taką sprawiedliwością --!!!!!Jak kiedys podnieśli abonament o parę groszy i ja tego nie dopłaciłem -to szybko przyszło upomnienie z naliczonymi odsetkami ...Niedawno ,dwa razy musiałem udowadniać poprzez wyciagi bankowe -że jednak zapłaciłrem ten abonament , tylko "ONI" w tej biurokracji nie mogą się tego doszukać ----albo sprawiedliwie , albo nic --dzisiaj już nikt nie może zapewnić " sprawiedliwego" ściągania abonamentu , więc musi się to zmienić ---bo to niesprawiedkiwe =----i basta...a ponadto wszyscy się śmieją , że sprzątaczka w TV zarabia wiecej niż ---nauczyciel.... nie ma tam żadnej dyscypliny płacowej ---tym piniadze po prostu leżą na bruku ---im zarabiać kilka dziesiat tysiecy -to nic ( patrz Durczok )- nie widzę w nim nic nadzwyczajnego ...
Wanda / 87.116.213.* / 2007-12-09 00:16
Abonament płacę "od zawsze", chociaż trafia mnie szlag jak zbliża się koniec roku i mam tego dokonać. Gdyby nie "dwójka" Polskiego Radia, której słucham prawie na okrągło (jedynka, tylko wiadomości w południe i o 19) to pewnie dołączyłbym do tych myślących racjonalnie. TV oglądam niezwykle rzadko. Moja propozycja - abonament obowiązkowy, a wtedy minimum o połowę niższy i szczegółowa kontrola używania mediów i płatności (są techniczne możliwości) oraz kary.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2007-12-08 17:00
Jeżeli radio aby dotrzeć do swoich słuchaczy wysyła im kartki to oznacza, że tak naprawdę nie ma słuchaczy. łatwiej bowiem powiedzieć na antenie 5-ciu programów publicznego radia nadawanych na różnych czestotliwościach, że nastąpi od określonego dnia zmiana częstotliwości nadawania niż pisać do nieokreślonych osób bezadresowe kartki i namawiać ich do słuchania radia. amoze cześć z nich wcale radia nie ma? to skandal, że nie ma we wszystkich gazetach programu polskiego radia aby sobie można było znaleźć ciekawe audycje. Jeżeli mamczas to oglądam telewizję aradio gra mi w samochodzie podczas jazdy lub gdy robię coś takiego, że nie mogę patrzeć na ekran telewizora ale słuchanie radia nie przeszkadza mi w wykonywaniu pracy lub innych zajęć np ćwiczeń gimnastycznych. więc programy zbyt ambitne sa bezsensu bo wsiadam do samochodu włączam radio i słysze jakiś dialog nie wiedząc, że to jakieś słuchowisko nie będe słuchał bo za kilkanaście minut wysiadam z samochodu i przestaję słuchać radia gdy właczę radio ponownie to potrzebami muzyki odpowiedniej do nastroju i upodoban oraz krótkicjh informacji o sprawach publicznych które dotycza mnie i mojego środowiska społecznego. Nie słucham radia po to aby wysłuchac czyjejeś długiej opowieści bo jeżeli mam tak dużoczasu to właczam telewizor i tam oczekuję dobrego filmu sztuki teatralnej lub programu publicycstycznego. najednym ze 100 kanałow zawsze sobiecoś znajdę. A radi jest uzupełnieniem, przystawką do spędzania czasu a nie jest daniem głównym.
dareg / 62.233.185.* / 2007-12-07 12:10
Ludzie , obudźcie się ! Plan jest typowy dla kryminoliberałów:
pozbawione dochodów i stojące na skraju upadłości podmioty (w tym wypadku publiczne radio i TV )sprzedać za grosze kolesiom
Argumenty za tym rozwiązaniem już słyszymy - rzekome upolitycznienie. Tak jakby media prywatne nie miały sympatii politycznych.
dikens / 213.199.219.* / 2007-12-07 13:37
media prywatne są obecnie bardziej obiektywne niż publiczne. A poza tym mediom prywatnym wolno mieć sympatie polityczne a publicznym nie - bo to je właśnie powinno odrózniac od prywatnych. Jest sobie taka tv trwam - skrajnie polityczna i nikt nie ma do tego pretenski, bo takie jej prawo (aczkolwiek tresci tam głoszone to już inna bajka - prokuratura nie raz powinna się tym zająć, szkoda, że ma jakieś z tym opory).
Ludzie weryfikują obiektywność mediów (oglądalność przekłada się na reklamy a te z kolei na rentowność owych mediów). TVP jak widać obiektywna za bardzo nie jest.
