Forum Polityka, aktualnościKraj

Polowanie na rowerzystów

Polowanie na rowerzystów

bonzur / 2013-05-22 09:25
Zaczeło sie polowanie na rowerzystów. Kiedy sie okazało że kierowcy uwazaja na fotoradary, policja zabrala sie za rowerzystów. Kary sa bardzo dotkliwe, mandaty siegaja nawet 200zł! za np. przejazd na przejsciu dla pieszych, za jazde obok innego rowerzysty. czy tez za nie ustapienie pierwszenstwa pieszemu ;/
Wyświetlaj:
Bi Bi eS / 178.42.43.* / 2013-06-07 13:15

Kary sa bardzo dotkliwe, mandaty siegaja nawet 200zł!

Popieram. To prawdziwa plaga. Tamuje ruch drogowy. Ale same mandaty problemu nie rozwiążą. Potrzebny jest przepis zakazujący poruszania się rowerem po obszarze zabudowanym z wyjątkiem wyznaczonych ścieżek rowerowych
Mechanoff / 2013-06-07 12:35
I dobrze. Jeżdżę na rowerze użytkowo. Do pracy, na zakupy itd. Nie na niedzielną przejażdżkę tylko na co dzień. Rocznie przejeżdżam ok 6000 km. Diabli mnie biorą jak widzę co niektórzy artyści na rowerach potrafią wyczyniać. Przepisy są po to żeby ustalić jakieś bezpieczne reguły dla wszystkich użytkowników ruchu. Przy okazji mam nadzieję że strażacy miejscy zaczną mandatować również pieszych spacerujących pod rękę całą szerokością ścieżki rowerowej, ustawiających na ścieżce rowerowej wózki z małymi dziećmi, kierowców wymuszających pierwszeństwo, wyprzedzających "na gazetę", parkujących w poprzek ścieżki rowerowej itd
bilusek / 2013-05-22 10:54
Popieram karanie rowerzystów. Zachowują się jak idioci. Tydzień temu, podczas wysiadania z autobusu, najechał na mnie rowerzysta.
wujko23 / 2013-05-22 10:53
najpierw kierowcy samochodów, potem rowerzyści, a następni będą karani piesi, np. za brak uśmiechu na ulicy w kraju cudów Tuska.
bilka23 / 2013-05-22 10:53
może tak by wprowadzić mandaty za spacer chodnikiem hm to dopiero by sie panstwo wzbogaciło
pracodawca_maciej / 2013-05-22 09:57
kolejny przyklad na to ze to panstwo policyjne i chce jak najwiecje kasy na mandatach wyciagnac ;/ fakt ze czasami rowerzysci nie zachowuja sie odpowiednio na drodze ale takie mandaty sa zdecydowanie za duze

Najnowsze wpisy