Forum Polityka, aktualnościKraj

"Polska jest krajem filosemickim"

"Polska jest krajem filosemickim"

Money.pl / 2011-02-27 17:44
Komentarze do wiadomości: "Polska jest krajem filosemickim".
Wyświetlaj:
mieczman / 2011-05-10 22:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zaraz , to ten salceson co w sejmie promują to już koszerny z obrzezanych naszych końcówek? Apel do rządu: opublikujcie fanów Izraela, niech Polacy wiedzą z kim mają do czynienia.
Garth47 / 142.59.190.* / 2011-02-28 06:18
Pytanie , jesli Polak czy europejczyk przechrzci sie na islam , to czy od razu zostaje arabem ? napewno nie , to dlaczego, europejczycy, przewaznie niemcy wyznajacy judaizm nazywaja sie zydami , wcale nimi nie , bo nie pochodza z Palestyny z Levantu, wyznaja tylko religie Levantu lecz z tamtad wcale nie pochadza , dlaczego wiec taka zazartosc, mieszkancy Izraela sa tak zydami, jak ja bylbym arabem stajac sie muslimem, wiec tam my polacy jak i wy zydzi mam do was wielki szacunek , ale zydami to wy wcale nie jestescie i przestancie sie o to zrec.
Garth47 / 142.59.190.* / 2011-02-27 23:47
Co Polska mogla wiedziec o tolerancji, kiedy tam sie nic powaznego nie dzialo, czy istnieje jakis polski styl architektury, byl gotyk angielski , niemiecki , francuski . wloski , hiszpanski , nie wtakiej kolejnosci , polskiego napewno nie bylo, mielismi tylko to co naplynelo z zewnatrz, gdzie polskie malarstwo z 15 ,16 , 17 , 18 wieku jasnie pan nie widzial takich potrzeb , to kto niby mial rozumiec slowo tolerancja, i zagadnienie to zglebic, na mojej ojczystej kieleczczyznie?
Garth47 / 142.59.190.* / 2011-02-27 23:39
Tolerancja wobec innych nacji, otoz nasi przodkowie zdolni byli okazyc tolerancje tylko tym ktorych sie bali i wobec tych ktorzy mieli pelne trzosy , czyli Zydzi, nasi przodkowie gotowi byli sprzedac cala nawet Polske, chcieli dobrze zyc , tylko ze posiadali ci szlachetnie urodzeni za niskie IQ , zeby sami mogli wytworzyc dobra, lecz narodowi polskiemu nie pozwolili sie zaangazowac w wytwarzanie dobr, rola ta oddana byla calkowicie Zydom , Polak mial byc w niskonczonosc poddanym, bo tak chcila jasnie pan
Obama = terrorysta / 77.237.3.* / 2011-02-27 20:08
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
PlawdaKtólaBoli / 81.219.151.* / 2011-03-21 20:30
I proszę mu jeszcze potrącić te zielone +2:))
dgen / 2011-02-27 19:27 / Tysiącznik na forum
Polska od wieków była krajem tradycyjnie katolickim, a jednoczesnie niezwykle tolerancyjnym dla odminności kulturowych i religijnych. Podczas, gdy w europie szalała inkwizycja, potem wojny religijne, a rewolucjoniści francuscy w imie braterstwa obdzierali ze skóry katolickich wandejczyków, Polska była oazą wolności. Nietolerancja, ksenofobia i antysemityzm przyszłu z zaborami a potem okupacją sowiecką i niemiecką.
Osobna sprawa, jak od wieków korzystający w Polsce z wolności żydzi traktowali Polskę i Polaków. Często niestety jak sęp padlinę, czy pasożyt nosiciela. Przypomnieć tu należy koncepcję "Judeopolonii", czy znane faktyantypolskich wystąpień komunistycznych bojówek żydowskich podczas okupacji (m.in. na Wileńszczyżnie). Jeszcze inną sprawą jest dominacja Żydów w organach bezpieczeństwa powojennej Poski.
mieczman / 2011-05-10 22:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pamiętamy naszych sympatyków: F.Dzierżyński- piechotą do szczęścia w lagrach;Ł.Beria-Katyń, Miednoje,Charków, Polska po "wyzwoleniu";J.Cyrankiewicz-obcinanie rąk, większość władzy państwowej z diablego nadania-utrzymywanie niewolnictwa w XX i XXI wieku, to obraza człowieczeństwa, która dla filo naprawdę żle się skończy.
Whatever (T) / 77.236.9.* / 2011-02-27 23:15
TRADYCYJNIE panie kolego, to Polska była krajem SŁOWIAŃSKIM

Dopóki nie została zeżarta przez gangrenę żydowsko-rzymsko-watykańsko-katolicką
i od wtedy taka nowa świecka tradycja powstała - rak katolicki, zwany dla niepoznaki tradycją katolicką.

