Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska A i Polska B. Na wschodzie lepiej pracować dla zagranicznej firmy

Polska A i Polska B. Na wschodzie lepiej pracować dla zagranicznej firmy

Wyświetlaj:
tom745 / 109.164.224.* / 2016-03-21 09:21

a szeregowy pracownik tylko na 2360 zł

pytam gdzie ?? chyba brutto zlodzieje, a ziobro sam daje sobie podwyzke 4 tys ! ZENADA I ROZPACZ , ZLODZIEJE !!!!
kdsdhf / 164.126.27.* / 2016-03-21 09:12
wypowiem się na temat Polski B bo sama tam mieszkam .chodzi o podlaskie a szczególnie o okolice Suwałk i Augustowa.bieda z nędzą i tyle w temacie.jak ktoś gdzieś zarabia 2 tys to już jest luksus(oczywiście nie piszę tu o stanowiskach kierowniczych ,własnych firmach i o budżetówce).chodzi mi o pracowników fizycznych.królują umowy śmieciowe,praca na czarno(to głównie hotele i gastronomia).umowy o prace tylko w dużych zakładach produkcyjnych a te małe zakładziki to oszukańcy,najchętniej by żadych umów nie dawali bo oni muszą się napchać a pracownikowi to grosze.jak czytam o zarobkach 3-4 tys to dla mnie to jakaś ściema.3 tys to z nadgodzinami w ilości o wiele większej niz dopuszczalna i z każdą sobotą.
pies_na_buraki / 95.160.85.* / 2016-03-21 09:06
A nie piszesz Autorze o różnicy cen pomiędzy Polską A i B? Szkoda, bowiem te różnice niwelują różnice zarobków... Najlepiej przyrównać to do Warszawki...
barabara / 79.184.211.* / 2016-03-21 08:52
polska B caly czas uczyła się jak walczyć i dlatego wszystkie powstania przegrała w Polsce A uczono się pracowac i tak zostało do dzisiaj
pajuj / 149.156.85.* / 2016-03-21 08:51
Uprzejmie informuję, że podział Polski na "A" oraz "B", to sformułowanie powstałe po I Wojnie, kiedy to Polską B, były ziemie Białoruskie i Ukraińskie, czyli generalnie cały wschód, którego jak wiadomo już nie mamy. Podtrzymywanie tego stereotypu jest nadużyciem historycznym i wynika tylko z faktu, że po II Wojnie Światowej nasze granice przesunęły się mocno na zachód.
szakal694 / 188.146.9.* / 2016-03-21 08:51

