Forum Polityka, aktualnościKraj

Polscy Niemcy donieśli na prezesa PiS

Polscy Niemcy donieśli na prezesa PiS

Money.pl / 2011-04-08 12:55
Komentarze do wiadomości: Polscy Niemcy donieśli na prezesa PiS.
Wyświetlaj:
kaczorek ma motorek / 2011-04-12 22:15 / Tysiącznik na forum
Jak im się nie podoba w Polsce to przecież nikt ich nie zmusza by w niej żyli . W Bundestagu Polacy też nie zasiadają więc o co ten krzyk ?
polski POLAK / 81.210.19.* / 2011-04-11 08:39
Polscy Niemcy mogą p. Kaczyńskiego (i mnie też) pocałować w d...łoń.
jakub2 / 46.134.104.* / 2011-04-10 21:47
I znów V kolumna atakuje , ale czego się można było spodziewać , skoro dziadek był w wermachcie .
acomitam / 83.7.16.* / 2011-04-09 19:36
He, he... Polscy Niemcy! To żadni tam polscy Niemcy, tylko 5-ta kolumna. Polscy Niemcy, których przecież wielu zasłużyło na najwyższy szacunek, gdy narażając życie swoje i swoich bliskich odmawiali podpisywania volkslisty, na takie akcje by się nie zdobyli. Niektórzy za wierność Rzeczypospolitej zapłacili najwyższą cenę. A teraz? Jacy to polscy Niemcy... To po prostu funkcyjni na etatach. Jestem przekonany, że po Śląsku przyjdzie kolej na Kaszuby, które też przecież znajdowały się pod szczególnym wpływem Niemiec, a po Śląsku i Kaszubach... No cóż .. Nie pierwszy raz Polacy stracą swoje państwo. Żal tylko tych wszystkich, którzy dla Polski poświęcili wszystko! Kaczyński tylko otwarcie powiedział to, co wielu myślało i dlatego teraz takie larum. Bo jakże to tak? Miało być przecież cicho sza wokół tematu.
kaszeba / 81.190.54.* / 2011-04-09 21:51

Jestem przekonany, że po Śląsku przyjdzie
kolej na Kaszuby

A co Ty wiesz o Kaszubach ???
Jackowski jesteś ?
Wapniak / 2011-04-09 10:12 / Tysiącznik na forum
Widzę, że tutaj na tym forum najwięcej dyskutują ślepcy o kolorach, co dla Polaków typowe. Hmm.... Ciekawe.... dlaczego mój Św.P. dziadek /powstaniec śląski/ żałował po latach, że brał w nim udział?...
Ciekawe, co?

gatunek
jakub2 / 46.134.104.* / 2011-04-10 21:52
Pewnie pomylił mundur .
em96 / 151.83.33.* / 2011-04-09 11:37
No bardzo ciekawe...
Nie wiadomo tylko z jakiego powodu żałował...(?)
Wapniak / 2011-04-09 16:38 / Tysiącznik na forum
em96 - No właśnie... Trzeba mieć tylko więcej wiedzy.
gągor / 95.40.169.* / 2011-04-09 09:30
Proszę jak niemiaszki szybko się obrażają o niemieckość , co jest przecież prawdą. Uczcie się od nich nacjonalizmu.

Nie

qaq / 83.26.242.* / 2011-04-09 07:04
Nie ma czegoś takiego jak POLSCY NIEMCY.
Są NIEMCY Z POLSKIM PASZPORTEM.
em96 / 151.83.33.* / 2011-04-09 11:59
Są też "czerwono-różowi" prowokatorzy PO...
JanuszPOlikot / 2011-04-08 23:53 / Tysiącznik na forum
POlscy Niemcy:):):):).......Nasze państwo dofinansowuje tego typu śmieszne
organizacje , w przeciwieństwie do sytuacji w Niemczech gdzie
"mniejszości polskie" nie mają żadnych praw, dotacji.....ani
swoich POsłów w Bundestagu......

