Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polska Grupa Pocztowa krytykuje monopolistyczną pozycję Poczty Polskiej

Polska Grupa Pocztowa krytykuje monopolistyczną pozycję Poczty Polskiej

Wyświetlaj:
Tom61 / 79.184.73.* / 2015-03-24 23:08
Może i Poczta Polska nie jest idealna, ale Polska Grupa Pocztowa to jakaś kpina z obywateli,kompletnie nie są przygotowani, a listy odbiera się w jakimś sklepie jak się ma szczęście, bo jak nie to można je znaleźć w przydrożnym rowie.Zdaje się ,że sądy korzystają z ich usług.
Oburzony Klient / 89.71.235.* / 2015-03-24 22:56
Koniecznie trzeba dobrać się do Poczty z powodu żałosnej niekompetencji niektórych pracowników, zwłaszcza kilku na Ursynowie. Tylko dwa fakty: 1. Chcąc jak zwykle zapłacić abonament RTV za cały rok - zamiast czerwonego dywanu za moją gorliwość głupowata urzędniczka kazała mi szukać ich zas... numeru jaki nam dano po likwidacji książeczek. Po awanturze ustalili ten numer.
2. Chciałem zapłacić przelewem rachunek, ale nie było blankietów wbrew zapewnieniom jakiejś niby nowoczesnej pracownicy pouczającej mnie że mogę sobie zrobić przelew elektroniczny. Pomyślałem, że g. jej do tego, ale grzecznie poprosiłem o inf. czy taka usługa przelewu istnieje jeszcze na poczcie czy mają tylko pseudo mądre rady zamiast blankietów, których urzędniczka nie mogła znaleźć, wtedy kategorycznie zażądałem blankietów albo informacji od kierowniczki, dlaczego brak wywieszki, że poczta takich usług "nienowoczesnych" już nie prowadzi - natychmiast znalazły się blankiety przelewów. Nie zawsze mamy możliwość przelewu drogą elektroniczną, ale jak poczta nie potrafi już załatwić wielu spraw oprócz głupawych rad - to może warto wyrzucić na bruk, pardon, przenieść do min. komunikacji tak inteligentne pracownice zbędne już na Ursynowie?
korsa / 37.31.78.* / 2015-03-24 22:52
może Poczta Polska nie jest idealna, lecz firmy pocztowe zrzeszone w Polskiej Grrupie Pocztowej to faktycznie dramat list z tej samej miejscowości idzie 10,13 dni, a In Post roznoszą jacyś nastolatkowie w dresach, sama ich widziałam pod swoją skrzynką pocztową, być może ten Pan na niskie koszty , wykorzystuje nieletnich , a może znowu listy wylądują w lesie . Po prostu żle pracują
wkurzony na inpost / 109.241.86.* / 2015-03-24 22:18
Odbieranie przesyłki poleconej na drugim końcu miasta kosztuje mnie każdorazowo ok. 50 zł (czas zwolnienia z pracy, dojazd). Odbieram ważną korespondencję na ganku rybackiej chatki.
Polska demoralizuje nas dając tak ważne usługi firmie kompletnie nieprzygotowanej do tego. To żart z obywateli.
A uwagi prezesa to zwykła bezczelność ze strony firmy, która nie dba o swoich klientów (ci zaś muszą korzystać z jej usług).
Na poczcie widzę ogromne, pozytywne zmiany!
inpost - ta firma nigdy nie dostanie biznesowego /prywatnego zlecenia ode mnie. Nie po tym, co pokazali w ostatnich miesiącach.
bocian_n / 89.74.184.* / 2015-03-24 22:54
Zdecydowanie się zgadzam, ale jeszcze jedno złodzieje z PO celowo obniżają wartość Poczty Polskiej skracając czas przyjmowania przesyłek o 2 godz. wcześniej było od 7-20 teraz od 8-19, jak mamy więcej przesyłek bo e-handel kwitnie to oni zamykają nocne placówki pocztowe gdzie o 23 zawsze była kolejka, to jest działanie na niekorzyść i Obywatela i Poczty bo jej obroty a zatem i wartość spada, no i propaganda że dokładamy? ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mark858 / 79.191.93.* / 2015-03-24 22:15
Panie Szczurek, nie wypowiadaj się pan na temat podatków bo może do pana firmy się nie dokłada ale masz pan swoją firmę zarejestrowaną na Cyprze i podatków w Polsce Pan nie płacisz.
Marek558 / 79.191.93.* / 2015-03-24 22:12
Zachodzę do okienka i wysyłam 3 przesyłki pobraniowe, między innymi jedną na odbiór w punkcie. Pani obsługująca robi sobie krzyżyki gdzie chce i kiedy chce, byle było jak najdrożej dla klienta. Zamiast odbiór w punkcie jak zaznaczyłem wysyła bez tej opcji podrażając przesyłkę z 12.05 zł na 14.55 zł, nie wiedzieć po co zaznacza że opłatę ponosi adresat mimo ze nigdy takiej przesyłki nie wysyłam. Przesyłka dochodzi na pocztę docelową, adresat nie jest informowany sms-em o przesyłce bo Pani na poczcie nie wprowadziła w komputerze że przesyłka jest do odbioru w punkcie, poczta docelowa awizo też nie dostarcza. Adrsat czeka jak na szpilkach ale nie wie że przesyłka jest do odbioru. Przesyłka wraca do mnie i poczta żąda 29.10 zł odemnie za wysyłkę i zwrot. 29.10 zł za swoja niekompetencję i nie umiejętność wywiązania się z usługi jaką niby świadczy. Nie odebrałem przesyłki gdyż uznałem że to winna Poczty że przesyłki nie dostarczyła i że zaznaczono że adresat ponosi opłatę (po co likwidują ni z gruchy, ni z pietruchy jakieś opcje na drukach nie szkoląc personelu że ma nie kreślić co popadnie) Teraz z Koluszek straszą mnie sądem jak nie wpłacę 24,50 zł i za odesłania 9,50 zł Czyli nie kompetencja, cwaniactwo i nieudolność Poczty Polskiej zrzuca się na klienta i obciąża kosztami. Już rozszerzam ofertę przesyłek dla klientów o innych operatorów a Poczcie Polskiej życzę upadku.