12 lat obecności w Unii Europejskiej nie pomogło

obecność Unii to jedno, a marnotrawienie pieniędzy to drugie. Proszę tego nie mylić. Unia dała pieniądze ale nikt nie wiedział na co je przeznaczyć i zaczęło się. Na wioskach pakowano pieniądze w salony piękności, zaczęto robić nakładki na stare kręte drogi. Nie zadbano o rozbudowę infrastruktury. jestem właścicielem firmy. Chciałem otrzymać dotację w miejscowości, która liczy 30 tys. mieszkańców, aby stworzyć nowe miejsca pracy. powiedziano mi, że miejscowość jest za duża i dostanę dotację jak przeniosę firmę na tereny wiejskie. Mamy tu do czynienia z patologią. Pieniądze są ale ludzie, którzy nimi zarządzają są bezmyślni. Inwestycją można nazwać nawet zakup mercedesów dla rolników. Jednak w tym wszystkim chodzi o inwestycje zwrotne, rentowne, które będą przynosiły zyski. Na Mazurach nie ma dróg ekspresowych, ani jednej. Brakuje trakcji elektrycznej. W korszach zmieniane są lokomotywy. To brzmi jakbym wszystko pisał 50 lat temu ale to prawda.
Karllos / 89.75.135.* / 2016-03-21 08:56
no bo ci dzielący czują się bogami... pomijając fakt, że dzielą tak naprawdę w większości naszymi pieniędzmi... najpierw Polska z naszych podatków wpłaca do Unii, potem łaskawie Unia nam daje i decyduje na co mamy wydawać :) patologia jak z filmów Barei
leon121 / 95.160.155.* / 2016-03-21 08:26
Jest Polska A i Polska B ale naprawdę wszyscy jesteśmy Polską C. Tylko wyjątki są Ą.
Ateis / 83.21.72.* / 2016-03-21 08:24
A co tu do rzeczy ma Unia tak zawsze było jest i będzie i to nie tylko u nas ale na całym świecie rozbieżności w zarobkach zależnie od rejonu były są i będą!!!!!!
mk392 / 83.21.4.* / 2016-03-20 23:12
Cóż, w Stanach różnice płac między np. Kalifornią a zadupiu w Utah potrafią być więcej niż 30-procentowe. Bywają niema dwukrotne... Zdarza się więc w najbardziej rozwiniętych gospodarkach, żadne zaskoczenie...
zui / 195.26.22.* / 2016-03-20 21:55
a co ma do tego czlonkostwo w eu? liczy sie infrastruktura a nie czlonkostwa.
polska B ma ze ma 200 km dalej do zachodu i jeszcze te 200 km trzeba pokonac byle jakimi drogmi.
na mazowszu zbudowano wiecej lostnisk niz w calej polsce B. autostrady koncza sie w warszawie.
kolej jezdyzi tak jak wszedzie czyli potrzebuje 2 godzin na przejechnie 200 km...
i to wyjsni wszystko. zbudujcie przynjmniej drogi ekspresowe laczace polske B eu oraz drug droge ekspresowa laczca wojewodzta polski B z polnocy n poludnie, a potem odczekajcie 10 lat i sprwdzcie czy sie dystans zwieksz czy leje..
ipman / 89.66.129.* / 2016-03-21 07:47
Głupoty opowiadasz o tych drogach i kolei, ale czego się można spodziewać... typowy polski trol internetowy. Poczytaj sobie np. o autostradzie do Tarnowa. O kolei - tej nie ma praktycznie od 15-20 lat, bo podobno nie opłaca się. Opłaca się pchać całą kasę w Warszawkę. Tylko taki drobny szczegół, że podatki płacimy wszyscy i wszyscy pracujemy.
zui / 195.26.22.* / 2016-03-21 14:45
jesli wszyscy placimy podatki to pieniadze z podatkow tez wydawajmy wszedzie!
niemcy sa krajem terytorialnie zblizonym wielkoscia do polski. ale w niemczech gielda papierow wartosciowych jest we frankfurcie, gielda towarowa w stuttgarcie, parlament obraduje w berlinie, ale czesc ministerstw nadal pracuje w bonn, glowna siedziba urzedu pracy jest w norymberdze, glowny urzad patentowy w lipsku, trybunal konstytucyjny obraduje w karlsruhe.
u nas wszyscy pracujemy i wszyscy placimy podatki a potem wszystko wydajemy w warszawie...
pieprzyc janosikowe! wystarczy ze rozlokujemy zusy, krusy, ministerstwa, agencje i urzedy po calym kraju. zniknie parcie duzych koncernow na siedzibe w warszafce i znikna dysproporcje..