O tak, baaaaaaardzo była tolerancyjna ta Polska katolicka -szczególnie jak naszczuta przez papiestwo sprowokowała wojny religijne ze Szwecją mimo że Waza klął się na wszystkie świętości że nie będzie podskakiwał. W efekcie masakra państwa polskiego, zwana bardzo malowniczo i katolicko-biblijnie: POTOPEM SZWEDZKIM.
Równolegle kontynuując swoją słynną tolerancję, ta sama fantastyczna katolicka Polszcza na wieki wieków skłóciła się z tego samego powodu z Rusią Moskiewską, czego efektem wkrótce potem spektakularna bezprecedensowa hańba: ROZBIORY. Tragedia już nie tylko państwowa ale NARODOWA.
Z przerwą na Piłsudskiego rozbiory trwają do dzisiaj. Szczucie watykańskie także zarówno.
Alleluja i do przodu.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-02-27 18:32
Skoro w tysiącletniej polskiej historii, grupa etniczna stanowiąca 10% potrafiła wytworzyć 90% wszystkich wartości w kulturze, nauce i sztuce to zasługuje na inne miano niz filosemicyzm. To jest braterstwo. Braterstwo, które szło często w parze z antysemityzmem, który na szczęście już dogorywa. Coraz mniej jest przedstawicieli przedwojennej senacji i jej zwolenników. Kościól K. też bardzo poprawił swój wizerunek w tych sprawach. Oczywiście tutaj na forum zawsze się znajdą antysemici ale to tacy, którzy jak w ciemnym zaułku: gościa w czapę i łap za portfel.
Pyclik / 77.236.7.* / 2011-02-27 19:20
cytat
Skoro w tysiącletniej polskiej historii, grupa etniczna stanowiąca 10% potrafiła
wytworzyć 90% wszystkich wartości w kulturze, nauce i sztuce to zasługuje na inne miano
niz filosemicyzm.
Takie założenie to prowokacja lub wierutna, antypolska bzdura.
I nie jestem w najmniejszym stopniu antysemitą, co piszę tylko dlatego, że takiej "łatki" spodziewam się w odpowiedzi
dgadgera / 83.6.24.* / 2011-02-27 19:09
nie ma czegos takiego jak senacja

"Skoro w tysiącletniej polskiej historii, grupa etniczna stanowiąca 10% potrafiła wytworzyć 90%
wszystkich wartości w kulturze, nauce i sztuce to zasługuje na inne miano niz filosemicyzm."

Bardzo odwazna teza, moze powolasz sie na zrodla, z ktorych pochodza te dane?
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-02-27 19:39
Proszę badzo, Historia Polski.
dgadgera / 83.6.24.* / 2011-02-27 19:54
sprytnie... podaj wydanie, rozdział, numer strony
door / 83.12.255.* / 2011-02-27 17:44
“Polska to ewenement. Wszystkie liczące się siły polityczne w naszym kraju są życzliwe Izraelowi. Zarówno PO, jak i prawicowe PiS. Przecież świętej pamięci Lech Kaczyński był wielkim przyjacielem państwa żydowskiego. Proszę wskazać inny kraj w Europie, w którym w ostatnim 20-leciu trzech szefów dyplomacji, Meller, Rotfeld i Geremek, było żydowskiego pochodzenia, jeden ma honorowe obywatelstwo Izraela, a obecny ma żonę Żydówkę.” (wypowiedź dla “Rzeczpospolitej” z dnia 23/02/2011)
door / 83.12.255.* / 2011-02-27 18:52
Powiedział to Bartoszewski, bo zapomniałem napisać.
ździcho / 212.106.16.* / 2011-02-27 18:07
Icek miał matkę Żydówkę i ojca Cygana. Pyta matki:
- Mamo, czy ja jestem Żydem?
-Oczywiście synku, przecież czytam Ci Torę, karmię macą, nosisz jarmułkę...tak Cię wychowuję.
Pyta ojca:
-Tato, czy ja jestem Cyganem?
-Oczywiście synku, przecież jeździsz ze mną w taborze, uczę Cię wróżyć z kart...Tak Cię wychowuję.
Rodzice w końcu pytają:
-Icek, ale skąd te Twoje rozterki co do nacji?
-A, bo widziałem fajną deskorolkę w sklepie i nie wiem, czy się targować, czy ją zapier.....
Garth 47 / 142.59.190.* / 2011-02-27 23:19
Drodzy rodacy , badzmy ty szczerzy , przestanmy byc tak dumni z tej naszej tysiac letniej histori, Polska to byl kraj ktorym nikt nie rzadzil,istniala ta Polska tylko dlatego ze jej sasiedzi pozwolili jej istniec, a Zydzi wcale nie pytali sie o pozwolenie osiedlenia sie w Polsce, mieli takie pozwolenie od sasiednich mocarstw ktore decydowaly o losach Polski i nas Polaczkow, nie jestem antysemita, podziwiam nawet Zydow, lecz nie do strwienia pozostaje dla mnie fakt iz kiedy Zyd sie panoszyl w Polsce a raczej Polske budowal, bo polacy na pewno polski nie budowali , to wtym czasie moi przodkowie zamknieci byli w niewolnictwie poddanstwa, przez rase o bardzo niskim IQ , ktora miala czelnosc nawywac sie szlachta, Zydzi budowali wlasny kraj i wlasna kulture nad wisla , i napewno nie musieli siw pytac o pozwolenie nas , prostych chlopow, narod polski byl narodem chlopskim , na pewno nie europejskim, a owczesni nasi przodkowie nie mieli nawet pojecia co znaczy slowo tolerancja, gdyby nie sowiecka komuna to do dzis klanialibysmi sie dziedzicom, przynajmniej Zydzi budowali miasta i kwitl handel , Polacy , niestety nie zbudowali nawet odrobiny tego co zydzi na ziemich nad Wisla.
Chłop małopolski / 77.223.197.* / 2011-02-28 00:23
Ty chyba w innym kraju, kolego, żyjesz, bo ja wielu dumnych Polaków nie spotkałem. Ot ciągłe jęczenie, i "bądźmy szczerzy, jeśteśmy beznadziejni", "bądźmy szczerzy, wszystko za nas robili Ci a Ci". Czego w óle oczekujesz? Że się grupowo pochlastamy albo samozgermanizujemy?

Najnowsze wpisy