Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska gospodarka negatywnie odczuje długi weekend

Polska gospodarka negatywnie odczuje długi weekend

Wyświetlaj:
erkosso / 89.74.58.* / 2014-06-27 00:48
Wszyscy niby tacy nowocześni, ale świąt to by chcieli jak najwięcej jak przychodzi co do czego. Niestety porównania z Zachodem nie są trafione - choć wiele już nadrobiliśmy, to wciąż jesteśmy jednak jeszcze krajem na dorobku. Tym bardziej, że - tak jak mówi Brzozowski - dla gospodarki jest to naprawdę coś w rodzaju progu zwalniającego.
hkjah / 77.97.242.* / 2014-06-19 20:52
Za komuny pracowano nawet w soboty - i co z tego?
Haruj, haruj, to nie będziesz miał czasy myśleć - taka była polityka rządzących.
Na zachodzie ludzie pracują dużo mniej niż Polacy.
prosto w oczy / 83.10.72.* / 2014-06-19 19:45
To może zlikwidować wolne soboty i zrobić dwa dni świąt kościelnych (25 grudnia i 1 listopada - Wielkanoc i tak jest w niedzielę), do tego 1 maja - niech ludzie pracy mają swoje święto i 22 lipca - stara tradycja i dobry letni czas.
Reszta dni do roboty!!!!

Choćby wszyscy pracowali nawet 365 dni w roku po 10 godzin dziennie to to dranie przeputają KAŻDĄ!!!! kasę!!!!
Więcej urzędników nam potrzeba - wtedy będzie rzeczywisty dobrobyt.
S&P / 77.97.242.* / 2014-06-19 19:19
Mieszkam w Wielkiej Brytanii.
Odkąd zacząłem tu pracować NIGDY nie pracowałem w sobotę, NIGDY nie miałem nadgodzin - chyba że sam się na nie zgodziłem.
Mój dzień pracy to 8 godzin - od 9 do 17 - w tym PŁATNA godzina przerwy śniadaniowej (czyli faktycznie 7 godzin).
Długie weekendy mamy często: w maju były dwa. Okazje są różne, np. urodziny królowej, Wielki Piątek etc.
Nie muszę harować długich godzin tak jak w Polsce i do tego za niewielkie pieniądze.
Polacy - nie dajcie się ogłupić!
Spać to mogą dyrektory / 89.71.4.* / 2014-06-19 16:34
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------

z uporem i miną męczennika głos na ten temat zabiera już od niepamiętnych czasów. Rzecz jasna, prywaciarza boli ten jeden dzień dla pracowników, choć sam ma wolne praktycznie cały tydzień. I tak już dochodzi do paradoksów jak "dzień wolny" w Zesłanie Ducha Świętego który zawsze przypada w niedzielę, czy Dzień Żołnierzy Wyklętych który jest Świętem Państwowym-Ale-Nie-Wolnym-Od-Pracy:D:D.
huskytomic / 95.40.233.* / 2014-06-20 11:39
A który prywaciarz ma wolny cały Tydzień? ja pracuję 12 godzin codziennie i 7 w soboty. jest czego zazdrościć....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Yacooba / 31.182.136.* / 2014-06-19 16:05
"Długi weekend ... to czas, w którym gospodarka zamiera" Głupie gadanie. Tak zwany długi weekend sprowadza się do JEDNEGO dnia wolnego, to jest czwartku. Jeżeli ktoś chce mieć wolny piątek, to musi go wziąć z urlopu, a to znaczy, że "odpracuje" go w inny dzień. W sobotę i w niedzielę większość osób I TAK NIE PRACUJE - a ci, którzy pracują po prostu nie jadą na długi weekend. Straszenie długimi weekendami to robienie ludziom wody z mózgu.

Polska ma umiarkowaną liczbę dni wolnych na tle innych europejskich krajów, a Polacy to jeden z najciężej pracujących narodów w Europie pod względem ilości przepracowanych godzin.

Wg mnie nie ma żadnych powodów do narzekań odnośnie czasu pracy Polaków, a jeśli już, to że pracują za dużo, a nie za mało.
i to by było na tyle / 83.22.86.* / 2014-06-19 18:39
Co ciekawe nawet "za komuny", co roku też był taki sam "długi weekend" ( podobnie jak weekend Wielkanocny :-) )
sir / 89.167.72.* / 2014-06-19 15:44
Jasne, chodzi o to, żeby pracować od świtu do nocy jak chłop pańszczyźniany dla obcych korporacji.

Najnowsze wpisy