Sfrustrowana Klientka INPOSTU / 81.190.177.* / 2015-03-30 10:25
Szanowny Kliencie a może niech więcej pieniędzy wyjeżdża za granicę,bo grupa INPOST płaci podatków w Polsce.Nie zatrudnia ludzi na etacie i proszę spróbować złożyć reklamację.Życzę powodzenia.
Anna w / 62.233.160.* / 2015-03-24 22:06
Atak najlepsza obrona, ale nie w tym przypadku. PP przynajmniej dla mnie zmieniła sie na korzyść. InPost ma tylko ambicje, ale prezesi nie maja pojęcia
jak w realu marnie wygląda jakość świadczonych usług, jak łamane jest prawo, szczególnie dot. ochrony danych osobowych.
miko7777777 / 95.49.56.* / 2015-03-24 22:01
PAnie Szczurek, listy przez was dostarczane docieraja do adresta po m-cu bądź wcale
dy / 83.24.220.* / 2015-03-24 22:00
Wole dokładać do Poczty Polskiej niz biegać po róznych kioskach, sklepikach i odbierać przesyłki wysłane za posrednictwem InPost i PGP.
postman / 89.228.87.* / 2015-03-24 21:41
Obserwuję pracę Poczty Polskiej w niewielkim mieście. Przypomina mi to takie firmy jak Społem, czy GS. Czas jakby się dla nich zatrzymał pod koniec lat 80-tych.
Karol 88 / 95.108.98.* / 2015-03-24 21:28
Poczta Polska zatrudnia wszystkich swych pracowników na umowy o pracę, mają jakieś prawa pracownicze, opłacane składki ZUS i zdrowotne, mają prawo do urlopu i chorobowego. Polska Grupa Pocztowa to banda liberalnych złodziei, którzy zatrudniają pracowników na śmieciówkach, nic się tym ludziom nie należy, mają tylko zasuwać na prezesów z Polskiej Grupy Pocztowej i nie dyskutować. To jest kapitalistyczna przyszłość pracowników - nowe niewolnictwo! A jakie ma lokale Polska Grupa Pocztowa? (Bo Poczta Polska ma przyzwoicie urządzone urzędy pocztowe). Polska Grupa Pocztowa przyjmuje w zsypach po śmieciach, w rozmaitych budach, melinach i innych spelunkach. To ma świadczyć o powadze państwa?
ACdeusz / 79.189.218.* / 2015-03-24 19:55
Firma która zatrudnia pracowników na umowy śmieciowe nie powinna być dopuszczona do państwowego przetargu. Warunki przetargu powinny brać pod uwagę również interes pracowników, przecież polskich obywateli. Nie powinniśmy wybierać polityków którzy degradują społeczeństwo sposobem świadczenia usług pocztowych. Żaden rząd w Europie nie ostał by się gdyby zaproponował odbiór przesyłek sądowych w sklepie spożywczym mając do dyspozycji wysokostandardowe usługi Poczty Polskiej. Pierwszym zadaniem każdego rządu winno być staranie o wysokie zarobki pracowników firm obiegających się zlecenia państwowe!!!! W przeciwnym razie rząd bierze udział w degradacji Polski i jej obywateli, budowaniu dziury budżetowej, emerytalnej, zdrowotnej i niszczeniu popytu wewnętrznego.
od nowa / 91.195.57.* / 2015-03-24 18:15
Punkt odbioru przesyłek PGP - śmierdzące, cuchnący, zasyfione pomieszczenie po byłym zsypie na śmieci. Listy śmierdzą stęchlizną po jednym dniu. Dziwny sposób na "uzdrawianie polskiego rynku pocztowego" Żenujące.
no chyba nie:)))) / 178.36.255.* / 2015-03-24 16:55
Przynajmniej podatków nie płacą za granicą.Oraz nie transferują.
vixi / 94.254.198.* / 2015-03-24 16:48
a wy okradacie bezrobotnych oferując im "zatrudnienie" w marnej firemce w formie umowy śmieciowej. zatrudniacie kurierów z własnym samochodem i założoną działalnością gospodarczą, który posprząta mi magazyn, posegreguje paczki a w zamian będzie miał po 2-3 godzinach przyjemność pracowac pozostałe 8 na własny rachunek gdzie na czysto zarobi 50-60 złotych.
rybak314 / 94.254.132.* / 2015-03-24 21:32
Inpost kłamie jestem listonoszem Inpost i składamsskargę do inspekcji pracy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy