Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polscy europosłowie będą kosztować ponad 44 mln euro

Polscy europosłowie będą kosztować ponad 44 mln euro

Wyświetlaj:
żbik / 194.181.195.* / 2009-04-23 13:11
Od wielu lat obserwuję wybory w Polsce i mam coraz większe przekonanie, że wybory są albo fałszowane albo jest ich taka formuła, że jak sobie nasi politycy zaplanują tak wychodzi. Czasami zastanawiam się jak do Sejmu a teraz do PE zawsze dostaje się Pęk, Komorowski i inni im podobni, a zwłaszcza Niesiołowski. Ci ludzie nigdy w życiu nic dla obywateli Polski nic a nic nie zrobili. A taki Saryusz-Wolski? Czy do Sejmu czy do PE wszyscy oni gnają za kasą.... Żaden parlamentarzysta czy to z PE czy z Sejmu, Senatu, o przedstawicielach rządu nawet nie wspominam, nie odpowiadają na listy, petycje, prośby i zapytania. Wszyscy we wszystkim nie są stroną. Obrastają w tłuszcz na tych eksponowanych, lukratywnych postadach. Nawet jak dziś rano poseł mówił o całkowitym zakazie palenia w całej Polsce - zaliczył interpelację poselską, zaliczył, bo na tym nie trzeba się znać tylko trzeba zakazać!!! Dlaczego nie ma interpelacji o drogi, o szkoły, o zakłady pracy. Dlaczego jedyne planowe zadanie to planowana sprzedaż państwowych zakładów. Najkrwawsze państwa kapitalistyczne dążą do nacjonalizacji a u nas zawsze wszystko na odwrót. I jak to wygląda, że kiedy mamy budować drogi to się sprzedaje zakłady sprzętu drogowego - zamiast je rozwijać. Potem się kupi na Zachodzie - i kto znów będzie miał pracę i zarobek - oczywiście ci źli Niemcy i głupi Francuzi i jeszcze inni a my najzdolniejszy Naród Świata znów będziemy mieli temat do dyskusji, co by błyło jakby było. Ciekawa jestem, skąd na to kupowanie będziemy brać tzw. żywą gotówkę, bo Naród coraz biedniejszy i coraz głupszy; coraz mniej fachowców a coraz więcej humanistów od niczego! wszyscy chcą rządzić i zarządzać a pracować nie ma kto! Mamy tylko Generalne Dyrekcje od wszystkiego i od dziesięcioleci. Rozbudowują się samorządy miast i wsi bo mają stały dochód z podatków - ale jak długo. Przecież teraz budżetówka właściwie wpłaca do budżetu - coraz mniej jest prawdziwego podatku dochodowego z produkcji i sprzedaży. Ciekawa jestem, kiedy powstaną w Polsce przymusowe obozy pracy żeby utrzymać tzw. nadbudowę Państwa, bo młodzi uciekają z tego cholernego kraju i mają rację. Tu nie ma co liczyć na jakiekolwiek zmiany - chyba że kolejne zmiany prawa znów na niekorzyść obywateli!
Wapniak / 2009-04-23 09:55 / Tysiącznik na forum
Ciekawe co po stoczniach w kolejce? Co zostanie? Chyba pomyliłem adres...
otwartogłowy / 90.129.127.* / 2009-04-22 19:38
Ja się nie zgadzam, w********** z tymi oszołomami.
quarantine01 / 194.113.59.* / 2009-04-22 10:39
Ktoś pewnie skrytykuję moje zachowanie pisząc " że brak mi odpowiedzialności za kraj/Europę", że potem nie mam prawa narzekać, że wybrano kiepskich kandydatów" etc. etc....

Odpowiadam: i tak wybiorą kiepskich i tych, z którymi się nie zgadzam, bo partie przyznały im (w ogromnej większości!!!) czołowe miejsca na listach (np. w Kuj-Pom. - 1ka z PIS to "słynny" Czarnecki Ryszard, 1ka z PO - to Zwiefka - ten z TV i "ceniący diety) ... i tego nie przeskoczę moim głosem czy nawet kilkudziesięcioma...
A ludzie, których cenię są "wrzuceni" na dalsze miejsca....

Dlatego nie mam zamiaru brać udziału w tej "ustawionej farsie"... Ale reszty nie zniechęcam...Głosujcie jeśli wierzycie, ze Wasze głosy maję w tej machinie znaczenia....

Pozdrawiam....
rewolta / 83.22.172.* / 2009-04-22 09:11
e i tak nic nie robią .....wiec poco im placić
MN4 / 217.96.42.* / 2009-04-22 06:45
Epatowanie cyframi. Nie lUbię takiego dziennikarstwa. Niech zarabiają dużo, ale niech będzie ich dwa razy mniej. Co, 300 nie wystarczy? Koszty płacowe to tylko 20% wszystkich kosztów pochodnych.
Parafrazując, nasi parlamentarzyści nie zarabiają za dużo ... to tychże parlamentarzystów jest trzy razy za dużo.
I, wierzcie można to wprost przenieśc na administrację w Polsce, to nie zarobki, ale liczba ponad pół miliona urzędników administracji państwowej i samorządowej jest oburzająca.

Najnowsze wpisy