I tacy ludzie jeszcze mają czelność donosić do prokuratury........
Po wyborach trzeba uporządkować nasz kraj.....bo rządzą piłkarze a nie
gospodarze....
xqc / 83.26.120.* / 2011-04-08 23:37
to nie PRL gdzie oprócz "KACYKÓW" nikt nie miał głosu- teraz demokracja i każdy może zabrać głos
to nie PRL i święto 1 maja,gdzie była obecność obowiązkowa i listy obecności- to kolejny dzień żąłoby NIE w JEDNYM MIEJSCU,ale SOLIDARNOŚĆ ŻAŁOBY z przyjacółmi -demokracja pozwala, na to,że każdy spędza ŻAŁOBĘ jak chce i z KIM CHCE... WYNIKI WYBORÓW (zachować i sprawdzić) : PIS-43%,PO-27%,SLD-6%,PSL-4%,PNJ-1%,nie pójdzie-19% - UPARTYJNIONY PRZEZ PO? -wszyscy z posłowie z PO mówili ,że podpisze-czy partyjny namiestnik?- chociaż mógł posłuchać 3/4 przeciwnego społeczeństwa i odesłać ustawę do trybunału ,aby zachować twarz? - ustawa NIEKONSTYTUCYJNA-DOŚĆ KŁAMSTW?-prezydent -prezydentem tylko (NIE)rządu: PO,PSL -nie słuchał ponad 10 ml. ludzi ,którzy na niego nie głosowalioraz opini mądrych ludzi - 3/4 społeczeństwa domaga się ujawnienia przez prezydenta RZEKOMYCH opini o OFE? - jedyne GODNE rozwiązanie to POMNIK,jeżeli nie KRZYŻ - czy tak samo jak: UMORZENIE wątku zamachu KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ (protest 119 naukowców w Poznaniu AKO -" "stawia pod wielkim znakiem zapytania zarówno ich profesjonalizm, jak i determinację w dochodzeniu do prawdy". - Wyrażamy sprzeciw wobec takiego postępowania i oczekujemy od niezależnej prokuratury respektowania wysokich standardów badawczych, kultury prawnej i nieuczestniczenia w doraźnych rozgrywkach politycznych" ) - rozpatrywano aferę hazardowa? przez prokuraturę? -następne cuda -wg.Tuska: AFERA BYŁA,ale DWA TRUPY AFERY HAZARDOWEJ UTOPIONE W ROSOLE wypadły z szafy i PRZEMÓWIŁY- jesteśmy niewinni-kompromitacja prokuratury?-społeczeństwo domaga się upoblicznienia wszystkich dokumentów z prokuratury o AFERZE HAZARDOWEJ-dziennikarze powinni się domagać ujawnienia wszystkich materiałów .Następny cud-Tusk,który zauważył ZBYT PÓŻNO,że jego i prezydenta" przyjaciele Rosji" po raz drugi "WYKIWALI ICH w sprawie katasrofy Smoleńskiej"-poszedł następny sygnał w ŚWIAT "opluwający" POLSKĘ,że to nie Rosja,ale POLSKA opóżnia dostarczanie dokumentów-tym samym UNIEMOŻLIWIA dochodzenie-czy to normalne??? - Panie premierze z całym szacunkiem ale to pan i pana partia przy pomocy pseudo-mediów prowadzicie właśnie do skłócania Polaków i rozbicia państwa na dzielnice, żeby było słabe. Trudno zgadnąć jaki cel panu przyświeca, czy jest to tylko wynik wyznawanej przez pana ideologii neoliberalizmu po polsku , czy coś jeszcze. Postawa pana Kaczyńskiego jest tu jak najbardziej na miejscu, to dobrze , że hamuje wasze zapędy, bo wy sami nie macie żadnego umiaru i opamiętania. Wam trzeba koniecznie władzę odebrać raz na zawsze .Najważniejsze dla Polski jest żeby was przy władzy nie było. Tylko KACVZYŃSKI i jego wyborcy mogą to ZAPEWNIĆ. Kuc :"prezydent popisał się niewiedzą...,państwo polskie trzeba ujarzmić...,w spisie narodowym wpisałem ślązak...,Kalisz staje się zaprzeczeniem wiedzy...,chce wydzielenia narodowości Ślązaków,a oni sami zdecydują czy chcą być POLAKAMI czy NIEMCAMI -czy dąży do kolejnego rozbioru POLSKI? -wtyka pseudo-mediów,PJN poza sejmem-zdrajcy wyborców PIS,kłamcy,hipokryci,cynicy,złodzieje-TO PJN ZNIKNIE ZE SCENY POLITYCZNEJ -jak samoobrona i LPR - mówią,piszą,plotkują, dyskutują nie tylko w mediach: TOTALNA NAGONKA na Kaczyńskiego i około 9 MILIONÓW wyborców PIS-u trwa prawie we wszystkich mediach.10 kwietnia sie zbliza,Polska sie odradza.Tchorze i zdrajcy trzesa POrtkami!!!! POmyslec,ile jeszcze badziewia i klamstw uslyszyszą od PObolszewi,pseudo-mediów,Sld,Pnj,Psl? oraz ich kłakierów?teraz zapomnieli o:OFE,(NIE)rządzie,bublach i braku ustaw, NAJWIĘKSZEJ i NIESPOTYKANEJ dotąd drożyżnie,braku możliwości leczenia,postępującym ubustwie 90% POLAKÓW Dubienieckim,...,a MANIPULUJĄ NARODOWOŚCIĄ "Ślązak"(takiej nie ma) i UŻYWAJĄ jej do WALKI z KACZYŃSKIM i PIS- ludzie dyskutują -czy postradali rozum?-co z etyką pseudo-dziennikarzy,posłów,ludzi zapraszanych do mediów,...? -choć większość mówi,że nie przeczytała 116 stron "Raportu o stanie państwa" ,bo dla nich za OBSZERNY -zatem WYRAŻA o nim JEDYNIE PLOTKI,więc NIC dziwnego, że NIC Z NIEGO NIE ROZUMIEJĄ ,a paranoją? jest podanie KACZYŃSKIEGO do prokuratury-POLACY tej manipulacji i GŁUPOTY POligłupów? nie KUPIĄ. czy Blida popełniła samobójstwo,aby nie sypać KOLESI?- WYNIKI WYBORÓW (zachować i sprawdzić) : PIS-43%,PO-27%,SLD-6%,PSL-4%,PNJ-1%,nie pójdzie-19% - czy PObolszewia i PSL będą przynosić narkotyki do sejmu?- Jeden senator UCZCIWY w całej Pobolszewi? odszedł z parti PO ponieważ uważa,że ZMIANY W OFE są NIEKORZYSTNE dla POLAKÓW. -jeżeli prezydent jest prezydentem wszystkich POLAKÓW to powinien skierować ustawę do trybunału bo tak chce 4/5 społeczeństwa ,nie powinien jej podpisać-bo jeżeli okaże się w przyszłości w trybunale ,że ustawa jest niezgodna z konstytucją- to będzie POWAŻNA WPADKA PREZYDENTA i nie będzie mógł się zasłaniać EKSPERTYZAMI ludzmi wiernych PO przed czym ostrzegało wielu NIEZALEZNYCH doskonałych prawników,profesorów , konstytucjonalistów,... -czy za zadłużani
em96 / 151.83.33.* / 2011-04-09 11:44
Bardzo mądrze, tylko strasznie chaotycznie i obawiam się, że wielu nie będzie miało cierpliwości doczytać i zrozumieć...
maruda2 / 2011-04-09 07:56
Temat zastępczy , rozdmuchany . Po co mówić o dyskryminacji Polaków przez Niemców też , czy o przekrętach polityków jak można
z wyrwanej z kontekstu wypowiedzi zrobić dyskusje...
A tymczasem widziałem wykupione i zlikwidowane cukrownie, cena skupu buraków byłą poniżej kosztów zbioru więc zgniły w polu , a my jedyni mama cukier dwa razy droższy od sąsiadów Uważam ,ze politycy mniejszości Niemieckiej też mogli w tej sprawie zabrać głos jako Obywatele . To skutku korupcji naszych elit, które sprzedają nasze Polskie interesy,
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-04-08 21:46
Nie używa się słowa donieśli w powyższym zastosowaniu. Polscy Niemcy, obywatele Polski o narodowości niemieckiej postąpili słusznie, tak jak każdy obywatel powinien postąpić, składając wniosek o popełnieniu przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego, niezależnie od tego czy się komuś to podoba czy nie. Jarosław K. popełnił przestępstwo szerzenia nienawiści i świadome organizowanie sprzyjających warunków do zaistnienia czystek etnicznych, z pewnych dla siebie wiadomych powodów. Czyn Jaroslawa K. jest sprzeczny z art. 15 Ogólnej Deklaracji Praw Człowieka (Universal Declaration of Human Rights), który Polska jako członek ONZ podpisała dosyć dawno temu. Art.15 tej deklaracji mówi, że każdy ma prawo do zachowania swojej narodowości i nikt nie ma prawa do negowania