I mimo iż płace, to jestem przeciwko pomysłowi z abonamentem przymusowym.
Posiadanie telewizora nie świadczy o oglądaniu TVP. To tak jakby każdy posiadacz samochodu musiał płacić na PKN Orlen
KAP / 2007-12-07 12:13 / Tysiącznik na forum
lepszy ten plan niz plan lumpenbolszewików kanapowych.
maklerstan / 83.12.209.* / 2007-12-07 11:43
Komercja?Raczej wolny rynek a nie komercja.Zlikwidowac abonament i niech sie sami utrzymuja.Jest proste rozwiazanie albo placic kase z abonamentu wszystkim rozglosniom i telewizja,albo zlikwidowac bo poco placic jak sie nuie slucha i nie oglada telewizji panstwowej.Ja place cyfre i mialbym tvp za 10zl dodatkowo ale nie chce i nie mam za to mam 64polskie programy takie ktore ogladam i za nie place>To nie powinien byc przymus tylko wybor.Jak by byl wybor to dopiero by zobaczyli ile ich tak naprawde slucha i oglada ludzi.Zakodowac i juz.
wolność / 79.187.37.* / 2007-12-07 11:02
Polskie Radio jest własnością publiczną i taką ma pozostać ! Jak ktoś gustuuje w żakowskim niech sobei słucha tok fm lub zetki.

Telekomunikacja też kiedyś była publiczna, to za pieniądze wszystkich abonentów zbudowano centrale i linie łączności. Ile to się płaciło za założenie telefonu, kilka pensji ( lata 60/70)., z przedpłat budowano bo czekano latami aż się uzbiera wystarczająco dużo aby postawić centralę na osiedlu, wyliczano w rachunku ile trzeba drutu do mieszkania, jak daleko jest od centrali, jaka długość kabla itd. Za wszystko się płaciło. Cały majątek dostali w części pracownicy, którzy natycmiast się go pozbyli a kto ma resztę wszyscy wiedzą. Tym co zapłacili za infrastrukturę telefonii pozostały niekończące sie najwyższe stawki w Europie i Ameryce, wciąż najdroższy inetrnet. Monopol i prywatna kasa.

Polskie Radio jest własnością publiczną i taką ma pozostać !
man13 / 2007-12-07 12:02 / Tysiącznik na forum
Publiczne to dobre sa domy, te z panienkami.
marek19.53 / 83.24.28.* / 2007-12-07 12:34
O gustach się nie dyskutuje.
Picuś Glancuś / 83.27.238.* / 2007-12-07 10:51
Komercyjne radia zarabiają więcej na reklamach .Poza tym łatwiej im pozyskać sponsorów ponieważ poprostu maja większe grono słuchaczy . Słuchacz = pieniądz .Będę bronił trójki jak Rejtan !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
woj12 / 2007-12-07 10:13
Wywalić na zbitą m,,, wszystkich pisiuarowców, a jak się da to powsadzać do p******!!!
cara / 195.205.254.* / 2007-12-07 09:50
prywatne radia jakos nie maja problemu zeby bez abonamentu sie utrzymac, sponsorowac rozne imprezy a do tego jeszcze wypracowac zysk... co prawda tam pracuja profesjonalisci a nie znajomi...
Cspostrzegawczy / 2007-12-07 09:33 / Tysiącznik na forum
Wystarczy to co Tusk już zrobił - w grudniu opłaty abonamentowe spadły z 3 000 000 do 100 000 zł.
Nie potrzeba już nic likwidować abonamet praktycznie został zlikwidowany przez PO i jeśli szybko nie poprawi sie metod ściągalnośći abonamentu, można bedzie juz sprzedawać i Polskie Radio i TVP2.

KONIECZNIE MUSI być uchwalona nowa ustawa o ściągalności abonamentu, bo inne finansowanie niż abonament zlikwiduje niezależność publicznych mediów.
Abonament musi płacić KAŻDY, bo jakikolwiek wyjątek ( ja nie mam Telewizora, czy radia) będzie porażką.
emix99 / 212.244.139.* / 2007-12-07 12:26
Głowny blad w takim rozumowaniu - nikt tego nie kupi albo wezmie za darmo- bo po co? placic za telewizje czy radio bez zaplecza, odbiorców, ciekawego programu? bez sensu! Konieczna kolejna uchwała -bubel? chyba tylko tobie...
KAP / 2007-12-07 12:11 / Tysiącznik na forum
nie widze powodu przymusowego finansowania partyjnych rozglosni czy telewizji., najpierw zróbmy porzadek by byly standardy a potem dbajmy o abonament. niestety praca Kwiatkowskiego, Wildsteina i Urbanskiego nad upartyjnieniem mediów 'publicznych' zakonczyla sie sukcesem, czyli ich destrukcja - tez finansowa.
dikens / 213.199.219.* / 2007-12-07 09:41
a co do ściągalności abonamentu ma Tusk? Mógłbyś troszkę tą swoją logikę pokrętną rozwinąć?
A z abonamentem prosta sprawa - jak ma być skutecznie ściągany, to wystarczy jego ściąganie przekazać do kompetencji urzędów skarbowych.
Ale nie widzę powodu, dlaczego abonament ma być obowiązkowy, telewizja publiczna jak pokazało sie w ostatnich wyborach stała się meduim na usługach władzy, więc ani myślę dokładać się do politycznej propagandy.
Dlaczego ktoś, kto nie ogląda TVP ani nie słucha żadnej z rozgłośni polskiego radia ma je finansować?
Cspostrzegawczy / 2007-12-07 10:51 / Tysiącznik na forum
Dlatego wszyscy musimy finansować TVP, bo jeśli będą wyjątki to TVP nie bedzie sie różnić od telewizji prywatnych, bo musi walczyć o klientów kosztem misji.
Musi pozostac medium , które przekazuje wartości, by Polska nie stała sie "dziurą kulturalną",
medium które stwarza możliwość zaistnieć artystom, twórcom a także mniej znanym politykom , których komercja nie wpóści "na wizje".
Medium rozbudzającym wyobraźnie młodzieży poprzez słuchowiska, pozwalanące na wybrane programy dla elity, a nie tylko dla tłumu i dla kasy.
Tusk poprzez medialna krytyke abonamentu spowodował, że ludzie ci ci jeszcze płacili (ok 50%) masowo zaprzestają płacenie.
Oczywiście urząd skarbowy jest jednym ze skutecznych urządów ściągajacych podatki, ale nie może on sprawdzać posiadania odbiornika i inne wyjątki, dlatego KAŻDY musi płacić.

Co do politycznych mediów na "usługach władzy" to sie mylisz, była to najbardziej obiektywne medium ( sprawdź ststystyki emisji), szczególnie w porównaniu do komercji np. TOK FM - skrajnie upolitycznione anty PIS.

Mój sposób na abonament przedstawiłem: http://www.money.pl/forum/temat,1,766438,0,15,15,strona.html :
"Dlatego należy zachować abonament w postaci parapodatku (moja propozycja na TV - od
KAŻDEGO adresu - zarówno dla firm i dla osób i od parapodatku od samochodu na radio -
niezależnie czy mają czy nie radio i TV) - bez zwolnień dla emerytów, czy innych niby
słabszych klas ( oni najwięcej oglądają)
Podatek ten byłby ściagany przy opłacie OC - przez instytycje ubezpieczeniowe i
przesyłane dla Polskiego Radia i przez Gminy (ew poczta) dla Polskiej Telewizji.
Ważne by NIE było wyjątków i KAŻDY adres, czy samochód musi płacić, wtedy będzie
stosunkowo niski. "
wolny człowiek / 83.27.11.* / 2007-12-07 11:35
Wyluzuj! To utopia czysto socjalistyczna. WSZYSCY muszą płacić, każdy adres, każdy samochód, każdy obywatel, obojętnie czy ma odbiornik, czy nie ma, czy ma ochotę słychać 'publicznej' stacji, czy chłamu komercyjnego. Pomyliłeś epoki, obudź się. Od 18 lat nie ma już jedynie słusznej PARTII, jedynej słusznej telewizji i radia. Każdy płaci za to z czego korzysta, a nadawca musi się starać aby pozyskać widza, lub słuchacza. System finansowania według Twojego pomysłu doprowadziłby do monstrualnego rozrostu kadrowego w mediach (zresztą już taki jest) i spadku poziomu audycji (po co się starać skoro kasa jest zapewniona z urzędu).
p89 / 217.98.207.* / 2007-12-07 11:32
Urząd skarbowy niech sie zajmuje sciąganiem podatków a nie abonamentu. PRECZ Z ABONAMENTEM. Skoro szpitale muszą walczyć na wolnym rynku, to dlaczego radio i TV publiczne ma być uprzywilejowane.
dikens / 213.199.219.* / 2007-12-07 11:27
niestety w kwestii obiektywizmu TVP nie moge się z Tobą zgodzić, nawet OBWE zarzuciło Polsce, że w czasie kampanii wyborczej TVP była nieobiektywna, przeznaczała kilkakrotnie więcej czasu antenowego parii rządzącej i jej "osiągnięciom" niż pozostałym partiom.
W kwestii kultury, kiedyś tak, było ambitne kino, teraz poza coraż rzadziej pokazywanym teatrem telewizji nie ma jej już prawie wogóle, seriale typu klan czy moda na sukces nie przekazują raczej tej kultury. Także dziennikaże coraz niższych lotów, bo co zdolniejsi uciekają do konkurencji, ponieważ tam moga być obiektywni.
Co do tego aby płacił każdy także nie mogę się zgodzić - jeżeli nie oglądam TVP to dlaczego mam na nią płacić? (akrurat osobiście oglądam i płacę, ale to nie jest istotne)
A co do urzędów skarbowych - miałem na myśli nie to, żeby kontrolowały u kogo jest odbiornik, ale o założenie, że każdy ma radio lub tv, więc każdy musi płacić - a skarbówka jest tu najskutaczniejsza w ściąganiu..
A niepłacenie abonamentu wynika z prostego faktu - niby płacić trzeba ale sankcja za niepłacenie nie istnieje.
To tak zsamo jakby było ograniczenie prędkości, ale za jego złamanie policja nie mogła wystawic mandatu. Kiedy zmieni się obowiazujące przepisy, problem zniknie - wystarczy wprowadzić sankcję i skuteczne metody egzekwowania tejże.
cheapczad / 2007-12-07 11:22 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kolego na pewno niespostrzegawczy, jak znajdziesz chwile przesledz w jaki sposob dziala stacja PBS.
Nikt niczego na tym swiecie oprocz umierania nie musi! zapamietaj to sobie na zawsze genetyczny socjalisto.
cheapczad / 2007-12-07 11:24 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
narodowy socjalisto w twoim przypadku.
radioman / 83.238.109.* / 2007-12-07 08:21
Czemu Polskie Radio przedstawia sie jako audycje dla starszych ludzi, niewspolczesne? dowodzi tego zalacozne zdjecie. To naprawde wartosciowa rozglosnia. Moze nie potrzeba az 5 programow, ale pierwszy i drugi powinny zostac z pewnoscia. Zeby byl wybor miedzy papka z zetki czy eremefu, a programami ktore wymagja pracy dziennikarskiej, a nie tylko wlaczenia plyty!
Zbk / 193.41.230.* / 2007-12-07 11:00
Szanowny "radiomanie" - bądź uczciwy, jeżeli nazywasz "papką" audycje "zetki" czy "eremefu" (jest w tym trochę racji) - to zauważ, że Jedynka w tempie błyskawicznym traci poziom pozbywając się cennych audycji (np. z T. Sznukiem), stało się tubą propagandowa jednej opcji (tzw. felietony), walczyło zarówno z Eko-radiem (zaniechanie audycji, wznawianie w poukrywanych i zmiennych porach) jak i z przyzwyczajeniami słuchaczy (np. Matysiakowie). Do tego zmieniło formułe (generalnie skrócenie i spłycenie) wielu komentarzy gospodarczych, politycznych, obyczajowych - nawet już nie siląc się na bezstronność. A do tego ta beznadziejna akcja autoreklamowa " Z miłosci do..." od wielu miesięcy, do obrzydzenia wtykana w najbardziej nieodpowiednich momentach , nachalna i mecząca. Ja z "Jedynki" w praktyce zrezygnowałem, a niestety - należę do naiwnych opłacających działania skierowane własciwie przeciw wiekszości słuchaczy! "Jedynka" (zwłaszcza)gwałtownie traci klasę (znacznie lepiej wypada "Trójka") - następne władze będą przez lata to odgruzowywać...
dikens / 213.199.219.* / 2007-12-07 09:37
oprócz jedynki i dwójki jeszcze trójkę proszę zostawić :)
Co prawda trójka to już nie to co 10 lat temu - wtedy to radio miało maprawdę fajny klimat, ale i teraz w porównaniu z zetkami, wawami i rmf-ami jest naprawdę fajne. więc do twojego pomysłu o zostawieniu jedynki i dwójki dołączył bym też trójkę :)
pozdrawiam :)
antysocjalista / 80.48.10.* / 2007-12-07 08:26
Szlak mnie trafia, jak nawet w mojej ulubionej trójce słysze tę proabonentową propagandę...

Najnowsze wpisy