czy nie ma w polsce innych miast? denerwuje mnie to piepszenie, ze infrastruktura nie ma znaczenia.
jestem informatykiem. pracuje glownie z domu dla klientow z calego swiata, glownie z europy. o ile programowac moge skad mi sie podoba, to jednak od czasu do czasu musze poleciec do klienta. i wtedy sie okazuje, ze z polski B potrzebowalbym 3 godziny, zeby dojechac do najblizszego lotniska. na lotnisku musze byc ze 30 minut wczesniej zeby zrobic check in, zrobic odprawe. lece ze 2 godziny do celu. tam potrzebuje co najmniej 30 min zeby dotrzec do klienta.( jestem 6 godzin w drodze zanim zaczne prace i zarobie chocby zlotowke. potem 6 godzin pracy na workshopy spotkania prezentacje (czyli 12 godzin na nogach i powrot 6 godzin)... zeby wykonywac moj zawod musze rozbijac wyjazdy na 2 dni, placic dodatkowo za hotele. mieszkaniec polski A jak sie sprezy to zalatwia taki termin w 1 dzien... no to tez sie stalem mieszkancem polski A... moj przyklad nie jest moze miarodajny, ale mysle, ze wielu ludzi emigruje na zachod z polski B, a przyczyna lezy w infrastrukturze...
Lubelak / 178.212.217.* / 2016-03-20 21:36
mi podoba się w lubelskim luźno i bez tłumu ja daje sobie rade a ci co nie dali to pouciekali tylko po słoiki wracają bo tak w mazowieckim zarabiaja
marco... / 66.102.9.* / 2016-03-20 21:35
Czarny rynek pracy w polsce kwitnie z winy SOLIDARNOŚCI I AWS. ,TO DZIEŁO KONTYNULOWAŁO SLD I PLATFORMA OBYWATELSKA ,REPREZENTUJĄCA ,,LUDZI BUISNESU,, USŁUGI ,HANDEL BUDOWNICTWO GŁÓWNE BRANŻE CZARNEGO RYNKU PRACY I REJESTROWANIA NA STAWKĘ NAJNIŻSZĄ .
PRACOWAŁEM W NIEMCZECH 4 mce w tym czasie było 5 kontroli każdego pracownika ze sprawdzaniem zarobków włącznie każdy pracownik był spisany
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
PRAWDA416 / 83.24.53.* / 2016-03-20 21:30
W województwie mazowieckim pracownik może liczyć na 164 proc. tego, co dostanie pracujący na Lubelszczyźnie . SZCZEGOLNIE W RADOMIU
^^ / 31.11.217.* / 2016-03-20 21:30
Taa, a na zachodzie tak pięknie.. Mieszkam i pracuje w powiecie Jeleniogórskim i chciał bym zarabiać tutaj chociaż 2500 zł netto..
Ja z Polski B / 178.36.55.* / 2016-03-20 21:30
Oni piszą, że ja zarabiam na Lubelszczyźnie 3 tys zł!!! Bardzo bym chciała. Zapewniam, że NIGDY jeszcze, a pracuję już 26 lat, w różnych branżach, nie otrzymałam takiego wynagrodzenia. Wielu pracowników otrzymuje tutaj najniższą płacę minimalną, i nie są to osoby na starcie zawodowym. Dlaczego o tym nie napiszą w artykule? Skąd biorą takie kwoty?
zadoweolony / 194.150.247.* / 2016-03-21 09:16
pracuję w pomorskim i nie znam nikogo, kto by zarabiał poniżej 4700 brutto. Na tej Lubelszczyźnie , to weźcie się do roboty, a nie siedzicie i pilnujecie tylko swoich stołków - ruszcie głowami!
Antoszka Szmacierowicz / 217.88.198.* / 2016-03-20 22:18
Jest to srednia z wojewodztwa licza zarobki z pracownikow z najniższego strzebla czyli np. pania sprzataczke w szkole, starzystow, ochroniarzy w super markecie itp. ktorzy zarabiaja 1000zl brutto i licza srednia przedsiebiorcow, prezesow oraz oligarchow w spolkach panstwowych itp. politykow przy korycie ktorzy zarabiaja po kilkadziesiat tysiecy PLNów na miesiac. W tym pseudo zestawieniu nie jest brana pod uwage prywata zagarnieta do kieszeni na "lewo" pasorzytow i innych plugastw bedacych przy korycie. Wiec po zliczeniu pasorzytnictwa i normalnych ludzi takich jak ja i ty ktorzy pracują uczciwie i zarabiaja zeby przewegetowac biora sie takie zarobki...
Spszontaczek / 89.66.129.* / 2016-03-21 07:49
"Starzysto", wruć do klasy, bo oczy mam pełne bulu jak to czytam.

Najnowsze wpisy