czyjejś narodowości a także nikt nie ma prawa arbitralnie zmuszać kogoś do zmiany narodowości oraz nikt nie ma prawa zabronić komuś zmienić narodowości. Narodowość może stanowić każda grupa ludzi związanych tym samym językiem lub etniczną i kulturową odrębnością lub samookreśleniem swojej przynależności. Może zachodzić spełnienie nawet tylko jednego z wymienionych warunków, który zadecyduje o powstaniu narodowości np. początkowo tylko kilka stanów utworzyło niepodległą unię a jak wiadomo językiem mówionym był taki sam język jak na Wyspach Brytyjskich. Zorientowałem się, że wielu forumowiczów zupełnie tego nie rozumie. Jarosław K. myli pojęcie narodowości z pojęciem obywatelstwa polskiego. Jaroslaw K, myśli zgodnie z teoriami wielu polskich sqrwysyńskich pseudo-profesorów, którzy idiotycznie i uparcie dowodzą, że tylko wyraźne różnice językowe decydują o rozpoznaniu odrębnej narodowości. Nieprawda! Jarosław K. zrobił błąd, że rozumiał co stanowi narodowość w tak prosty sposób: Polacy, Niemcy, Rosjanie, Francuzi, Anglicy itd. Naród Kaszubski i Śląski mają takie same prawa do swojego określenia jak każdy inny naród. Wyjątkową głupotą jest posądzanie jakiejś mniejszości narodowej o próby rozbicia Rzeczpospolitej, związku obywateli polskich należących do różnych narodowości. W Polsce łamie się prawo nagminnie ale żeby zrobić to w taki sposób i to przez kogoś kto powinien dawać przykład prawidłowego zachowania, to bardzo dziwne. Po przeczytaniu raportu zorientowałem się, że Jarosław K., jako perfekcjonista i idealista, chciałby widzieć Polskę jako kraj wyłącznie zaludniony przez Polaków i Katolików oraz wydaje mi się o jednym systemie partyjnym. Taka postawa jest bezdyskusyjnie wykroczeniem prawnym i powinna traffić do prokuratury. Tak się też stało. Jarosław K. nawet sobie sprawy nie zdaje ile spowodował zamieszania i jakie szkody wyrządził Polsce i wszystkim jej obywatelom.
gogol / 46.112.101.* / 2011-04-16 12:27
Czytałem o double agent sc, że nie zapuszcza baków, bo wyrastają mu pejsy. Nareszcie wiem dlaczego :-)))
acomitam / 83.7.16.* / 2011-04-09 19:40
Ale jakoś nikt nie zawiadomił prokuratury o popełnieniu przestępstwa gdy szerzono i szerzy się nienawiść do prezydenta Kaczyńskiego, moherów, Rydzyka, katolików, tych dla których patriotyzm to nie jest puste hasło. To jakże to tak. Raz szerzenie nienawiści jest OK, a innym be?
ździcho cyklon B / 77.254.234.* / 2011-04-09 15:56
A Ty nie wiedziałeś, że Polacy czystej rasy wywodzą się wyłącznie z warszawskiego Żoliborza, a cała reszta to zakamuflowana opcja białoruska, rosyjska, ukraińska , litewska, czeska, słowacka, niemiecka, śląska, kaszubska, cygańska, żydowska, czeczeńska, murzyńska?
em96 / 151.83.33.* / 2011-04-09 11:57
Kolejna prowokacja PO, jak wiele poprzednich...
Po szczegółowym rozpatrzeniu przez Sąd okaże się, że niema podstaw do zarzutów, jak w wielu poprzednich, podobnych sprawach sztucznie podsycanych przez prowokatorów, szukających jakiegokolwiek pretekstu do jakichkolwiek zarzutów by nieustannie pokazywać Kaczyńskiego w negatywnym świetle identycznie jak to robiono już z jego bratem Prezydentem Lechem.
Po śmierci nagle się okazało, że był zupełnie innym, wartościowym człowiekiem i patriotą.
Teraz tylko mało się o tym wspomina dla wiadomego efektu..., no chyba, że w godzinach małej oglądalności...
ździcho / 77.254.234.* / 2011-04-09 15:50

podobnych sprawach sztucznie podsycanych przez prowokatorów,

Taa...To prowokatorzy z PO nazwali Ślązaków zakamuflowaną opcją niemiecką i oskarżyli o kolaborację z samym sobą, czyli Platformą. Po czym wrobili w to Kaczyńskiego, a nastepnie zatarli slady (niewykluczone, ze pomagali im w tym Putin z KGB).
JanuszPOlikot / 2011-04-08 20:46 / Tysiącznik na forum
POlscy Niemcy:):):):).......Nasze państwo dofinansowuje tego typu śmieszne organizacje , w przeciwieństwie do sytuacji w Niemczech gdzie "mniejszości polskie" nie mają żadnych praw, dotacji.....ani swoich POsłów w Bundestagu......

I tacy ludzie jeszcze mają czelność donosić do prokuratury........
Po wyborach trzeba uporządkować nasz kraj.....bo rządzą piłkarze a nie gospodarze....
Andrzej 1000 / 89.74.10.* / 2011-04-10 11:48
Przedwszystkim Tzw. Polska to zbiorowisko trzech nacji narodu wybranego : Diaspora Sowiecka + Diaspora Brooklińska + żydostwo Izraelskie. Ta pozastałość to polskie śmiecie. I tak juz będzie. Dla narodu zydowskiego nasze polakow kłotnie to woda na młyn, że trzeba nas wyniszczyć jak pluskwy. Naród wybrany potrzebuje przestrzeni zyciowej dla wciąż odradzającego się ich plemienia. KOgokolwiek by sie nie wybrało do sejmu i senatu, to bedą to przedstawiciele narodu wybranego trzech wyzej wymienionych diaspor. A Polak (wg. słów Geremka - bydlaka jednego ) to śmieć i parobek dla narodu wybranego, ktory nie może pełnić funkcji wyższych niz do=zorca albo pucybut dla pana Żyda.
szary tubylec / 46.112.173.* / 2011-04-08 20:33
Do Bernard+: W takiej sytuacji byli i są wszyscy Polacy, rabunkowo ekploatowani. Aktualnie wyprzedawana jest reszta ich majątku.
W swojej goryczy nie dostrzegasz propagandowej roboty piątej kolumny w naszym kraju, manipulującej nastrojami tubylców takich jak Ty.
Poczytaj:
Gorzelik – szef Ruchu Autonomii Śląska: "Jestem Ślązakiem, nie jestem Polakiem i nie czuję się zobowiązany do lojalności wobec tego państwa. Święto Niepodległości Polski 11 listopada nie jest moim świętem, flaga polska, nie jest moją flagą".
„Gorzelik jest wicemarszałkiem odpowiedzialnym na Śląsku za kulturę.
Tomczykiewicz szef klubu Platformy był na zjeździe RAS-iu i mówił, że różnią się środkami, ale cele mają podobne”.
http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/staniszkis-to-po-prostu-bylejakosc,1620600,766
Podobnie pisze red. Ziemkiewicz:
"Bo Kaczyński, akurat właśnie dokładnie odwrotnie, stwierdził, że Ślązacy SĄ Polakami. Bo nie ma żadnej "narodowości śląskiej", a próby jej sztucznego stworzenia w gruncie rzeczy obliczone są na przeciąganie Śląska w orbitę niemiecką. Co w tym nie jest prawdą?
Szanujące się media, zamiast tego zbiorowego gęgu oburzenia, zajęłyby się doświadczeniami, na przykład, Hiszpanii albo Belgii, gdzie podobne separatyzmy podsycano kilkanaście lat temu w ramach absurdalnej "politycznej poprawności" - i pokazałyby, rzetelnie i krótko, jakie owa "różnorodność" dała w praktyce skutki. Szanujące się media wzięłyby statut RAŚ i skonfrontowały jego konkretne zapisy z zapewnieniami liderów, jakoby chcieli tylko większej samorządności dla regionu i nie mieli żadnych separatystycznych ani antypolskich zapędów".

Można z Kaczyńskim nie zgadzać się, ale on nie tylko wykazuje troskę o interes Polski i narodu polskiego, ale i sam nie kradnie.
Bernard+ / 83.10.80.* / 2011-04-08 18:14
Jestem Ślązakiem mój dziadek był powstańcem śląskim za co w 1939 roku hitlerowcy aresztowali Go i całą wojnę siedział w obozie koncentracyjnym Buchenwald. Przeżył a gdy wrócił pieszo w 1947 roku to został przez Polskie władze UB aresztowany, bo podejrzanie długo był na zachodzie w amerykańskiej strefie okupacyjnej. Po interwencji związku byłych więźniów politycznych został zwolniony z aresztu. ale nie chciano go z powrotem przyjąć na kopalnię, bo przed wojną w okresie II RP był sztygarem czyli zdaniem nowych władz wrogiem klasowym. I znów musiał interweniować zarząd główny związku byłych powstańców śląskich aby go z łaski przyjęto na kopalnię. Moja matka miała 13 lat gdy wybuchła wojna za to, że na ulicy rozmawiała z koleżanką po polsku została przez idącego za nimi członka SA spoliczkowana tak, że krew poszła jej z nosa. Babcia mojej żony działaczka plebiscytowa roznosząc wiele dni ulotki polskiego komitetu plebiscytowego w deszczu i śniegu dostała zapalenia płuc i zmarła osierocając 5 dzieci. Mam 61 lat nie znam języka niemieckiego. Dziadek mieszkał z nami i po obozowych przeżyciach nie potrafił słyszeć niemieckiej mowy. Moi rodzice nie znali niemieckiego i nikt z naszej rodziny nie mówi po niemiecku. W domu rozmawiano gwarą śląską i z taką gwarą poszedłem do szkoły gdzie nauczyciele wmawiali mi że jestem gorszy bo nie mówię czysto po polsku. Nauczyłem się zdobyłem wyższe wykształcenie pracuję od 45 lat i stale spotykam się z lekceważącym lub gorszym traktowaniem przez polaków przybyłych na Śląsk w celu sprawowania władzy. Różne tłumoki zajmowały w przeszłości stanowiska kierownicze tylko dlatego, że mieli "właściwe" miejsce urodzenia. Ja i każdy urodzony na Śląsku nie mógł być kierownikiem chociaż był lepszym inżynierem niż „wołowy” technik z innych regionów delegowany przez władze do sprawowania kierowniczych funkcji w śląskich zakładach przemysłowych i urzędach. Stale słyszałem, że wy Ślązacy wy się tylko nadajecie do roboty a nie do kierowania. Gdy wreszcie po studiach z inżynierskim dyplomem i podyplomowymi studiami administracji i zarządzania awansowałem na kierownicze stanowisko w administracji państwowej, które urodzeni w lepszych regionach pełnili po skończeniu technikum to zrozumiałem dlaczego nie nadaję sie na stanowiska kierownicze w tym polskim systemie. Bo ja nie potrafiłem fałszować sprawozdań do zjednoczenia, województwa i ministerstwa. Ja za często bez ogródek mówiłem prawdę w oczy i to publicznie, bo takie wartości wyniosłem z mojego na wskroś śląskiego domu rodzinnego a to nie podobało się panom z centrali, którzy traktowali nas ślązaków jak koloniści tubylców na czarnym lądzie. Ślązak był potrzebny do najtrudniejszej pracy a Pan z centrali chodził ze sprawozdaniem do zjednoczenia i wręczał na akademiach medale oraz wnioskował o premie. Tymczasem my Ślązacy nie potrafiliśmy stać się przebiegłymi kłamcami i okradającymi Śląsk kolonizatorami. W 1981 roku przed stanem wojennym przypadkowo dowiedziałem się, że w powietrzu na osiedlu obok koksowni dopuszczalne stężenie benzoalfapirenu było stale przekraczane o 2600 razy w stosunku do obowiązującej wtedy normy ale to była informacja tajna i Hanysy nie powinny były się dowiedzieć czym oddychają. Gdy tą zdobytą informację nagłośniłem zaczęły się nade mną zbierać czarne chmury. Na moje szczęście zaczął się stan wojenny i władza warszawska przysłana do Katowic miała większe problemy więc zapomniała o tym i znów mnie awansowano bo miałem czyste ręce. Bodajże w 1985 roku nasz śląski pisarz Leon Wantuła odważył się napisać artykuł do trybuny robotniczej, w którym po raz pierwszy publicznie nazwał rzecz o traktowaniu Śląska i Ślązaków przez władze warszawskie po imieniu. Użył wtedy określenia, które często teraz przypomina Kazimierz Kutz „Śląsk jest dla politycznej warszawki "kolonią wewnętrzną jest swoistą polską Katangą". Lud Śląski najpierw przez 5 wieków był kolonizowany przez władze mówiące po niemiecku, czesku a nawet węgiersku a gdy w 3 powstaniach wywalczył sobie powrót do macierzy polskiej, to władza polska zaczęła go traktować jak zła macocha pasierby każąc ciężko pracować a o wykształcenie, wyżywienie i warunki życia nie dbała. Warszawska władza ciasteczka i talony na dobra „luksusowe” miała tylko dla swoich własnych dzieci a dla pasierbów praca i czarny chleb . Dzieci śląskie przez okres PRL umierały nie dożywając roczku 3 krotnie częściej niż w innych regionach kraju, bo musiały żyć na hałdach przy hucie cynku i ołowiu. Bawiliśmy się na podwórkach czarnych od sadzy i pyłu bo nie było pieniędzy na zielone place zabaw miedzy familokami. Do dziś nie naprawiono na naszej ziemi szkód wyrządzonych dziką eksploatacją węgla na zawał. Warszawa dawała pieniądze na nowe kopalnie ale na naprawienie szkód spowodowanych nadkoncentracją ciężkiego przemysłu w mieniu i zdrowiu ludu śląskiego zawsze pieniędzy brakowało i do dziś brakuje. Zobaczcie w jakim stanie są dziś przemysłowe dzielnice śląsk
(@) / 89.79.218.* / 2011-04-10 08:55
To jest właśnie prawdziwy Ślązak , tępy nic nie pojmujący muł roboczy. Mimo ze chwali się wyższym wykształceniem, to nie potrafi zrozumieć elementarnej prawdy o tym, że przez 50 lat w Polsce rządzili komuniści a nie Polacy. Czy ty naprawdę jesteś taki niedorozwinięty umysłowo że nie wiesz kto pracował w PRL-u :w UB , SB, MO, PZPR, JW. ŚWP...itd. Przecież tam byli sowieci i kolaboracji różnych narodowości między innymi twoi ziomale Ślązacy....
Przestań wreszcie opluwać Polskę folksdojczu.
Stary Ślązak / 83.10.52.* / 2011-04-08 19:06
Pierwszy raz czytam taki tekst o Śląsku z którym się zgadzam w 100%. Ja mam podobny życiorys. I przeżyłem podobne zdarzenia. Pańskie obserwacje i przemyślenia są identyczne do moich. Oby na Śląsku znalazło się więcej takich mądrych i odważnych ludzi jak Pan!
Zmianę widzę tylko w tym! Pozdrawiam Panie Bernardzie!
ździcho / 77.254.234.* / 2011-04-09 16:08
Bernard + Stary Ślązak.
Zawężacie temat jedynie do Śląska. Ja skądinąd wiem, że innym mniejszościom narodowym i etnicznym w Polsce zawsze utrudniano życie. Ja jako w połowie Rom (Cygan) szczególnie doświadczyłem tego na własnej skórze w latach 2005-2010 za rządów bliźniaczego duetu oraz Giertycha. Polska to nazistowski kraj.
Bernard+ / 83.10.80.* / 2011-04-08 18:27
Zobaczcie w jakim stanie są dziś przemysłowe dzielnice śląskich miast? W jakim stanie są drogi na obszarach po zakończonej już eksploatacji górniczej? Czy wiecie ile domów jest na Śląsku tak przechylonych, że zupa się nam z talerza wylewała, więc trzeba było wyrównywać podłogi lub ile kosztują nas remonty spowodowane szkodami górniczymi za, które nie otrzymujemy żadnego zwrotu wydatków?
(@) / 89.79.218.* / 2011-04-10 09:03
Jesteś zwykłym prowokatorem. Na wielkim Osiedlu Witosa w Katowicach, Kopalnia "Gottwald " sfinansowała prostowanie wysokich budynków które pochyliły się na skutek szkód górniczych za parę milionów dolarów. Więc zamiast bredzić i narzekać to zacznij działać, bo nikt tego za Ciebie nie zrobi.
Bernard+ / 83.10.80.* / 2011-04-08 18:16
Lista krzywd wyrządzonych nam żyjącym tu od zawsze z dziada pradziada jest długa ale jesteśmy nadal Polakami. Polska jest matką naszą o matce nie mówi się źle. Lecz przede wszystkim jesteśmy synami i córkami tej ziemi jesteśmy Ślązakami, którzy tym co patrzą na nas z góry i chcą nas dalej wykorzystywać mówimy dość. Jeżeli nie podoba Ci się moja gwara to wyjedź ze Śląska i nie przyjeżdżaj tu po nasze glosy przed wyborami. Nie chcemy aby w sejmie i senacie warszawiacy udawali naszych reprezentantów, bo nie tylko nie znają naszej historii ani naszych problemów ale nie szanują nas jako równoprawnych obywateli. Złośliwie można by przypomnieć stare przysłowie. „Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć” To dlatego niektórzy Ślązacy woleli wyjechać do mądrze zarządzanych landów niemieckich niż żyć w swojej ojczyźnie źle zarządzanej przez skłóconych uważających się za elitę warszawskich cwaniaków stale szukających czyim kosztem można by dalej nic nie robiąc żyć lepiej od innych. Panie Kaczyński nie przyjeżdżaj Pan więcej na Śląsk, bo nie wiadomo czy wszyscy zdołają zachować kulturę wobec pana sztuki insynuowania nam zdrady ojczyzny i posądzania nas Ślązaków bezpodstawnie o niecny zamiar rozbijania państwa polskiego. A jeżeli już pan przyjedziesz to przygotuj sobie odpowiedź na następujące pytanie: czy to ślązacy byli po 1945 roku dominującą politycznie grupą społeczną w Polsce? Czy to Ślązacy kierowali sprawami państwa Polskiego w ten sposób, że Niemcy, którzy przegrali wojnę dziś są potęgą gospodarczą a my ważni członkowie koalicji antyhitlerowskiej walczący na wszystkich frontach drugiej wojny światowej jesteśmy 3-cim od końca najbiedniejszym krajem w Unii Europejskiej? Dlaczego po 21 latach wolnej Polski mamy PKB per capita wynoszące tylko 54% średniego dla UE a np. Czesi mają 80%? Dlaczego tylko Rumunia i Bułgaria ma mniejsze PKB per capita za 2009 rok niż Polska!? Nawet podobno tak ogarnięta kryzysem Łotwa ma wyższe PKB per capita niż Polska jak podaje EUROSTAT. Skoro tacy mądrzy jesteście w tej Warszawie to dlaczego tak niechlujnie stanowicie prawo, że w dzienniku ustaw są już opublikowane „ustawy o zmianie ustawy, zmieniającej ustawę, o…… czymś tam” A przepisy podatkowe są zmieniane w ustawie o odpadach? Jeżeli uchwalacie tak pokrętne prawo, że adwokaci, radcowie prawni i doradcy podatkowi a więc ludzie wykształceni prawniczo nie potrafią tego prawa zinterpretować i stosować i muszą zwracać się do urzędasów o interpretację i jeszcze za to płacić, To znaczy, że warszawska władza działa od wielu lat tak jak partacz rzemieślnik który spartaczył robotę a za poprawki każe sobie drugi raz słono zapłacić!
Może od razu wprowadźcie bilety wstępu dla obywateli chcących coś załatwić w urzędach a dla Ślązaków jeszcze specjalne przepustki skoro nas tak nie lubicie.
Bernard+ / 83.10.80.* / 2011-04-08 18:17
A najbardziej nie lubicie słuchać o naszych krzywdach, bo nie macie czystych sumień w stosunku do nas. Moich rodziców niemieccy urzędnicy przezywali polskimi świniami a po wojnie urzędnicy przysłani przez władzę z Warszawy przezywali nas krzyżakami, prusakami i szwabami. Ja odsłużyłem w Polskim Wojsku pełne dwa lata otrzymując wiele wyróżnień i tylko 72 złote kieszonkowego żołdu miesięcznie . A pan panie Kaczyński, który jesteś moim rówieśnikiem, ile lat służyłeś pan w Polskim Wojsku? Panie Kaczyński czy w ogóle coś za darmo zrobiłeś Pan kiedyś dla swojego narodu i państwa? W wojsku polskim służyłem jako operator stacji radarowej w ciągłym narażeniu na silne promieniowanie elektromagnetyczne. 20 lat temu warszawska władza nie dała nam środków na remont starego poniemieckiego szpitala w moim mieście, więc wykonaliśmy remont My rodowici Ślązacy w czynie społecznym nie oglądając się na przydział środków finansowych z budżetu centralnego i wojewódzkiego. Dziś po 20 latach znów szpital wymaga remontu i znów w budżecie nie ma środków bo te są teraz na orliki a my boiska przy każdej szkole wybudowaliśmy sobie już dawno i potrzebujemy pieniędzy na remont szpitala ale warszawka wie lepiej na co nam pieniądze. To dlatego chcemy jakiegoś zakresu autonomii finansowej abyśmy podatki swoje mogli przeznaczać na swoje potrzeby według własnego rozeznania a nie pod dyktando polityków nieuczciwie pobierających 304 EURO( około 1200zł) diety za sam podpis na liście obecności i wysikanie się w toalecie sejmowej, podczas gdy na Śląsku kilkaset tysięcy rodzin musi żyć cały miesiąc za mniej niż 600zł na osobę a w całej Polsce ponad 2 miliony ludzi żyje w ubóstwie milion dzieci chodzi do szkoły bez śniadania a wystarczyłaby złotówka dziennie dla każdego biednego dziecka na bułkę i serek topiony aby nie były w szkole głodne. Za taką dietę 304 euro można jednego dnia nakarmić 1000 dzieci. A Pan euro poseł butnie mówi, że dieta to nie wynagrodzenie. A przecież taki poseł jest przestępcą, bo poświadczył w urzędowym dokumencie nieprawdę w celu wyłudzenia nienależnych świadczeń pieniężnych.
Panie Kaczyński zajmij się pan wreszcie pracą, za którą od nas podatników pobierasz wysokie wynagrodzenie, czyli zajmij się stanowieniem dobrego spójnego organizującego lepiej państwo polskie prawa zamiast wypowiadać się w sprawach Śląskich krzywd i naszych dążeń do zwiększenia samodzielności w rozwiązywaniu naszych problemów, bo o tym nie masz Pan zielonego pojęcia.
em96 / 151.83.33.* / 2011-04-09 12:15
"Panie Kaczyński zajmij się pan wreszcie pracą, za którą od nas
podatników pobierasz wysokie wynagrodzenie, czyli zajmij się
stanowieniem dobrego spójnego organizującego lepiej państwo polskie
prawa..."

Wszystko prawda, ale chyba pomyliliśmy adresata panie kolego...
Żaden Kaczyński nie ma mocy decyzyjnych od lat i praktycznie nie miał ich nigdy. Wszystkie projekty były blokowane lub manipulowane przez PO, zwłaszcza w bardzo krótkim okresie - jak na jakiekolwiek zmiany prawa - dwu letniego okresu sprawowania rządów...
ździcho / 77.254.234.* / 2011-04-09 16:02

Wszystkie projekty były blokowane lub manipulowane przez PO

Zgadza się, ale na wiele jeszcze lat przed pojawieniem się PO bracia Kaczyńscy byli znani z nazistowskich poglądów i szowinizmu.
polski patriota / 83.26.218.* / 2011-04-08 17:43
Utwórzmy Ruch Antyniemiecki !
Wszystkie koty Jarosława / 46.134.9.* / 2011-04-08 17:43
Jak Macierewicz pisze doniesienie do prokuratury to dobrze? A Antek pisze często, po kilka w tygodniu, a jak ma wenę to i kilka dziennie potrafi napisać. A jak na prezesa donieśli, to wielki lament, cio?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy